АЗС "Порошенко", або Як нафтовий бізнес командіровку Януковича живцем "по-новому"

  1. Корпоративна дифузія
  2. Друге коло
  3. Для внутрішнього користування
  4. Плюс Одеський НПЗ

Мережа АЗС "БРСМ" та Одеський нафтопереробний завод Незабаром могут дива частина державного підприємства, Пожалуйста буде контролюватіся командою президента. (Рос.)

На ринок торгівлі нафтопродуктами виходить новий гравець - ДП "Українська паливно-енергетична компанія" (УПЕК).

Його виробничим фундаментом стане мережа АЗС групи "БРСМ" Едуарда Ставицького, яку держпідприємство найближчим часом отримає в своє управління.

Згодом до роздрібного бізнесу УПЕК може примкнути Одеський нафтопереробний завод, яким номінально володіє Сергій Курченко.

Підгортання обох активів займається тандем глави Міненерговугілля Ігоря Насалика і колишнього власника ФК "Карпати" Петра Димінського, який напередодні вийшов зі складу акціонерів заправної мережі WOG.

Корпоративна дифузія

"БРСМ-нафта" відкрила п'яту АЗС в Дніпропетровській області "." БРСМ-нафта "дебютувала в Луганську". "Мережа" БРСМ-нафта "розширилася до 175 об'єктів".

Це основні заголовки новин, в славі яких трейдер купався в 2012-2014 роках. За цей період компанія виросла з дрібного торговця в національну мережу. За якихось три роки кількість заправок не котрий має популярністю оператора виросла з 36 до 183.

У цей відрізок часу Міністерством енергетики керував Едуард Ставицький, який вважався основним бенефіціаром "БРСМ-нафти". Зв'язок з трейдером простежувалася через входження в установчий капітал компанії Валентини Ушакової - тещі Ставицького.

Втім, оточення колишнього міністра, який зараз переховується в Ізраїлі, продовжує заперечувати його зв'язок з нафтотрейдером. "БРСМ не має ніякого відношення до Ставицькому, ми просто орендували у його тещі кілька заправок в 2012 році. По-моєму, близько 11 штук", - заявив ЕП один зі співробітників компанії.

Однак ця легенда не прижилася.

Після того як в лютому 2014 року з України втік Віктор Янукович з "сім'єю", асоціативний ряд "Ставицький-БРСМ" почав працювати проти трейдера. Співробітники Державної фіскальної служби і МВС провели обшуки в київському офісі "БРСМ-нафти", а її посадові особи стали постійними клієнтами правоохоронних органів.

Так, в рамках одного з порушених кримінальних справ керівники компанії підозрюються в "заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем".

"Правоохоронними органами встановлено, що шляхом незаконного придбання, виробництва і збуту нафтопродуктів менеджери групи компаній" БРСМ ", зловживаючи службовим становищем, незаконно заволоділи коштами (занизили ПДВ. - ЕП) на загальну суму понад 1,2 млрд грн", - йдеться в матеріалах справи.

Каток державної машини тоді розвернувся проти компанії. Як виявилося, цей процес був несправедливим наслідком перезавантаження центральної влади, а банальною корпоративної атакою.

За даними джерела ЕП, "набіг" на "БРСМ-Нафта" пройшов з подачі відомих однокласників - депутата з "Народного фронту" Сергія Пашинського і засновника групи "Фактор" Сергія Тищенко.

"У 2015 році Тищенко мені особисто говорив, що йому цікаві заправки" БРСМ ", - підкреслює співрозмовник.

Проте, атака швидко захлинулася: через кілька місяців після відкриття кримінальні справи проти команди Ставицького були закриті. За словами екс-глави СБУ Валентина Наливайченка, це відбулося з подачі прокуратури.

"Слідство МВС проти" БРСМ-нафти "зупинив Анатолій Даниленко ( скандальний екс-заступник генерального прокурора. - ЕП) ", - заявляв влітку 2015 року тодішній глава СБУ Наливайченко.

Друге коло

Друга атака на торговельний бізнес Ставицького почалася в квітні 2016 року, який співпав у часі з затвердженням нового складу Кабміну.

Тоді УКРІНФОРМ почала перевірку заправок БРСМ з вилученням документації та готівки. Ближче до кінця року УКРІНФОРМ взялася за конфіскацію палива на АЗС, через що було зупинено роботу 120 станцій - більше половини мережі.

На цей раз слідчі дії проходили в рамках проведення Генпрокуратурою досудового слідства в кримінальному провадженні за підозрою компанії в ухиленні від сплати 1 млрд грн податків.

"На станціях розставлені представники поліції, Нацгвардії і ГФС. Мета рейдерів дуже проста - паралізувати роботу мережі і змусити нас віддати компанію в інтересах рейдерської групи. Люди, які стоять за рейдерською атакою, мають дуже істотний вплив на вище керівництво держави", - так рік тому коментував ті події директор департаменту стратегічного маркетингу компанії "БРСМ-нафта" Олександр Мельничук.

Прогноз менеджера виправдався тільки зараз. За даними джерел ЕП, заправки з жовто-чорній розфарбуванням незабаром прийме на себе створене пару місяців назад ДП "Українська паливно-енергетична компанія" (УПЕК).

Її засновником є ​​Міністерство енергетики, яке вже виділило для компанії знаходиться в його веденні колишній просторий офіс Міністерства вугільної промисловості на вулиці Б. Хмельницького, 4.

Центральний офіс в ньому займатиме Микола Гандзюк, призначений і. о. директора УПЕК. За словами співрозмовника з міністерства, рішення про призначення Гандзюка приймав Ігор Насалик.

Можливо, довіру до цього менеджеру було продиктовано тим, що брат Миколи Гандзюка Василь Гандзюк з 1998 року по 2008 рік значився директором Долинського філії СП "Тирос-Петроль" - структурної одиниці ТОВ "Тирос-Петроль-техно-центр", яка входила в групу компаній "Техно-центр" Насалика.

Однак співрозмовники ЕП вказують і на іншу обставину: Микола Гандзюк близький до львівського олігарха Петра Димінського, який в 1990-і роки вів з Насалик спільний бізнес з торгівлі нафтопродуктами.

Опосередковано це підтверджується тим, що в середині 2000-х років Микола Гандзюк значився директором ДП "Укртранснафтопродукт" - підприємства, яке в той час курирував Димінський.

Мережа АЗС БРСМ та Одеський нафтопереробний завод Незабаром могут дива частина державного підприємства, Пожалуйста буде контролюватіся командою президента

Петро Димінський вийшов з групи WOG

Крім того, Гандзюк був помічником народного депутата шостого скликання Олександра Гудими - найближчого соратника Димінського.

Для внутрішнього користування

Період для розвитку ДП "УПЕК" обраний максимально вдало. У Димінського з'явилося більше часу на цей проект - недавно він вийшов із співзасновників мережі WOG.

Цей процес ознаменувався зміною компанії, що управляє даними заправками.

У лютому 2017 року на місце ТОВ "ВОГ ритейл" (ЄДРПОУ 37821544), в якому Димінському опосередковано належало 25%, прийшло ТОВ "ВОГ РІТЕЙЛ" (ЄДРПОУ 38740702). Останнє контролюють Степан Івахів, Сергій Лагур і діти загиблого Ігоря Єремєєва - Роман і Софія.

"По внутрішньому акціонерною угодою вирішив продати свою частку зобов'язаний запропонувати її до викупу партнерам. Петро Петрович вирішив вийти, інші викупити його пакет не відмовилися", - заявив ЕП джерело в групі.

Цю інформацію ЕП підтвердив СЕО WOG Сергій Корецький.

"В кінці 2016 Петро Петрович Димінський вийшов зі складу учасників компанії ВОГ. Це було його рішення. Розмова про це (про вихід Димінського. - ЕП) йшов всередині групи ще при живому Ігоря Єремєєва", - сказав Корецький.

Детальніше про це можна буде прочитати в інтерв'ю Корецького ЕП, яке буде опубліковано найближчим часом.

Все виглядає так, ніби Українська паливно-енергетична компанія - особистий проект Насалика і Димінського, які реалізовують його під державним дахом. Однак це спростували відразу два джерела ЕП.

"Влітку 2016 року Насалик говорив мені, що йому потрібно якось вирішити питання з передачею заправок БРСМ в Міненерго", - розповідав недавно ЕП один з чиновників.

"В кінці 2016 року Іванчук (ймовірно, мова йде про депутата з" Народного фронту "Андрій Іванчук. - ЕП) займався оформленням ( купівлею. - ЕП) "Карпатнафтохіму". Він тоді дуже переживав, що коли про цю угоду дізнаються в АП, то там спробують "віджати" "Карпатнафтохім" так само, як, за його словами, "вони (АП. - ЕП) роблять це з БРСМ", - говорить співрозмовник з Міненерго.

Плюс Одеський НПЗ

За словами представника Міненерго, відбирання заправок БРСМ у Ставицького відбуватиметься за тією ж схемою, що і у випадку з Одеським нафтопереробним заводом Сергія Курченко.

У 2015 році місцевий суд заарештував його цілісний майновий комплекс, ухваливши передати його "на відповідальне зберігання і в оперативне управління" ДП "Укртранснафтопродукт".

Найближчим часом у Одеського НПЗ також зміниться куратор. Зараз цю функцію виконує тандем Пашинський-Тищенко, від імені яких "Укртранснафтопродукт" керує колишній співробітник групи компаній "Фактор" Олександр Горбунов.

Зараз цю функцію виконує тандем Пашинський-Тищенко, від імені яких Укртранснафтопродукт керує колишній співробітник групи компаній Фактор Олександр Горбунов

Сергій Пашинський

Однак скоро місце Горбунова займе Євген Майданюк - екс-помічник Димінського в його бутність народним депутатом.

Приводом для перестановки менеджерів є два свіжих судових рішення, одним з яких Горбунов був різко обмежений у повноваженнях, а іншим - відновлений в силі наказ Міненерго про призначення главою "Укртранснафтопродукт" Майданюка.

"Близько місяця тому (через кілька днів після прийняття цих судових рішень. - ЕП) до Насалику приїжджав Пашинський. Вони довго говорили. Дуже довго", - говорить один із підлеглих міністра.

За його словами, Пашинський та Тищенко прагнуть утримати свою людину на "Укртранснафтопродукт" з двох причин.

Перша - вони не хочуть розголошення інформації про умови продажу заарештованих нафтопродуктів Сергія Курченко, які в 2014 році були передані під реалізацію "Укртранснафтопродукт".

Друга - Пашинський і Тищенко не втрачають надію на відновлення роботи Одеського НПЗ.

"У Тищенко є ідея фінансування запуску заводу за чужий рахунок. На його думку, Кабмін повинен підписати з Shell тристоронню угоду про її достроковий вихід з Угоди з розподілу продукції по Юзівській площі , В якому буде передбачена компенсація за цей вихід.

Ці гроші Тищенко пропонує направити на відновлення Одеського заводу. У Shell про це знають і, природно, з ним не погоджуються, але їх "не випускають" з України. Ви знаєте, що Shell саме з цієї причини вже два роки не може знятися з обліку в Голосіївській податкової інспекції? "- запитує джерело ЕП.

За його словами, ідея "рекету" Shell поки не прижилася ні в Кабміні, ні в Адміністрації президента. Правда, пов'язано це не c бажанням не нашкодити іноземному інвестору, а з планами з приводу Одеського НПЗ. На Банковій впевнені, що з часом це підприємство також має перейти до складу УПЕК.

По крайней мере, заділ для цього вже створено: при реєстрації Українська паливно-енергетична компанія завбачливо внесла в список основних видів діяльності не тільки роздрібну торгівлю нафтопродуктами, а й "виробництво продуктів нафтопереробки".

Ви знаєте, що Shell саме з цієї причини вже два роки не може знятися з обліку в Голосіївській податкової інспекції?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация