Борис Годунов. Наш час

«Борис Годунов» - третя картина театрального режисера Володимира Мірзоєва. Він переклав пушкінську п'єсу на мову кіно, перенісши її в наші дні. Хтось назве його фільм інтелектуальною провокацією, хтось тонким дослідженням влади, а хтось - цікавим експериментом. У прес-центрі РІА відбувся закритий показ фільму «Борис Годунов» і його обговорення, розмова торкнулася задуму картини історичного русла, а потім плавно перейшов до проблем прокату і користь інтернету.

Роль юродивого у фільмі виконує Сергій Макаров, актор театру «Простодушних», першого театру для людей з обмеженими можливостями, що існує з 2001 року.


Роль юродивого у фільмі виконує Сергій Макаров, актор театру «Простодушних», першого театру для людей з обмеженими можливостями, що існує з 2001 року

Максим Суханов - улюблений актор Володимира Мірзоєва. Він зіграв у двох попередніх його фільмах: «Знаки любові» (2006) і «Людина, яка знала все» (2009)


У зустрічі з фільму «Борис Годунов» брали участь сам режисер, актори - Максим Суханов ( «Країна глухих», «Богиня: як я полюбила»), Андрій Мерзлікін ( «Бумер», «Брестська фортеця»), Леонід Громов ( «Убити дракона »), політик Ірина Хакамада, кандидат історичних наук Борис Морозов і соціолог Денис Волков.
Мірзоєв вписав п'єсу «Борис Годунов» в наш час, актори вимовляють крилаті фрази з творів Пушкіна, а поруч дзвонять мобільники, працюють макінтоші, мчать дорогі машини. Цар Борис в особі Максима Суханова вимовляє покаянні монологи, сидячи в дорогому костюмі і потягуючи віскі. А Гришка Отреп'єв у виконанні Андрія Мерзлікіна, плаваючи в басейні, високим стилем Пушкіна визнається в любові гламурної Мариною Мнішек.
Пушкін буде актуальним завжди, а його твір оживає на екрані не гірше, ніж в будь-якій театральній постановці. П'єса про владу, і герой Максима Суханова - Борис Годунов виголошує у фільмі про неї цілі монологи. На твердження, що в реальному житті в політиці все набагато простіше, і у представників влади немає можливості рефлексувати, Суханов відповів:

У планах режисера Мірзоєва - перенести в сучасність і п'єсу драматурга Юрія Шпитального - «Зрада, государ!» Про князя Андрія Курбському.


Кадр з фільму. Андрій Мерзлікін - Гришка Отреп'єв доглядає за Мариною Мнішек - Агнія Дітковскіте


Картина зачіпає цікаву з історичної точки зору тему. Таких тем в історії хоч відбавляй. Багатьох цікавить, що є історична правда чи вигадка. Як художник, який взявся за цю нелегку справу, зобразить це - його особистий творчий вибір.
Пушкін малює Бориса Годунова царевбивцею, але це, як і багато фактів російської історії, до сих пір не доведено. Історики і зараз не можуть з упевненістю сказати, хто винуватець вбивства царевича Дмитра, і чи було воно взагалі.
Про час десятилітньої Смути збереглося не так багато документів. Прихід до нової династії Романових ознаменувався для Росії багаторічної різаниною.
Картина зачіпає цікаву з історичної точки зору тему

Кадр з фільму. У цій сцені Гришка визнається улюбленої, що він самозванець і показує своє справжнє обличчя. Але Марина Мнішек все одно робить на нього ставку


Ідея цього фільму народилася у Володимира Мірзоєва ще в 1997 році. Сценарій не знадобився: за словами Мірзоєва, «Борис Годунов» - досконале, з точки зору кінодраматургії, твір: 26 коротких епізодів, мінливий екстер'єр-інтер'єр, жива мова і живі герої. Бюджет не розголошується, але багато акторів вклали в нього свої особисті гонорари.
І тепер головне питання для творців картини - чи вийде вона в прокат. Багато пророкують фільму тільки телевізійну долю, і якщо це буде федеральний канал, то його подивляться 85-90% глядачів, а якщо «Культура», то 5-6%. Актори беруть активну участь в просуванні картини, і у Андрія Мерзлікіна на рахунок її прокату є своя думка:

Практика інтернет-просування активно використовується за кордоном в світі музики. Група Radiohead регулярно викладає в Мережу у вільному доступі свої композиції або навіть альбоми, надаючи можливість бажаючим заплатити за них.


Зліва направо: Андрій Мерзлікін, Леонід Громов, виконавець ролі Шуйського, Максим Суханов і режисер Володимир Мірзоєв


Прокату картини «Борис Годунов» допоміг випадок: вже з четвертого листопада фільм з'явився в інтернеті - правда, за словами продюсерів, фільм вкрали, він поширювався по Мережі зі швидкістю вірусу, і зупинити це було вже неможливо.
Далі читачі особистої ЖЖ-сторінки Володимира Мірзоєва стали писати коментарі такого характеру: «... ми завантажуємо ваш фільм безкоштовно, вимушено, нам дуже соромно! Заведіть «Яндекс-гаманець», або що-небудь в цьому роді, щоб ми могли заплатити за перегляд ». Режисер так і вчинив і тепер жартує, що гроші йому поступово капають і раз так, то десь вже років через десять, накопичиться сума, якої вистачить на зйомки нового кіно.
Інтернет зробив свою справу, і вже від окремих кінотеатрів з багатьох міст Росії: Новосибірська, Єкатеринбурга, пемзи, Владикавказа - немає від прокатних компаній - стали надходити пропозиції про прокат. Така практика домовленості безпосередньо з кінотеатрам існує вже давно. Швидше за все, за тією ж схемою в прокат зможе вийти вже став культовим фільм Сергія Лобана «Шапіто-шоу» і деякі інші російські картини. До того ж, прокат фільмів в окремо взятих кінотеатрах гарантує їм довготривалу екранну долю і можливість, нехай і не відразу, знайти свого глядача.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация