Бродяга, Сивий, Вагнер і Ратибор оточили президента

На фотографії п'ятеро. Поруч з президентом - двоє Героїв Росії і двоє чотириразовий кавалерів орденів Мужності. За комплекту нагород це герої з героїв, але їх імена в навколодержавні пресі відсутні. «Фонтанка» виправляє помилку офіціозу. Ми готові документально підтвердити, що на фото - командири приватного батальйону, який став відомим як ПВК Вагнера.

Крайній праворуч від президента - Вагнер. Дмитро Валерійович Уткін, підполковник запасу, який раніше служив командиром 700-го окремого загону спецназу в 2-й бригаді спеціального призначення в Псковській області, сьогодні - командир підрозділу свого імені. Ми писали про нього неодноразово .

Наші опоненти висували дві тези. Перший - що Уткін ніколи не командував 700-м загоном в Псковській області і, можливо, взагалі не існує. А якщо існує, то це не він. Навіть виписка з ЕГРЮЛ того часу, коли загін мав статус юридичної особи, не переконувала.

Завантажити документ Adobe Acrobat (PDF), 67,2 КБ   Автор: ЕГРЮЛ
Завантажити документ Adobe Acrobat (PDF), 67,2 КБ

Автор: ЕГРЮЛ

Для тих, хто сумнівається - копія паспорта Уткіна ^

Друга теза - що Дмитро Уткін ніякого відношення не має до Вагнера. Це теж легко перевірити. Звичайно, свідчення очевидців складно використовувати як аргумент, так як поки ніхто не наважився заявити про Вагнера відкрито і від свого імені. Зате вже зараз виявлено письмові документи з резолюціями і автографами Вагнера. Коли і якщо знадобиться порівняти почерк, графологічна експертиза своє слово скаже.

Сивий - зліва від президента. Андрій Миколайович Трошев, полковник поліції у відставці з СОБР ГУ МВС по Північно-Заходу, колишній артилерист-десантник, ветеран Афганістану та Чечні. Герой Росії за взяття Пальміри в 2016 році. Про нього ми теж писали, розповідали і про непривабливу ситуацію, в яку Трошев потрапив в червні 2017 року, опинившись лікарні в стані алкогольного отруєння, маючи при собі списки озброєння групи, карти Сирії, кілька мільйонів рублів і кілька тисяч доларів . Займає посаду «виконавчого директора компанії». Автографів у «службовій» документації залишив досить.

документи з архіву Вагнера

Ратибор - від президента праворуч. Олександр Сергійович Кузнєцов, командир 1-й розвідувально-штурмової роти. Професійний військовий, випускник Санкт-Петербурзького вищого загальновійськового командного двічі червонопрапорного училища ім. С. М. Кірова. У 2008 році майор Кузнєцов служив в Підмосков'ї, на посаді командира роти спецпризначення в Солнечногорську, в тій самій частині, на базі якої, судячи з відкритою інформацією, створювався центр «Сенеж» Сил спеціальних операцій. Влітку 2008 року майора Кузнєцова заарештували за підозрою у викраденні людини та грабежі, в 2010 році засудили і відправили відбувати термін в колонії в Нижегородську область.

Постановою Борского міськсуду термін покарання було зменшено, і, як уточнили в суді, в квітня 2013 року Кузнєцов звільнився умовно-достроково. Через рік прийняв під командування першу розвідувально-штурмову роту в групі Вагнера.

За відгуками ветеранів, Ратибор - один з найбільш грамотних і шанованих командирів групи.

Бродяга - крайній зліва від президента. Андрій Михайлович Богатов. До недавнього часу - командир 4-ї розвідувально-штурмової роти. Під Пальмірою навесні 2016 року було тяжко поранено, як кажуть, після невдалої спроби здійснити наліт російської авіації, яка отримала неправильне цілевказування. Одночасно з Трошевим отримав звання Героя Росії. Лікувався в Центральному військовому клінічному госпіталі ім. А. А. Вишневського, втратив ліву руку, яку ампутували по лікоть. Залишився на роботі, переведений командиром роти охорони заводу Хаян.

Про Богатова відомо небагато: жив в Старому Осколі, ні в яких порушеннях закону, крім неправильного паркування авто, не помічений. У групі Вагнера воює і його син - за рекомендацією батька.

Документи з резолюціями Волоцюги і Вагнера зустрічаються в архіві «Фонтанки».

Бродяга, Сивий, Вагнер і Ратибор оточили президента

PS Читайте також: "Список Вагнера. Міністерство оборони оголосило сирійські втрати ПВК Вагнера міфом, а повідомлення про них - знущанням. Ми теж не віримо чуткам - показуємо документи".

Денис Коротков, «Фонтанка.ру»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация