Bloomberg: Путін продовжить приховану війну в Україні до тих пір, поки схід не дадуть право вето

REUTERS

У статті, яка називається «Путін має намір продовжувати приховану війну в Україні до тих пір, поки східним регіонам не дадуть право вето», опублікованій на сайті Bloomberg.com , Генрі Мейєр і Ілля Архипов пишуть про те, що Володимир Путін буде продовжувати свою приховану війну поки йому не вдасться створити маленькі напівдержави в східних регіонах України з правом ветування рішень про майбутнє країни, за словами п'яти нинішніх і колишніх російських чиновників і радників.

Навіть після того як Володимир Путін і Петро Порошенко домовилися про ті кроки, які необхідно зробити для припинення бойових дій, які тривають вже більше 5 місяців, президент Росії не погодиться на щось менше, ніж широка автономія для в основному російськомовних Донецької та Луганської областей , що передбачає в тому числі право відхиляти ключові рішення на національному рівні, наприклад, вступ країни в НАТО.

Путін хоче почекати до листопада, коли в Україні виберуть новий парламент і почнеться опалювальний сезон, щоб переконатися, що його цілі будуть досягнуті. Для цього він може продовжувати не поставляти газ, щоб змусити українську владу піти на компроміс, якщо це буде необхідно, сказав один з чиновників на умовах анонімності після розмови з Путіним минулого тижня.

«Мета Путіна - поставити Україну на коліна», - сказав Станіслав Бєлковський, який був радником Путіна під час його першого президентського терміну, а зараз очолює Інститут національної стратегії в Москві. «Він хоче, щоб завдяки федеральній структурі частина країни опинилася під неофіційною контролем Москви, щоб блокувати членство України в НАТО».

На російському і українському фондових ринках вчора було відзначено зростання в зв'язку з тим, що Порошенко і Путін домовилися працювати над «режимом припинення вогню» і вжити необхідних заходів для припинення конфлікту, який, через якого, за даними ООН, загинули 2600 чоловік і більше 1 мільйона стали вимушеними переселенцями.

саміт НАТО

Ця заява була зроблена в той час як президент Барак Обама та інші лідери країн-членів НАТО були на шляху до Великої Британії, де проходить щорічний саміт військового блоку, створеного в 1949 р почасти для того, щоб протистояти Радянському Союзу.

REUTERS

Полегшення напруженості відбувається також в той час як Європейський союз готується ввести додаткові санкції відносно Росії у зв'язку з тим, що вона продовжує поставляти зброю і бойовиків повстанцям, що Путін, колишній полковник КДБ, заперечує. Введення подальших санкцій може бути призупинено, якщо угода про припинення вогню вступить в силу, сказав чиновник німецького уряду. Путін в минулому році запропонував попередникові Порошенко, Віктору Януковичу, кредит в розмірі 15 млрд. Дол., Щоб той відмовився від підписання Угоди про асоціацію з ЄС і замість цього змінив політичний курс країни в сторону конкуруючого блоку Росії, Білорусі і Казахстану, що викликало протести в Києві, які призвели до повалення Януковича і анексії Криму Росією.

Вчора, під час свого візиту в Монголію, Путін сказав журналістам, що у нього є план, що складається з семи пунктів, який буде обговорюватися завтра на зустрічі в Мінську, в якій візьмуть участь представники повстанців і українського уряду. Згідно з цим планом, українська армія і сили повстанців повинні відступити, повинен бути зроблений обмін полоненими і створені гуманітарні коридори, а також має бути припинено використання бойових літаків в населених пунктах.

«Окозамилювання»

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк сказав, що план Путіна - це «окозамилювання» напередодні саміту НАТО, і основна його мета - не допустити «неминучих» подальших санкцій. Українські сили оговтуються після серії невдач, які вони зазнали минулого тижня в результаті того, що вони називають «повномасштабним вторгненням» Росії.

Яценюк сказав, що план Путіна - це «окозамилювання» / Фото УНІАН

Франц Клінцевич, заступник голови Комітету Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації з оборони, заявив, що будь-який мирну угоду буде припускати де-факто поділ України.

«Лідери Донецької і Луганської народних республік готові вступити в переговори, але вони не відступлять», - сказав Клінцевіч по телефону. «Що б не трапилося, вони будуть жити окремо від Києва. Після таких кровопролить, у них немає іншого вибору. Вони будуть боротися до останнього патрона при необхідності ».

«Сухопутний міст»

В результаті нового наступу повстанців, тепер стало можливим повністю захопити Донецьк і Луганськ військовим шляхом і створити «сухопутний міст» до Криму, який відділений від Росії Керченською протокою, за словами Олексія Арбатова, заступника голови Комітету російського парламенту з оборони з 1995 р по 2003 м, а зараз наукового співробітника Московського Центру Карнегі.

REUTERS

До вчорашнього дня повстанці, підтримувані, як вважають Україну, США і НАТО, російськими військами, розвідкою, артилерією і танками, наближалися до Маріуполя, портовому місту на Азовському морі, який має стратегічне значення. Вони також змусили українські війська відступити від луганського аеропорту, але при відході вони встигли підірвати злітно-посадкової смуги. Бунтівники також захопили Новоазовськ, місто на кордоні з Росією. За оцінками Міністерства оборони України, кількість російських і повстанських військ становить від 10 до 15 тис. Чоловік.

«Російські агресори явно перевершують українські сили», - Джон Гербст, посол США в Україні в 2003-2006 рр., Написав 2 вересня на сайті Атлантичної ради в Вашингтоні, в якому він керує Євразійським центром Д. Патричі. «Якщо Україна не допоможуть, російські війська можуть просунутися набагато далі вглиб України».

«Він блефує»

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив 1 вересня, що повстанці будуть продовжувати завойовувати території, поки Україна не попросить про світ. У той же день італійська газета La Repubblica повідомила, що Путін сказав голові Європейської комісії Жозе Мануелю Баррозу, що якщо він захоче, то зможе взяти Київ за два тижні. Помічник Путіна Юрій Ушаков сказав, що ці слова були вирвані з контексту. Минулого тижня Путін застеріг від будь-якої «агресії» по відношенню до Росії, зазначивши, що країна залишається «однією з найбільших у світі ядерних держав».

REUTERS

«Захід боїться великої війни, і Путін користується цим», - сказав Бєлковський, колишній радник Кремля. «Його мета полягає в тому, щоб налякати Захід і Україну, щоб вони думали, що він захопить Київ і змінить карту Європи, якщо не отримає те, чого він хоче. Він блефує ».

Блефує чи ні, але стратегія Путіна явно працює, вважає Дмитро Тренін, керівник Московського Центру Карнегі.

«Припинення вогню буде важливою перемогою для Росії», - сказав Тренін по телефону. «Якщо насправді так і буде, Росія буде торгуватися з позиції сили. Стратегія Путіна розростається. Його кінцева мета - Україна, яка буде буферною державою між Росією і Заходом ».

обіцянка Обами

Путін оголосив в березні про своє рішення анексувати Крим, де базується російський Чорноморський флот з моменту свого створення Катериною Великою в 1783 р, почасти через розширення НАТО на схід, що, за його словами, порушує обіцянки, дані Генеральним секретарем НАТО, яким в той час був Манфред Вернер, його попередникові Борису Єльцину після розпаду Радянського Союзу в 1991 р

«Ми проти того, щоб військовий союз, облаштовувався, як у себе вдома, прямо у нас на задньому дворі або на нашій історичній території», - говорив Путін.

Нинішній глава НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив 29 серпня, що Україна, в кінцевому підсумку, стане членом Альянсу, а Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр, закликав вчора парламент прийняти законопроект про прагнення України вступити до військового альянсу.

Членство в НАТО?

Плани України відмовитися від позаблокового статусу - це спроба перервати політичний діалог, процитувало сьогодні слова Сергія Лаврова агентство Інтерфакс. Порошенко відбув на саміт НАТО, який проходить 4 і 5 вересня в Уельсі, де він планує зустрітися з лідерами США, Франції, Великобританії та інших країн-членів Альянсу, йдеться в заяві.

І США, і ЄС виключили варіант військового втручання в поточний конфлікт / mil.gov.ua

У період між 1999 і 2009 рр. членами НАТО стали 12 країн Східної Європи, в тому числі учасники Варшавського договору, і 3 колишні радянські прибалтійські республіки Латвія, Литва та Естонія, де Обама говорив вчора про зобов'язання США щодо забезпечення колективної безпеки 28 країн-членів блоку. Згадавши про радянську окупацію прибалтійських держав, Обама сказав, що США і НАТО не дозволять цьому статися знову і в разі російської агресії встануть на їх захист.

«Напад на одного - це напад на всіх», - сказав Барак Обама в столиці Естонії Талліні. «Ви вже одного разу втратили свою незалежність. З НАТО ви ніколи не втратите її знову ».

Але для України, яка офіційно не є членом НАТО, справи йдуть зовсім по-іншому. І США, і ЄС виключили варіант військового втручання в поточний конфлікт. Це рішення, поряд з тим, що санкції не змогли вплинути на поведінку Росії, розв'язало Путіну руки, вважає Ян Бреммер, керівник Eurasia Group, нью-йоркської консалтингової компанії, яка займається дослідженнями політичних ризиків.

«Путіну достатньо відчути, що він не зустріне серйозного протистояння», - сказав Бреммер в інтерв'ю для Bloomberg Television 28 серпня.

Таким чином, єдиним виходом для України може бути визнання поразки, сказав Арбатов, колишній заступник голови Комітету російського парламенту з оборони.

«Чим довше Україна чекатиме, тим більшу частину території вона втратить і тим жорсткішими будуть вимоги до неї», - сказав Арбатов.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Членство в НАТО?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация