Чи будуть призивати в армію жінок?

Михайлов Андрій Михайлов Андрій   Вельми цікаві ініціативи виникають часом у Державній думі

Вельми цікаві ініціативи виникають часом у Державній думі. Так, деякі депутати пропонують закликати на строкову службу тепер і жінок - мовляв, чоловіків у нас все одно не вистачає. Правда, у новобранців в спідницях залишиться законне право "відкосити". Втім, згідно з даними соціологів, до 30 відсотків дівчат служити за призовом готові!

Причому, що цікаво, у готових послужити батьківщині дівчат превалює така мотивація: мовляв, служачи в армії, легше знайти собі гідного чоловіка. Ну що ж, за можливість знайти хорошого чоловіка-військового можна і послужити ...

Женихів з числа захисників Вітчизни мріють підібрати собі до 17 відсотків незаміжніх жінок. Варто згадати, що ще 10 років тому за військових хотіли заміж лише шість відсотків дівчат. Причини такого явища, швидше за все, в наступному: у військових порівняно велика зарплата, також їм в останні роки дуже щедро дають житло.

Але повернемося до теми жінок в армії. Франц Клінцевич, заступник голови Комітету з оборони Держдуми розповів "Правде.Ру" наступне:

"Створивши умови для призову на службу, ми могли б підвищити якийсь якісний контингент, в тому числі і фахівців, що працюють в збройних силах, тому що жінки бувають і фізично сильніше за чоловіків, вони можуть перевершувати і в інтелекті, вони відповідальні. Новобранці в спідницях стануть і знаковим прикладом для призовників-хлопців, які від несення військового обов'язку ухиляються ".

Приклади жіночої призову на військову службу є, причому вельми красномовні. Наприклад, жінок закликають на службу в Ізраїлі. Згідно із законом всі громадяни цієї країни, включаючи які мають подвійне громадянство і проживають в іншій країні, а також всі постійно проживають на території держави після досягнення 18 років підлягають призову на службу в ЦАХАЛ. Термін строкової служби 36 місяців, для жінок - 24 місяці. Бедуінкі, християнки і мусульманки можуть служити в армії добровольцями. Звільнено від обов'язкової служби жінки, що вийшли заміж до моменту призову або за станом здоров'я. В Армії оборони Ізраїлю проходять службу більшість жінок країни (жінки в Ізраїлі є військовозобов'язаними). Після закінчення строкової служби більшість жінок звільняється від щорічних військових зборів. У 2001 році при Генеральному штабі було засновано Управління радника у справах жінок-військовослужбовців, що займається питаннями дотримання рівних можливостей в ЦАХАЛ. Управління очолила генерал Сюзі Йогев.

Читайте також: Самооборона карається - і зі зброєю, і без ...

Гострою проблемою є фізичні можливості жінок. За оцінкою американських фахівців, фізична сила жінки в середньому становить лише близько 60 відсотків сили чоловіків, якщо вони мають однакові зріст і вагу. Дані обставини позначаються на практичній діяльності жінок у військах або в ході навчання.

Багато жінок і в армії США. Жінки-військовослужбовці в 2004 році становили там 14,5 відсотка особового складу збройних сил. Законом від 1991 року було скасовано заборону на участь жінок в наземних операціях, їм було дозволено займати будь-які посади, крім тих, які вимагають фізичного контакту з противником, підняття важких предметів або пов'язані зі службою на підводних човнах. У 1994 році під тиском феміністських організацій у вигляді винятку жінкам було дозволено служити в бойових підрозділах. На 2004 рік в армії США було 12 жінок в званнях генералів і адміралів. У 1997 році президент Білл Клінтон підписав наказ про присвоєння звання генерал-лейтенант заступнику начальника штабу армії США з розвідки Клаудії Кеннеді, і вона стала першою в американській історії жінкою-генералом з трьома зірочками.

У 1985 році Королівські ВМС Норвегії дозволили жіночому персоналу служити на підводних човнах. У 1995 році було призначення жінки капітаном бойової субмарини. Данська військово-морскойфлот дозволив жінкам служити на підводних човнах в 1988 році, шведський - в 1989 році, ВМС Австралії - в 1998 році, Канада та Іспанія - у 2000 році.

на Заході почали приймати жінок на дійсну військову службу в кінці 70-х років минулого століття. Однак до сих пір лише деякі з країн дозволяють жінкам виконувати активні бойові ролі. Серед них: Австралія, Нова Зеландія, Канада, Данія, Фінляндія, Франція, Італія, Німеччина, Норвегія, Ізраїль, Сербія, Швеція і Швейцарія.

Читайте також: Замість року в армії - два на нарах

Західний досвід підказує, що збільшення частки жінок в армії створює певні, причому не на жарт побутові проблеми. Зокрема, командуванню доводиться думати про розміщення особового складу на кораблях і підводних човнах. Існує думка, що введення жінок у бойові підрозділи може негативно позначитися на згуртованості груп, так як не всі чоловіки довіряють жінкам. Є побоювання з приводу розвитку в армійському середовищі романтичних або сексуальних відносин, до того ж жінка може завагітніти, щоб уникнути бойових дій. Деякі командири можуть свідомо надмірно оберігати жінок від захоплення противником, побоюючись сексуального насильства, так як такі прецеденти вже були.

Ситуацію коментує "Правде.Ру" полковник запасу, кандидат військових наук Ігор Веніамінович Карташов:

"Взагалі питання про допуск жінок до служби в армії зовсім не нова. Так, наприклад, у царській Росії жінок на військову службу взагалі не брали, в ті часи жінки займалися справою, призначеним їм природою, тобто народженням і вихованням дітей. Лише окремі жінки , які сприйняли свою стать як якусь помилку природи, потайки під виглядом чоловіка пробиралися на військову службу. Так, в кінці XVIII століття під ім'ям убитого брата Олександра ротою улан командувала Саша Тихомирова, яка прослужила в кавалерії 15 років. Перша російська жінка-офіцер, дочка гусар ського ротмістра Надія Дурова, в 1807 році вступила юнкером в Кінно-Польський уланський полк під прізвищем Соколов.

Вперше в світі жінки нарівні з чоловіками без професійних обмежень стали до ладу як повноправні військовослужбовці з відповідним статусом в Канаді в 1895 році. Саме в цей час їх почали приймати на військову службу в мирний час не тільки в служби забезпечення, але і в бойові частини як повноправних військовослужбовців. А ось у нас з цим якось не склалося.

Російські жінки, нагороджені в роки Першої світової війни орденом Святого Георгія, отримали таку можливість лише тому, що видавали себе за чоловіків. Так, Олена Цебржінская при врученні вважалася під прізвищем Цетнерского на посаді фельдшера 186-го Асландузского піхотного полку; Ольга Шидловська - як гусар 4-го Маріупольського полку Олег Шидловський; Антоніна Пальшіна, кавалер двох Георгіївських хрестів, воювала в 9-й сотні кавалерійського полку Кубанської дивізії і 7-му піхотному Севастопольському полку під ім'ям Антона.

Жінки потрапляли в армію в роки Громадянської війни, а в ще більшій кількості в роки Великої Вітчизняної, на якій вони служили в основному санітарками, радистками, друкарками при штабах. Також жінки були снайперами і льотчиці.

Після війни жінки продовжували служити в армії на звичних їм посадах, але їх кількість була досить невелика. Однак у зв'язку з розпадом СРСР і процесами демократизації під тиском держав Західної Європи (зазнають сильний вплив феміністських організацій) наші чиновники вирішили, що і ми повинні збільшити число жінок не тільки в органах державної влади, а й в армії.

Жінки з задоволенням відгукнулися. В результаті в даний час їх налічується 10 відсотків чисельності всього особового складу Збройних сил Російської Федерації. За цим показником Росія вийшла на один рівень з країнами ЗападнойЕвропи.Много жінок в російській армії вже мають офіцерські звання аж до генерала.

Чи потрібно закликати жінок на обов'язкову військову службу? Думаю, шкоди від цього не буде. Однак, жіноча служба значно "удорожит" армію. Уявіть собі - потрібно буде будувати додатково жіночі казарми, вводити, вибачте, окремі туалети і так далі. Крім того, фізичні можливості жінок набагато скромніше. З іншого боку, недолік сили жінки легко компенсують тренованістю і майстерністю володіння зброєю.

Хоча жінки і слабкіше чоловіків, але зате у них є інша перевага - вони більш витривалі. Недарма рекорд світу з подолання вплав великих відстаней належить жінці. Також жінки, як показали недавні дослідження, проведені в Військово-медичної академії, більш стійкі до стресу.

До речі, ще в 2009 році Президент Росії Дмитро Медведєв підтримав експеримент з прийому до військових училищ країни представниць слабкої статі. Кілька років тому у відомому на всю країну Рязанському вищому повітряно-десантному командному училищі в якості експерименту навіть набрали 20 дівчат. І нічого, служать.

Жінки становлять близько 50 відсотків від загального числа службовців за контрактом. Наскільки мені відомо, в даний час готується проект нового Федерального закону "Про військовий обов'язок громадян Російської Федерації". Оскільки жінки продовжують вимагати рівних прав з чоловіками, уряду, на мій погляд, можна включити в цей закон і обов'язок молодих жінок служити в рядах армії нарівні з чоловіками. Так чи інакше, жінки і зараз можуть спокійнісінько служити за контрактом! ".

Читайте також: Солдатам скасують банний день

А ось думка доктора юридичних наук, члена Міжнародної асоціації адвокатів Ігоря Васильовича Шмідта, яким він поділився з "Правдой.Ру":

"Як показали спеціально проведені в нашій країні дослідження, принципових протипоказань до військової служби для осіб жіночої статі немає. Більш того, військовослужбовці-жінки характеризуються більш високим рівнем здоров'я, ніж військовослужбовці-чоловіки. Сьогодні вони займаються всіма професіями та спеціальностями, які раніше були і вважалися тільки чоловічими (з точки зору не тільки чоловіків, а й жінок). Вони не тільки б'ються на ринзі, воюють з биками, а й піднімають важкі штанги, пересувають багатотонні автомобілі. Не дивно, що він і рушили в армію.

Наприклад, американки не так давно отримали право служити на підводних човнах. Таким чином, приклад для наших жінок вже є, залишається лише законодавчо дати їм можливість служити в армії нарівні з чоловіками. Крім зрівнювання в правах, жінки отримають і певну вигоду: безкоштовну освіту (спеціальність). До того ж в армії їм буде легше знайти собі супутника життя.

Всі прекрасно розуміють, що пропозиція зробити службу в армії для жінок обов'язковою може сподобатися не всім жінкам і навіть не всім чоловікам. Але ж ніхто з них чомусь не протестує, коли жінки виходять на ринги, займаються важкою атлетикою, служать в спецназі, прагнуть перемогти чоловіків в змаганнях із занурення в океанські глибини без кисневого балона (як Анжела Бандіні, що досягла в глибинному пірнанні без акваланга 107 метрів!).

З огляду на ці та інші тенденції в поведінці жінок, пропозиція поширити на них обов'язок служити в Збройних силах є цілком справедливим. Адже молоді жінки можуть бути корисні і на альтернативну службу - виконувати цивільні обов'язки в лікарнях, хоспісах, дитячих установах і так далі ".

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Чи потрібно закликати жінок на обов'язкову військову службу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация