Цікаві і пікантні історії вулиці Мироносицькій в Харкові

Музей сексуальних культур світу. Фото: "Сегодня"

Цікаві і пікантні історії вулиці Мироносицькій в Харкові Аліна Шульга https://cdn.segodnya.ua/img/article/5730/78_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/5730/78_tn.jpg 2014- 12-01T04: 20: 57 + 02: 00 Харків в особняку офтальмолога підкидали гроші пацієнтам, а в сучасному музеї сексуальних культур думають про сокровенне

Паралельно Сумської розташувалася тиха, але суперечлива вулиця Мироносицька, гуляючи по якій можна відшукати як десятки старовинних особняків, так і вельми пікантні містечка. Тут до сих пір зберігся будинок знаменитого офтальмолога Гіршмана, який прийняв близько мільйона пацієнтів. Трохи далі - здавалося б, звичайний житловий будинок, але насправді побудований він на попелище, за яке поплатилася близько 400 харків'ян.

За словами істориків, вулицю називали на честь Мироносицькій церкви, з якої ми і почнемо нашу прогулянку. А наостанок - заглянемо в музей сексуальних культур світу, де можна підкинути монетку й загадати бажання.

Дзеркальний струмінь виконує мрії закоханих

Улюблене місце харків'ян і гостей міста - Дзеркальний струмінь, яку вважають одним з семи чудес першої столиці. Побутують різні легенди про виникнення альтанки. Колишні партійні працівники згадували, що Дзеркальний струмінь з'явилася завдяки Микиті Хрущову. Коли в 1940-х генсек приїхав в Харків , Йому нібито не сподобався вид на тролейбусний парк з вікон в кабінеті глави обкому партії Віктора Чураева. Останній незабаром розпорядився розбити на цьому місці сквер з фонтаном. Втім, романтики вірять в іншу легенду, згідно з якою Чураев побудував альтанку для своєї коханої, якій дуже сподобалася схожа альтанка в Кисловодську. Історія послужила виникненню повір'я, що харківська альтанка виконує мрії закоханих. Вважається, що якщо пара загадає бажання під склепінням Дзеркального струменя - воно обов'язково збудеться. Цікаво, що басейн фонтану, розташований за альтанкою, спочатку планували зробити прямокутним, але коли почали його копати, екскаватор випадково прочертив ковшем криву лінію. Такий креатив сподобався архітектору, який вирішив залишити басейн кривим.

Старовинним храму подарували нове життя

За Дзеркального струменем розкинувся сквер, який побудували на території колишнього кладовища, колись примикав до храму Святих Дружин-Мироносиць. Церкву збудували і освятили понад 200 років тому, причому спочатку вона була цвинтарної. Поступово до дерев'яної церковці почали пристроювати додаткові приміщення, а цвинтар і зовсім закрили. В результаті дерев'яний зруб перетворився на великий храм з новою дзвіницею. У 1930 році більшовики підірвали церкву, щоб розбити на її місці площа, а потім і тролейбусний парк. Відновити храм вирішили шість років тому. Тоді багато хто був проти чергової церкви в центрі міста, та ще й на місці улюбленого скверу. Але все ж рік тому будівельники заклали перший камінь храму, тим самим подарувавши історичної святині нове життя. Сьогодні в нижньому залі вже проходять служби, а добудувати храм Святих Дружин-Мироносиць планують в 2015-му.

Покинутий Палац новонароджених

На вулиці Мироносицькій, 11/6, розташувався старовинний особняк, який в кінці ХІХ століття належав історику Владиславу Бузескул. Крім своїх наукових праць, він прославився тим, що що разом з групою професорів не побоявся розповісти всьому світу про жорстоку політику більшовиків і репресії. 50 років тому житловий будинок перетворився в Палац новонароджених, проте зараз через аварійний стан будівлі його двері на замку. Харківські краєзнавці хвилюються за долю споруди і бояться, що в кінці кінців особняк, який вже став занедбаним, знесуть.

Гіршман підкладав гроші селянам

У будинку під номером 13 на Мироносицькій сто років тому жив і працював знаменитий офтальмолог Леонард Гіршман. Спочатку будинок був одноповерховим, але з часом "підріс" ще на три поверхи. Тепер же важко уявити, що звичайний житловий будинок колись був свого роду клінікою, де Гіршман прийняв близько мільйона пацієнтів. Тоді під вікнами особняка щодня юрмилися сотні пацієнтів, які приїздили з усіх куточків країни. Історики розповідають, що офтальмолог починав прийом о 8:00 і часом закінчував його пізно вночі. До видатному лікарю міг потрапити будь-яка людина, незалежно від соціального статусу. Подейкують, коли до лікаря приходили селяни, з них він не брав ні копійки за прийом. Навпаки, пацієнти потім знаходили в своїх кишенях гроші. А одного разу візок лікаря зупинили місцеві розбійники, але коли дізналися, що перед ними Гіршман, не тільки не стали його грабувати, а й проводили додому.

Підірвали житловий будинок на відстані

Житловий будинок на Мироносицькій, 17 побудували на місці руїн, які залишилися від особняка Косіора. Перед окупацією Харкова в роки Великої Вітчизняної війни наші армійці заклали під особняком радіоміни вагою в 350 кг, а в кімнатах приховали дрібні заряди. Коли в місто увійшли фашисти, один з них - начальник гарнізону Браун, тут же облюбував будинок, але, перш ніж зайняти його, розпорядився перевірити на наявність вибухівки. Дрібні заряди німці відшукали і, вирішивши, що в будинку безпечно, оселилися там. У 1941-му Харків розбудив потужний вибух: радянські бійці активували радіоміни з Воронезької станції, в результаті чого загинули Браун і 12 осіб його штабу. За словами істориків, тоді за одного вбитого німецького солдата розстрілювали десять наших заручників. Тому протягом кількох днів німці помстилися за смерть товаришів по службі, розстрілявши 400 харків'ян.

У Харкові - найточніший годинник в країні

По парному боку вулиці Мироносицькій, в будівлях №36-42, знаходяться корпуси одного з найстаріших в Україні інститутів метрології, а також ДП "Харківстандартметрологія". Виявляється, завдяки відомому хіміку Дмитру Менделєєву в 1901 році тут з'явилася перша в Україні повірочна палатка, де працювали всього три людини, які проводили перевірку торгових мір і ваг. Але з часом кількість співробітників збільшилася, а замість намету виріс сучасний інститут метрології. Зараз в науково-дослідному інституті працює майже 400 осіб. Кабінети напхані сучасною технікою, а над головним входом висять найточніші в Україні годинник, який показує час з похибкою всього в одну секунду за мільйон років.

Дух виконає еротичні бажання

Наостанок заглянемо в Музей сексуальних культур світу по вулиці Маяковського, 5. За словами його співробітників, це єдиний в Україні музей, де вам розкажуть про особливості інтимних відносин і покажуть незвичайні експонати з усього світу. В одному з десяти залів можна знайти унікальний експонат - Дух еротики, який нібито виконує еротичні бажання відвідувачів. У музеї є і статуя давньогрецького бога родючості Пріапа. Вважається, що якщо доторкнутися до статуї, підкинути монетку й загадати еротичне бажання - воно обов'язково збудеться. Таку відверту експозицію демонструють не тільки дорослим: школярам тут в правильній формі розкажуть про сексуальні стосунки і фізіологічні зміни.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация