Цікаві факти про Собор Василя Блаженного в Москві

Немає сумнівів в тому, що собор Василя Блаженного є символом Москви. Ми бачимо його по телевізору і в кіно, туристичних журналах або декоративних сувенірах, привезених з російської столиці. І все ж, що ми знаємо про собор Василя Блаженного, крім того, що це одне з найкрасивіших місць Росії ?

найкрасивіших місць Росії

Давайте розглянемо деякі цікаві факти про Собор Василя Блаженного в Москві:

  1. Собор був побудований за указом Івана Грозного в 1554 році згідно з з його обіцянкою звести храм в центрі Москви, якщо завоює ханство Казані. Собор був освячений 12 липня 1561 р
  2. Насправді собор складається з дев'яти окремих каплиць, кожна з яких присвячена одному з святих, в чиї свята Іван Грозний вигравав битву. Побудувавши центральну вежу з'явилося єдине ціле.
  3. Цікавим фактом є те, що, згідно з легендою, Іван Грозний був настільки вражений результатом споруди, що наказав засліпити головного архітектора Постника Яковлєва, щоб той ніколи не зміг створити нічого подібного. Правда це твердження здається малоймовірним, так як Яковлєв з'являється в літописах як будівельник інших церков, в тому числі Кремля в Казані. Хоча це може бути і інший архітектор з аналогічним ім'ям ...
  4. Щодо імені архітектора також є протиріччя. Справа в тому, що Яковлєв був відомий як Барма. Але неможливо з'ясувати, чи було це прізвисько, або Барма насправді його ім'я, а Пісникує - прізвисько ...
  5. Щоб ще більше ускладнити історію, історики сповнені рішучості стверджувати, що, як і частина Кремля, собор був фактично побудований італійськими архітекторами, запрошеними царем.
  6. Його початкова назва звучало Собор Покрова Пресвятої Богородиці.
  7. Так звідки ж пішла назва «Храм Василя Блаженного»? Василь був ревним християнином, він жив для благодійності і створили багато чудес. Кажуть, що Василь Блаженний був єдиною людиною, якого Іван Грозний боявся, і, отже, цар поховав його в церкві Святої Трійці. У 1588 році цар Федір Іванович перемістив його останки в собор Покрови Пресвятої Богородиці, а на його могилі побудували нову каплицю. У зв'язку з цим весь собор відомий під ім'ям цього святого.
  8. Собор, якому нещодавно виповнилося 450 років, повинен був зникнути не один раз. Він пережив пожежі, наполеонівські війська, які використовували його як сарай, і навіть план знесення з боку співробітників Сталіна, які вважали, що Святий Василь займав багато місця, необхідного для парадів.
  9. Що стосується його знесення, то є одна цікава історія: кажуть, що відповідальний за генеральний план реконструкції Москви, Лазар Каганович, пішов до Сталіна з моделлю Червоній площі в руці, і запропонував знести собор. Відповідь Сталіна був простим: «Лазар, постав на місце!».
  10. І що ще може нагадувати нам цей храм? Звичайно, гра Тетріс, яка була створена в 1984 році російським комп'ютерним інженером Олексієм Пажитновим, і завжди запускалася з зображення символів СРСР, в тому числі Собор Василя Блаженного.

І на кінець також варто відзначити, що даний храм відноситься до самих найвідоміших визначних пам'яток, яку обов'язково потрібно відвідати в Москві !

Так звідки ж пішла назва «Храм Василя Блаженного»?
І що ще може нагадувати нам цей храм?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация