Безсмертя: безцінний дар чи прокляття?

З тих пір, як людина усвідомила власну смертність, а було це дуже-дуже давно, він почав мріяти про продовження життя, в ідеалі - до нескінченності. З тих пір, як людина усвідомила   власну   смертність, а було це дуже-дуже давно, він почав мріяти про продовження життя, в ідеалі - до нескінченності

З кожним роком здійснення цієї мрії здається все більш близьким, але ось подарує воно людям то щастя, про який вони мріють?

"Це прагнення закладено в нашій психіці на підсвідомому рівні, в його основі лежить інстинкт самозбереження, - пояснюють психологи. - Коли людина втрачає жагу до життя, коли стає байдужим до смерті, це свідчить про серйозні проблеми з його психікою".

Навіть важко хворі люди, які перебувають в буквальному сенсі слова на смертному одрі, намагаються урвати у життя ще один день, подовгу думаючи про чудесні зцілення і інші чудеса.

Чим швидше медицина просувається вперед в питаннях лікування недуг, які раніше вважалися невиліковними, тим більше міцніє людська жага життя.

Тисячі людей старше п'ятдесяти років приймають безліч заходів для того, щоб відчувати себе краще і виглядати молодше, а генетики тим часом обіцяють дослідити і усунути всі дефекти ДНК, що обіцяє повну і беззастережну капітуляцію безжального часу.

"Я не хочу увічнити себе в своїй роботі, - сказав якось відомий режисер Вуді Аллен. - Я хочу стати безсмертним, не вмираючи". Зараз йому 83 років, але на його інтенсивної творчої діяльності процес старіння жодним чином не позначається. Чи будемо ми здивовані, якщо і в столітньому віці він продовжить знімати фільми? Здивовані - можливо, але не шоковані.

Покоління, яке виросло на рок-н-ролі, змолоду звикло порушувати всі мислимі і немислимі правила. Вони зневажають саму ідею "виходу на пенсію", вважаючи себе гідними вести активний спосіб життя так довго, як їм захочеться. "Візьмемо відомого рокера Кіта Річардса, - пише газета Independent. - Протягом п'ятдесяти (!) Років він з ентузіазмом середньовічного самобічевателя планомірно і нещадно знищував свої легені, серце, печінку та інші життєво важливі органи. Здавалося б, йому давно пора бути на тому світлі - аж ні, він навіть старіти не збирається, як і раніше не вилазить з джинсів в обтяжку, носить бандани, кільця з черепами і потягує коктейль з горілки з апельсиновим соком ".

Здавалося б, йому давно пора бути на тому світлі - аж ні, він навіть старіти не збирається, як і раніше не вилазить з джинсів в обтяжку, носить бандани, кільця з черепами і потягує коктейль з горілки з апельсиновим соком

Фото: AP

За даними міжнародної статистики, число живуть на нашій планеті людей у ​​віці ста років і старше з кожним роком збільшується на сім відсотків і, відповідно, фактично подвоюється кожні десять років.

Ч ітайте також: У житті стільки можливостей, що колись жити ...

Реальні способи досягти безсмертя

Безсмертя подарує ... комп'ютер

"Протягом наступних десятиліть число столітніх людей в світі буде обчислюватися мільйонами. Слово" суперстолетній ", яке зараз використовується дослідниками для позначення людей старше 110 років, міцно увійде в побут і стане банальним, як і саме явище, - вважає Independent. - Найстарішою жінкою , Чия тривалість життя була повністю задокументована, вважається Джин Келмент, яка померла в 1997 році у віці 122 років і 177 днів. Але скоро цей рекорд буде побитий - і не один раз. Люди святкуватимуть 150-літні ювілеї, розповідаючи здивованим молодим гостям про те, що колись телефони були "прив'язані" до стін проводами ".

Чи зможе людство обдурити смерть на невизначений термін? Є три речі, які по суті своїй загрожують нашому життю - це старіння, хвороби і травми.

Якщо вчені зможуть зупинити дегенеративні вікові процеси, профілактичний напрямок медицини досягне неймовірних висот і дозволить запобігати більшість хронічних захворювань, а технології зведуть до мінімуму ймовірність фізичних і психічних травм, то смерть змушена буде з ганьбою ретируватися.

Поки юні читачі захоплюються любовними романами про безсмертних вампірів, фахівці шукають спосіб втілити мрії про вічне життя в реальність.

На думку експертів, найперспективніша на сьогодні розробка - це використання природних ресурсів медузи Turritopsis nutricula, дивної істоти, яка здатна повертати себе з дорослого стану в "дитячий" і повторювати цей процес нескінченне число разів.

Деякі дуже заможні люди вкладають кошти в кріоніки - наукові розробки, що дозволяють занурювати людини в анабіоз на невизначений термін, щоб потім, коли медицина і інші науки забезпечать людям безсмертя, можна було "прокинутися" і повернутися до повноцінного життя.

Приблизно в сорокарічному віці, стверджує англійський письменник Мартін Еміс, людина відкриває для себе дивну річ під назвою Минуле, яку можна досліджувати на дозвіллі, силою думки і за допомогою спогадів віддаляючись в той чи інший рік, заново переживаючи перемоги і поразки, нарікаючи про свою тодішню недосвідченість і посміявся над дивовижними стечениями обставин. А при перетині п'ятдесятирічного рубежу, на думку літератора, постає не менш цінне відчуття Кінцівки майбутнього.

Фото: AP

У сучасному контексті, іронізує Independent, його слід було б назвати "алкогольно-жирової депресією, викликаною постійним передчуттям смерті".

Хоча насправді це відчуття - не дуже вдалий привід для жартів, адже воно переповнює людини емоціями, навіяними швидким розлученням з простими повсякденними речами і подіями, і тому робить ці речі і події значно ціннішими в його очах. "І без передчуття смерті ми бачимо білі троянди в саду, але і наполовину не так насолоджуємося цим видовищем", - пише Еміс.

Тому багато сучасних психологи так впевнені в тому, що вічність людству ні до чого: життя втратить яскравість і перестане приносити задоволення, а це для людей фактично рівноцінно бути похованими заживо.

Проміняти "трагічну стислість" життя на її "трагічну довготу" - не надто вигідна угода, яка перетворить цінний досвід в нудну рутину, творчі пориви - в одномоментні примхи, а жадану вічність - в болісну нудьгу. І тисячолітні люди, плутаючись у нетрях власної пам'яті, будуть сидіти ночами в інтернет-чатах , Обмінюючись один з одним уцілілими обривками спогадів про давні днями.

З кожним роком здійснення цієї мрії здається все більш близьким, але ось подарує воно людям то щастя, про який вони мріють?
Чи будемо ми здивовані, якщо і в столітньому віці він продовжить знімати фільми?
Чи зможе людство обдурити смерть на невизначений термін?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация