Чи варто міністр за рейдерським захопленням?

  1. Багаття з паркету
  2. Без «Роллс-ройсів»
  3. Окружний суд: ви на світ з'явилися незаконно
  4. листи депутатів

Судячи з усього, вітчизняні рейдери вирішили «підсобити» єврокомісару ЄС пану Фюле, який і так не в захваті від українського правосуддя. Але те, що діється нині в Києві, в самому центрі - на вулиці Богдана Хмельницького, будь-якого повалить в шок.

Там, наплювавши на закон, на вердикт Верховного Суду, рейдери від влади нахабно намагаються відібрати будівлю у державної структури, що вірою і правдою працює на імідж України і більше 20 років займається сферою іноземного туризму.

Світлана ВАСИЛЬЄВА

Судячи з усього, вітчизняні рейдери вирішили «підсобити» єврокомісару ЄС пану Фюле, який і так не в захваті від українського правосуддя

На цю будівлю накинули оком рейдери від влади
// Фото В'ячеслава БЕРЛОГА

Будь-якої хвилини в центрі Києва в будівлю, що на вул. Богдана Хмельницького, 26, де знаходиться державна корпорація «Укрзовнішінтур», можуть прийти судові виконавці.

І викинути всіх, хто там є, на вулицю.

А слідуючи судової логіці, можна оголосити всіх, хто всередині, «загарбниками». Мовляв, корпорацію на зорі незалежності країна взагалі створила незаконно. А якщо так - «Укрзовнішінтуру» ніби й не існує.

Але якщо не існує, то і будівля, виходить, нічиє? Далі, шановні читачі, як то кажуть, включайте логіку. І ви тут же здогадаєтеся, для чого потрібна була вся ця епопея довжиною в 12 (!) Років з цинічним знищенням держкорпорації.

Хоча на питання: «Хто стоїть - в буквальному сенсі слова - за рейдерським захопленням?» - чітко і ясно, з прізвищами, іменами та посадами, навряд чи хтось наважиться сказати відкрито.

Весь же абсурд полягає в тому, що колишні замаху на будинок №26 в плані відібрати у корпорації «Укрзовнішінтур» для ім'ярек закінчувалися повним провалом: Вищий господарський суд відмовив, Верховний Суд - теж, причому з формулюванням: «Ухвала є залишкову та оскарження НЕ підлягає ».

Але виходячи з судової практики нашої дивовижної країни, фактично дає зелене світло відвертого рейдерства, виходить, що все-таки «підлягає»?

Багаття з паркету

Віталій Безносюк сподівається, що президент
країни його почує

Кабінет президента української зовнішньоекономічної корпорації з іноземного туризму «Укрзовнішінтур» Віталія Безносюк - на третьому поверсі будівлі на Богдана Хмельницького, 26 - настільки аскетичний, що ні в яке порівняння з оздобленням кабінетів чиновників рангом значно дрібніші не йде.

Ніякого «червоного дерева» і крісел, обтягнутих лайкою. Навіть паркет простенький, ще радянський.

А стіл президента взагалі, по-моєму, часів моєї молодості.

Але, виявляється, нічого дивного: в цій корпорації навіть до таких, здавалося б, «дрібниці», як меблювання кабінетів, підхід правильний, державний - нічого шикувати!

Тому столи, стільці, крісла, книжкові шафи, коротше все те, що можна побачити в кабінетах держслужбовців, Віталій Безносюк виписав з Держсховища, куди в кінці 90-х звезли все «нутрощі» вдома.

Віталій Дмитрович звернувся до керівництва Держсховища, там знайшли інвентаризаційний «меблевий» журнал ще 1932 г. Він його ретельно вивчив, знайшов те, що вважалося саме за цією будівлею. Потім за інвентарними номерами дещо знайшов, в тому числі і стіл.

- До речі, і батареї, яким вже 157 років, ми теж знайшли! Вони були демонтовані, коли будинок почав руйнуватися. Так ось ми їх відреставрували і встановили, - додає співрозмовник.

А перші телефонні апарати для співробітників, які після ремонту повинні були ось-ось переїхати сюди, Віталій Дмитрович взагалі купував за свої гроші.

Просто в той момент іншого виходу не було, а телефон потрібен.

Втім, не заради збереженої меблів або старовинних батарей ми домовилися з ним зустрітися.

Просто хотіла почути саме з вуст керівника корпорації його припущення: за що «Укрзовнішінтур» хтось хоче знищити?

- ... Якщо юридична особа, тобто організація, що представляє інтереси не приватних осіб, а держави, не є дотаційною, а навпаки, своєчасно відраховує всі платежі в бюджет, - хоча б з цієї точки зору в її існуванні повинні бути зацікавлені можновладці? - питає мене президент «Укрзовнішінтуру» і сам же відповідає: звичайно, так!

- З однією поправкою, - кажу співрозмовнику. - Якщо б ви перебували, припустимо, на Позняках або на Троєщині, тоді б вас не чіпали.

Співрозмовник сумно киває. Він прекрасно розуміє: те, що його організація відремонтувала аварійну будівлю за власні 9 млн. 525 тис. Грн. (Не взявши ні копійки з бюджету країни або ж міста!), Заслуговує як мінімум подяки. Хай не «спасибі», але хоча б щоб не тиснули, не загрожували кримінальною справою, якщо «по-хорошому» не віддасть.

«... Українська державна корпорація з іноземного туризму існує з липня 1991 року, - розповідає він по порядку. - А з липня - це тому що за два місяці до того був ліквідований Держкомітет з туризму СРСР. І тоді Українська РСР визначила: прийомом іноземних туристів на своїй території повинні займатися Державна акціонерна компанія «Укрінтур» і її складова «Укрзовнішінтур».

Радянський райвиконком міста Києва - зараз це Шевченківський район - зареєстрував нашу організацію. І оскільки приміщення на нинішній вулиці Богдана Хмельницького, а раніше - на вулиці Леніна через аварійний стан було відселено, нам і визначили цю адресу. Може, і за принципом «на тобі, небоже, что мені негоже», але ми були раді й цьому.

Коли я вперше піднявся на третій поверх, зайшов у кабінет, то з подивом побачив таку картину: четверо бомжів виколупували з підлоги паркетини, споруджуючи багаття. На ньому вони, по-моєму, смажили оселедець.

Майже два роки ми ремонтували обидві будівлі - і це, що під №26, і те, що у дворі будинку.

Нарешті закінчили капітальний ремонт, включаючи заміну дахів ... Ось тоді і почало з'являтися бажання у деяких персон з числа можновладців будь-яким способом забрати це собі.

Знаєте, у мене 44 роки трудового стажу, в житті не було жодного зауваження! І раптом у 2012 році мені так прямо і сказали: «Або ти віддаєш, або порушуємо проти тебе кримінальну справу за статтею« Умисне ніщення загальнодержавної власності за ».

Без «Роллс-ройсів»

«Ми не купували дорогі машини, не виписували собі високі премії, - каже Віталій Дмитрович, - не їздили по кілька разів на рік у відпустку за кордон. Я, до речі, з 1991 року за кордоном був тільки один раз, це для мене принципово: якщо б я їздив, то і співробітники б захотіли ...

А нам треба було заробляти гроші на ремонт. І розуміли, що хоч як пам'ятник архітектури ніхто не може цей будинок приватизувати, то вкладали кошти, вважайте, в державне майно. А ось тепер для того, щоб будівля №26 відібрати у держави, дехто дуже прагне взагалі ліквідувати державну організацію! »

В принципі ті, хто поклав око на будівлю «« Укрзовнішінтуру », розуміли: треба знайти хоч якусь зачіпку, щоб звинуватити корпорацію, а далі - за схемою.

З цією метою з 2001-го по 2012-й (!) Комісії перевіряли вартість і виконання ремонтних робіт: раптом щось вдасться «відкопати»?

І ось переді мною підсумковий документ, який свідчить, що претензій немає.

Процитую його з невеликими скороченнями і мовою оригіналу, а також зберігаючи стилістику і орфографію, щоб читач зміг на власні очі переконатися: ніхто зі співробітників «Укрзовнішінтуру» «з ремонту» собі нічого не взяв.

«Довідка Перевірки фактичного
Виконання та вартості ремонтних
робіт в Корпорації «Укрзовнішінтур» впродовж 2001-2012 років.

На підставі листа прокуратури м. Києва від 31.07.2012 № 07 / 2-9829-12 Головний державний фінансовим інспектором Держфінінспекції в м. Києві шпиль Ю.П., в якості залучених спеціаліста проведена перевірка фактичного Виконання та вартості ремонтних робіт в Корпорації «Укрзовнішінтур »(надалі Корпорація) впродовж 2001-2012 років.

Перевірку проведено за копіямі первинних документів, Надання прокуратурою Голосіївського району м. Києва та Корпорацією за Фактична адреса: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 26 ...

Перевіркою охоплено следующие документи: Розпорядження, договори, рахунки-фактури, кошториси, довідки про ВАРТІСТЬ Виконання підрядніх робіт, акти приймання виконаних підрядніх робіт, підсумкові Відомості ресурсов, відаткові накладні на будівельні матеріали ...

До Перевірки Надано Розпорядження Кабінету міністрів України від 12.01.2001 4-р «Про передачу будинків корпорації« Укрзовнішінтур »відповідно до змісту которого у зв'язкуз незадовільнім технічним станом будинків Прийняти пропозіцію Фонду державного майна погодження з Мін'юстом, Мінекономіки, Мінфіном, и державною комісією з цІННИХ ПАПЕРІВ та фондового Сайти Вся, относительно передачі Корпорації в довгострокове Користування фасадного будинку та будинку у дворі по вул. Б. Хмельницького 26, у м. Києві за умови: -віконання ремонтних, реставраційніх робіт та Утримання зазначеним будинків за кошти «Укрзовнішінтуру» ...

Відповідно до Звіту ФДМУ ... витрати по ремонту та утриманого будинків за адресою м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 26 становляться 9525800,00 грн.

До Перевірки Надано акти про віділення (вилучення) для знищення документів від 10.01.2007 та від 05.07.2012 відповідно до якіх документи за період з 1991 по 2003 та з 2004 по 2008 рік відповідно зніщено на підставі наказу Головного архівного управління при КМУ від 20.07. 1998 №41 ...

Відповідно до Звіту Фондом державного майна України Затверджено витрат на проведення робіт на 2010-2012 роки в Загальній сумі 1200000,00 грн. До Перевірки надані Первинні бухгалтерські документи, относительно витрат на ремонтні роботи та Утримання будинків за адресою м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 26 за 2010-2012 роки відповідно до якіх загальна сума витрат на ремонт та Утримання будинків за 2010-2012 ставити 2147345,72 грн. в тому чіслі за 2010 в сумі 697716,03 грн., за 2011 в сумі 913492,67 грн., 2012 у сумі 536137,02 гри.

Вказані витрати в сумі 2147345,72 гри. підтверджено данімі бухгалтерського обліку Корпорації платіжнімі Доручення, накладними на придбання матеріалів, актами здачі-приймання виконаних робіт та Надання послуг ...

Во время Перевірки Було організовано та проведено вібіркові контрольні обміри та обстеження Виконання робіт ... Так ... проведено вібіркові контрольні обміри та обстеження Фактично обсягів Виконання робіт по актах приймання передачі-робіт з поточного ремонту приміщень Корпорації від 31.01.12, від 30.04. 11, від 31.10.11 (поточний ремонт сходової Клітини), від 30.04.11 (поточний ремонт кімнат лівого крила 4 та 2 поверхів фасадного будинку), 31.08.11 (арка), від 30.06.11 (поточний ремонт вбіралень другого поверху, фасаду та балкону), від 31.05.11 (поточний ремонт кімнат друго про та третього поверхів фасадного будинку) ... Загальна ВАРТІСТЬ робіт за договором определена твердим кошторис та складає 50250,00 грн. Виконання робіт підтверджено актом приймання виконаних робіт (Ф№ IБ-2в).

Проведення контрольних обстеження розбіжностей между ОБСЯГИ Фактично Виконання робіт та ОБСЯГИ відображенімі в акті приймання виконаних робіт б / н за червень 2012 року не встановлено ».

Довідку підготував головний державний фінінспектор Держфінінспекції Києва пан Шпиль.

Окружний суд: ви на світ з'явилися незаконно

Заключна фраза «Порушення не виявлено» варто буквально на всіх документах і після кожної перевірки - і Фонду держмайна, і Київської міськадміністрації, і Мін'юсту, і МВС.

- Тільки за минулий рік у нас було більше десяти перевірок - за запитами колишнього народного депутата від Партії регіонів Владислава Забарського. Але я так думаю, - припускає Віталій Дмитрович, - він міг виконувати чиюсь волю.

«Є така хороша приказка, - продовжує співрозмовник, -« Не києм, то палицею ». Тому після того, як перевірки закінчилися і проти мене закрили кримінальну справу, з'явилося «Подання» в Адміністративний суд Києва - на предмет ліквідації юридичної особи!

Ймовірно, в прокуратурі знайшовся хтось зацікавлений, хто не зміг відмовити комусь із «вельмож», підписав «Подання» про те, що наша організація більше 20 років існує незаконно.

Взагалі-то дивно: навіть за законом «Про державну реєстрацію юридичних осіб» тільки за останні півроку можна було піднімати це питання ... Мало того, згідно із законом суд у зв'язку із закінченням терміну давності взагалі не правомочний був приймати «Подання» до розгляду » .

- А вийшло все з точністю до навпаки, - з гіркотою констатує Віталій Дмитрович. - Окружний адміністративний суд не тільки прийняв до розгляду, але і виніс рішення, що ми були незаконно створено 22 роки тому!

Я запитала його: чи знає він прізвища тих «вельмож», кому не змогли відмовити, ігноруючи закон, прокурорські працівники?

- Не маю морального права конкретно називати, - відповів співрозмовник.

Чи не сумнівалася, що відповість саме так.

Тому напередодні зустрічі з Віталієм Дмитровичем поспілкувалася

з деякими політиками - і провладними, і опозиційними.

У довірчих бесідах хоч і не стверджували, але натякали: за всім цим рейдерством стоять сили, які, за суб'єктивними оцінками, можуть бути близькими до пані Лукаш, нині міністру Кабінету Міністрів, колишньому раднику президента, а також колишньому народному депутату.

листи депутатів

Один із запитів, спрямований паном Забарським в червні 2012-го з приводу того ж будинку №26 по вулиці Богдана Хмельницького, прем'єр-міністр доручив вивчити і пану Рябченко (Фонд держмайна), і пану Лавриновичу (Мін'юст), і міністру МВС, і держадміністрації Києва.

Гортаю копії відповідей, де докладно пояснюється: питання вивчене, висновок - порушень з боку «Укрзовнішінтуру» немає.

Але рейдерство триває.

Тому не так давно група народних депутатів, в тому числі Петро Порошенко, адресує листа головам Вищого адмінсуду, Київського апеляційного адміністративного, Вищого господарського, Київського апеляційного господарського, голові Вищої ради юстиції, голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Вони просять припинити беззаконня:

«Починаючих з травня 2012 р. ЗВ'ЯЗОК на Українську державну Корпорацію з іноземного туризму «Укрзовнішінтур» та ее керівника Безносюк В.Д. чинитися незаконний ТИСК, маючий на меті спланованості рейдерських Захоплення державної власності за України. Зокрема, організовано активну діяльність (для здійснення в кінцевому підсумку планів рейдерів. - Авт.): Співробітніці прокуратури м. Києва - О. Возовик (прокурор відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави), судді Окружного адміністративного суду м. Києва Амельохіна В. В ., Суддів господарсько суду м. Києва Трофименко Т. Ю. (головуючого), Борисенко II, Літвінової, что спрямована на відібрання держаного майна та ліквідацію державної структури, Якою є Укрзовнішінтур.

Незаконні вимоги Вказаним посадових осіб практично паралізувалі господарську діяльність державної корпорації, ініціювалі проведення чисельного перевірок Контролюючим органами: Міністерством внутрішніх справ України, Міністерством юстиції України, Фондом державного майна України, прокуратурою м. Києва, Генеральної прокуратури України, Державною фінансовою інспекцією, головного управлінням охорони культурної спадщини м. Києва.

25.07.2012 р. постановив, что Вінес прокурором відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави прокуратури м. Києва О. О. Возовик, порушене крімінальну дело относительно керівника Української державної корпорації з іноземного туризму «Укрзовнішінтур» Безносюк Віталія Дмитровича, за ознака злочин, передбачення ч. 2 ст. 298 КК України (копія постанови додається).

19.09.2012 р. ухвалив ст. слідчого в ОВС СУ ГУ МВС України в м. Києві Терпило О. І. вказана кримінальна справа булу закрита у зв'язку з відсутністю складу злочини (копія постанови додається).

Далі прокуратурою м. Києва Було ініційовано Судовий иск, нібіто для захисту інтересів держави:

- до Окружного адміністративного суду м. Києва - иск прокуратури м. Києва, в «інтересах держави» ... про Визнання недійснім державної реєстрації та припиненням юридичної особи, Який Було Повністю задоволена ухвалив судді Амельохінім В. В. від 12.11.12 p. , незважаючі на обґрунтовані заперечення ...

Метою рейдерського захоплення є державна власність - будинок № 26 по вул. Б. Хмельницького у м. Києві та будинок у дворі, Який Було передано корпорації «Укрзовнішінтур» у Користування согласно решение правительства - Розпорядження Кабінету міністрів України від 12.01.2001 р.

Саме тому, что процедура создания корпорації «Укрзовнішінтур» відбулася в правовому полі законодавства УРСР (липень 1991 року) та України, управління державного майна корпорацією здійснюється за участия ФДМУ, корпорація Постійно проводити Сплату необхідніх відрахувань до бюджету України, підзвітна та підконтрольна ФДМУ в части Користування державного майна (БУДИНКАМИ № 26 по вул. Б. Хмельницького, Які утрімуються Виключно за кошти корпорації), решение віщеназваніх Суддів є такими, Які суперечать законодавству України ».

- Я впевнений, - каже Віталій Дмитрович, - ті, хто має бажання заволодіті будинком №26, прекрасно обізнані, что є судові решение Вищих інстанцій про ті, что наша організація - як юридична особа - Створена законно. І на законних підставах получила право працювати в Цій Будівлі. Мало того, законом наказано: на одну і ту ж тему з того ж приводу суд не може приймати нове рішення, перекреслює попереднє!

У 2003 році Верховний Суд України прийняв рішення: «Ухвала є залишкову ...», а в 2012 Київський госпсуд все це справа перекреслює, фактично ставлячи під сумнів - легітимні чи вердикти вищого суду?

«... Знаєте, коли твориться таке беззаконня не де-небудь, а в серці країни, причому це ж не тільки зі мною так розправляються, - каже Віталій Дмитрович, - то стає зрозумілим, чому ні в одному з 13 столичних округів переміг на виборах представник ПР.

А якщо таке й далі буде творитися з судами, як мінімум всю гілку київської судової влади слід замінити. Столиця - барометр України. Відбудеться тут «покращення» - відбудеться і всюди ...

Але я суджу по собі: ніколи не був в конфронтації з владою, навпаки, Віктор Федорович Янукович в минулому році вручив мені орден «За заслуги», багато років я очолюю Вінницьке міжнародне земляцтво, кандидат економічних наук, заслужений економіст України, завкафедрою в Інституті туризму ... Все життя чесно працював.

Але ось, припустимо, у кого виникають сумніви: а наскільки чесно він працює? Будь ласка, створюйте комісію, вивчайте питання. Але не можна ж так, раз - і проти тебе кримінальну справу! .. І хоч закрили, але, знаєте, я ж людина вже немолодий - осад в душі залишився ».

«Чи допускаєте найгірший варіант? Ось прийдуть виконавці - рішення суду адже є! - і всіх попросять на вулицю. Що будете робити? »- питаю співрозмовника, чекаю що зараз скаже: акцію протесту, мовляв, під стінами Кабміну влаштує. Або на Банковій.

Альо немає. Ніяких акцій, ніяких голодувань: він вірить, що президент, який обіцяв «почути кожного», почує і його.

Втім, ніяких планів помсти рейдерам Безносюк не виношує. Ну, щоб публічно їх викрити, позбавити посад або навіть посадити за псування нервів.

Він взагалі на цю тему намагається не говорити.

Набагато приємніше, та й цікавіше, розповідати про свій колектив, про тих, хто з ним поруч трудиться два десятка років, хто не зломлений ні нескінченними перевірками, ні нескінченними судами.

Він розповідає, що в сфері міжнародного туризму працюють унікальні люди, які володіють кількома мовами, талановиті, ерудовані, вишколені - як і личить представникам державної структури.

- А якщо не дивлячись на всі старання не зможете захистити свій колектив, що тоді? - повертаю його до теми бесіди. - Може, і справді простіше поступитися рейдерам цей будинок, щоб не розвалили структуру, щоб не залишилися безробітними ваші талановиті фахівці?

Але йому не подобається така перспектива.

- Мене можна вбити, але може бути примушений робити те, що суперечить моїй совісті і моралі, - ніколи.

І тоді я беру з нього слово, що ні опустить руки.

Втім, можна було цього і не робити, тому що і так розумію - буде боротися до кінця.

Хочете зробити добру справу і порадувати всіх дітей, які живуть у вашій дворі? Спеціально для вашої уваги дитячий ігровий майданчик за дуже розумними цінами продається тільки у нас. Пропонуємо вам зайти на сайт www.moydvor.com і прочитати інформацію більш детально. Купуйте дитячий майданчик і ваша дитина буде щасливий!

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Але якщо не існує, то і будівля, виходить, нічиє?
Хоча на питання: «Хто стоїть - в буквальному сенсі слова - за рейдерським захопленням?
Але виходячи з судової практики нашої дивовижної країни, фактично дає зелене світло відвертого рейдерства, виходить, що все-таки «підлягає»?
Просто хотіла почути саме з вуст керівника корпорації його припущення: за що «Укрзовнішінтур» хтось хоче знищити?
З цією метою з 2001-го по 2012-й (!) Комісії перевіряли вартість і виконання ремонтних робіт: раптом щось вдасться «відкопати»?
Я запитала його: чи знає він прізвища тих «вельмож», кому не змогли відмовити, ігноруючи закон, прокурорські працівники?
», а в 2012 Київський госпсуд все це справа перекреслює, фактично ставлячи під сумнів - легітимні чи вердикти вищого суду?
Але ось, припустимо, у кого виникають сумніви: а наскільки чесно він працює?
«Чи допускаєте найгірший варіант?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация