Брак кадрів в армії: Де ВСУ брати офіцерів

Незважаючи на істотне збільшення грошового забезпечення в останні роки, офіцери-контрактники залишають Збройні сили України Незважаючи на істотне збільшення грошового забезпечення в останні роки, офіцери-контрактники залишають Збройні сили України   Шокуючу новину озвучив вчора на брифінгу заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Артур Артеменко: близько   10% українських офіцерів подають заяви на звільнення

Шокуючу новину озвучив вчора на брифінгу заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України, генерал-лейтенант Артур Артеменко: близько 10% українських офіцерів подають заяви на звільнення .

"Звільняються близько 10% офіцерів. Ми хотіли трохи знизити призовний вік, тому що юнак 18-ти років ще не обтяжений сімейними проблемами. Але у нас все мотивовані, тому таке рішення не було прийнято", - повідомив він.

І це мова тільки про офіцерів. Загальна кількість заяв на звільнення, очевидно, більше. Що цікаво, за станом на 2017-й рік, за інформацією Генштабу, приблизно 10% всіх контрактників відмовлялися переукладати нові контракти і звільнялися, а в цьому році така ж цифра стосується тільки офіцерів.

При цьому, на питання про призовних ресурсах Артеменко відмовився давати відповідь, ніж ще більше підігрів зраду, яка стала закрадатися в голову після озвученої цифри в 10%. Тому Depo.ua вирішив розібратися в цьому питанні і з'ясувати: 10% - це багато чи мало? Політ нормальний, або ж варто починати панікувати?

Для прикладу, в Німеччині щорічно з армії звільняється близько 7% військовослужбовців, але там країна не перебуває в стані війни і на кілька порядків краще забезпечує свою армію (може собі це дозволити), ніж Україна.

Серед причин звільнення контрактників ЗСУ можна виділити закон, який вступив в силу в 2017-му році і який дозволяє військовослужбовцям достроково розривати контракт, укладений "до завершення особливого періоду". Власне, варто було очікувати, що отримавши таке право багато хто захоче ним скористатися - особливо старожили. Адже бійці, підписавши такі контракти в 2014-му році, розраховували, що "особливий період" швидко закінчиться, а разом з ним закінчаться і контракти. Але, як бачимо, цей період затягнувся на роки, і багато елементарно втомилися.

Є й інші причини. Як відомо, за час війни з Росією відбулося 6 хвиль мобілізації, всі бійці яких вже давно пішли на дембель. При цьому велика кількість добровольців перших хвиль мобілізації взагалі банально не залишилися в ЗСУ з різних причин: через тупість системи, втоми від війни. А між тим, це досвідчені бійці, які могли б і повинні були б посилити армію, в тому числі на офіцерських посадах.

Тому проблема Збройних сил України не стільки в тому, що звільняються офіцери, скільки в тому, що за чотири роки війни керівництво держави не змогло знайти достатню мотивацію для тих, хто демобілізувався, для укладення контрактів з ВСУ. Тобто, армія втрачає кращу частину свого потенційного резерву.

Адже зараз, навіть не дивлячись на солідну фінансову мотивацію з підвищенням зарплати (7000 тисяч солдатів в тилу, 10 300 в АТО, 10 500 лейтенант в тилу, 15 000 в АТО і далі в порядку збільшення), багато посад в армії залишаються вільними.

В той же час, керівництво армії намагається придумати "велосипед" із закликом так званих "піджаків" - колишніх випускників військових кафедр вузів, які ніколи в армії не служили і давно мають цивільні професії "на громадянці". Про мотивацію таких людей, а точніше її майже повній відсутності, навіть говорити не хочеться - будь-який призовник рахувати дні до дембеля і тримати в голові свій громадянський бізнес або роботу, замість того, щоб жити військовою службою і думати про кар'єру в армії.

Інша справа - молоді люди, які підпадають під призов на строкову військову службу. Зокрема, цієї весни на строкову військову службу призвуть 15 190 громадян України . Власне, заради того і закликають - щоб навчити військовій справі і сформувати кадровий резерв для подальшого поповнення дефіцитних посад. У тому числі офіцерських. Однак, все це вимагає часу і є перспективою недалекого майбутнього, а проблему "тут і зараз" не вирішує.

Чисельність нашої армії, відповідно до Закону "Про чисельність ЗСУ", була встановлена ​​і тримається на рівні 250 тисяч бійців. На передовій у нас за неофіційними даними коштує 70 тисяч вояків. Однак, станом на 2017-й рік недокомплектація офіцерським складом становила майже 4 000 військовослужбовців, яких намагаються перекрити тими ж "піджаками", яким вже починають масово приходити повістки.

Однак, станом на 2017-й рік недокомплектація офіцерським складом становила майже 4 000 військовослужбовців, яких намагаються перекрити тими ж піджаками, яким вже починають масово приходити повістки

Ось і виходить, що сьогодні в Україні підготовку офіцерів запасу здійснює 50 вищих навчальних закладів, плюс щорічно військовими факультетами та кафедрами випускається близько 10 тисяч військовозобов'язаних, а укомплектувати армію офіцерами не виходить ніяк.

Наскільки заклик офіцерів запасу допоможе вирішити проблему нестачі фахівців в зоні бойових дій - велике питання. Однак, судячи з усього, іншого способу покриття дефіциту офіцерських кадрів верховне головнокомандування не бачить.

Політ нормальний, або ж варто починати панікувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация