Боги війни: українська артилерія не поступається російській, але вимагає модернізації

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

6 листопада 2016, 08:14 Переглядів: 6 листопада 2016, 08:14 Переглядів:   Крутіше «Граду»

Крутіше «Граду». Реактивна система залпового вогню «Верба», яку створили в Харкові.

В Україні 3 листопада відзначили День ракетних військ і артилерії. За відсутності авіації саме артилерія зараз є найпотужнішим засобом поразки. Однак все артилерійські системи дісталися нам у спадок від СРСР, тому в Україні збираються їх модернізувати. За заявою Міноборони, українська армія буде отримувати нові міномети, реактивні системи залпового вогню, а також перейде на використання 155-мм гармат замість старих радянських 152-мм гаубиць. Це дозволить перейти на стандарти НАТО і може підвищити далекобійність ствольної артилерії.

ВІЙНА АРТИЛЕРІЇ. У спадок від СРСР українська армія отримала потужні артсредства. Зокрема, в розпорядженні ВСУ є три види реактивних систем залпового вогню. Самою далекобійної і руйнівною є 300-мм РСЗВ "Смерч", потім йде 220-мм РСЗВ "Ураган" і 122-мм реактивна система залпового вогню "Град". Українська армія має в своєму розпорядженні і стовбурними артсистемами. Найпотужніша з них - це 203-мм самохідна гармата "Півонія", здатна вражати цілі на дистанції до 38 км. Є також буксируються самохідні гармати калібром 122 та 152 мм.

Оскільки авіація на Донбасі з серпня 2014 року, практично не застосовується, за словами командувача Ракетних військ і артилерії (РВіА) генерал-майора В'ячеслава Горбильова, понад 90% вогневих завдань виконуються саме артилеристами. Багато в чому саме вони допомогли зупинити просування агресора в серпні 2014 року. У командуванні РВіА згадують, як артилеристи накрили колону батальйонної тактичної групи 76-ї бригади ВДВ, знищивши велику частину техніки. Колона 18-ї окремої мотострілкової бригади агресора, що потрапила під удар в районі Сніжного ( Донецька область ), Втратила більше 46 одиниць різної техніки.

Українська артилерія допомагала нашим бійцям вийти з Іловайська, а також підтримувала вогнем рейд десантників Михайла Забродського по тилах противника. Дії артилерії - це, власне, один з факторів, який змусив "відпускників" з РФ утриматися від подальшого просування в глиб території України в серпні 2014 року, кажуть військові. "Підтримка артилерії допомагала забезпечувати тривалу оборону Донецького аеропорту. Недарма війну на Донбасі називають" війною артилерії ", а самих артилеристів знову почали називати" богами війни ", - відзначили в командуванні РВіА.

Якісно українська артилерія не програє російській, на озброєнні якої стоять ті ж радянські системи. Однак російська армія на Донбасі активно застосовує засоби радіоелектронної боротьби і розвідки, а також безпілотники, кажуть бійці. Крім того, артилерія противника перевершує кількісно, ​​тому в Україні шукають можливості ефективно протистояти ворогові меншими силами. "Головний пріоритет - це модернізація існуючих видів озброєння, використання високоточних боєприпасів, автоматизованих систем управління та вітчизняних безпілотних комплексів", - повідомили в Міноборони.

Головний пріоритет - це модернізація існуючих видів озброєння, використання високоточних боєприпасів, автоматизованих систем управління та вітчизняних безпілотних комплексів, - повідомили в Міноборони

"Бастіон-02" може нести додатковий боєкомплект. Був показаний на параді в 2014 році

Волонтерська та закордонна ДОПОМОГА. Як писала "Сегодня", недавно в Києві пройшла виставка "Зброя та безпека - 2016". Серед іншого на ній показали міномет, яким можна керувати за допомогою планшета, куди вже завантажені відповідні координати і необхідні дані. Для цього достатньо просто натиснути на іконку, що зображає мета. За словами розробників, в конструкції використовувалися напрацювання волонтерської організації "Армія SOS". Як пояснили в командуванні РВіА, сьогодні українські "гармаші" широко використовують балістичні обчислювачі, зроблені на базі тих же планшетів. Програмне забезпечення для цих обчислювачів розробляли всі ті ж волонтери з "Армії SOS".

Крім того, з США в якості військової допомоги прибули контрбатарейна радари далекого і ближнього дії. Вони дозволяють в режимі реального часу визначати точне місце розташування артилерійських позицій супротивника. З появою американських систем ефективність вогню українських знарядь збільшилася в рази.

Крім того, радари з США можуть попереджати про початок артобстрілі. "Це допомогло зберегти безліч життів, тому що бійці отримують кілька секунд на те, щоб знайти укриття", - кажуть військові.

Фахівці з США навчили українських колег користуватися своїм обладнанням, а в процесі експлуатації українські артилеристи, за допомогою цих же радарів, навчилися ще й виявляти ворожі безпілотники.

"ГРАД" буде найбільшою. Військовий експерт Юрій Повх нагадав, що в Росії відбувається модернізація старих радянських РСЗВ. Зокрема, реактивна система залпового БМ-21 "Град" була поліпшена до рівня "Торнадо-Г". У порівнянні з "Градом" дальність стрільби "Торнадо-Г" була збільшена з 20 до 40 км. Крім того, "Торнадо" отримала систему супутникової навігації, що дозволяє підвищити точність вогню. Нова РСЗВ була прийнята на озброєння армії РФ в 2013 році і, за деякими даними, могла використовуватися під час обстрілу українських частин під Зеленополье 11 липня 2014 року.

Українською відповіддю на російську модернізацію "Граду" стала РСЗВ "Бастіон-01", розміщена на шасі автомобіля КрАЗ. Наші конструктори також домоглися підвищення ефективності, оснастивши машину системою супутникової навігації. Різновид цієї ж системи - "Бастіон-02" - може нести додатковий боєкомплект. Обидва "Бастіону" були показані на військовому параді 24 серпня 2014 року. Тоді держконцерн "Укроборонпром" обіцяв, що нова РСЗВ ось-ось з'явиться у військах.

Втім, зараз в Міноборони називають "Бастіон" "старої РСЗВ на новому шасі". "Ми пішли далі. Проводяться роботи по модернізації РСЗВ. Вони передбачають не тільки заміну базового шасі, але і більш глибокі якісні зміни, які перетворять бойову машину в самостійне вогневе засіб. Пілотним проектом є модернізована БМ-21" Град ". Зараз роботи вже завершуються . найближчим часом відбудуться випробування, і сподіваємося, що незабаром ці системи надійдуть у війська ", - кажуть військові.

Судячи з усього, мова йде про РСЗО "Верба", яку створили в Харківському конструкторському бюро ім. Морозова і вперше показали в кінці 2015 року. За даними розробників, "Верба" ​​заряджається в 7 разів швидше "Граду", а з бойової ефективності перевершує його в 15 разів. Всі процеси на "Вербі" автоматизовані. Як пояснив Юрій Повх, будь-яка модернізація РСЗВ можлива шляхом заміни шасі, прискорення процесу перезарядки або збільшення дальності і точності польоту ракети: "Ракетні напрямні модернізувати безглуздо. Це просто труба, в якій знаходиться снаряд".

В кінці серпня в Україні також пройшли випробування нового ракетного комплексу з робочою назвою "Вільха", який створений на базі РСЗВ "Смерч". "Дальність дії комплексу в найближчій перспективі дозволяє розглядати його як заміну ОТРК" Точка-У ", - відзначає директор інформаційно-консалтингової компанії Defence Express Сергій Згурець. Оперативно-тактичний ракетний комплекс" Точка-У "здатний стріляти ракетами на відстань до 120 км, але він вже застарів, оскільки поступив на озброєння в СРСР ще в 1975 році. Параметри "Вільхи" засекречені, але, за словами Згурця, точність попадання значно вище, ніж у "Точки-у".

Поліпшать і ствольну артилерію: в командуванні РВіА заявили про "поступовий перехід від радянського калібру знарядь в 152 мм, до гармат калібру 155 мм, який є основним в арміях провідних країн світу". Як повідомляла "Сегодня", в лютому "Укроборонпром" анонсував створення 155-мм гаубиці на базі українського танка "Оплот", яка відповідала б стандартам НАТО. Далекобійність знаряддя обіцяє бути вище, ніж у старих 152-мм радянських систем, але військові визнають, що процес переозброєння, в тому числі перехід на нові калібри, займе багато часу і потребує значних фінансових вкладень. "Це дуже великий комплекс питань, що включає виробництво нових снарядів, знарядь і розробку нових бойових настанов щодо використання 155-мм гаубиць", - додав Юрій Повх.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Боги війни: українська артилерія не поступається російській, але вимагає модернізації". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Вєтров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация