Чергове есе на тему «Тижрекламщік»

Сьогодні, користуючись нагодою, хотів трошки розповісти про особливості роботи «Тижрекламщіка».

Сьогодні, користуючись нагодою, хотів трошки розповісти про особливості роботи «Тижрекламщіка»

Перш за все, давайте скажу пару слів про рекламу в загальному. Навіщо вона потрібна і що кожен з нас має з неї, крім роздратування від перерваних футбольних матчів, серіалів та іншого?

1. Реклама дозволяє нам орієнтуватися в тому виборі продуктів, товарів і послуг, яке оточує нас всюди. Це факт, який навіть не хочу обговорювати.

2. Реклама призводить до нас покупців / споживачів. Хто буде купувати / купувати / замовляти продукти / товари / послуги які робите Ви або фірма, в якій Ви працюєте? (Бюджетники не береться до уваги, хоча і там є багато речей, які робить реклама але робить це не явно).

3. Реклама - це і частина нашого оточення. Це наружка, це брендовані автомобілі, це газети, це обкладинки журналів і ....

Скажете що я жену і в СРСР реклами не було? Так, погоджуся тільки в одному. В СРСР не було реклами в такому обсязі. Хоча ось вам - Київський імені В.І.Леніна метрополітен (1984 рік) . А ще - хвастощі «лейбл» джинсів. Пам'ятаєте? А трепетне офігеваніе від закордонних пачок сигарет? А колекціонування жерстяних банок з-під напоїв? А повальне обдирання шильдов з іномарок на початку 90-х? Так, і мало не забув. Написи «Слава КПРС», «Мир, труд, май», «Слава труду» ... Чи це не реклама часів СРСР? ;)

Критикувати існування реклами - в принципі заняття безглузде. Вона є, вона навколо нас і з цією думкою треба просто звикнути.

Тепер перейдемо до роботи в сфері реклами (т.зв. рекламщики, рекламісти, менеджери з реклами - не плутати з менеджерами з продажу та телефонними дзвонарями всіх мастей). Я, наприклад, часто чую запитання: «Чим ти займаєшся»?

Чим же я займаюся? Так ось хрін його знає, чим конкретно я займаюся. Стрьомно говорити, що займаюся рекламою, тому що це може призвести до вислуховування лекцій з приводу того, що «реклама всіх дістала», «яка хрінова у нас реклама» і т.д. і т.п.

Про це вже писали в безсмертя творі « Тижрекламщік »(Це з серії« Тижблогер »,« Тижврач »,« Тижюріст »,« Тиж ... »), але дозволю собі трохи повторитися.

ЯЖРЕКЛАМЩІК. Я можу все. Я можу розробити концепцію, креатив і слоган. Прямо тут і зараз. А ще прямо завтра на ранок можу забацати макет рекламного щита. А ще - фірмову папку з конвертом і візиткою. І нічого страшного, що під рукою тільки кволий нетбук - як-то в «Пейнт» наколупав. І само собою - цієї ночі ж організувати брендування потягів метрополітену, так щоб все і відразу і за 3 рубля. Так, клеїти теж я сам буду. І паралельно зі свого айфона буду тикати в программуліна, в який час повинні виходити мої рекламні ролики. Ті, які сам знімав (у мене ж валяється під ліжком пара «лійок», а під балконом кран для зйомок варто). І до роликів я сам же писав музику. Ну наспівував щось собі під ніс на перекур, після того як поклейка рекламу зовнішню. На 60-ти бордах, від Ужгорода до Луганська. Угу, ну це, коли заїжджав по дорозі до Сімферополя вивіску монтувати, ту яка з неоновим підсвічуванням.

Так-так, саме, я людина оркестр. А че там розмінюватися на дрібниці? Марочко під язик, пару тяг з бульбулятора - і креатив так і пре, так і пре ... Контора пише, бухгалтер нулі малює ... Сейф в банку від бабла пухне ...

Багато начитавшись книжок і надивившись фільмів про всяких там 98 дойчмарок або про покоління ППЦ представляють роботу в рекламі якось так. Ну або близько того. А перегорнувши пару глав «курівництво» - все стали мегасуперофігеннимі фахівцями, всі знають що і як розміщувати, якою має бути типографіка, кернинг і всетаки. Хоч де той же кернинг в тому-ж фотошопі знаходиться - мало хто дасть чітку відповідь. Або, наприклад відповідь на питання, чим відрізняється вектор від растра? Але при цьому - все наполегливо думають, що вони щось знають в рекламі.

Чомусь кожен, чим би він не займався у себе на роботі, знає, скільки людей задіяно в певних процесах. Що потрібно зробити йому, свою ділянку роботи і не лізе в чужі. Але при цьому все точно знають як робити рекламу. Все є великими «стратегами» (пам'ятаєте анекдот про мудру Сову і зайців, яких все кривдили?), А дрібницями при цьому якось не з руки займатися, бо не царська це справа. Мало хто розуміє як все працює в рекламі, звідки що береться і куди все дівається.

Що бачить людина, подивившись, наприклад на звичайний борд, що висить у дороги? Ну саму конструкцію. Ну картинку. Ну, іноді можна побачити як щось там відірвалося і частина принта мотається на вітрі ...

Ну, іноді можна побачити як щось там відірвалося і частина принта мотається на вітрі

Що бачу я, коли дивлюся на борд?

1. Роботу фотографа (якщо на борді є фотографія - на прикладі, на лівому борді вона якраз є).

2. Роботу копірайтера і дизайнера (на прикладі (лівий борд), просто шикарний слоган «Реклама яка тебе дратує, тому що вона не твоя» - це якраз робота копірайтера, а компонування картинки, тексту - робота дизайнера).

3. Роботу поліграфічної компанії (яка надрукувала постер або вініл)

4. Роботу агентства, яке обрало і запропонувало клієнту розміщення саме в цьому місці.

5. Робота поклейщик (або монтажників)

А ще - узгодження, пошук, твердження цін, концептів, редагування, редагування, редагування, редагування і ще раз правки.
А ще - договори, рахунки, контроль проплат та акти виконаних робіт.
І ось, коли все добре, вчасно розміщено, зроблено, відправлено ... Коли ти добре відсвяткував якусь чергову «Еффі» дружнього тобі агентства ... Не факт, що ти не прокинешся раннім недільним ранком від дзвінка на мобілку з криком начальника: "Че за херня, у тебе борд під Мухосранск відклеївся !!! Генеральний до тещі заїжджав і все бачив !!! ».

Тому, мої дорогі, я не кажу про те, що не потрібно критикувати рекламу і рекламників. В кінці-кінців, Ви є споживачами реклами і Вам вирішувати, слухати / дивитися її чи ні, звертати на неї увагу, чи ні ... Але - перш ніж розносити в пух і прах конкретну рекламу, яка Вам не подобається, просто подумайте - може Ви просто не цільова аудиторія цього товару і ця реклама просто не для Вас? ;)

Кілька прикладів сьогодні ще будуть. Не перемикайтеся :) (с) reklammer в рамках проекту «Переселення душ»

Навіщо вона потрібна і що кожен з нас має з неї, крім роздратування від перерваних футбольних матчів, серіалів та іншого?
Хто буде купувати / купувати / замовляти продукти / товари / послуги які робите Ви або фірма, в якій Ви працюєте?
Скажете що я жену і в СРСР реклами не було?
Пам'ятаєте?
А трепетне офігеваніе від закордонних пачок сигарет?
А колекціонування жерстяних банок з-під напоїв?
А повальне обдирання шильдов з іномарок на початку 90-х?
Чи це не реклама часів СРСР?
Я, наприклад, часто чую запитання: «Чим ти займаєшся»?
Чим же я займаюся?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация