Царське Село: історія заснування імператорської резиденції, палаци, музеї, фотографії.

Ц Арськ Село, Дитяче Село, Пушкін. Маленьке містечко з двома грандіозними палацами, тінистими парками і багатою історією. Імператорський дім Романових перетворив літню резиденцію в околицях Санкт-Петербурга в місто, де велич архітектури поєднується з передовими технологіями, а ліцеїст Пушкін - оспівав його в своїх віршах. Згадаймо історію села найвищого статусу разом з Наталією Летникова. Ц Арськ Село, Дитяче Село, Пушкін

Музей-заповідник «Царське Село»

Музей-заповідник «Царське Село»

Музей-заповідник «Царське Село»

Музей-заповідник «Царське Село»

Музей-заповідник «Царське Село»

1. Ижорская земля Великого Новгорода і садиба шведського магната. Трофей Північної війни - звільнена від шведів Саарская миза стала Царським Селом. 24 червня 1710 року Петро I подарував його Марті Скавронской - майбутньої Катерині Олексіївні, і незабаром був побудований перший палац , «Кам'яні палати про 16 світлицях». Протягом двох століть Царське Село було літньої парадній імператорської резиденцією.

2. Перший місто Європи, повністю освітлений електрикою. У 1887 році в Царському Селі заробила міська електростанція. Майже на десятиліття раніше, ніж в Петербурзі. 120 електричних ліхтарів освітили вулиці міста, сім ліхтарів встановили у Катерининського і десять у Олександрівського палацу. На перехресті Малої і Церковної вулиць досі зберігся унікальний п'ятиярусний торшер - проект архітектора Сільвіо Данини, у вигляді канделябра з шестигранними ліхтарями.

3. Перші гонки моторів в Росії. У жовтні 1898 року «вдарили автопробігом» на Волхонское шосе між станціями Александровська і Стрільна. У Царському Селі при Імператорському гаражі була відкрита в Росії Імператорська школа шоферів, а цесаревич Олексій був наймолодший автолюбитель в Росії. У 10 років він отримав в подарунок маленьку машину «пежо», на якій їздив в парку і по коридорах Олександрівського палацу.

П'ятиярусний торшер - проект архітектора Сільвіо Данини

П'ятиярусний торшер - проект архітектора Сільвіо Данини

Музей-заповідник «Царське Село»

Музей-заповідник «Царське Село»

Імператорська школа шоферів

4. Перша російська пасажирська залізна дорога. Поєднала в 1836 році Царське Село і Вітебський вокзал Санкт-Петербурга. Машиністом став будівельник перших залізниць в Чехії та Австрії інженер Герстнер, а в числі перших пасажирів - Микола I . Через рік Царськосельську гілку продовжили до Павловська, де з нагоди відкрили Павловський музичний ... вокзал, в якому виступав Йоганн Штраус.

5. Картинна галерея вінценосних осіб. Портретний зал Катерининського палацу, декорований за проектом Растреллі, став однією з перших картинних галерей в країні. Парадні портрети імператриць і великих княгинь роботи російських, французьких та італійських живописців. Та й сама позолочена анфілада залів, з яких виходили імператриці в Великий Тронний зал, за спогадами Бенуа , Немов велика рама для царюючих осіб.

6. «Отечество нам Царське Село». імператорський Царськосільський ліцей . Альма-матер Дельвіга, Горчакова, Пущина, Кюхельбекера, Вольховського. Але найвідоміший випускник - Олександр Пушкін . Ліцейський період поета налічує понад 120 віршів. Як вчилися і жили ліцеїсти пушкінського випуску? Про це сьогодні розповідає музей і дортуар номер 14, в якому початківець тоді поет писав свої рядки.

Вітебський вокзал в Санкт-Петербурзі

Вітебський вокзал в Санкт-Петербурзі

Портретний зал Катерининського палацу

Портретний зал Катерининського палацу

Всеросійський музей А.С. Пушкіна, Меморіальний музей-ліцей

7. Загадка Бурштинової кімнати. Подарунок прусського імператора Фрідріха Вільгельма I Петру Великому з нагоди укладення союзу. З Петербурга в Царське Село деталі кабінету з золота Балтійського моря несли вручну. У роки Великої Вітчизняної війни німці відправили унікальне творіння в Кенігсберг, де його сліди загубилися. До 300 річчя Санкт-Петербурга Бурштинова кімната була відтворена, але лише частково.

8. Пам'ятники Царського Села і війна. Напівзруйновані палаци і дивом уцілілі статуї. У роки Великої Вітчизняної війни співробітники музею намагалися вберегти пам'ятки від вандалів. Пам'ятник Пушкіну і бронзову фігуру фонтану «Дівчина з глечиком» вдалося зберегти, закопавши в землю. А ось Чесменскую колону, встановлену в пам'ять про військові перемоги, німецькі загарбники намагалися скинути в ставок танками. Не вийшло. Постраждали лише барельєфи з п'єдесталу.

9. Світова спадщина ЮНЕСКО. Палацові ансамблі Царського Села і місто Пушкін знаходяться під охороною ЮНЕСКО як частина історичного центру Санкт-Петербурга і його околиць. За оцінками міжнародних експертів, 9 з 10 туристів, що приїжджають до Північної столиці, бувають і в Царському Селі. Творіння знаменитих зодчих, близько ста пам'ятників архітектури від бароко до класицизму привертають більше двох мільйонів гостей на рік.

Фонтан «Дівчина з глечиком», або «Молочниця»

Фонтан «Дівчина з глечиком», або «Молочниця»

Бурштинова кімната

Бурштинова кімната

Пам'ятник Пушкіну в Царському Селі

10. Місто-свято. Царскосельский карнавал. Карнавал Царського Села прийнятий в Асоціацію європейських карнавальних міст. У 2000 році місту вручений прапор карнавального руху, і щорічно «Місто муз» збирає представників двох десятків країн світу. Гостей зустрічають ходами, концертами, автопробігом і конкурсами - навіть на краще оформлення балкону.
Більше культурних об'єктів в містах «Імператорського маршруту» - на сайті Асоціації туроператорів Росії .

Як вчилися і жили ліцеїсти пушкінського випуску?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация