Цар-бомба, Іван або просто Кузькіна мать

Але в кожному жарті, як то кажуть, є частка правди: конструктивно бомба дійсно була розрахована на 100 мегатонн і цієї потужності можна було домогтися простим збільшенням робочого тіла Але в кожному жарті, як то кажуть, є частка правди: конструктивно бомба дійсно була розрахована на 100 мегатонн і цієї потужності можна було домогтися простим збільшенням робочого тіла. Знизити енерговиділення вирішили з міркувань безпеки - інакше полігону наносився занадто великої шкоди. Виріб виявилося настільки великим, що не поміщалося в бомболюк літака-носія Ту-95 і частково стирчало з нього.

Початковий варіант бомби масою 40 т був відкинутий конструкторами ОКБ-156 (розробники Ту-95 ). Тоді ядерники обіцяли зменшити її масу до 20 т, а самолетчікі запропонували програму відповідної модифікації Ту-16 і Ту-95 . Нове ядерний пристрій за традицією, прийнятої в СРСР, отримало кодове позначення "Ваня" або "Іван", а обраний в якості носія Ту-95 отримав назву Ту-95 В.

Перші опрацювання по цій темі почалися відразу після переговорів І.В.Курчатова з А.Н.Туполева, який призначив керівником теми свого заступника по системам озброєння А.В.Надашкевіча. Проведений аналіз показав, що підвіска настільки великий зосередженої навантаження зажадає серйозних змін в силовій схемі вихідного літака, в конструкції грузового і в пристроях підвіски і скидання.

У першій половині 1955 був узгоджений габаритний і ваговій креслення "Івана", а також компоновочне креслення його розміщення. Як і передбачалося, маса бомби становила 15% злітної маси носія, але її габаритні розміри зажадали зняття фюзеляжних паливних У першій половині 1955 був узгоджений габаритний і ваговій креслення Івана, а також компоновочне креслення його розміщення баків. Розроблений для підвіски "Івана" новий балковий держатель БД7-95-242 (БД-242) був близьким по конструкції до БД-206, але значно потужніше. Він мав три бомбардувальних замку Дер5-6 вантажопідйомністю 9 т кожен. БД-242 кріпився безпосередньо до силових поздовжнім бімс, обкантовувати грузоотсеков.

Успішно вирішили і проблему управління скиданням бомби. Електроавтоматика забезпечила виключно синхронне відкриття всіх трьох замків, що диктувалося умовами безпеки. 17 березня 1956 вийшла постанова Радміну, згідно з яким ОКБ-156 мало розпочати переобладнання Ту-95 в носій ядерних бомб великої потужності. Ці роботи велися в Жуковському з травня по вересень, коли Ту-95 В був прийнятий замовником і переданий для проведення льотних випробувань. Вони велися під керівництвом полковника С.М.Кулікова до 1959 року, включали скидання макета "супербомби" і пройшли без особливих зауважень.

Носій "супербомби" був створений, але його реальні випробування відклали з політичних міркувань: Хрущов збирався в США, і в "холодній війні" настала пауза. Ту-95 В перегнали на аеродром в Узин, де він використовувався як навчальний літак і вже не значився як бойова машина. Однак в 1961 році, з початком нового витка "холодної війни", випробування "супербомби" знову стали актуальними. підготовлений Ту-95 В перегнали на північний аеродром в Ваєнга. Незабаром він зі спеціальним термозахисним покриттям білого кольору і Носій супербомби був створений, але його реальні випробування відклали з політичних міркувань: Хрущов збирався в США, і в холодній війні настала пауза реальної бомбою на борту, пілотований екіпажем на чолі з льотчиком Дурновцовим, взяв курс на Нову Землю.

Випробування найпотужнішого в світі термоядерного пристрою відбулося 30 жовтня 1961 року. Підрив бомби стався на висоті 4500 м. Літак труснуло, а екіпаж отримав деяку дозу радіації. Потужність вибуху за різними оцінками склала від 75 до 120 МгТ. Результати вибуху заряду, який отримав на Заході ім'я - Цар-бомба, вражали - ядерний "гриб" вибуху піднявся на висоту 64 кілометрів (за даними американських станцій спостереження), ударна хвиля виникла в результаті вибуху три рази обігнула земну кулю, а електромагнітні випромінювання вибуху стали створювати перешкоди радіозв'язку протягом однієї години. Результати вразили самих вчених.

Ця бомба також отримала назву "Кузькіна мать", адже склалося так, що саме її обіцяв показати американцям Хрущов незадовго до випробувань.

lang = "ru" span

Чи варто жаліти японців?
Перша воднева бомба

Операція «Немислиме»
Найрезультативніший повітряний бій
Найрезультативніший повітряний стрілок
Найрезультативніша диверсія
Перший в світі велосипед

Зарплати, в Російській імперії, СРСР і Російської Федерації з 1853 по 2010 роки
Повний список глав Російського Держави з VIII століття до наших днів Що думають китайці про російських
Дореволюційні платні і їх нинішні еквіваленти Чисельність збройних сил Російської Імперії, Радянського Союзу і Російської Федерації з 1877 по 2010 роки

font color = "# 29643E" face = "Arial" size = "2"> Літера «Ѣ» (ять) і ея правопісан Iе

Смоленська земля мстить полякам

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация