Бізнес вантажоперевезення. Кейс від підприємця

  1. Як організувати бізнес з вантажоперевезень?
  2. Ви вирішили відкрити транспортну фірму
  3. Як відкрити ІП для вантажоперевезень?
  4. Скільки часу займе відкрити ІП?
  5. Що повинен містити бізнес-план?
  6. Скільки коштує відкрити транспортну компанію з вантажоперевезень?
  7. Чи є сенс відкривати бізнес з нуля або краще купити готовий бізнес?

Мене звуть Ємельянов Артур. Живу і працюю в місті Саратов. Чотири роки тому організував транспортну компанію «Транзит», яка на сьогоднішній день є однією з кращих в регіоні. Перед тим, як відкрити вантажоперевезення і почати свою справу, замовив детальний бізнес-план, досліджував ринок, визначив перспективи бізнесу. На сьогодні транспорт моєї компанії доставляє товари по всій Росії.

Фінансова та організаційна сторона мого бізнесу наступна:

  • початкові вкладення в бізнес - від двох мільйонів рублів;
  • 5 машин трьох марок - «Газель», «DAF» і «RENAULT»;
  • 10 водіїв (по два на кожну машину), два оператора, бухгалтер, технік, фахівець з ремонту, два менеджера;
  • оформлено юридична особа (ТОВ);
  • офіс недалеко від центру міста площею в 60 квадратних метрів. Планую відкрити представництва в інших містах;
  • щомісячний дохід - від 700 тисяч рублів.

Як організувати бізнес з вантажоперевезень?

Транспортні перевезення - це серйозний бізнес, який вимагає від вас відповідальності і грамотного підходу.

Особливу увагу приділіть таким моментам:

1. Визначтеся з напрямом діяльності. Великі транспортні компанії надають широкий перелік послуг - ж / д, автомобільні, морські та авіаційні перевезення, допомога в оформленні документів, митне обслуговування вантажів і так далі.

Але на початковому етапі не варто хапатися за всі напрямки відразу - можна організувати бізнес на вантажоперевезеннях на газелі всередині області, а потім і по всій країні.

З ростом популярності компанії і підвищення прибутковості бізнес можна розширювати.

2. Придумайте ім'я компанії. Воно повинно бути простим і таким, що запам'ятовується. Природно, назва транспортної компанії має асоціюватися з перевезеннями, наприклад, «МашТранс» або «Транс-авто».

3. Проаналізуйте ринок. Може здатися, що ринок вантажоперевезень вільний. Але це не так. Тут жорстока конкуренція, з якою перші 1-2 роки доведеться боротися.

При цьому більшу частину ринку грузоперепозок (майже половину) забирають великі компанії.

20-25% дістається середнім компаніям, які давно в цій сфері бізнесу і мають солідну клієнтську базу.

10-15% - це перевізники «вузького профілю», які працюють в якомусь одному напрямку і з конкретним товаром.

Є ще і приватники - їх близько 5-10%. У таких людей є власний автомобіль, який допомагає заробляти на хліб.

Решта - це випадкові і «плаваючі» перевезення.

Сьогодні все частіше трапляються відгуки, що вантажоперевезення як бізнес дуже небезпечні, а конкуренція не дає нормально розкрутитися. Це не так.

Якщо робити свою роботу добре, враховувати помилки конкурентів і виключати їх у себе, то можна стати кращим в цьому бізнесі всього за кілька років.

4. Вирішіть питання з оформленням. На початковому етапі досить ВП. Згодом кращий варіант - оформлення ТОВ.

В цьому випадку необхідно підготувати наступні папери:

  • статут новоствореної компанії. У документі повинна відображатися вся найбільш важлива інформація про нову фірму, її завдання, цілі роботи, напрямок діяльності, характер вантажів, обсяг послуг, що надаються і так далі;
  • договір установи. Якщо ви є єдиним засновником бізнесу, то в такому папері немає необхідності;
  • протокол зборів засновників. Цей документ варто оформити ще до початку будь-яких дій, адже в ньому прописується керівник компанії (головне відповідальна особа).

Крім перерахованих паперів знадобиться документ, що підтверджує оплату державного мита та гарантійний лист від орендодавця.

Після відкриття юридичної особи у вас буде два найбільш важливі документи - свідоцтво, яке підтверджує реєстрацію платника, і свідоцтво про реєстрацію. З цими ними всі дороги відкриті.

5. Щоб організувати транс бізнес вантажоперевезення, вам знадобиться приміщення. При цьому площа буде залежати від обсягів послуг, що надаються.

На початковому етапі вистачить і невеликої диспетчерської - кімнати на 20-30 квадратних метрів. Найбільше місця займають територія автопарку і складські приміщення.

Підібрати необхідну площу в центральній частині міста буде вельми складно. Але для транспортної компанії видалення від центру не є критичним. Можна знайти приміщення і в спальних районах міста.

При цьому врахуйте, що при оформленні ТОВ нове приміщення стане юридичною адресою. З субарендатором такий договір укласти не вийде - доведеться шукати власника.

Середні витрати на місячну оренду - від 20 тисяч рублів, але тут багато що залежить від кількості машин в парку, числа працівників та інших факторів.

6. Закупити автотранспорт та обладнання. Ця стаття розтрат одна з найбільших. На перших порах можна взяти одну-дві «Газелі».

При цьому не обов'язково купувати новий автомобіль - підійде варіант з б / у транспортом. Головне, щоб машина була в нормальному стані і без технічних проблем.

Ще один варіант - лізинг. Останнім часом з'являється багато вигідних пропозицій. Все, що потрібно - оплатити авансовий платіж (від 20% вартості авто) і можна користуватися технікою.

Переваги лізингу в тому, що ви отримуєте новий автомобіль і на гарантії. При бажанні можна оформити угоду на 2-3 роки, що знизить щомісячні платежі до мінімуму.

При виборі транспорту враховуйте спектр послуг компанії. Крім «Газелей» можуть знадобитися низькорамні трали (для перевезення особливо важких і негабаритних вантажів).

Загальні витрати на покупку авто і устаткування - від 1-2 мільйонів рублів.

Ви вирішили відкрити транспортну фірму

Ви вирішили відкрити транспортну фірму

7. З деяким персоналом 2-3 перших місяці можна почекати і самому виконувати функції кур'єра, диспетчера і менеджера. Наймати окремого бухгалтера також немає сенсу - роботу можна доручити кваліфікованому працівнику спеціалізованої компанії.

З іншого боку не обійтися без людини, який візьме на себе всю оперативну роботу. При збільшенні числа замовлень знадобиться свій персонал - бухгалтер, секретар, кур'єр, оператори та інші співробітники.

Витрати на оплату праці - від 20 тисяч рублів (на початку) і від 150 тисяч рублів в подальшому.

Як відкрити ІП для вантажоперевезень?

Якщо у вас немає бажання або можливості оформити юридична особа, то на початковому етапі можна попрацювати в якості індивідуального підприємця.

Все, що необхідно - з'явитися в орган податкової інспекції і принести такі документи:

  • заяву, що складається за формою;
  • квитанцію, що підтверджує оплату державного мита;
  • копії основних сторінок паспорта (як правило, це сторінки з персональними даними та інформацією про місце реєстрації);
  • ІПН.

Як правило, перерахованих документів достатньо. Та й відгуки про бізнес на вантажоперевезеннях від гуру своєї справи це підтверджують. Але! Особливу увагу приділіть вибору кодів КВЕД.

Для перевезення вантажів підійдуть такі варіанти - 63.4 (організація транспортування вантажів) і 60.2. До другого коду відноситься діяльність іншого сухопутного транспорту (в нашому випадку це автомобіль).

Скільки часу займе відкрити ІП?

При наявності всіх документів і своєчасному зверненні до податкової інспекції на оформлення всіх паперів йде не більше місяця. При цьому загальні витрати на процедуру не перевищать декількох тисяч рублів.

При цьому загальні витрати на процедуру не перевищать декількох тисяч рублів

Таблиця №1. Потенціал споживання послуг транспортних компаній в Росії

Що повинен містити бізнес-план?

При складанні бізнес-плану важливо приділяти увагу наступним частинам:

1. Оглядовий розділ. Тут повинна бути описана форма бізнесу, майбутні цілі компанії, проведено короткий огляд ринку вантажоперевезень в конкретному регіоні і так далі. Ця розділ дуже важливий - він є обґрунтуванням для іншої частини проекту.

2. Опис діяльності. Тут важливо врахувати напрямок роботи компанії, вид вантажу, перелік послуг і так далі.

3. Аналіз ринку. Даний розділ повністю присвячений більш глибокого дослідження обраного напрямку, перспективам діяльності, аналізу недоліків у компаній конкурентів, внесення пропозицій щодо поліпшення діяльності компанії.

4. План виробничої діяльності повинен містити послідовні кроки по реалізації бізнес проекту з урахуванням всіх існуючих ризиків.

Крім цього, в розділі повинно бути опис всіх ресурсів (обладнання, техніки, приміщення, персоналу, витрат на рекламу), які знадобляться при організації своєї справи.

5. Витрати на проект. У цьому розділі враховуються всі витрати і доходи бізнесу.

У цьому розділі враховуються всі витрати і доходи бізнесу

Таблиця №2. Приріст галузі вантажоперевезень в Росії

Скільки коштує відкрити транспортну компанію з вантажоперевезень?

Витрати можуть відрізнятися. Самий бюджетний варіант - використовувати для бізнесу на вантажоперевезеннях газель і відгуки досвідчених підприємців це підтверджують.

При цьому витрати будуть наступними:

  • оренда невеликого офісу - від 20 тисяч рублів на місяць;
  • оформлення - від 10 тисяч рублів;
  • покупка техніки і обладнання - від 500 тисяч рублів (при оформленні лізингу можна обійтися меншою сумою);
  • оплата персоналу - від 80 тисяч рублів (3-4 працівників цілком достатньо);
  • реклама - від 20 тисяч рублів.

Чи є сенс відкривати бізнес з нуля або краще купити готовий бізнес?

Тут ви повинні орієнтуватися на можливості свого гаманця. Якщо є сума від 2-3 мільйонів рублів, то можна купити вже готовий і оформлений бізнес.

В іншому випадку краще поступово розвиватися самому. Тим більше, що витрати порівняно невеликі.

Як організувати бізнес з вантажоперевезень?
Скільки часу займе відкрити ІП?
Що повинен містити бізнес-план?
Скільки коштує відкрити транспортну компанію з вантажоперевезень?
Чи є сенс відкривати бізнес з нуля або краще купити готовий бізнес?
Як організувати бізнес з вантажоперевезень?
Як відкрити ІП для вантажоперевезень?
Скільки часу займе відкрити ІП?
Чи є сенс відкривати бізнес з нуля або краще купити готовий бізнес?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация