Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини)

  1. Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини) Під час Античності міфологія впливала на...
  2. Первинний пантеон богів давньої Греції:
  3. Олімпійські боги Греції
  4. Зевс
  5. Аїд
  6. Посейдон
  7. Гера
  8. Деметра
  9. Нащадки і діти Зевса
  10. Аполлон
  11. Арес (Арей)
  12. Артеміда
  13. Афіна (Паллада)
  14. Афродіта
  15. Гермес
  16. Гефест
  17. Діоніс
  18. Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини)
  19. Боги першого покоління
  20. Первинний пантеон богів давньої Греції:
  21. Олімпійські боги Греції
  22. Зевс
  23. Аїд
  24. Посейдон
  25. Гера
  26. Деметра
  27. Нащадки і діти Зевса
  28. Аполлон
  29. Арес (Арей)
  30. Артеміда
  31. Афіна (Паллада)
  32. Афродіта
  33. Гермес
  34. Гефест
  35. Діоніс
  36. Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини)
  37. Боги першого покоління
  38. Первинний пантеон богів давньої Греції:
  39. Олімпійські боги Греції
  40. Зевс
  41. Аїд
  42. Посейдон
  43. Гера
  44. Деметра
  45. Нащадки і діти Зевса
  46. Аполлон
  47. Арес (Арей)
  48. Артеміда
  49. Афіна (Паллада)
  50. Афродіта
  51. Гермес
  52. Гефест
  53. Діоніс

Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини)

Під час Античності міфологія впливала на людей, тісно вписуючись в побут і релігійні звичаї. Основна релігія цього періоду - язичницький політеїзм, який грунтувався на численному пантеоні богів. Боги давньої Греції мали особливе значення і кожен виконував свою роль. У різних регіонах існував культ того чи іншого бога, що багато в чому визначалося особливістю життя і укладу. В даній статті наведено список і опис богів.

Богів олюднювали, наділяючи їх антропоморфними манерами поведінки. Давньогрецька міфологія мала чітку ієрархію - виділися титани, титаніди і молодше покоління богів, що дали початок Олімпійцям. Олімпійські боги - верховні небожителі, які жили на горі Олімп. Саме вони зробили найбільший вплив на стародавніх греків.

Зміст статті

Боги першого покоління

Давньогрецькі боги першого покоління - стародавні суті, дали початок всьому живому і неживому, вважаються творцями миру. Вони вступали у відносини, завдяки чому на світ з'явилися інші боги, які теж відносяться до першого покоління, а також титани. Прабатьками всіх давньогрецьких богів були Скотос (Туман) і Хаос. Саме ці дві сутності дали початок всьому первинного пантеону Стародавньої Греції.

Первинний пантеон богів давньої Греції:

  • Нюкта (Нікс);
  • Ереба (Морок);
  • Ерос (Любов);
  • Гея (Земля);
  • Тартар (Безодня);
  • Уран (Небо).

Практично не збереглося опису кожного з цих божеств, оскільки згодом Олімпійці стали ключовими для міфології Стародавньої Греції.

Божества другого покоління - титани, завдяки яким на світ з'явилися олімпійські боги. Це 6 сестер і 6 братів, які активно вступали в шлюб між собою і воювали за владу. Найшанованіші титани - Кронос і Рея.

Олімпійські боги Греції

Це діти і нащадки дітей Кроноса і його дружини Реї. Титан Кронос спочатку вважався богом землеробства, а пізніше - часу. Володів суворою вдачею і жагою влади, за що був скинутий, кастрований і відправлений в Тартар. На зміну його правлінню прийшли Олімпійські боги, очолювані Зевсом. Життя і відносини Олімпійців докладно описані в давньогрецьких легендах і міфах, їм поклонялися, поважали і підносили дари. Виділяють 12 основних богів.

Зевс

Молодший син Реї і Кроноса, вважається батьком і покровителем людей і богів, уособлював добро і зло. Він виступив проти свого батька, поваливши його в Тартар. Після цього влада на землі була розділена між ним і його братами - Посейдоном і Аїдом. Є покровителем блискавки й грому. Його атрибутами був щит і сокиру, пізніше поруч з ним почали зображати орла. Зевса любили, але і боялися його кари, тому підносили цінні дари.

Люди представляли Зевса, як сильного і міцного чоловіка середніх років. Мав благородні риси обличчя, густу шевелюри і бороду. У міфах Зевс зображувався як персонаж любовних історій, обманювали земних жінок, в результаті чого дав початок безлічі напівбогів.

Аїд

Старший син Кроноса і Реї, після повалення правління титанів став богом підземного царства мертвих. Олицетворялся людьми, як чоловік старше 40 років, який переміщався на золотій колісниці, запряженій золотими кіньми. Йому приписують страшне оточення, наприклад, Цербера - пса з трьома головами. Вважали, що він володіє незліченними багатствами підземного царства, тому боялися і поважали його, іноді більше, ніж Зевса. Одружений на Персефоне, яку він викрав, викликавши тим самим гнів Зевса і невтішну скорботу Деметри.

Серед людей його ім'я боялися вимовляти вголос, замінюючи його різними епітетами. Один з небагатьох богів, культ якого було практично не поширений. Під час ритуалів йому приносили в жертву худобу з чорної шкурою, найчастіше биків.

Посейдон

Середній син Кроноса і Реї, після перемоги над титанами, проте посів водну стихію Середній син Кроноса і Реї, після перемоги над титанами, проте посів водну стихію. Згідно з міфами, живе в величному палаці в підводних глибинах, разом зі своєю дружиною Амфітрітою і сином Тритоном. Пересувається по морю на колісниці, запряженій морськими кониками. Володіє тризубом, які мають величезну міць. Його удари приводили до утворення джерел і підводних ключів. На древніх малюнках зображений як могутній чоловік з блакитними, як колір моря, очима.

Греки вважали, що він мав важкий характер і запальний характер, що протиставлялося спокою Зевса. Культ Посейдона був поширений у багатьох прибережних містах Стародавньої Греції, де йому приносили багаті дари, в тому числі дівчат.

Гера

Одна з найбільш шанованих богинь Стародавньої Греції. Була покровителькою шлюбу та подружжя. Мала жорсткий характер, ревнивість і велику любов до влади. Є дружиною і сестрою свого брата - Зевса.

У міфах Гера зображується, як властолюбна жінка, насилає лиха і прокльони на численних коханок Зевса і їх дітей, що призводить до усмішкою і смішним витівок з боку свого чоловіка. Щорічно проводить купання в джерелі Канафія, після чого знову стає незайманою.

Деметра

Друга дочка Кроноса і Реї, сестра Гери. Богиня родючості і покровителька землеробства, тому користувалася великою повагою у греків. На території країни існували великі культи, вважалося, що неможливо отримати врожай, чи не принісши дар Деметрі. Саме вона навчила людей обробляти землю. Представлялася молодою жінкою гарної зовнішності з локонами кольору стиглої пшениці. Найбільш відомий міф - про викрадення її доньки Аїдом.

Нащадки і діти Зевса

У міфології Стародавньої Греції велике значення мають народжені сини Зевса У міфології Стародавньої Греції велике значення мають народжені сини Зевса. Це боги другого порядку, кожен з яких був покровителем тієї чи іншої діяльності людей. За легендами, вони часто входили в контакт із земними жителями, де плели інтриги і будували відносини. Ключові з них:

Аполлон

У народі його називали «осяйний» або «сяючий». Представлявся златокудрим юнаків, наділений позаземної красою зовнішності. Був покровителем мистецтв, покровителем нових поселень і цілителем. Широко шанувався греками, великі культи і святилища були знайдені в Делосі і Дельфах. Є покровителем і наставником муз.

Арес (Арей)

Бог кровопролитної і жорсткої війни, через що часто противопоставлялся Афіні. Греки представляли його, як могутнього воїна з мечем в руці. У пізніх джерелах зображений поруч з грифоном і двома супутницями - Еріда і Еніо, що сіяли розбрат і злобу серед людей. У міфах описаний, як коханець Афродіти, у відносинах яких народилися багато божества і напівбоги.

Артеміда

Покровителька полювання і жіночої цнотливості. Вважалося, що принесення дарів Артеміді подарує щастя в шлюбі і полегшить пологи. Часто зображалася поруч з ланню і ведмедем. Найвідоміший храм знаходився в Ефесі, пізніше була покровителькою амазонок.

Афіна (Паллада)

Високопочітаемая богиня в Стародавній Греції. Була покровителькою організованою війни, мудрості і стратегії. Пізніше стала символом знань і ремесел. Зображувалася древніми греками, як висока і добре злагоджена жінка, зі списом у руці. Храми Афіні зводилися повсюдно, був широко поширений культ шанування.

Афродіта

Давньогрецька богиня краси і любові, пізніше вважалася покровителем родючості і життя. Виявлялася величезний вплив на весь пантеон, в її влади були як люди, так і боги (крім Афін, Артеміди і Гестії). Була дружиною Гефеста, але їй приписують любовні інтриги з Аресом і Дионисом. Зображувалася з квітами троянд, мирти або маку, яблука. В її свиту входили голубки, горобці і дельфіни, а супутниками були Ерот і численні німфи. Найбільший культ знаходився в місті Пафос, розташований на території сучасного Кіпру.

Гермес

Вкрай суперечливий бог давньогрецького пантеону. Він був покровителем торгівлі, красномовству і спритності. Був зображений з крилатим жезлом, навколо якого оповиті дві змії. За легендами, він був здатний їм мирити, будити і присипляти людей. Гермес часто зображений в сандалях і крислатому капелюсі, а також з ягням на плечі. Дуже часто не тільки допомагав земним жителям, але і плів інтриги, зводячи громадян між собою.

Гефест

Бог-коваль, який є покровителем ковальства і будівництва Бог-коваль, який є покровителем ковальства і будівництва. Саме він виготовив атрибути більшості богів, а також робив блискавки для Зевса. За легендами, його народила Гера без участі чоловіка, зі свого стегна в помсту за народження Афіни. Часто зображувався широкоплечим і негарним зовні чоловіком, кульгавим на обидві ноги. Був законним чоловіком Афродіти.

Діоніс

Наймолодший олімпійський бог, широко улюблений древніми греками. Є покровителем виноробства, рослинності, веселощів і божевілля. Його мати - земна жінка Семела, убита Герой. Зевс особисто виносив дитини з 6 місяців, народивши його з стегна. Згідно з міфами, цей син Зевса винайшов вино і пиво. Діоніса шанували не тільки греки, але й араби. Часто зображується разом з посохом, що має навершя з хмелю і гроном винограду в руці. Основна свита - сатири.

Давньогрецький пантеон представлений декількома десятками великих богів, божествами, міфічними істотами, чудовиськами і напівбогами. У легенди і міфи Античності мають безліч тлумачень, оскільки при описі використовувалися різні джерела. Стародавні греки любили і поважали всіх богів, їм поклонялися, приносили дари і зверталися для благословіння і прокляття. Детально давньогрецька міфологія була викладена Гомером, який описав всі великі події і зовнішність богів.

Оцініть, будь ласка, статтю, автор намагався :):

Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини)

Під час Античності міфологія впливала на людей, тісно вписуючись в побут і релігійні звичаї. Основна релігія цього періоду - язичницький політеїзм, який грунтувався на численному пантеоні богів. Боги давньої Греції мали особливе значення і кожен виконував свою роль. У різних регіонах існував культ того чи іншого бога, що багато в чому визначалося особливістю життя і укладу. В даній статті наведено список і опис богів.

Богів олюднювали, наділяючи їх антропоморфними манерами поведінки. Давньогрецька міфологія мала чітку ієрархію - виділися титани, титаніди і молодше покоління богів, що дали початок Олімпійцям. Олімпійські боги - верховні небожителі, які жили на горі Олімп. Саме вони зробили найбільший вплив на стародавніх греків.

Зміст статті

Боги першого покоління

Давньогрецькі боги першого покоління - стародавні суті, дали початок всьому живому і неживому, вважаються творцями миру. Вони вступали у відносини, завдяки чому на світ з'явилися інші боги, які теж відносяться до першого покоління, а також титани. Прабатьками всіх давньогрецьких богів були Скотос (Туман) і Хаос. Саме ці дві сутності дали початок всьому первинного пантеону Стародавньої Греції.

Первинний пантеон богів давньої Греції:

  • Нюкта (Нікс);
  • Ереба (Морок);
  • Ерос (Любов);
  • Гея (Земля);
  • Тартар (Безодня);
  • Уран (Небо).

Практично не збереглося опису кожного з цих божеств, оскільки згодом Олімпійці стали ключовими для міфології Стародавньої Греції.

Божества другого покоління - титани, завдяки яким на світ з'явилися олімпійські боги. Це 6 сестер і 6 братів, які активно вступали в шлюб між собою і воювали за владу. Найшанованіші титани - Кронос і Рея.

Олімпійські боги Греції

Це діти і нащадки дітей Кроноса і його дружини Реї. Титан Кронос спочатку вважався богом землеробства, а пізніше - часу. Володів суворою вдачею і жагою влади, за що був скинутий, кастрований і відправлений в Тартар. На зміну його правлінню прийшли Олімпійські боги, очолювані Зевсом. Життя і відносини Олімпійців докладно описані в давньогрецьких легендах і міфах, їм поклонялися, поважали і підносили дари. Виділяють 12 основних богів.

Зевс

Молодший син Реї і Кроноса, вважається батьком і покровителем людей і богів, уособлював добро і зло. Він виступив проти свого батька, поваливши його в Тартар. Після цього влада на землі була розділена між ним і його братами - Посейдоном і Аїдом. Є покровителем блискавки й грому. Його атрибутами був щит і сокиру, пізніше поруч з ним почали зображати орла. Зевса любили, але і боялися його кари, тому підносили цінні дари.

Люди представляли Зевса, як сильного і міцного чоловіка середніх років. Мав благородні риси обличчя, густу шевелюри і бороду. У міфах Зевс зображувався як персонаж любовних історій, обманювали земних жінок, в результаті чого дав початок безлічі напівбогів.

Аїд

Старший син Кроноса і Реї, після повалення правління титанів став богом підземного царства мертвих. Олицетворялся людьми, як чоловік старше 40 років, який переміщався на золотій колісниці, запряженій золотими кіньми. Йому приписують страшне оточення, наприклад, Цербера - пса з трьома головами. Вважали, що він володіє незліченними багатствами підземного царства, тому боялися і поважали його, іноді більше, ніж Зевса. Одружений на Персефоне, яку він викрав, викликавши тим самим гнів Зевса і невтішну скорботу Деметри.

Серед людей його ім'я боялися вимовляти вголос, замінюючи його різними епітетами. Один з небагатьох богів, культ якого було практично не поширений. Під час ритуалів йому приносили в жертву худобу з чорної шкурою, найчастіше биків.

Посейдон

Середній син Кроноса і Реї, після перемоги над титанами, проте посів водну стихію Середній син Кроноса і Реї, після перемоги над титанами, проте посів водну стихію. Згідно з міфами, живе в величному палаці в підводних глибинах, разом зі своєю дружиною Амфітрітою і сином Тритоном. Пересувається по морю на колісниці, запряженій морськими кониками. Володіє тризубом, які мають величезну міць. Його удари приводили до утворення джерел і підводних ключів. На древніх малюнках зображений як могутній чоловік з блакитними, як колір моря, очима.

Греки вважали, що він мав важкий характер і запальний характер, що протиставлялося спокою Зевса. Культ Посейдона був поширений у багатьох прибережних містах Стародавньої Греції, де йому приносили багаті дари, в тому числі дівчат.

Гера

Одна з найбільш шанованих богинь Стародавньої Греції. Була покровителькою шлюбу та подружжя. Мала жорсткий характер, ревнивість і велику любов до влади. Є дружиною і сестрою свого брата - Зевса.

У міфах Гера зображується, як властолюбна жінка, насилає лиха і прокльони на численних коханок Зевса і їх дітей, що призводить до усмішкою і смішним витівок з боку свого чоловіка. Щорічно проводить купання в джерелі Канафія, після чого знову стає незайманою.

Деметра

Друга дочка Кроноса і Реї, сестра Гери. Богиня родючості і покровителька землеробства, тому користувалася великою повагою у греків. На території країни існували великі культи, вважалося, що неможливо отримати врожай, чи не принісши дар Деметрі. Саме вона навчила людей обробляти землю. Представлялася молодою жінкою гарної зовнішності з локонами кольору стиглої пшениці. Найбільш відомий міф - про викрадення її доньки Аїдом.

Нащадки і діти Зевса

У міфології Стародавньої Греції велике значення мають народжені сини Зевса У міфології Стародавньої Греції велике значення мають народжені сини Зевса. Це боги другого порядку, кожен з яких був покровителем тієї чи іншої діяльності людей. За легендами, вони часто входили в контакт із земними жителями, де плели інтриги і будували відносини. Ключові з них:

Аполлон

У народі його називали «осяйний» або «сяючий». Представлявся златокудрим юнаків, наділений позаземної красою зовнішності. Був покровителем мистецтв, покровителем нових поселень і цілителем. Широко шанувався греками, великі культи і святилища були знайдені в Делосі і Дельфах. Є покровителем і наставником муз.

Арес (Арей)

Бог кровопролитної і жорсткої війни, через що часто противопоставлялся Афіні. Греки представляли його, як могутнього воїна з мечем в руці. У пізніх джерелах зображений поруч з грифоном і двома супутницями - Еріда і Еніо, що сіяли розбрат і злобу серед людей. У міфах описаний, як коханець Афродіти, у відносинах яких народилися багато божества і напівбоги.

Артеміда

Покровителька полювання і жіночої цнотливості. Вважалося, що принесення дарів Артеміді подарує щастя в шлюбі і полегшить пологи. Часто зображалася поруч з ланню і ведмедем. Найвідоміший храм знаходився в Ефесі, пізніше була покровителькою амазонок.

Афіна (Паллада)

Високопочітаемая богиня в Стародавній Греції. Була покровителькою організованою війни, мудрості і стратегії. Пізніше стала символом знань і ремесел. Зображувалася древніми греками, як висока і добре злагоджена жінка, зі списом у руці. Храми Афіні зводилися повсюдно, був широко поширений культ шанування.

Афродіта

Давньогрецька богиня краси і любові, пізніше вважалася покровителем родючості і життя. Виявлялася величезний вплив на весь пантеон, в її влади були як люди, так і боги (крім Афін, Артеміди і Гестії). Була дружиною Гефеста, але їй приписують любовні інтриги з Аресом і Дионисом. Зображувалася з квітами троянд, мирти або маку, яблука. В її свиту входили голубки, горобці і дельфіни, а супутниками були Ерот і численні німфи. Найбільший культ знаходився в місті Пафос, розташований на території сучасного Кіпру.

Гермес

Вкрай суперечливий бог давньогрецького пантеону. Він був покровителем торгівлі, красномовству і спритності. Був зображений з крилатим жезлом, навколо якого оповиті дві змії. За легендами, він був здатний їм мирити, будити і присипляти людей. Гермес часто зображений в сандалях і крислатому капелюсі, а також з ягням на плечі. Дуже часто не тільки допомагав земним жителям, але і плів інтриги, зводячи громадян між собою.

Гефест

Бог-коваль, який є покровителем ковальства і будівництва Бог-коваль, який є покровителем ковальства і будівництва. Саме він виготовив атрибути більшості богів, а також робив блискавки для Зевса. За легендами, його народила Гера без участі чоловіка, зі свого стегна в помсту за народження Афіни. Часто зображувався широкоплечим і негарним зовні чоловіком, кульгавим на обидві ноги. Був законним чоловіком Афродіти.

Діоніс

Наймолодший олімпійський бог, широко улюблений древніми греками. Є покровителем виноробства, рослинності, веселощів і божевілля. Його мати - земна жінка Семела, убита Герой. Зевс особисто виносив дитини з 6 місяців, народивши його з стегна. Згідно з міфами, цей син Зевса винайшов вино і пиво. Діоніса шанували не тільки греки, але й араби. Часто зображується разом з посохом, що має навершя з хмелю і гроном винограду в руці. Основна свита - сатири.

Давньогрецький пантеон представлений декількома десятками великих богів, божествами, міфічними істотами, чудовиськами і напівбогами. У легенди і міфи Античності мають безліч тлумачень, оскільки при описі використовувалися різні джерела. Стародавні греки любили і поважали всіх богів, їм поклонялися, приносили дари і зверталися для благословіння і прокляття. Детально давньогрецька міфологія була викладена Гомером, який описав всі великі події і зовнішність богів.

Оцініть, будь ласка, статтю, автор намагався :):

Боги давньої Греції список і опис (8 дітей Зевса, сини)

Під час Античності міфологія впливала на людей, тісно вписуючись в побут і релігійні звичаї. Основна релігія цього періоду - язичницький політеїзм, який грунтувався на численному пантеоні богів. Боги давньої Греції мали особливе значення і кожен виконував свою роль. У різних регіонах існував культ того чи іншого бога, що багато в чому визначалося особливістю життя і укладу. В даній статті наведено список і опис богів.

Богів олюднювали, наділяючи їх антропоморфними манерами поведінки. Давньогрецька міфологія мала чітку ієрархію - виділися титани, титаніди і молодше покоління богів, що дали початок Олімпійцям. Олімпійські боги - верховні небожителі, які жили на горі Олімп. Саме вони зробили найбільший вплив на стародавніх греків.

Зміст статті

Боги першого покоління

Давньогрецькі боги першого покоління - стародавні суті, дали початок всьому живому і неживому, вважаються творцями миру. Вони вступали у відносини, завдяки чому на світ з'явилися інші боги, які теж відносяться до першого покоління, а також титани. Прабатьками всіх давньогрецьких богів були Скотос (Туман) і Хаос. Саме ці дві сутності дали початок всьому первинного пантеону Стародавньої Греції.

Первинний пантеон богів давньої Греції:

  • Нюкта (Нікс);
  • Ереба (Морок);
  • Ерос (Любов);
  • Гея (Земля);
  • Тартар (Безодня);
  • Уран (Небо).

Практично не збереглося опису кожного з цих божеств, оскільки згодом Олімпійці стали ключовими для міфології Стародавньої Греції.

Божества другого покоління - титани, завдяки яким на світ з'явилися олімпійські боги. Це 6 сестер і 6 братів, які активно вступали в шлюб між собою і воювали за владу. Найшанованіші титани - Кронос і Рея.

Олімпійські боги Греції

Це діти і нащадки дітей Кроноса і його дружини Реї. Титан Кронос спочатку вважався богом землеробства, а пізніше - часу. Володів суворою вдачею і жагою влади, за що був скинутий, кастрований і відправлений в Тартар. На зміну його правлінню прийшли Олімпійські боги, очолювані Зевсом. Життя і відносини Олімпійців докладно описані в давньогрецьких легендах і міфах, їм поклонялися, поважали і підносили дари. Виділяють 12 основних богів.

Зевс

Молодший син Реї і Кроноса, вважається батьком і покровителем людей і богів, уособлював добро і зло. Він виступив проти свого батька, поваливши його в Тартар. Після цього влада на землі була розділена між ним і його братами - Посейдоном і Аїдом. Є покровителем блискавки й грому. Його атрибутами був щит і сокиру, пізніше поруч з ним почали зображати орла. Зевса любили, але і боялися його кари, тому підносили цінні дари.

Люди представляли Зевса, як сильного і міцного чоловіка середніх років. Мав благородні риси обличчя, густу шевелюри і бороду. У міфах Зевс зображувався як персонаж любовних історій, обманювали земних жінок, в результаті чого дав початок безлічі напівбогів.

Аїд

Старший син Кроноса і Реї, після повалення правління титанів став богом підземного царства мертвих. Олицетворялся людьми, як чоловік старше 40 років, який переміщався на золотій колісниці, запряженій золотими кіньми. Йому приписують страшне оточення, наприклад, Цербера - пса з трьома головами. Вважали, що він володіє незліченними багатствами підземного царства, тому боялися і поважали його, іноді більше, ніж Зевса. Одружений на Персефоне, яку він викрав, викликавши тим самим гнів Зевса і невтішну скорботу Деметри.

Серед людей його ім'я боялися вимовляти вголос, замінюючи його різними епітетами. Один з небагатьох богів, культ якого було практично не поширений. Під час ритуалів йому приносили в жертву худобу з чорної шкурою, найчастіше биків.

Посейдон

Середній син Кроноса і Реї, після перемоги над титанами, проте посів водну стихію Середній син Кроноса і Реї, після перемоги над титанами, проте посів водну стихію. Згідно з міфами, живе в величному палаці в підводних глибинах, разом зі своєю дружиною Амфітрітою і сином Тритоном. Пересувається по морю на колісниці, запряженій морськими кониками. Володіє тризубом, які мають величезну міць. Його удари приводили до утворення джерел і підводних ключів. На древніх малюнках зображений як могутній чоловік з блакитними, як колір моря, очима.

Греки вважали, що він мав важкий характер і запальний характер, що протиставлялося спокою Зевса. Культ Посейдона був поширений у багатьох прибережних містах Стародавньої Греції, де йому приносили багаті дари, в тому числі дівчат.

Гера

Одна з найбільш шанованих богинь Стародавньої Греції. Була покровителькою шлюбу та подружжя. Мала жорсткий характер, ревнивість і велику любов до влади. Є дружиною і сестрою свого брата - Зевса.

У міфах Гера зображується, як властолюбна жінка, насилає лиха і прокльони на численних коханок Зевса і їх дітей, що призводить до усмішкою і смішним витівок з боку свого чоловіка. Щорічно проводить купання в джерелі Канафія, після чого знову стає незайманою.

Деметра

Друга дочка Кроноса і Реї, сестра Гери. Богиня родючості і покровителька землеробства, тому користувалася великою повагою у греків. На території країни існували великі культи, вважалося, що неможливо отримати врожай, чи не принісши дар Деметрі. Саме вона навчила людей обробляти землю. Представлялася молодою жінкою гарної зовнішності з локонами кольору стиглої пшениці. Найбільш відомий міф - про викрадення її доньки Аїдом.

Нащадки і діти Зевса

У міфології Стародавньої Греції велике значення мають народжені сини Зевса У міфології Стародавньої Греції велике значення мають народжені сини Зевса. Це боги другого порядку, кожен з яких був покровителем тієї чи іншої діяльності людей. За легендами, вони часто входили в контакт із земними жителями, де плели інтриги і будували відносини. Ключові з них:

Аполлон

У народі його називали «осяйний» або «сяючий». Представлявся златокудрим юнаків, наділений позаземної красою зовнішності. Був покровителем мистецтв, покровителем нових поселень і цілителем. Широко шанувався греками, великі культи і святилища були знайдені в Делосі і Дельфах. Є покровителем і наставником муз.

Арес (Арей)

Бог кровопролитної і жорсткої війни, через що часто противопоставлялся Афіні. Греки представляли його, як могутнього воїна з мечем в руці. У пізніх джерелах зображений поруч з грифоном і двома супутницями - Еріда і Еніо, що сіяли розбрат і злобу серед людей. У міфах описаний, як коханець Афродіти, у відносинах яких народилися багато божества і напівбоги.

Артеміда

Покровителька полювання і жіночої цнотливості. Вважалося, що принесення дарів Артеміді подарує щастя в шлюбі і полегшить пологи. Часто зображалася поруч з ланню і ведмедем. Найвідоміший храм знаходився в Ефесі, пізніше була покровителькою амазонок.

Афіна (Паллада)

Високопочітаемая богиня в Стародавній Греції. Була покровителькою організованою війни, мудрості і стратегії. Пізніше стала символом знань і ремесел. Зображувалася древніми греками, як висока і добре злагоджена жінка, зі списом у руці. Храми Афіні зводилися повсюдно, був широко поширений культ шанування.

Афродіта

Давньогрецька богиня краси і любові, пізніше вважалася покровителем родючості і життя. Виявлялася величезний вплив на весь пантеон, в її влади були як люди, так і боги (крім Афін, Артеміди і Гестії). Була дружиною Гефеста, але їй приписують любовні інтриги з Аресом і Дионисом. Зображувалася з квітами троянд, мирти або маку, яблука. В її свиту входили голубки, горобці і дельфіни, а супутниками були Ерот і численні німфи. Найбільший культ знаходився в місті Пафос, розташований на території сучасного Кіпру.

Гермес

Вкрай суперечливий бог давньогрецького пантеону. Він був покровителем торгівлі, красномовству і спритності. Був зображений з крилатим жезлом, навколо якого оповиті дві змії. За легендами, він був здатний їм мирити, будити і присипляти людей. Гермес часто зображений в сандалях і крислатому капелюсі, а також з ягням на плечі. Дуже часто не тільки допомагав земним жителям, але і плів інтриги, зводячи громадян між собою.

Гефест

Бог-коваль, який є покровителем ковальства і будівництва Бог-коваль, який є покровителем ковальства і будівництва. Саме він виготовив атрибути більшості богів, а також робив блискавки для Зевса. За легендами, його народила Гера без участі чоловіка, зі свого стегна в помсту за народження Афіни. Часто зображувався широкоплечим і негарним зовні чоловіком, кульгавим на обидві ноги. Був законним чоловіком Афродіти.

Діоніс

Наймолодший олімпійський бог, широко улюблений древніми греками. Є покровителем виноробства, рослинності, веселощів і божевілля. Його мати - земна жінка Семела, убита Герой. Зевс особисто виносив дитини з 6 місяців, народивши його з стегна. Згідно з міфами, цей син Зевса винайшов вино і пиво. Діоніса шанували не тільки греки, але й араби. Часто зображується разом з посохом, що має навершя з хмелю і гроном винограду в руці. Основна свита - сатири.

Давньогрецький пантеон представлений декількома десятками великих богів, божествами, міфічними істотами, чудовиськами і напівбогами. У легенди і міфи Античності мають безліч тлумачень, оскільки при описі використовувалися різні джерела. Стародавні греки любили і поважали всіх богів, їм поклонялися, приносили дари і зверталися для благословіння і прокляття. Детально давньогрецька міфологія була викладена Гомером, який описав всі великі події і зовнішність богів.

Оцініть, будь ласка, статтю, автор намагався :):

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация