Чому немає храмів на честь Бога Отця і скільки разів за день брати благословення? | Православ'я і світ

  1. Чому немає храмів на честь Бога Отця і скільки разів за день брати благословення? У початківців (і...
  2. ***
  3. ***
  4. ***
  5. ***
  6. ***
  7. ***
  8. Читайте також:
  9. ***
  10. ***
  11. ***
  12. ***
  13. ***
  14. ***
  15. ***
  16. Читайте також:
  17. ***
  18. ***
  19. ***
  20. ***
  21. ***
  22. ***
  23. ***

Чому немає храмів на честь Бога Отця і скільки разів за день брати благословення?

У початківців (і навіть «досвідчених») християн, завжди є безліч «а чому?», Що стосуються різних сторін духовного життя. На допомогу їм «Правмір» публікує серію публікацій, в яких на питання читачів відповідають наші священики. Як вести себе в храмі - основне питання в сьогоднішній підбірці.

- Раніше сім'я ходила в свій парафіяльний храм. А зараз як? Можна йти в будь-який (який ближче або де милостиво перебувати, або знайти духівника і йти до нього)? Як знайти «свій» храм?

Людмила

Людмила

Протоієрей Олександр Ільяшенко

- Здрастуйте, Людмила!

Іноді немає можливості вибрати храм - бо він єдиний, і на багато кілометрів навколо іншого просто немає.

Якщо ж є можливість вибору, то він цілком припустимо, причому немає якогось обов'язкового критерію: хтось вибирає, виходячи з територіальної близькості, можливості дістатися до храму, хтось знаходить духівника в далекому від будинку храмі, і їздить до нього. Адже це не так істотно, тому що в будь-якому храмі звершується Літургія, і ми беремо участь ми Тіла і Крові Господа нашого в будь-якому православному храмі.

Так що Ви цілком можете самі вибрати храм, в який будете ходити, і не так важливо, за яким критерієм Ви його виберете. Головне - регулярно відвідуйте богослужіння, беріть участь в церковних таїнствах і, по можливості, в житті парафії.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

- Ким і з яких міркувань вирішується питання про надання назвою храму?

Олег

- Здрастуйте, Олег!

Це питання знаходиться в компетенції правлячого архієрея тієї єпархії, на території якої цей храм розташований. При вирішенні цього питання зазвичай враховують:

1) був чи храм до революції на даному місці, або в населеному пункті;
2) жив тут який-небудь святий, або була виявлена ​​будь-яка ікона;
3) значних історичних подіях, що відбувалися поблизу;
4) шанованих святих на даному приході;
5) специфіку населеного пункту (наприклад, якщо це військове містечко).

З повагою, священик Микола Гулейко

***

- Чи є в православ'ї храми в ім'я Бога Отця? Чому тільки в честь святих? Є в ім'я Ісуса Христа і Трійці. Так, Трійця єдина, але в ній ще й Дух Святий, і Бог Отець. Чому б не віддати хвалу і Їм?

Світлана

Священик Філіп Парфьонов

- Дорога Світлана!

На деякі питання, мабуть, не відповіси по-іншому, крім як: «так склалося». Так вийшло. Але вийшло, думаю, все-таки не випадково.

Справа в тому, що храмів на честь однієї з іпостасей Трійці самих по собі теж немає! Вони є тільки в зв'язку з якимись конкретними проявами в історії. Наприклад, немає храму просто в честь Святого Духа, а є в честь зішестя Святого Духа, і коли ми говоримо «Свято-Духівський храм», ми маємо на увазі саме це зішестя в зв'язку з П'ятидесятницею, і престольне свято цього храму буде в день Святого Духа, наступного відразу після П'ятидесятниці.

Храмов в честь Христа просто як такого теж немає - є храми на честь Різдва Христового, Його Воскресіння, Преображення, Входу в Єрусалим, Вознесіння ... Виняток тільки в разі храмів Всемилостивого Спаса (святкування 14 серпня в перший день Успенського посту, за походженням воно досить пізніше , близько XII в.).

Крім того, ваше запитання як би має на увазі «поділ» Бога на «частини», але у Нього немає частин, Він єдиний. Тому є храми єдиної Трійці, є храми, пов'язані з явищами Христа і сходженням Святого Духа. Христос увійшов в історію і діяв в ній - швидше за все, тому. Батько і Святий Дух в цьому плані менш «історичні», чи що.

Батько - поза всяким календаря, тому і немає спеціальних свят, пов'язаних з Ним. Проте хвала Отцеві відплачується кожен день на богослужіннях в молитві «Отче наш», причому не один раз, і молитви центральній частині літургії - Євхаристійного канону - також звернені до Отця.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

- У церкві сказали, що жінки повинні стояти зліва. Звідки ця традиція пішла? І де стояти, якщо жінка приходить з сином?

Ольга

- Добридень, Ольго!

З давніх часів в християнських храмах існувала традиція роздільного перебування чоловіків і жінок в храмі під час молитов. Відоме, наприклад, в кожному храмі місце для верхнього хору раніше було місцем перебування саме жінок. Хор же розташовувався на клиросах. Це було зроблено для того, щоб увагу християн було більше зосереджена на молитві, а не на представниках (або представниць) протилежної статі. Якщо жінка приходить з маленьким сином, йому цілком можна перебувати разом з матір'ю.

З повагою, священик Микола Гулейко

***

- Чи правда, що в православних храмах можна ставити тільки ті свічки, які були куплені саме в цьому храмі? Моя матінка, будучи на православної ярмарку, купила там деяку кількість свічок. Вона недавно померла, а свічки залишилися. Я прийшов в храм з однією з цих свічок і поставив її на канон. Через хвилину ця свічка була знята з канону, а коли я поцікавився про причину, я отримав саме таку відповідь: в храмі можна ставити тільки ті свічки, які були куплені в цьому храмі.

Чи справді є таке правило, або це зайве "завзяття" службовця саме цього храму?

Ілля

Ілля

Священик Діонісій Свечников

- Здрастуйте, Ілля!

Канонічно таких правил не існує, але їх люблять вигадувати в різних храмах. Це дуже поширене вимога в багатьох храмах. Обумовлено тим, що кожна парафія самостійний у фінансовому відношенні, грубо кажучи - на самоокупності. Треба платити податки, зарплати і т.д. А продаж свічок - це одна з форм пожертви на храм. Тому працівники храму, а часом і священнослужителі, ревно стежать за тим, щоб свічки купувалися саме в цьому храмі.

Ну, а грубість - відоме якість бабушек- "подсвечніц". Звідси і ситуації, подібні Вашої. Хоча їх цілком можна уникнути, якщо культурно пояснити людині, чому його просять купувати свічки в цьому храмі.

З повагою, священик Діонісій Свечников

***

- Як ставитися до передачі свічок під час літургії? Нехтувати? Порушувати молитву? А якщо брати, то іншим передавати під час Символу Віри я точно не буду ... Але і відмовити - недобре виходить. А якщо чекати "перерва", можу забути, кому: передають багато, по 7-10 свічок до мене доходила сьогодні. Так і стояла з повними жменями.

Що робити?

Марія

- Здрастуйте, Марія!

Звичайно, неправильно відволікати від молитви проханням передати свічку. Але невірно і так палко засуджувати людей.

В кінці літургії ми співаємо «Нехай сповняться уста наші хваління Твого, Господи», а не «осуду оточуючих». На літургії найбільш важливими моментами є малий вхід, читання Апостола і Євангелія, Великий вхід, Євхаристійний канон. В цей час свічку можна взяти, але не турбувати іншого проханням передати її далі. А можна постаратися встати в таке місце, щоб не довелося передавати свічки, або пошукати ще якийсь вихід. Але не дозволяйте гніву й осуду перемагати Вас.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

- Чи є черговість або різниця, кому спочатку ставити свічку за мертвих, а потім перейти і ставити за живих?

Олена

- Здрастуйте, Олено!

Ні, правил на цей рахунок немає ніяких, ставте так, як Вам зручніше.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

- Чи потрібно щось відповідати батюшки при цілування хреста на літургії, коли він вітає з причастям або з неділею? Так як ніхто, начебто, нічого не відповідає, то і я мовчу. Але так і хочеться сказати "І Вас зі святом" або що-небудь подібне. Що належить робити?

Як слід звертатися до жінці, яка працює в свічковий ящику? А до диякону?

У батюшки при зустрічі беруть благословення, а диякону просто "добрий день" треба говорити або якось інакше? Якщо батюшку зустрічаю кілька разів за день, потрібно кожен раз брати у нього благословення?

Настя

- Здрастуйте, Настя!

Всі ці питання насправді другорядні, а не головні в церковному житті. Тому будьте готові, що за ним можуть бути різні погляди і думки. І не надто ламайте голову над ними. Якщо хочете привітати батюшку при цілування хреста - поздоровляйте. Чи не хочете нічого говорити - не кажіть. По кілька разів на день благословення брати немає ніякої необхідності, досить один раз взяти. До незнайомим людям звертатися так само, як і в будь-який інший ситуації поза храмом: «вибачте» або «вибачте, будь ласка», наприклад. «Добрий день» диякону цілком нормально сказати, та й священикові теж.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

- Чи існують правила написання імен в записках за здоров'я і за упокій?

Юлія

- Здрастуйте, Юлія!

Як правило, спочатку в записках вказуються особи, які мають священний сан або монахи, далі порядок імен може бути довільним.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

Читайте також:

Чому немає храмів на честь Бога Отця і скільки разів за день брати благословення?

У початківців (і навіть «досвідчених») християн, завжди є безліч «а чому?», Що стосуються різних сторін духовного життя. На допомогу їм «Правмір» публікує серію публікацій, в яких на питання читачів відповідають наші священики. Як вести себе в храмі - основне питання в сьогоднішній підбірці.

- Раніше сім'я ходила в свій парафіяльний храм. А зараз як? Можна йти в будь-який (який ближче або де милостиво перебувати, або знайти духівника і йти до нього)? Як знайти «свій» храм?

Людмила

Людмила

Протоієрей Олександр Ільяшенко

- Здрастуйте, Людмила!

Іноді немає можливості вибрати храм - бо він єдиний, і на багато кілометрів навколо іншого просто немає.

Якщо ж є можливість вибору, то він цілком припустимо, причому немає якогось обов'язкового критерію: хтось вибирає, виходячи з територіальної близькості, можливості дістатися до храму, хтось знаходить духівника в далекому від будинку храмі, і їздить до нього. Адже це не так істотно, тому що в будь-якому храмі звершується Літургія, і ми беремо участь ми Тіла і Крові Господа нашого в будь-якому православному храмі.

Так що Ви цілком можете самі вибрати храм, в який будете ходити, і не так важливо, за яким критерієм Ви його виберете. Головне - регулярно відвідуйте богослужіння, беріть участь в церковних таїнствах і, по можливості, в житті парафії.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

- Ким і з яких міркувань вирішується питання про надання назвою храму?

Олег

- Здрастуйте, Олег!

Це питання знаходиться в компетенції правлячого архієрея тієї єпархії, на території якої цей храм розташований. При вирішенні цього питання зазвичай враховують:

1) був чи храм до революції на даному місці, або в населеному пункті;
2) жив тут який-небудь святий, або була виявлена ​​будь-яка ікона;
3) значних історичних подіях, що відбувалися поблизу;
4) шанованих святих на даному приході;
5) специфіку населеного пункту (наприклад, якщо це військове містечко).

З повагою, священик Микола Гулейко

***

- Чи є в православ'ї храми в ім'я Бога Отця? Чому тільки в честь святих? Є в ім'я Ісуса Христа і Трійці. Так, Трійця єдина, але в ній ще й Дух Святий, і Бог Отець. Чому б не віддати хвалу і Їм?

Світлана

Священик Філіп Парфьонов

- Дорога Світлана!

На деякі питання, мабуть, не відповіси по-іншому, крім як: «так склалося». Так вийшло. Але вийшло, думаю, все-таки не випадково.

Справа в тому, що храмів на честь однієї з іпостасей Трійці самих по собі теж немає! Вони є тільки в зв'язку з якимись конкретними проявами в історії. Наприклад, немає храму просто в честь Святого Духа, а є в честь зішестя Святого Духа, і коли ми говоримо «Свято-Духівський храм», ми маємо на увазі саме це зішестя в зв'язку з П'ятидесятницею, і престольне свято цього храму буде в день Святого Духа, наступного відразу після П'ятидесятниці.

Храмов в честь Христа просто як такого теж немає - є храми на честь Різдва Христового, Його Воскресіння, Преображення, Входу в Єрусалим, Вознесіння ... Виняток тільки в разі храмів Всемилостивого Спаса (святкування 14 серпня в перший день Успенського посту, за походженням воно досить пізніше , близько XII в.).

Крім того, ваше запитання як би має на увазі «поділ» Бога на «частини», але у Нього немає частин, Він єдиний. Тому є храми єдиної Трійці, є храми, пов'язані з явищами Христа і сходженням Святого Духа. Христос увійшов в історію і діяв в ній - швидше за все, тому. Батько і Святий Дух в цьому плані менш «історичні», чи що.

Батько - поза всяким календаря, тому і немає спеціальних свят, пов'язаних з Ним. Проте хвала Отцеві відплачується кожен день на богослужіннях в молитві «Отче наш», причому не один раз, і молитви центральній частині літургії - Євхаристійного канону - також звернені до Отця.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

- У церкві сказали, що жінки повинні стояти зліва. Звідки ця традиція пішла? І де стояти, якщо жінка приходить з сином?

Ольга

- Добридень, Ольго!

З давніх часів в християнських храмах існувала традиція роздільного перебування чоловіків і жінок в храмі під час молитов. Відоме, наприклад, в кожному храмі місце для верхнього хору раніше було місцем перебування саме жінок. Хор же розташовувався на клиросах. Це було зроблено для того, щоб увагу християн було більше зосереджена на молитві, а не на представниках (або представниць) протилежної статі. Якщо жінка приходить з маленьким сином, йому цілком можна перебувати разом з матір'ю.

З повагою, священик Микола Гулейко

***

- Чи правда, що в православних храмах можна ставити тільки ті свічки, які були куплені саме в цьому храмі? Моя матінка, будучи на православної ярмарку, купила там деяку кількість свічок. Вона недавно померла, а свічки залишилися. Я прийшов в храм з однією з цих свічок і поставив її на канон. Через хвилину ця свічка була знята з канону, а коли я поцікавився про причину, я отримав саме таку відповідь: в храмі можна ставити тільки ті свічки, які були куплені в цьому храмі.

Чи справді є таке правило, або це зайве "завзяття" службовця саме цього храму?

Ілля

Ілля

Священик Діонісій Свечников

- Здрастуйте, Ілля!

Канонічно таких правил не існує, але їх люблять вигадувати в різних храмах. Це дуже поширене вимога в багатьох храмах. Обумовлено тим, що кожна парафія самостійний у фінансовому відношенні, грубо кажучи - на самоокупності. Треба платити податки, зарплати і т.д. А продаж свічок - це одна з форм пожертви на храм. Тому працівники храму, а часом і священнослужителі, ревно стежать за тим, щоб свічки купувалися саме в цьому храмі.

Ну, а грубість - відоме якість бабушек- "подсвечніц". Звідси і ситуації, подібні Вашої. Хоча їх цілком можна уникнути, якщо культурно пояснити людині, чому його просять купувати свічки в цьому храмі.

З повагою, священик Діонісій Свечников

***

- Як ставитися до передачі свічок під час літургії? Нехтувати? Порушувати молитву? А якщо брати, то іншим передавати під час Символу Віри я точно не буду ... Але і відмовити - недобре виходить. А якщо чекати "перерва", можу забути, кому: передають багато, по 7-10 свічок до мене доходила сьогодні. Так і стояла з повними жменями.

Що робити?

Марія

- Здрастуйте, Марія!

Звичайно, неправильно відволікати від молитви проханням передати свічку. Але невірно і так палко засуджувати людей.

В кінці літургії ми співаємо «Нехай сповняться уста наші хваління Твого, Господи», а не «осуду оточуючих». На літургії найбільш важливими моментами є малий вхід, читання Апостола і Євангелія, Великий вхід, Євхаристійний канон. В цей час свічку можна взяти, але не турбувати іншого проханням передати її далі. А можна постаратися встати в таке місце, щоб не довелося передавати свічки, або пошукати ще якийсь вихід. Але не дозволяйте гніву й осуду перемагати Вас.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

- Чи є черговість або різниця, кому спочатку ставити свічку за мертвих, а потім перейти і ставити за живих?

Олена

- Здрастуйте, Олено!

Ні, правил на цей рахунок немає ніяких, ставте так, як Вам зручніше.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

- Чи потрібно щось відповідати батюшки при цілування хреста на літургії, коли він вітає з причастям або з неділею? Так як ніхто, начебто, нічого не відповідає, то і я мовчу. Але так і хочеться сказати "І Вас зі святом" або що-небудь подібне. Що належить робити?

Як слід звертатися до жінці, яка працює в свічковий ящику? А до диякону?

У батюшки при зустрічі беруть благословення, а диякону просто "добрий день" треба говорити або якось інакше? Якщо батюшку зустрічаю кілька разів за день, потрібно кожен раз брати у нього благословення?

Настя

- Здрастуйте, Настя!

Всі ці питання насправді другорядні, а не головні в церковному житті. Тому будьте готові, що за ним можуть бути різні погляди і думки. І не надто ламайте голову над ними. Якщо хочете привітати батюшку при цілування хреста - поздоровляйте. Чи не хочете нічого говорити - не кажіть. По кілька разів на день благословення брати немає ніякої необхідності, досить один раз взяти. До незнайомим людям звертатися так само, як і в будь-який інший ситуації поза храмом: «вибачте» або «вибачте, будь ласка», наприклад. «Добрий день» диякону цілком нормально сказати, та й священикові теж.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

- Чи існують правила написання імен в записках за здоров'я і за упокій?

Юлія

- Здрастуйте, Юлія!

Як правило, спочатку в записках вказуються особи, які мають священний сан або монахи, далі порядок імен може бути довільним.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

Читайте також:

Чому немає храмів на честь Бога Отця і скільки разів за день брати благословення?

У початківців (і навіть «досвідчених») християн, завжди є безліч «а чому?», Що стосуються різних сторін духовного життя. На допомогу їм «Правмір» публікує серію публікацій, в яких на питання читачів відповідають наші священики. Як вести себе в храмі - основне питання в сьогоднішній підбірці.

- Раніше сім'я ходила в свій парафіяльний храм. А зараз як? Можна йти в будь-який (який ближче або де милостиво перебувати, або знайти духівника і йти до нього)? Як знайти «свій» храм?

Людмила

Людмила

Протоієрей Олександр Ільяшенко

- Здрастуйте, Людмила!

Іноді немає можливості вибрати храм - бо він єдиний, і на багато кілометрів навколо іншого просто немає.

Якщо ж є можливість вибору, то він цілком припустимо, причому немає якогось обов'язкового критерію: хтось вибирає, виходячи з територіальної близькості, можливості дістатися до храму, хтось знаходить духівника в далекому від будинку храмі, і їздить до нього. Адже це не так істотно, тому що в будь-якому храмі звершується Літургія, і ми беремо участь ми Тіла і Крові Господа нашого в будь-якому православному храмі.

Так що Ви цілком можете самі вибрати храм, в який будете ходити, і не так важливо, за яким критерієм Ви його виберете. Головне - регулярно відвідуйте богослужіння, беріть участь в церковних таїнствах і, по можливості, в житті парафії.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

- Ким і з яких міркувань вирішується питання про надання назвою храму?

Олег

- Здрастуйте, Олег!

Це питання знаходиться в компетенції правлячого архієрея тієї єпархії, на території якої цей храм розташований. При вирішенні цього питання зазвичай враховують:

1) був чи храм до революції на даному місці, або в населеному пункті;
2) жив тут який-небудь святий, або була виявлена ​​будь-яка ікона;
3) значних історичних подіях, що відбувалися поблизу;
4) шанованих святих на даному приході;
5) специфіку населеного пункту (наприклад, якщо це військове містечко).

З повагою, священик Микола Гулейко

***

- Чи є в православ'ї храми в ім'я Бога Отця? Чому тільки в честь святих? Є в ім'я Ісуса Христа і Трійці. Так, Трійця єдина, але в ній ще й Дух Святий, і Бог Отець. Чому б не віддати хвалу і Їм?

Світлана

Священик Філіп Парфьонов

- Дорога Світлана!

На деякі питання, мабуть, не відповіси по-іншому, крім як: «так склалося». Так вийшло. Але вийшло, думаю, все-таки не випадково.

Справа в тому, що храмів на честь однієї з іпостасей Трійці самих по собі теж немає! Вони є тільки в зв'язку з якимись конкретними проявами в історії. Наприклад, немає храму просто в честь Святого Духа, а є в честь зішестя Святого Духа, і коли ми говоримо «Свято-Духівський храм», ми маємо на увазі саме це зішестя в зв'язку з П'ятидесятницею, і престольне свято цього храму буде в день Святого Духа, наступного відразу після П'ятидесятниці.

Храмов в честь Христа просто як такого теж немає - є храми на честь Різдва Христового, Його Воскресіння, Преображення, Входу в Єрусалим, Вознесіння ... Виняток тільки в разі храмів Всемилостивого Спаса (святкування 14 серпня в перший день Успенського посту, за походженням воно досить пізніше , близько XII в.).

Крім того, ваше запитання як би має на увазі «поділ» Бога на «частини», але у Нього немає частин, Він єдиний. Тому є храми єдиної Трійці, є храми, пов'язані з явищами Христа і сходженням Святого Духа. Христос увійшов в історію і діяв в ній - швидше за все, тому. Батько і Святий Дух в цьому плані менш «історичні», чи що.

Батько - поза всяким календаря, тому і немає спеціальних свят, пов'язаних з Ним. Проте хвала Отцеві відплачується кожен день на богослужіннях в молитві «Отче наш», причому не один раз, і молитви центральній частині літургії - Євхаристійного канону - також звернені до Отця.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

- У церкві сказали, що жінки повинні стояти зліва. Звідки ця традиція пішла? І де стояти, якщо жінка приходить з сином?

Ольга

- Добридень, Ольго!

З давніх часів в християнських храмах існувала традиція роздільного перебування чоловіків і жінок в храмі під час молитов. Відоме, наприклад, в кожному храмі місце для верхнього хору раніше було місцем перебування саме жінок. Хор же розташовувався на клиросах. Це було зроблено для того, щоб увагу християн було більше зосереджена на молитві, а не на представниках (або представниць) протилежної статі. Якщо жінка приходить з маленьким сином, йому цілком можна перебувати разом з матір'ю.

З повагою, священик Микола Гулейко

***

- Чи правда, що в православних храмах можна ставити тільки ті свічки, які були куплені саме в цьому храмі? Моя матінка, будучи на православної ярмарку, купила там деяку кількість свічок. Вона недавно померла, а свічки залишилися. Я прийшов в храм з однією з цих свічок і поставив її на канон. Через хвилину ця свічка була знята з канону, а коли я поцікавився про причину, я отримав саме таку відповідь: в храмі можна ставити тільки ті свічки, які були куплені в цьому храмі.

Чи справді є таке правило, або це зайве "завзяття" службовця саме цього храму?

Ілля

Ілля

Священик Діонісій Свечников

- Здрастуйте, Ілля!

Канонічно таких правил не існує, але їх люблять вигадувати в різних храмах. Це дуже поширене вимога в багатьох храмах. Обумовлено тим, що кожна парафія самостійний у фінансовому відношенні, грубо кажучи - на самоокупності. Треба платити податки, зарплати і т.д. А продаж свічок - це одна з форм пожертви на храм. Тому працівники храму, а часом і священнослужителі, ревно стежать за тим, щоб свічки купувалися саме в цьому храмі.

Ну, а грубість - відоме якість бабушек- "подсвечніц". Звідси і ситуації, подібні Вашої. Хоча їх цілком можна уникнути, якщо культурно пояснити людині, чому його просять купувати свічки в цьому храмі.

З повагою, священик Діонісій Свечников

***

- Як ставитися до передачі свічок під час літургії? Нехтувати? Порушувати молитву? А якщо брати, то іншим передавати під час Символу Віри я точно не буду ... Але і відмовити - недобре виходить. А якщо чекати "перерва", можу забути, кому: передають багато, по 7-10 свічок до мене доходила сьогодні. Так і стояла з повними жменями.

Що робити?

Марія

- Здрастуйте, Марія!

Звичайно, неправильно відволікати від молитви проханням передати свічку. Але невірно і так палко засуджувати людей.

В кінці літургії ми співаємо «Нехай сповняться уста наші хваління Твого, Господи», а не «осуду оточуючих». На літургії найбільш важливими моментами є малий вхід, читання Апостола і Євангелія, Великий вхід, Євхаристійний канон. В цей час свічку можна взяти, але не турбувати іншого проханням передати її далі. А можна постаратися встати в таке місце, щоб не довелося передавати свічки, або пошукати ще якийсь вихід. Але не дозволяйте гніву й осуду перемагати Вас.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

- Чи є черговість або різниця, кому спочатку ставити свічку за мертвих, а потім перейти і ставити за живих?

Олена

- Здрастуйте, Олено!

Ні, правил на цей рахунок немає ніяких, ставте так, як Вам зручніше.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

***

- Чи потрібно щось відповідати батюшки при цілування хреста на літургії, коли він вітає з причастям або з неділею? Так як ніхто, начебто, нічого не відповідає, то і я мовчу. Але так і хочеться сказати "І Вас зі святом" або що-небудь подібне. Що належить робити?

Як слід звертатися до жінці, яка працює в свічковий ящику? А до диякону?

У батюшки при зустрічі беруть благословення, а диякону просто "добрий день" треба говорити або якось інакше? Якщо батюшку зустрічаю кілька разів за день, потрібно кожен раз брати у нього благословення?

Настя

- Здрастуйте, Настя!

Всі ці питання насправді другорядні, а не головні в церковному житті. Тому будьте готові, що за ним можуть бути різні погляди і думки. І не надто ламайте голову над ними. Якщо хочете привітати батюшку при цілування хреста - поздоровляйте. Чи не хочете нічого говорити - не кажіть. По кілька разів на день благословення брати немає ніякої необхідності, досить один раз взяти. До незнайомим людям звертатися так само, як і в будь-який інший ситуації поза храмом: «вибачте» або «вибачте, будь ласка», наприклад. «Добрий день» диякону цілком нормально сказати, та й священикові теж.

З повагою, священик Філіп Парфьонов

***

- Чи існують правила написання імен в записках за здоров'я і за упокій?

Юлія

- Здрастуйте, Юлія!

Як правило, спочатку в записках вказуються особи, які мають священний сан або монахи, далі порядок імен може бути довільним.

З повагою, протоієрей Олександр Ільяшенко

Читайте також:

Чому немає храмів на честь Бога Отця і скільки разів за день брати благословення?
А зараз як?
Можна йти в будь-який (який ближче або де милостиво перебувати, або знайти духівника і йти до нього)?
Як знайти «свій» храм?
Чому тільки в честь святих?
Чому б не віддати хвалу і Їм?
Звідки ця традиція пішла?
І де стояти, якщо жінка приходить з сином?
Чи справді є таке правило, або це зайве "завзяття" службовця саме цього храму?
Нехтувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация