BBC Russian - У світі - Робочі повернулися на АЕС "Фукусіма-1" в Японії

  1. небезпечна зона
  2. Вплив на людей
  3. Череда вибухів
  4. Міжнародна допомога
  5. Російський досвід атомної енергетики
  6. Збиток від лиха

Робочі повернулися на АЕС "Фукусіма-1", яку було вимушено покинути через різке підвищення рівня радіації, заявив представник японського уряду.

Незадовго до їх відходу над третім реактором піднявся стовп білого диму, а ще раніше на четвертому енергоблоці, де знаходиться басейн для відпрацьованих паливних стрижнів, вдруге за два дні спалахнула пожежа.

Займання сталося в зовнішньому корпусі захисної оболонки реактора. Пожежа була згашена.

За неточними даними, в останні кілька днів роботи на АЕС проводили близько 50 осіб.

Влада продовжує закликати людей, що проживають в радіусі 20-30 км від атомної електростанції, або взагалі покинути небезпечну зону, або, як мінімум, не виходити на вулицю.

Раніше, в ніч на вівторок там стався третій вибух, від нього постраждав реактор №2, який був зупинений ще до землетрусу. Всього на станції шість реакторів.

Натиснути Ця тема обговорюється на форумі bbcrussian.com

небезпечна зона

Згідно з даними синоптиків, вітер несе радіоактивні частинки в східному напрямку в бік Тихого океану.

Оголошена евакуація жителів у радіусі 20 км від станції.

Крім того, влада заборонила всі польоти над АЕС в радіусі 30 км.

Система охолодження АЕС "Фукусіма-1" була пошкоджена 11 березня землетрусом магнітудою 9,0. Представник японського уряду повідомив агентству Франс прес, що незначне підвищення температури було зафіксовано і ще на двох реакторах.

Аварія на АЕС, побудованої в 1970-і роки, викликала тривогу за безпеку інших ядерних об'єктів в світі. У Німеччині канцлер Ангела Меркель розпорядилася на три місяці заглушити сім реакторів АЕС, запущених до 1980 року.

Французьке управління з ядерної безпеки оцінює аварію на "Фукусімі-1" за шостою категорією складності. Найвищий, сьомий ступінь складності мала аварія на Чорнобильській АЕС в Радянському Союзі в 1986 році.

Вплив на людей

Влада встановила зону відчуження в радіусі 20 км від станції з евакуацією всіх жителів. Тим, хто живе на відстані від 20 до 30 км, рекомендовано не залишати свої будинки.

Як повідомляє МАГАТЕ, японські влади обстежили на предмет опромінення 150 осіб; 23 з них знадобилася дезактивація, передає Рейтер.

Військово-морські сили США також підтверджують, що у частини особового складу, дислокованого в Японії, виявлені ознаки опромінення малими дозами радіації.

За даними компанії-оператора АЕС Tokyo Electric Power Co (Tepco), радіаційний фон в зоні аварії такий, що при опроміненні за одну годину людина отримує дозу радіації, у вісім разів перевищує річну норму. Раніше був зафіксований різкий стрибок, але пізніше рівень радіації знову знизився, повідомив представник уряду Японії.

Підвищена радіація зафіксована в Токіо, що знаходиться в 250 км від станції, але пізніше і там її рівень знизився, повідомляє Франс прес з посиланням на мерію міста.

Через підвищення рівня радіації Бі-бі-сі та деякі інші ЗМІ відкликали своїх співробітників із зони лиха.

Як передає агентство Кіодо, влада Японії заборонили польоти авіації в радіусі 30 км від АЕС в Фукусімі.

Як передає Франс прес, ряд країн почав перевіряти авіапасажирів, що прилітають з Японії, на радіоактивне зараження.

За інформацією німецької авіакомпанії Lufthansa, поки жодного опроміненого пасажира не виявлено; при цьому цей же перевізник оголосив, що до неділі всі рейси в Токіо будуть перенесені в інші японські міста.

Череда вибухів

Розвиток подій на "Фукусімі-1"

11 березня: відмова системи охолодження одного з реакторів після землетрусу, розпочато евакуацію

12 березня: радіоактивна витік, вибух водню і часткове руйнування першого енергоблоку

13 березня: неполадки з системою охолодження ще одного реактора

14 березня: вибух водню в третьому енергоблоці АЕС, вихід з ладу системи охолодження другого реактора

15 березня: вибух у другому енергоблоці, пожежа в приміщенні четвертого реактора, істотне підвищення рівня радіації

Японські фахівці намагалися стабілізувати становище в другому реакторі протягом всього дня в понеділок 14 березня. Безпосередні причини вибуху поки не встановлені.

В суботу 12 березня на станції вибухнув водень в першому енергоблоці, в понеділок - в третьому. Повідомлялося, що реактори від цих вибухів не постраждали.

Як вважають, в кінцевому рахунку вибухи викликані перебоями в роботі системи охолодження.

На АЕС не припиняються спроби відновити систему охолодження енергоблоків: інженери закачують в реактори морську воду, намагаючись не допустити перегріву реакторів, проте, за деякими даними, чотири з п'яти водяних насосів були виведені з ладу вибухом в третьому енергоблоці.

Вибухом, що стався у вівторок, міг бути пошкоджений зовнішній захисний корпус другого реактора.

Агентство Кіодо повідомляє, що прем'єр-міністр Японії Наото Кан незадоволений діями керівництва компанії Tepco.

"По телебаченню повідомили про вибух. А апарату прем'єра майже годину нічого не доповідали, - почув репортер агентства слова прем'єра на зустрічі з менеджерами енергетичної компанії. - Що за чортівня ?!"

Раніше японські ЗМІ повідомляли, що рівень води в другому реакторі електростанції знизився настільки, що частково оголилися паливні елементи.

В результаті вибуху 14 березня на третьому енергоблоці постраждали 11 осіб.

В даний час всі АЕС в Японії зупинені. При нормальних умовах вони генерують до третини споживаної в країні електроенергії, і влада ввела віялові відключення і інші заходи з обмеження енергоспоживання.

Міжнародна допомога

У вівторок агентство Рейтер повідомило з посиланням на МВС Приморського краю Росії про підвищення рівня радіації у Владивостоці, хоча і в межах безпечної норми.

У вівторок агентство Рейтер повідомило з посиланням на МВС Приморського краю Росії про підвищення рівня радіації у Владивостоці, хоча і в межах безпечної норми

Евакуація після землетрусу в Японії

Однак в російському Гідрометцентрі кажуть, що рівень радіації на Далекому Сході в нормі і загрози перевищення нормального радіаційного фону немає.

У понеділок Японія звернулася з офіційним проханням до фахівців МАГАТЕ і США надати допомогу у відновленні системи охолодження на ядерних реакторах.

Зокрема, американців просять допомогти обладнанням по доставці води для охолодження реактора.

В останні роки атомна енергетика переживала період зростання через високі і нестабільні світові ціни на нафту та інші види викопного палива. Однак аварія на "Фукусімі-1" змушує багато країн переглянути роль "мирного атома".

Канцлер Німеччини Ангела Меркель розпорядилася перевірити безпеку всіх 17 атомних реакторів країни. "Ті реактори, які були запущені в експлуатацію до кінця 1980 року, будуть зупинені на термін в три місяці", - сказала вона.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін у вівторок доручив міністерствам енергетики і природних ресурсів і держкорпорації "Росатом" проаналізувати "сьогоднішній стан атомної галузі і перспективи її розвитку".

Він підкреслив, що в Росії немає і не планується атомних електростанцій в сейсмонебезпечних зонах, але зажадав протягом місяця підготувати пропозиції про те, як діяти "при будь-якому варіанті розвитку подій". Росія в останні роки активно будувала АЕС в інших країнах (зокрема, в Ірані) і поставляла туди комплектуючі, паливо і різні пов'язані з цим послуги.

Іранська АЕС в Бушері, будівництво якої нещодавно завершили російські фахівці, відповідає навіть більш високим вимогам по надійності, ніж японські станції, сказав в інтерв'ю іспанському телеканалу TVE президент Ірану Махмуд Ахмадінежад.

Російський досвід атомної енергетики

У Росії на АЕС припадає 16% виробленої в країні електроенергії.

"Я повинен бути вдячний японським фахівцям. Я розумію всю складність ситуації, в якій вони були", - сказав в інтерв'ю програмі "Ранок на Бі-бі-сі" колишній головний інженер Чорнобильської АЕС Микола Штейнберг.

"Реально ми взяли під контроль ситуацію на Чорнобилі через місяць-півтора", - додав він.

Росія почала допомагати Японії в ліквідації наслідків землетрусу і цунамі, імовірно, в Японії вилетить і група фахівців з ядерної безпеки ..

За інформацією начальника Управління інформації МНС Росії Ірини Андріанова, російські рятувальники приступили до роботи в районі потерпілого від землетрусу японського міста Сендай.

"Зведений загін російських рятувальників розгорнув базовий табір в районі Сендая, в 4 км на північ від кордону міста, фахівці приступили до проведення розвідки", - наводить її слова Інтерфакс.

Експерти в галузі ядерної безпеки говорять про те, що повторення сценарію чорнобильських подій 1986 року малоймовірне, оскільки японські АЕС були побудовані по істотно більш високим стандартам безпеки.

Збиток від лиха

Всього в результаті землетрусу магнітудою 9,0 і послідував за ним руйнівного цунамі позбулися житла близько півмільйона людей.

Підтверджено загибель понад 2400 осіб, проте ця цифра далеко не остаточна і влада припускає, що вона може досягти 10 тисяч.

Японський фондовий ринок продовжує падіння другий день поспіль - інвесторів турбує те, який вплив матиме на економіку країни землетрус і цунамі.

Цілковитій безпеці АЕС можна домогтися?

Аварія на АЕС в Японії викликає побоювання в інших країнах щодо безпеки атомної енергетики. Чи варті плюси АЕС тих ризиків, з якими вони пов'язані?

Для програвання необхідно включити підтримку Java-скрипта і встановити нову версію Flash

Flash-програвач можна скачати тут

Відтворити в іншому плеєрі

У вівторок індекс Nikkei втратив 10,55%. Днем раніше він опустився на 7%, що стало стало найбільш різким денним падінням з 2008 року.

За деякими оцінками, для відновлення після стихійного лиха Японії буде потрібно близько 180 млрд. Доларів.

На поведінці гравців ринку також негативно позначається аварія на АЕС, оскільки її наслідком є ​​порушення енергопостачання.

Саме акції японських енергетичних компаній, які володіють аварійної "Фукусіми-1", втратили в ціні більше за інших на торгах у вівторок.

15 березня влада Японії оголосила про те, що держава виділила 98 млрд доларів на додаток до 180 млрд доларів, які були спрямовані на стабілізацію економічного становища в понеділок 14 березня.

Що за чортівня ?
Цілковитій безпеці АЕС можна домогтися?
Чи варті плюси АЕС тих ризиків, з якими вони пов'язані?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация