Главная Новости

Басовий ключ і його місце в музиці

Опубликовано: 21.10.2018

Музичний ключ - символ в музичній нотації, який вказує місце розташування тієї чи іншої ноти (точніше висотну позицію) G, або С, або F на нотному стані. Саме відносного нього і розраховуються всі залишилися знаки (тобто позиції висоти) на одному і тому ж нотоносце.

трохи теорії

на нотному стані, який складається з п`яти лінійок, можна помістити 11 різних за висотою знаків. Користуючись додатковими лінійками, величину записуваних нот можна підняти до 20 і більше. Взагалі загальний діапазон звучання різних голосів і інструментів в музиці становить приблизно вісім октав (наприклад, на піаніно - 54 ноти). Однак діапазон кожного з звуків, як правило, набагато вже. Ноти краще розташовувати так, щоб середина діапазону дорівнювала центру нотного стану. З цього випливає, що нам необхідний знак, який буде показувати використовуваний діапазон ноток для даного голосу (теситуру).


Why does Mrs. C sound so good? How to use Bandlab for recording vocals & guitar for Music Maker Jam

Ноти та ключі

Центральний елемент ключа дає зрозуміти місцезнаходження його основної ноти на лінійці. Іноді під або над ключем розміщується цифра вісім, яка позначає зрушення на октаву або вгору або вниз. Сьогодні ми розглянемо басовий ключ. Дізнаємося, що він означає і навіщо він потрібен. Ази музичних знань

Басовий ключ - основний і, мабуть, самий потрібний елемент. З ним мимоволі знайомиться кожен піаніст на початку свого навчання, точніше відразу ж, як приступає до прочитання нот для лівої руки. Басовий ключ має два імені, ще одне ім`я - «ключ фа». «Чому його так назвали?», - Запитаєте ви. Та тому, що він вказує на розташування «ФА» на нотному стані.

вчимо ноти

Уважно подивіться, як же виглядає басовий ключ. Умовно його можна поділити на точку, від якої починається завиток, і ще пару точок ззаду. Причому розташовані вони нижче і вище тієї рядки (лінійки), на якій розташувалася перша. У літературі по фортепіано це четверта лінійка знизу, і якраз на ній записується нота «фа» (октави малої). При освоєнні нот басовий ключ досить легкий. В першу чергу досить вивчити лише дві октави - малу і велику, все інше само собою додасться.

Коротка інструкція

Тепер спробуємо вивчити ноти. Басовий ключ слід позначити певною кількістю точок, які послужать нам орієнтирами.

Перший орієнтир - це четверта лінійка - нотка «фа» малої октави, потрібно в її сусідстві легко назвати розташування і деяких інших нот цієї ж октави. Наступний орієнтир, який я порадила б вам, - розташування на нотоносце трьох нот «до» - малої, першої і великий октав. Нота «до» першої октави розташовується на першій додаткової лінійці зверху, «до» малої октави - між 3-й і 2-й лінійками (на самому нотному стані, тобто як би всередині), ну а «до» великої октави пишеться на двох додаткових лінійках знизу.

висновок

Також ви можете знайти для себе будь-які інші орієнтири. Наприклад, виділяти окремо ноти, пишуться на лінійках, і ті, які «живуть» в проміжках. Ось лише вершина айсберга в величезному морі музичних знань. Тепер ви знаєте, що таке басовий ключ. Розташування нот - це те, що вам потрібно буде вивчити далі, щоб пізнати основи музичної грамоти.

Статті за темою "Басовий ключ і його місце в музиці"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация
rss