Центральний Парк Культури та Відпочинку ім. В.В. Маяковського (ЦПКіВ)

Центральний парк культури і відпочинку імені Маяковського - популярне місце сімейного відпочинку городян. Площа парку становить 123 га, з них 70 - займає лісовий масив. З 80-х років XX століття склалася традиція проводити в ЦПКіВ масові міські свята, народні гуляння. У парку можна покататися на атракціонах, послухати «співаючий фонтан» або просто прогулятися по алеях. Якщо вести себе не дуже шумно можна побачити білочок, вони охоче йдуть на контакт, якщо пригостити їх чимось. Центральний парк культури і відпочинку імені Маяковського - популярне місце сімейного відпочинку городян

Улітку 1934 року на місці колишніх купецьких дач, в закруті Исети, де в колишньої Міщанській гаю ще в XIX столітті традиційно влаштовувалися народні гуляння, відкрився Cвердловск Центральний парк культури і відпочинку. У цьому ж році, в зв'язку з сорокаріччям поета, парк отримав ім'я В. В. Маяковського. Свердловський ЦПКіВ ім. Маяковського (архітектори Шишов Л. В., Лонтропов П. І. та інші) розташувався в сосновому бору на околиці міста, в той час його площа становила 133 га. В даний час близько 100 га. Перші 10-12 років парк був просто зоною відпочинку на природі в межах міста. Посередині парку поруч з центральною алеєю розташовувався невеличкий ставок, були танцверанда з літньою естрадою і три атракціони. У 1936 році на території парку був побудований кінотеатр, а в лівій частині центральної площі річний цирк.

З початку Великої Вітчизняної війни парк не працював. У 1943 році територія використовувалася як полігон для мотострілецького розвідувального батальйону Уральського добровольчого танкового корпусу. На честь героїв батальйону в 1995 році на Меморіальної площі парку було встановлено пам'ятник у формі мотоциклетного колеса (арх. Голубєв Г. А.), що входить до збірки «Монументи і пам'ятники військової доблесті і слави» історико-культурним Центром при Уряді Російської Федерації. У дальній частині парку довгі роки перебувала пам'ятна кам'яна стела присвячена цьому батальйону. Місцевість навколо її не облаштовувалися і поступово заросла кущами.

У період з 1950 по 1960 роки парк пережив ґрунтовну реконструкцію: центральна алея перемістилася вліво, були побудовані цегляні будівлі арки центрального входу і дирекції. У 1957 році в парку встановлена ​​скульптура Маяковського. На території парку збудовано кінотеатр, як і парк, він носить ім'я В. В. Маяковського. У 1950-ті роки парк став одним з провідних парків РРФСР. У 1960 році на території парку розпочала свою діяльність Мала Свердловська залізниця імені Н. А. Островського.

У 1957 році парку присвоєно звання «Парку відмінного відпочинку» і за останні десять років йому тричі присвоювалося звання «Кращий парк культури і відпочинку».

28 серпня 1963 року біля Центрального входу відкрився Планетарій (нині закритий), де демонструвалося зоряне небо на всіх широтах, добове обертання зірок, розташування планет круглий рік.

Парк займав перші місця в соціалістичному змаганні парків країни, а до 100-річчя від дня народження В. І. Леніна він навічно отримав Червоний прапор. Парк має багато Всесоюзних грамот за фізкультурно-оздоровчу роботу. З 1970-х років в діяльність парку широко увійшла тема світу, проведено 11 антивоєнних мітингів, 5 раз були зібрані підписи відвідувачів під листом «На захист миру», звернених в штаб-квартиру НАТО і президенту США.

У 1991 році парк поповнився унікальним атракціоном «Городок казок».

Влітку 2006 року в Єкатеринбурзі відбувся перший міжнародний фестиваль садово-паркової скульптури. Проходив він під відкритим небом в Центральному парку культури і відпочинку і тепер центральну алею парку прикрашають талановиті творіння тринадцяти переможців.

Напередодні Дня міста - 2006 в парку відкрито унікальний кольоровомузичний фонтан "Сузір'я" , Аналогів якому немає в Уральському регіоні. Діаметр чаші фонтану 15 метрів, місткість 153 м3.С допомогою підсвічування досягається ефект 9 відтінків, а висота і форма струменів дають 13 картинок, які змінюють один одного в залежності від темпу музики зі швидкістю від 5 хвилин до 2 секунд.

У 2007 році Центральну алею парку прикрасили ще 3 малих цветомузикальний фонтану.

У 2008 році напередодні ювілею Єкатеринбурга в ЦПКіВ пройшов другий міжнародний фестиваль садово-паркової скульптури, відбулося відкриття " літературної алеї ", Яку прикрашають бюсти знаменитих письменників 18-19 століття і" Алеї ретро ".

У серпні 2008 року в парку проходив III-й Міжнародний фестиваль феєрверків "Уральська феєрія 2008".

Щорічно ЦПКіВ ім. Маяковського відвідують понад 2,5 млн. Жителів і гостей Єкатеринбурга. Загальна площа парку становить 94 га (70 з них - лісовий масив), діє близько 40 атракціону, м'яка ігрова кімната, зал ігрових автоматів і багато іншого. У парку організуються гастролі зірок естради, а також традиційні міські свята. Територія парку також приваблива і для проведення культурно-оздоровчих заходів.

На сьогоднішній день Єкатеринбурзький Парк Культури та Відпочинку імені В.В. Маяковського - це найстаріший і найбільший парк в регіоні Уралу і Сибіру.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация