Чи можна мамі, що годує банани

  1. Хімічний склад бананів
  2. Користь бананів при годуванні немовляти
  3. Банани при ГВ: шкода і протипоказання
  4. Чи можна банани при грудному вигодовуванні
  5. Трохи про правила введення бананів в раціон матері-годувальниці
  6. Що приготувати з бананів при годуванні грудним молоком

Екзотичні плоди - особлива тема, обговорення якої приділяється чимало уваги, адже більшість таких фруктів заборонено їсти при годуванні Екзотичні плоди - особлива тема, обговорення якої приділяється чимало уваги, адже більшість таких фруктів заборонено їсти при годуванні.

Але є такі заморські плоди, які прижилися у нас не гірше вітчизняних, тому питання: чи можна мамі, що годує банани - стає все більш актуальною і заплутаніше. У даній темі не все однозначно, тому перш, ніж вжити улюблену ягоду (саме ягодою, а не фруктом є жовті плоди) - потрібно дізнатися про неї правду.

до змісту ↑

Хімічний склад бананів

Почнемо з того, що банани - дійсно смачні і корисні для здоров'я.

У них містяться в достатній кількості:

  • вітаміни групи В, С, Е, РР;
  • амінокислота триптофан;
  • кальцій, калій, магній, фосфор, залізо;
  • пектин;
  • клітковина;
  • всілякі корисні кислоти;
  • фруктоза, сахароза, глюкоза.

вітаміни групи В, С, Е, РР;   амінокислота триптофан;   кальцій, калій, магній, фосфор, залізо;   пектин;   клітковина;   всілякі корисні кислоти;   фруктоза, сахароза, глюкоза

У банані воістину багато цінних поживних елементів. Більш того, їх кількість практично рівноцінно кількості кілокалорій однієї порції вівсяної каші на молоці. Виходить, що банан - досить ситний і висококалорійний продукт, раз один плід в змозі замінити цілу порцію страви.

Але, не дивлячись на високу калорійність, поправитися від нього вам, навряд чи, вдасться, так як він легко перетравлюється, а енергія, яку він дає організму, - в найближчі години витрачається. Але це тільки в тому випадку, якщо ви вживаєте заморську ягоду в міру.

Надмірне ж споживання може привести до набору зайвих кілограмів (адже під час грудного вигодовування особливих фізичних навантажень не можна) і появи у грудничка неприємних симптомів.

до змісту ↑

Користь бананів при годуванні немовляти

Наскільки багатий хімічний склад екзотичної ягоди ми вже розповіли, саме час поговорити про те, як цей склад впливає на організм годуючої. Крім відомого всім факту, що солодкий жовтий плід виробляє в організмі серотонін - речовина, що покращує настрій (іншими словами - «гормон щастя») і допомагає впоратися з післяпологовий депресією, він також здатний:

  1. поліпшити вироблення грудного молока;
  2. нормалізувати сон;
  3. зміцнити нервову систему;
  4. поліпшити роботу серцево-судинної системи;
  5. вивести з організму зайву рідину і, тим самим, зменшити набряклість.
до змісту ↑

Банани при ГВ: шкода і протипоказання

Чи можуть банани бути шкідливі для здоров'я годуючої матері та новонародженого малюка? Якщо у вас є протипоказання, ваша дитина негативно реагує на введення в раціон плода (з'являється занепокоєння, алергія, коліки) або ви їсте його занадто багато і часто, то появи неприємних наслідків довго чекати не доведеться.

Але якщо при годуванні груддю вживати банани в міру і згідно з усіма правилами, встановленими лікарями, тоді результат вас не те, що не засмутить, а навіть навпаки - порадує.

Про норму і правила годування ми поговоримо трохи нижче в статті, а ось про фактори, які є безпосередніми протипоказаннями до вживання, детально поговоримо прямо зараз.

Протипоказання до бананів при грудному годуванні

  • Алергічна реакція у мами або новонародженого на що містяться в банані речовини. Особливо обережно потрібно пробувати банани, якщо годує схильна до харчової алергії.
  • Цукровий діабет. В екзотичному плоді великий вміст цукру, тому людям, що страждають подібним захворюванням, варто утриматися від проби солодкої ягоди.
  • Підвищена кислотність. З огляду на, що в екзотичній ягоді містяться всілякі кислоти, то її вживання може викликати у людей з підвищеною кислотністю шлунка сильну печію.
  • Тромбофлебіт, варикозне розширення вен.
  • Майте також на увазі, що банани можуть кріпити або надавати послаблюючу дію. Кожен організм індивідуальний і у всіх може бути по-різному, але зазвичай, як правило, недоспевшіе (зелені) банани кріплять, а ось стиглі і перестиглі навпаки - проносять.

Що стосується недозрілих плодів, то в них багато крохмалю, а це, в окремих випадках, може стати причиною кольок і розладів кишечника у грудничка.

до змісту ↑

Чи можна банани при грудному вигодовуванні

Виходячи з усього вищесказаного, легко зробити простий висновок: можна їсти банани, коли годуєш грудьми, тільки вживати їх потрібно в міру і з певною часткою обережності.

Що стосується заходів, то розумною кількістю вважається 1 банан в день 2-3 рази в тиждень.

Не варто їсти солодощі щодня, навіть при відсутності на неї алергії та інших протипоказань.

Трохи про правила введення бананів в раціон матері-годувальниці

  1. Вводити жовтий плід в своє меню жінка в період грудного вигодовування повинна не раніше 2-3 місяці після пологів. Так як дитина до цього часу не має ферментів, що дозволяють швидко перетравлювати їжу (а банан вважається досить «важким» продуктом), то вживати плід до 2-3 місяців не варто.
  2. Існує думка, що, якщо жінка, будучи вагітною, їла банан часто (не рідше 2-х разів на тиждень), то після пологів його можна продовжувати вживати в тому ж режимі. Однак, це не зовсім так.

Банани при грудному вигодовуванні в перший місяць взагалі категорично заборонені, оскільки в цей період харчування повинно бути строгим і обмеженим. Не всі звичні продукти можна їсти, що вже говорити про екзотику.

  1. Спробуйте ввести банан в свій раціон, коли малюкові виповниться 2 місяці. З'їжте буквально ¼ банана і почекайте 2-3 дня, щоб побачити реакцію немовляти на новий продукт.
    Якщо висипу, почервоніння, порушення стільця і ​​інших проявів алергічної реакції не буде, тоді, через 3 дня, з'їжте півбанана. Знову немає негативних проявів протягом наступних 3-х днів? Сміливо вживайте по банану в день, не частіше 2-3 разів на тиждень (як писалося вище).

Якщо після першої проби у дитини почнуться кольки, порушиться стілець або він стане неспокійним, то наступне введення банана в раціон повторіть через місяць. Якщо і через місяць повториться те ж саме, тоді наступна дегустація повинна бути тільки в 7-8 місяців.

  1. Врахуйте, що коли ви будете вводити банан в раціон, не вживайте паралельно інший новий продукт. Так потрібно для чистоти експерименту, інакше, в разі чого, ви просто не зрозумієте, на що негативно відреагував малюк.

Так потрібно для чистоти експерименту, інакше, в разі чого, ви просто не зрозумієте, на що негативно відреагував малюк

5. Плоди використовувати потрібно обов'язково якісні: незіпсовані, без тріщин на шкірці, без вм'ятин, темних ділянок і інших ознак гнилі. Якщо ви не відразу збираєтеся їх є, тоді купите злегка недоспевшіе.
Удома вони полежать і пожовтіє, а ось, якщо ви візьмете стиглий плід, то він у вас просто переспеет і, як уже писалося вище, може спровокувати послаблення стільця (діарею).

до змісту ↑

Що приготувати з бананів при годуванні грудним молоком

Вживати банани можна в будь-якому вигляді: свіжі, печені, варені, консервовані, смажені і т.д. Дозволяється солодкі плоди включати до складу салатів, десертів, кексів, пирогів, запіканок (та іншої випічки), що не забороняється з нього робити смузі, коктейлі, напої і т.п.

Проявляйте фантазію - і робіть з улюбленого плоду все, що душа забажає, тільки не забувайте про норму і правилах його вживання при годуванні.

Проявляйте фантазію - і робіть з улюбленого плоду все, що душа забажає, тільки не забувайте про норму і правилах його вживання при годуванні

Чи можна мамі, що годує банани - питання неоднозначне, але після прочитання нашої статті кожна жінка зможе відповісти для себе на нього правильно. З огляду на свої особливості і індивідуальні показники своєї дитини, кожна мама зможе зрозуміти сама - підходить їй і дитині такий плід чи ні.

Все, що стосується віку, з якого екзотичну солодкість можна вживати, правил, як це робити розумно, а головне - кількості (скільки бананів можна при грудному вигодовуванні є в день) - про все це ми детально розписали в статті.

Користуйтеся простими порадами - і нехай період лактації проходить для вас смачно і з користю для здоров'я!

Знову немає негативних проявів протягом наступних 3-х днів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация