Без чого не пустять в ЄС: все, що потрібно знати про страховки

Навіщо потрібна страховка.

Фото: архів

Українці з 11 липня можуть без віз подорожувати в країни Європейського союзу. Як відзначають експерти, багато туристів не знають, що, згідно з українським законом, виїжджаючи за кордон потрібно оформляти медичну страховку. І наявність поліса можуть перевірити. Сайт "Сегодня" з'ясував, навіщо потрібна страховка і де її можна оформити.

Кому і навіщо потрібен страховий поліс

Згідно з візовим кодексом, для перетину кордону з Європейським союзом медична страховка - обов'язкова. Після лібералізації візового режиму цей документ на українців більше не поширюється. Зараз українці їздять в ЄС за правилами, описаним в Шенгенському прикордонному кодексі.

Головне - взяти з собою біометричний паспорт і необхідну суму готівки (або банківську карту). Також знадобляться бронь в готелі (або запрошення від громадянина країни, який готовий надати житло) і зворотний квиток. Медична страховка з європейського законодавства в обов'язковому порядку потрібна тільки тим, хто ще не оформив біометричний паспорт і продовжує подорожувати з візою. А також тим, хто подорожує за допомогою турагентств (на них поширюється закон "Про туризм").

Однак, як пояснює юрист Олександр Плахотник, український закон також визначає порядок виїзду за кордон. "У дев'ятій статті закону" Про порядок виїзду ... "чітко сказано, що українець повинен бути застрахований. Це пояснюється просто: якщо раптом вам терміново знадобиться медична допомога, далеко не кожна країна готова вам її надати безкоштовно. Закон вас захищає, зобов'язуючи оформляти медичну страховку . Інша справа, що виконання цього зобов'язання в країнах, в яких діє безвізовий режим з Україною, часто не контролюють ", - розповідає юрист.

"У дев'ятій статті закону" Про порядок виїзду ... "чітко сказано, що українець повинен бути застрахований. Це пояснюється просто: якщо раптом вам терміново знадобиться медична допомога, далеко не кожна країна готова вам її надати безкоштовно", - розповідає юрист.

Крім того, на офіційному порталі всеукраїнської кампанії про безвізовий режим говориться: в українця можуть перевірити наявність страховки, хоча її відсутність не є причиною для відмови у в'їзді.

Економити на страховці не варто, вважають експерти. Якщо, наприклад, підвернути ногу, граючи в бадмінтон на пляжі, власникам дешевого поліса страхова компанія такі медичні витрати може не компенсувати. Звичайний поліс гарантує деякі медичні витрати, транспортування і репатріацію.

Зі страховкою є можливість заощадити, впевнений голова правління Першого українського міжнародного банку (ПУМБ) Сергій Черненко . "Найчастіше українці відпочивають не більше тижня - двох. Страховий поліс можна оформити на 30 днів перебування за кордоном і скористатися ним кілька разів протягом року. Наприклад, в серпні для поїздки на море в Туреччину або навіть Таїланд , А в травні наступного року - для поїздки на екскурсію в одну з країн Євросоюзу ", - розповідає Сергій Черненко.

Як вибрати страховку

Сергій Черненко радить звернути увагу на установа, в якому оформляти поліс. Це повинен бути надійний банк або страхова компанія. Поліс медичного страхування "Мандрівник", придбаний у відділенні банку ПУМБ, діє у всьому світі, його приймають всі консульства і посольства. Оформити страховку можна в будь-якому відділенні банку. За два минулі роки власники "мандрівника" компенсацію на суму понад 700 тисяч гривень. Причому у виплаті не відмовили жодному з клієнтів.

Також важливо розуміти, який формат відпочинку передбачається, і вибрати поліс з необхідним переліком покриваються страхових ризиків. Наприклад, в рамках страховки "Мандрівник" можна вибрати пакети "Туризм", "Туризм + Спорт", "Туризм + Спорт + Гірські лижі". Вартість - від 10 до 30 доларів за курсом НБУ.

"Мандрівник" покриває медичні витрати на амбулаторне та стаціонарне лікування, витрати на транспортування і репатріацію, нещасні випадки (удари, переломи, вивихи і т.д.), адміністративні витрати (телефонні переговори, проживання в готелі після лікування).

Нагадаємо, отримати страховий поліс безкоштовно можна, оформивши кредитку "SoloМандри". Разом з картою в відділенні банку дадуть поліс туристичного страхування на 30 календарних днів перебування за кордоном, який діє протягом року. Детальніше про те, що це за карта і як нею користуватися, можна прочитати тут .

"Сама карта дозволяє розраховуватися за кордоном без комісій. А якщо ви повернете витрачені кредитні кошти до 62-х днів - додатково банку платити не доведеться", - розповідає Сергій Черненко.

Передача "Народний банкір" виходить по вівторках на ТК " Україна ". Хочете стати героєм сюжету? Задайте нам питання на [email protected]

ПАТ "ПУМБ". Усі види банківських послуг. Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р. Генеральна ліцензія НБУ № 8-2 від 12.02.2015 р.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні Хочете стати героєм сюжету?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация