Булгаков жив на вулиці-болоті і реготав перед вінцем

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

13 травня 2011, 13:19 Переглядів: 13 травня 2011, 13:19 Переглядів:   На Подолі, на вул

На Подолі, на вул. Воздвиженській, 10, жила родина Булгакова.

Уроджений киянин, який прожив в місті на Дніпрі першу половину життя, Михайло Булгаков став одним з небагатьох класиків, обезсмертила Місто в своїх книгах. Про Київ писали і Купрін, і Паустовський, але лише Булгаков зміг описати рідне місто з такою любов'ю і гумором.

Читайте також Булгакову - 120 років: письменник був лісовиком і боявся мати дітей

"Пам'ятка міста - київські вивіски. Що на них написано, розуму незбагненно", - іронізує Булгаков в нарисі " Київ -місто ". І тут же зізнається в одному з листів:" Я спав зараз, і мені приснився Київ ". Сьогодні ми пройдемо по місцях, де жив, навчався, працював класик, і по вулицях, які він описав у своїх великих творах. до речі, саме в цих місцях - на Андріївському узвозі, на Подолі і на Хрещатику - цієї зими знімався серіал "Біла гвардія".

Новоділів ЗАМІСТЬ СТАРОВИНИ

Майбутній письменник з'явився на Подолі, на вул. Воздвиженській, 10. Але сім'я Булгакових прожила тут недовго. Вулиця не висихала і була практично непроїзними - мостовий в 90-х роках XIX століття ще не було, і навесні і восени пилові дороги перетворювалися на суцільне болото. Дуже довго вулиця залишалася покинутій. А при її реконструкції на початку століття, будинок № 10 знесли. Зараз на цьому місці розташовується котеджне містечко з будинками-невдалим, стилізованими під київське бароко.

ДІМ дитинства і отроцтва

У будинку 9 на вул. Кудрявській, де розташовується Музей Пушкіна, жив Михайло Опанасович. Цей будинок належав Вірі Миколаївні Петрової, дочки хрещеного батька Булгакова Миколи Івановича. В цьому будинку Булгакових прожили вісім років - з 1895 по 1903 роки. Сім'я розросталася: у Михайла незабаром з'явилося три брата і три сестри, і Афанасій Булгаков, починаючи з 1900 року, шукав більш просторий будинок для своїх домочадців. Звідси вони переїхали на Шпитальну, 4, - але будинок до нашого часу не зберігся.

ПЕРША КИЇВСЬКА ГІМНАЗІЯ

ПЕРША КИЇВСЬКА ГІМНАЗІЯ

Зараз в будівлі по бул. Тараса Шевченко , 14, розташовується "жовтий корпус" Національного університету ім. Шевченко. А з 1857 року тут знаходилася Перша чоловіча гімназія. Сюди майбутній письменник вступив в 1901 році, і на заняття ходив з Кудрявській вулиці. Крім Булгакова, в гімназії навчалися авіаконструктор Ігор Сікорський, художник Микола Ге, письменник Костянтин Паустовський. Першу київську гімназію письменник увічнив у своїх безсмертних творах - п'єсі "Дні Турбіних" і романі "Біла гвардія".

ЦЕРКВА, де вінчався ПИСЬМЕННИК

В церкві Миколи Доброго (вул. Покровська, 6) навесні 1913 Булгаков обвінчався зі своєю першою дружиною Тетяною Лаппа. Вінчав їх батько Олександр Глаголєв, близький друг Афанасія Булгакова. "Чомусь реготали під вінцем жахливо ...", - згадувала дружина письменника. Перший час вони жили на Рейтарській, потім переїхали на Андріївський узвіз, 38. До речі, в цій же церкви в 1922 році проводжали в останню путь мати Булгакова, Варвару Михайлівну. Церква була зруйнована в 1936 році, до наших днів зберігся тільки малий храм з дзвіницею.

ВІЙСЬКОВИЙ ШТАБ У МАГАЗИНІ капелюсі

ВІЙСЬКОВИЙ ШТАБ У МАГАЗИНІ капелюсі

Будинок 30/10 по Хмельницького сьогодні називають "будинком Кличко "- одна з квартир належить боксеру. А в 1918-му, якщо вірити п'єсі" Дні Турбіних "і роману" Біла гвардія ", на першому поверсі тут знаходився капелюшний магазин мадам Анжу" Паризький шик ". З початком війни в ньому розташовувався штаб мортирні дивізіону - саме тут Олексій Турбін записується в біле ополчення. І хоча Булгаков не завжди точно передавав київську топографію, в цьому будинку споруди 1900 р правда був магазин капелюхів.

"ДІМ споруди дивовижної"

У квартиру на Андріївському узвозі, 13, сім'я Булгакових в'їхала в 1907 році, коли Михайлу було вже 15 років. Ця будівля також удостоїлося опису в романі "Біла гвардія" як "будинок споруди дивовижної". Тут Булгаков прожив з перервами 12 років. У цьому будинку він практикував як лікар. У 1991 році з дому з комунальними квартирами зробили музей письменника, в якому близько 500 експонатів. А в 2007 році поряд з будинком-музеєм поставили бронзовий пам'ятник. Біля нього дуже люблять фотографуватися.

КИЇВСЬКІ СЛІДИ "МАЙСТРА І МАРГАРИТИ"

КИЇВСЬКІ СЛІДИ МАЙСТРА І МАРГАРИТИ

Коли майбутній письменник був ще підлітком, батько, професор духовної академії Опанас Булгаков, приводив його до Володимирського собору (бул. Шевченка, 20). У лівому нефі храму знаходиться розпис "Ісус перед Пілатом" пензля Павла Сведомского. Дослідники творчості Булгакова вважають, що ця розпис стала поштовхом для написання знаменитої євангельської глави роману "Майстер і Маргарита", в якій прокуратор судить Ієшуа. І це не єдиний київський слід роману. Наприклад, одним із прототипів Майстра став київський письменник Михайло Пантюхов. Після того як його єдина книга піддалася жорстким нападкам критики, він в 1908 році добровільно заточив себе в божевільні (вул. Фрунзе, 103).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Булгаков жив на вулиці-болоті і реготав перед вінцем". інші влада дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Росовецький Олексій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация