Червоні вітрила на тлі дощу

Святу «Червоні вітрила», який обіцяв багато сюрпризів в 2012 році, перешкодила небесна канцелярія. Девізом шоу, як і зазвичай, стала фраза: «Росія - країна можливостей». Святу «Червоні вітрила», який обіцяв багато сюрпризів в 2012 році, перешкодила небесна канцелярія

Михайло Огнев

Святу «Червоні вітрила», який обіцяв багато сюрпризів в 2012 році, перешкодила небесна канцелярія. Девізом шоу, як і зазвичай, стала фраза: «Росія - країна можливостей».

можливість квитка

21:00. Станція метро «Гостинний двір». У вагоні прямо перед очима кореспондента «Фонтанки» виникає стопка синьо-червоних квитків. «Росія - країна можливостей» - написано на них. Квитки тримає повненька дівчина років п'ятнадцяти.

- Продаєте? - питаю у неї.

- Ні, що ви! Сама тільки що купила. Для себе і друзів. За 350 рублів. Адже нам, дев'ятикласникам, їх в школі не видають, а випускний відсвяткувати хочеться ...

Виходимо на Невський: сіре небо і дощ. Але величезний натовп молоді з різнокольоровими парасольками рухається у напрямку до Палацовій площі. Окремі групки стоять під навісами магазинів і кафе: хтось розливає в пластикові стаканчики сік, хтось змішує коктейль.

- Квитки на «Червоні»! - вигукує хлопчина з серйозними карими очима, схожий на відмінника.

- Купуйте за 500 рублів ... Ну, або за 200.

- Беріть краще у мене. Я вам скидочку зроблю, - змовницьки підморгує інший хлопець - в чорній жилетці і піжонської метелику. 100, 150, 400 рублів - розкид цін говорить про те, що серед підлітків панує здорова ринкова конкуренція, а уявлення про монопольну змову їм ще недоступні і чужі.

можливість кордону

Потрапити на Двірцеву площу без квитка складно. Шлях на концерт перегороджує подвійний поліцейський кордон. Перша частина оточення розташувалася біля набережної річки Мийки - приблизно сорок омонівців стримували натовп. Двоє похмуро дивилися на те, що відбувається з дахів припаркованих уздовж Невського проспекту машин.

«Сумки до огляду, парасолі звертаємо», - командували правоохоронці.

Всі рідини відправлялися в сміттєві баки. Суворо поліцейські розправлялися і з явно несхожими на школярів, але пристрасно бажаючими потрапити на свято. Процес фільтрації тривав на підходах до Двірцевій, де були встановлені металошукачі. В результаті до свята дійшли здебільшого дійсно 16 - 18 літні.

можливість дитинства

«Червоні вітрила» -2012 відрізняло те, що святкове дійство почалося досить рано - о 21:30. Півтори години мокли випускників розважали шкільні та молодіжні колективи. Основну концертну програму, яка стартувала о 23:00, відкрили сильні світу цього - міністр освіти і науки Дмитро Ліванов, спікер Закса Вячелав Макаров і губернатор Георгій Полтавченко. Всі троє, виступаючи, так чи інакше торкнулися теми негоди, що розгулялася в Північній столиці.

«Думаю, цей дощ кожному з вас принесе удачу», - посміхнувся випускникам Ліванов. На відміну від свого попередника Олександра Фурсенко, якого петербурзькі школярі освистали, він заслужив схвальні вигуки. Хоча подекуди і чулися вигуки: «Геть ЄДІ!» В'ячеслав Макаров зазначив, що школярів «чекає славна дорога. А дощ перед дорогою - завжди щастя ». Ну а Георгій Полтавченко розповів про те, як це престижно і добре - здобути освіту в місті на Неві, і за традицією вдарив в корабельну ринду.

можливість флешмобу

Після цього площа перейшла в розпорядження молодих людей: її розважали ведучі Юлія Ковальчук та Іван Ургант, групи «Марсель», «Градуси», «K-Maro», співак Дан Балан, репер Джиган. О 23:44 почалася перекличка з Красною площею, розрекламована організаторами, Кремлівським палацом як новий і багатообіцяючий для «Червоних вітрил» проект. Іван Ургант поспілкувався зі своїм колегою-провідним з Москви про погоду, а потім дві столиці обмінялися музичними номерами.

Тим часом в цю ніч в Петербурзі веселилися не тільки випускники. За традицією для дорослих концертні майданчики були організовані на Палацово мосту і Стрілці Василівського острова. Над Невою, зокрема, чулися звуки класичної музики: петербуржці могли спостерігати, як народний артист Росії Дмитро Маліков виконує її на сцені, встановленій біля Петропавлівської фортеці.

Рок-концерт, який розгорнувся на Стрілці Василівського острова, прийшла слухати пристойна публіка - дівчинки-студентки, задумливі хлопчики з довгим волоссям. Подекуди миготіли вогники сигарет, але спиртним тхнуло рідко, та й бійок за вільне місце молодь не влаштовувала. Можливо, загадка такого сприятливого поведінки криється в тому, що на Стрілку, як і на Двірцеву площу, з алкоголем не пропускали.

можливість феєрверку

Вже опівночі багато гостей вирушили до набережної - займати місця, щоб краще розгледіти головну частину свята - водне шоу. Воно (за вже сформованою традицією), вражало глядачів, особливо унікальне синкретичне світлове дійство.

О 01:50 запалилися Ростральні колони, пробігли сині і білі вогники біля стін Петропавлівської фортеці. Небо освітилося салютом - правда, найбільші спалахи не були видні з-за диму і хмар. Нарешті, по Неві поплив бриг «Тре Крунур», що символізує гріновський галиот «Секрет». Хтось загадував бажання, хтось кричав: «Пітер! Пітер! »Червоні вітрила застигли на тлі світліючого ранкового неба. А вже через кілька хвилин корабель розвернувся і повільно поплив назад - в сторону Троїцького моста. Вирушили по домівках і гості свята.

Перед випускниками простягалася Росія - країна можливостей.

Софія Вертипорох, «Фонтанка.ру»


© Фонтанка.Ру

Продаєте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация