Боги Стародавньої Греції. Список і опис

  1. Боги Стародавньої Греції. Список і опис Боги Стародавньої Греції відрізнялися від інших божественних...
  2. Громовержець Зевс, батько богів
  3. Посейдон, бог морів і океанів
  4. Аїд, владика царства мертвих
  5. Гермес, покровитель хитрості, обману і торгівлі, вісник богів
  6. Боги Стародавньої Греції. Список і опис
  7. Кронос - перший верховний бог Греції
  8. Громовержець Зевс, батько богів
  9. Посейдон, бог морів і океанів
  10. Аїд, владика царства мертвих
  11. Гермес, покровитель хитрості, обману і торгівлі, вісник богів
  12. Боги Стародавньої Греції. Список і опис
  13. Кронос - перший верховний бог Греції
  14. Громовержець Зевс, батько богів
  15. Посейдон, бог морів і океанів
  16. Аїд, владика царства мертвих
  17. Гермес, покровитель хитрості, обману і торгівлі, вісник богів

Боги Стародавньої Греції. Список і опис

Боги Стародавньої Греції відрізнялися від інших божественних сутностей, представлених в будь-який інший релігії того часу. Їх ділили на три покоління, але слуху сучасної людини більш звичні імена другого і третього покоління богів Олімпу: Зевс, Посейдон, Аїд, Деметра, Гестія.

Згідно з переказами, з моменту початку часів влада належала верховному богу Хаосу. Як зрозуміло з імені, в світі не було порядку і тоді богиня Землі Гея одружилася з Ураном, батьком Неба і народилося перше покоління могутніх титанів.

Кронос - перший верховний бог Греції

Кронос - перший верховний бог Греції

Кронос, за окремими джерелами Хронос (хранитель часу), був останнім з шести синів Геї. Мати душі не чула в сина, але Кронос був вельми норовливим і амбітним богом. В один із днів Геї відкрилося пророкування, що один з дітей Кроноса вб'є його. Але до пори вона зберігала в своїх надрах і провісниця: сліпу полукровку титаніди і саму таємницю. Згодом мати Гея втомилася від постійних пологів і тоді Кронос оскопив свого батька і скинув з небес.

З цього моменту почалася нова ера: ера олімпійських богів. Олімп, чиї вершини впираються в небо, став домівкою для поколінь богів. Коли Кронос вирішив одружитися, мати розповіла йому про пророкування. Чи не бажаючи розлучатися з владою верховного бога, Кронос став ковтати всіх дітей. Його дружина, лагідна Рея, приходила в жах від цього, але зломити волю чоловіка не могла. Тоді вона зважилася на обман. Маленький Зевс відразу після народження був таємно переданий лісовим німфам на дикий Крит, куди ніколи не падав погляд жорстокого батька. Досягнувши повноліття, Зевс скинув батька і змусив його відригнути всіх проковтнув їм дітей.

Громовержець Зевс, батько богів

Громовержець Зевс, батько богів

Але Рея знала: влада Зевса не нескінченна і йому, як і його батькові, також судилося померти від рук сина. Знала вона і те, що титани, укладені Зевсом в похмурому Тартар, скоро звільняться і саме вони візьмуть участь у поваленні Зевса, батька олімпійських богів. Тільки один вцілілий з титанів міг допомогти Зевсу зберегти владу і не стати схожим на Кроноса: Прометей. Титан володів даром бачити майбутнє, але він не ненавидів Зевса за жорстокість по відношенню до людей.

У Греції вважається, що до Прометея люди жили в постійній мерзлоті, були схожі на диких істот без розуму та інтелекту. Не тільки греки знають, що за легендою Прометей приніс вогонь на землю, вкравши його з храму Олімпу. В результаті громовержець закував титану і прирік на вічні муки. У Прометея був єдиний вихід: договір з Зевсом - таємниця збереження влади за громовержцем була розкрита. Зевс уникнув шлюбу з тієї, яка могла народити йому сина, здатного стати ватажком титанів. Влада навіки закріпилася за Зевсом, ніхто і ніщо не смів зазіхати на трон.

Якщо цікавлять Боги давньої Греції, можливо, Вам сподобається стаття про скульптурі стародавньої Греції .

Також Ви можете ознайомитися з іменами грецьких богів тут .

Дізнайтеся більше що означають грецькі прізвища: https://dzadziki.com/grecija-dlja-kazhdogo/grecheskie-familii/grecheskie-familii-zvuchanie-proisxozhdenie-sovremennyj-status-primery.html

Трохи пізніше Зевсу сподобалася ніжна Гера, богиня шлюбу і берегиня родини. Богиня була неприступна і верховному богу довелося одружитися з нею. Але через триста років, як свідчать літописи це термін медового місяця богів, Зевс занудьгував. З того моменту його пригоди описуються досить цікаво: громовержець проникав до смертних дівчатам в самих різних видах. Наприклад, до Данаї у вигляді сліпучого дощу з золота, до прекрасної з усіх Європі у вигляді породистого бика з золотими рогами.

Зображення батька богів завжди було незмінним: в оточенні сильної грози, в могутніх руках блискавки.

Його шанували, приносили постійні жертви. Описуючи характер громовержця, завжди особливо йдеться про його непохитності і суворості.

Посейдон, бог морів і океанів

Про Посейдоні говорять мало: брат грізного Зевса займає місце в тіні верховного бога Про Посейдоні говорять мало: брат грізного Зевса займає місце в тіні верховного бога. Вважається, що Посейдон не відрізнявся жорстокістю, покарання, які бог морів посилав людям, завжди були заслужені. Найкрасномовніша з легенд, пов'язаних з владикою води, легенда про Андромеду.

Посейдон насилав шторми, але при цьому рибалки і моряки частіше молилися йому, ніж батькові богів. Перед подорожжю по морю жоден з воїнів не ризикнув би покинути гавань, що не помолившись в храмі. Жертовники зазвичай курілися кілька днів в честь владики морів. За легендами Посейдона можна було побачити в піні бурхливого океану, в золотій колісниці, запряженій кіньми особливої ​​масті. Цих коней подарував братові похмурий Аїд, вони були неприборкані.

Його символом став тризуб, що дає безмежну владу Посейдону на просторах океанів і морів. Але при цьому відзначається, що бог мав неконфліктний характер, намагався обходити сварки і чвари. Завжди був відданий Зевсу, не прагнув до влади, чого не можна сказати про третього брата - Аїді.

Аїд, владика царства мертвих

Похмурий Аїд - незвичайний бог і персонаж Похмурий Аїд - незвичайний бог і персонаж. Його боялися і шанували чи не більше самого владики сущого Зевса. Сам громовержець відчував почуття дивного страху, ледь бачив блискучу колісницю брата, запряжену кіньми з демонським вогнем в очах. У глибини царства Аїда ніхто не смів ступити, поки не буде такої волі владики підземного світу. Греки боялися вимовляти його ім'я, особливо якщо поруч була хвора людина. У деяких записах, що зберігаються в бібліотеці Олександрії, йдеться про те, що люди перед смертю завжди чують страшний, пробирає виття зберігача воріт пекла. Двоголовий, за деякими нотаток триголовий, пес Цербер був невблаганним вартовим пекельних воріт і улюбленцем грізного Аїда.

Вважається, що коли Зевс ділив владу, він образив Аїда, давши йому царство мертвих. Минув час, похмурий Аїд не претендують на престол Олімпу, але в легендах описано досить часто, що владика мертвих постійно шукав способи зіпсувати життя батька богів. Аїд малюється за характером як злопам'ятний і жорстокий чоловік. Саме людина, навіть в літописах тієї епохи, писалося про те, що Аїд наділений більше інших людськими рисами.

Зевс не мав повної влади над царством брата, він не міг вивести або звільнити жодної душі без дозволу Аїда. Навіть в той момент, коли Аїд викрав прекрасну Персефону, по суті племінницю, батько богів вважав за краще відмовити зажуреною Деметрі, ніж вимагати у брата повернути дочку матері. І лише вірний хід самої Деметри, богині родючості, змусив Зевса спуститися в царство мертвих і переконати Аїда укласти договір.

Гермес, покровитель хитрості, обману і торгівлі, вісник богів

Гермес відноситься вже в третьому поколінню богів Олімпу Гермес відноситься вже в третьому поколінню богів Олімпу. Цей бог позашлюбний син Зевса і Майї, дочки Атланта. Майї, ще до народження сина, було пророцтво, що її син буде незвичайною дитиною. Але навіть вона не могла знати, що проблеми почнуться з дитинства маленького бога.

Існує легенда про те, як Гермес, знайшовши момент, коли Майя відволіклася, втік з печери. Дуже йому сподобалися корови, але ці тварини були священними і належали богу Аполлону. Нітрохи цим не соромлячись, маленький шахрай вкрав тварин, а щоб обдурити богів, ввів корів так, щоб сліди вели з печери. І тут же заховався в люльку. Розгніваний Аполлон швидко розкусив хитрості Гермеса, але юний бог пообіцяв створити і віддати божественну ліру. Гермес стримав слово.

З того моменту златокудрий Аполлон ніколи не розлучався з лірою, все зображення бога обов'язково відображають цей інструмент. Ліра так зворушила своїми звуками бога, що він не просто забув про корів, а й подарував Гермесу свій жезл із золота.

Гермес самий незвичайний з усіх дітей олімпійців вже тим, що він єдиний, хто міг вільно бути в обох світах.

Його жарти і спритність любив Аїд, саме Гермес часто зображується як провідник в похмуре царство тіней. Бог приводив душі до порогів священної річки Стікс і передавав душу мовчазної Хирону, вічного перевізнику. До речі, ритуал поховань з монетками на очах, пов'язаний саме з Гермесом і Хироном. Одна монетка за труди богу, друга перевізнику душ.

Гермес часто виступав як посередник і в суперечках людей, і в чварах самих богів. Де б не була вигода, там обов'язково фігурував хитрий бог. Зображення Гермеса різноманітні: ось Гермес в підземному світі виводить душу дружини Адмета, а на іншій фресці він же обманює довірливого покупця стада.

Дивний світ міфології Греції. Він тісно переплітається з історією, цей зв'язок майже неподільна. Навіть зараз в деяких провінціях моляться олімпійцям, просять, вже подумки, захисту від витівок крилатого Гремеса і незмінно кладуть монетки покійним.

2 401

Боги Стародавньої Греції. Список і опис

Боги Стародавньої Греції відрізнялися від інших божественних сутностей, представлених в будь-який інший релігії того часу. Їх ділили на три покоління, але слуху сучасної людини більш звичні імена другого і третього покоління богів Олімпу: Зевс, Посейдон, Аїд, Деметра, Гестія.

Згідно з переказами, з моменту початку часів влада належала верховному богу Хаосу. Як зрозуміло з імені, в світі не було порядку і тоді богиня Землі Гея одружилася з Ураном, батьком Неба і народилося перше покоління могутніх титанів.

Кронос - перший верховний бог Греції

Кронос - перший верховний бог Греції

Кронос, за окремими джерелами Хронос (хранитель часу), був останнім з шести синів Геї. Мати душі не чула в сина, але Кронос був вельми норовливим і амбітним богом. В один із днів Геї відкрилося пророкування, що один з дітей Кроноса вб'є його. Але до пори вона зберігала в своїх надрах і провісниця: сліпу полукровку титаніди і саму таємницю. Згодом мати Гея втомилася від постійних пологів і тоді Кронос оскопив свого батька і скинув з небес.

З цього моменту почалася нова ера: ера олімпійських богів. Олімп, чиї вершини впираються в небо, став домівкою для поколінь богів. Коли Кронос вирішив одружитися, мати розповіла йому про пророкування. Чи не бажаючи розлучатися з владою верховного бога, Кронос став ковтати всіх дітей. Його дружина, лагідна Рея, приходила в жах від цього, але зломити волю чоловіка не могла. Тоді вона зважилася на обман. Маленький Зевс відразу після народження був таємно переданий лісовим німфам на дикий Крит, куди ніколи не падав погляд жорстокого батька. Досягнувши повноліття, Зевс скинув батька і змусив його відригнути всіх проковтнув їм дітей.

Громовержець Зевс, батько богів

Громовержець Зевс, батько богів

Але Рея знала: влада Зевса не нескінченна і йому, як і його батькові, також судилося померти від рук сина. Знала вона і те, що титани, укладені Зевсом в похмурому Тартар, скоро звільняться і саме вони візьмуть участь у поваленні Зевса, батька олімпійських богів. Тільки один вцілілий з титанів міг допомогти Зевсу зберегти владу і не стати схожим на Кроноса: Прометей. Титан володів даром бачити майбутнє, але він не ненавидів Зевса за жорстокість по відношенню до людей.

У Греції вважається, що до Прометея люди жили в постійній мерзлоті, були схожі на диких істот без розуму та інтелекту. Не тільки греки знають, що за легендою Прометей приніс вогонь на землю, вкравши його з храму Олімпу. В результаті громовержець закував титану і прирік на вічні муки. У Прометея був єдиний вихід: договір з Зевсом - таємниця збереження влади за громовержцем була розкрита. Зевс уникнув шлюбу з тієї, яка могла народити йому сина, здатного стати ватажком титанів. Влада навіки закріпилася за Зевсом, ніхто і ніщо не смів зазіхати на трон.

Якщо цікавлять Боги давньої Греції, можливо, Вам сподобається стаття про скульптурі стародавньої Греції .

Також Ви можете ознайомитися з іменами грецьких богів тут .

Дізнайтеся більше що означають грецькі прізвища: https://dzadziki.com/grecija-dlja-kazhdogo/grecheskie-familii/grecheskie-familii-zvuchanie-proisxozhdenie-sovremennyj-status-primery.html

Трохи пізніше Зевсу сподобалася ніжна Гера, богиня шлюбу і берегиня родини. Богиня була неприступна і верховному богу довелося одружитися з нею. Але через триста років, як свідчать літописи це термін медового місяця богів, Зевс занудьгував. З того моменту його пригоди описуються досить цікаво: громовержець проникав до смертних дівчатам в самих різних видах. Наприклад, до Данаї у вигляді сліпучого дощу з золота, до прекрасної з усіх Європі у вигляді породистого бика з золотими рогами.

Зображення батька богів завжди було незмінним: в оточенні сильної грози, в могутніх руках блискавки.

Його шанували, приносили постійні жертви. Описуючи характер громовержця, завжди особливо йдеться про його непохитності і суворості.

Посейдон, бог морів і океанів

Про Посейдоні говорять мало: брат грізного Зевса займає місце в тіні верховного бога Про Посейдоні говорять мало: брат грізного Зевса займає місце в тіні верховного бога. Вважається, що Посейдон не відрізнявся жорстокістю, покарання, які бог морів посилав людям, завжди були заслужені. Найкрасномовніша з легенд, пов'язаних з владикою води, легенда про Андромеду.

Посейдон насилав шторми, але при цьому рибалки і моряки частіше молилися йому, ніж батькові богів. Перед подорожжю по морю жоден з воїнів не ризикнув би покинути гавань, що не помолившись в храмі. Жертовники зазвичай курілися кілька днів в честь владики морів. За легендами Посейдона можна було побачити в піні бурхливого океану, в золотій колісниці, запряженій кіньми особливої ​​масті. Цих коней подарував братові похмурий Аїд, вони були неприборкані.

Його символом став тризуб, що дає безмежну владу Посейдону на просторах океанів і морів. Але при цьому відзначається, що бог мав неконфліктний характер, намагався обходити сварки і чвари. Завжди був відданий Зевсу, не прагнув до влади, чого не можна сказати про третього брата - Аїді.

Аїд, владика царства мертвих

Похмурий Аїд - незвичайний бог і персонаж Похмурий Аїд - незвичайний бог і персонаж. Його боялися і шанували чи не більше самого владики сущого Зевса. Сам громовержець відчував почуття дивного страху, ледь бачив блискучу колісницю брата, запряжену кіньми з демонським вогнем в очах. У глибини царства Аїда ніхто не смів ступити, поки не буде такої волі владики підземного світу. Греки боялися вимовляти його ім'я, особливо якщо поруч була хвора людина. У деяких записах, що зберігаються в бібліотеці Олександрії, йдеться про те, що люди перед смертю завжди чують страшний, пробирає виття зберігача воріт пекла. Двоголовий, за деякими нотаток триголовий, пес Цербер був невблаганним вартовим пекельних воріт і улюбленцем грізного Аїда.

Вважається, що коли Зевс ділив владу, він образив Аїда, давши йому царство мертвих. Минув час, похмурий Аїд не претендують на престол Олімпу, але в легендах описано досить часто, що владика мертвих постійно шукав способи зіпсувати життя батька богів. Аїд малюється за характером як злопам'ятний і жорстокий чоловік. Саме людина, навіть в літописах тієї епохи, писалося про те, що Аїд наділений більше інших людськими рисами.

Зевс не мав повної влади над царством брата, він не міг вивести або звільнити жодної душі без дозволу Аїда. Навіть в той момент, коли Аїд викрав прекрасну Персефону, по суті племінницю, батько богів вважав за краще відмовити зажуреною Деметрі, ніж вимагати у брата повернути дочку матері. І лише вірний хід самої Деметри, богині родючості, змусив Зевса спуститися в царство мертвих і переконати Аїда укласти договір.

Гермес, покровитель хитрості, обману і торгівлі, вісник богів

Гермес відноситься вже в третьому поколінню богів Олімпу Гермес відноситься вже в третьому поколінню богів Олімпу. Цей бог позашлюбний син Зевса і Майї, дочки Атланта. Майї, ще до народження сина, було пророцтво, що її син буде незвичайною дитиною. Але навіть вона не могла знати, що проблеми почнуться з дитинства маленького бога.

Існує легенда про те, як Гермес, знайшовши момент, коли Майя відволіклася, втік з печери. Дуже йому сподобалися корови, але ці тварини були священними і належали богу Аполлону. Нітрохи цим не соромлячись, маленький шахрай вкрав тварин, а щоб обдурити богів, ввів корів так, щоб сліди вели з печери. І тут же заховався в люльку. Розгніваний Аполлон швидко розкусив хитрості Гермеса, але юний бог пообіцяв створити і віддати божественну ліру. Гермес стримав слово.

З того моменту златокудрий Аполлон ніколи не розлучався з лірою, все зображення бога обов'язково відображають цей інструмент. Ліра так зворушила своїми звуками бога, що він не просто забув про корів, а й подарував Гермесу свій жезл із золота.

Гермес самий незвичайний з усіх дітей олімпійців вже тим, що він єдиний, хто міг вільно бути в обох світах.

Його жарти і спритність любив Аїд, саме Гермес часто зображується як провідник в похмуре царство тіней. Бог приводив душі до порогів священної річки Стікс і передавав душу мовчазної Хирону, вічного перевізнику. До речі, ритуал поховань з монетками на очах, пов'язаний саме з Гермесом і Хироном. Одна монетка за труди богу, друга перевізнику душ.

Гермес часто виступав як посередник і в суперечках людей, і в чварах самих богів. Де б не була вигода, там обов'язково фігурував хитрий бог. Зображення Гермеса різноманітні: ось Гермес в підземному світі виводить душу дружини Адмета, а на іншій фресці він же обманює довірливого покупця стада.

Дивний світ міфології Греції. Він тісно переплітається з історією, цей зв'язок майже неподільна. Навіть зараз в деяких провінціях моляться олімпійцям, просять, вже подумки, захисту від витівок крилатого Гремеса і незмінно кладуть монетки покійним.

2 401

Боги Стародавньої Греції. Список і опис

Боги Стародавньої Греції відрізнялися від інших божественних сутностей, представлених в будь-який інший релігії того часу. Їх ділили на три покоління, але слуху сучасної людини більш звичні імена другого і третього покоління богів Олімпу: Зевс, Посейдон, Аїд, Деметра, Гестія.

Згідно з переказами, з моменту початку часів влада належала верховному богу Хаосу. Як зрозуміло з імені, в світі не було порядку і тоді богиня Землі Гея одружилася з Ураном, батьком Неба і народилося перше покоління могутніх титанів.

Кронос - перший верховний бог Греції

Кронос - перший верховний бог Греції

Кронос, за окремими джерелами Хронос (хранитель часу), був останнім з шести синів Геї. Мати душі не чула в сина, але Кронос був вельми норовливим і амбітним богом. В один із днів Геї відкрилося пророкування, що один з дітей Кроноса вб'є його. Але до пори вона зберігала в своїх надрах і провісниця: сліпу полукровку титаніди і саму таємницю. Згодом мати Гея втомилася від постійних пологів і тоді Кронос оскопив свого батька і скинув з небес.

З цього моменту почалася нова ера: ера олімпійських богів. Олімп, чиї вершини впираються в небо, став домівкою для поколінь богів. Коли Кронос вирішив одружитися, мати розповіла йому про пророкування. Чи не бажаючи розлучатися з владою верховного бога, Кронос став ковтати всіх дітей. Його дружина, лагідна Рея, приходила в жах від цього, але зломити волю чоловіка не могла. Тоді вона зважилася на обман. Маленький Зевс відразу після народження був таємно переданий лісовим німфам на дикий Крит, куди ніколи не падав погляд жорстокого батька. Досягнувши повноліття, Зевс скинув батька і змусив його відригнути всіх проковтнув їм дітей.

Громовержець Зевс, батько богів

Громовержець Зевс, батько богів

Але Рея знала: влада Зевса не нескінченна і йому, як і його батькові, також судилося померти від рук сина. Знала вона і те, що титани, укладені Зевсом в похмурому Тартар, скоро звільняться і саме вони візьмуть участь у поваленні Зевса, батька олімпійських богів. Тільки один вцілілий з титанів міг допомогти Зевсу зберегти владу і не стати схожим на Кроноса: Прометей. Титан володів даром бачити майбутнє, але він не ненавидів Зевса за жорстокість по відношенню до людей.

У Греції вважається, що до Прометея люди жили в постійній мерзлоті, були схожі на диких істот без розуму та інтелекту. Не тільки греки знають, що за легендою Прометей приніс вогонь на землю, вкравши його з храму Олімпу. В результаті громовержець закував титану і прирік на вічні муки. У Прометея був єдиний вихід: договір з Зевсом - таємниця збереження влади за громовержцем була розкрита. Зевс уникнув шлюбу з тієї, яка могла народити йому сина, здатного стати ватажком титанів. Влада навіки закріпилася за Зевсом, ніхто і ніщо не смів зазіхати на трон.

Якщо цікавлять Боги давньої Греції, можливо, Вам сподобається стаття про скульптурі стародавньої Греції .

Також Ви можете ознайомитися з іменами грецьких богів тут .

Дізнайтеся більше що означають грецькі прізвища: https://dzadziki.com/grecija-dlja-kazhdogo/grecheskie-familii/grecheskie-familii-zvuchanie-proisxozhdenie-sovremennyj-status-primery.html

Трохи пізніше Зевсу сподобалася ніжна Гера, богиня шлюбу і берегиня родини. Богиня була неприступна і верховному богу довелося одружитися з нею. Але через триста років, як свідчать літописи це термін медового місяця богів, Зевс занудьгував. З того моменту його пригоди описуються досить цікаво: громовержець проникав до смертних дівчатам в самих різних видах. Наприклад, до Данаї у вигляді сліпучого дощу з золота, до прекрасної з усіх Європі у вигляді породистого бика з золотими рогами.

Зображення батька богів завжди було незмінним: в оточенні сильної грози, в могутніх руках блискавки.

Його шанували, приносили постійні жертви. Описуючи характер громовержця, завжди особливо йдеться про його непохитності і суворості.

Посейдон, бог морів і океанів

Про Посейдоні говорять мало: брат грізного Зевса займає місце в тіні верховного бога Про Посейдоні говорять мало: брат грізного Зевса займає місце в тіні верховного бога. Вважається, що Посейдон не відрізнявся жорстокістю, покарання, які бог морів посилав людям, завжди були заслужені. Найкрасномовніша з легенд, пов'язаних з владикою води, легенда про Андромеду.

Посейдон насилав шторми, але при цьому рибалки і моряки частіше молилися йому, ніж батькові богів. Перед подорожжю по морю жоден з воїнів не ризикнув би покинути гавань, що не помолившись в храмі. Жертовники зазвичай курілися кілька днів в честь владики морів. За легендами Посейдона можна було побачити в піні бурхливого океану, в золотій колісниці, запряженій кіньми особливої ​​масті. Цих коней подарував братові похмурий Аїд, вони були неприборкані.

Його символом став тризуб, що дає безмежну владу Посейдону на просторах океанів і морів. Але при цьому відзначається, що бог мав неконфліктний характер, намагався обходити сварки і чвари. Завжди був відданий Зевсу, не прагнув до влади, чого не можна сказати про третього брата - Аїді.

Аїд, владика царства мертвих

Похмурий Аїд - незвичайний бог і персонаж Похмурий Аїд - незвичайний бог і персонаж. Його боялися і шанували чи не більше самого владики сущого Зевса. Сам громовержець відчував почуття дивного страху, ледь бачив блискучу колісницю брата, запряжену кіньми з демонським вогнем в очах. У глибини царства Аїда ніхто не смів ступити, поки не буде такої волі владики підземного світу. Греки боялися вимовляти його ім'я, особливо якщо поруч була хвора людина. У деяких записах, що зберігаються в бібліотеці Олександрії, йдеться про те, що люди перед смертю завжди чують страшний, пробирає виття зберігача воріт пекла. Двоголовий, за деякими нотаток триголовий, пес Цербер був невблаганним вартовим пекельних воріт і улюбленцем грізного Аїда.

Вважається, що коли Зевс ділив владу, він образив Аїда, давши йому царство мертвих. Минув час, похмурий Аїд не претендують на престол Олімпу, але в легендах описано досить часто, що владика мертвих постійно шукав способи зіпсувати життя батька богів. Аїд малюється за характером як злопам'ятний і жорстокий чоловік. Саме людина, навіть в літописах тієї епохи, писалося про те, що Аїд наділений більше інших людськими рисами.

Зевс не мав повної влади над царством брата, він не міг вивести або звільнити жодної душі без дозволу Аїда. Навіть в той момент, коли Аїд викрав прекрасну Персефону, по суті племінницю, батько богів вважав за краще відмовити зажуреною Деметрі, ніж вимагати у брата повернути дочку матері. І лише вірний хід самої Деметри, богині родючості, змусив Зевса спуститися в царство мертвих і переконати Аїда укласти договір.

Гермес, покровитель хитрості, обману і торгівлі, вісник богів

Гермес відноситься вже в третьому поколінню богів Олімпу Гермес відноситься вже в третьому поколінню богів Олімпу. Цей бог позашлюбний син Зевса і Майї, дочки Атланта. Майї, ще до народження сина, було пророцтво, що її син буде незвичайною дитиною. Але навіть вона не могла знати, що проблеми почнуться з дитинства маленького бога.

Існує легенда про те, як Гермес, знайшовши момент, коли Майя відволіклася, втік з печери. Дуже йому сподобалися корови, але ці тварини були священними і належали богу Аполлону. Нітрохи цим не соромлячись, маленький шахрай вкрав тварин, а щоб обдурити богів, ввів корів так, щоб сліди вели з печери. І тут же заховався в люльку. Розгніваний Аполлон швидко розкусив хитрості Гермеса, але юний бог пообіцяв створити і віддати божественну ліру. Гермес стримав слово.

З того моменту златокудрий Аполлон ніколи не розлучався з лірою, все зображення бога обов'язково відображають цей інструмент. Ліра так зворушила своїми звуками бога, що він не просто забув про корів, а й подарував Гермесу свій жезл із золота.

Гермес самий незвичайний з усіх дітей олімпійців вже тим, що він єдиний, хто міг вільно бути в обох світах.

Його жарти і спритність любив Аїд, саме Гермес часто зображується як провідник в похмуре царство тіней. Бог приводив душі до порогів священної річки Стікс і передавав душу мовчазної Хирону, вічного перевізнику. До речі, ритуал поховань з монетками на очах, пов'язаний саме з Гермесом і Хироном. Одна монетка за труди богу, друга перевізнику душ.

Гермес часто виступав як посередник і в суперечках людей, і в чварах самих богів. Де б не була вигода, там обов'язково фігурував хитрий бог. Зображення Гермеса різноманітні: ось Гермес в підземному світі виводить душу дружини Адмета, а на іншій фресці він же обманює довірливого покупця стада.

Дивний світ міфології Греції. Він тісно переплітається з історією, цей зв'язок майже неподільна. Навіть зараз в деяких провінціях моляться олімпійцям, просять, вже подумки, захисту від витівок крилатого Гремеса і незмінно кладуть монетки покійним.

2 401

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация