Чотири наймасштабніші війни сучасності. Мільйони загиблих і діти-солдати

  1. В Європі це б назвали Третьою світовою війною
  2. «Велика африканська війна»
  3. Ці війни ніяк не можуть закінчитися

11:24

У всіх на слуху арабо-ізраїльський конфлікт, війни в Сирії і Іраку. Але наймасштабніші війни сучасності, в яких гинуть мільйони людей, йдуть в Африці. Це цивільні і міжетнічні війни, які майже не відомі жителям інших континентів.

У всіх на слуху арабо-ізраїльський конфлікт, війни в Сирії і Іраку. Але наймасштабніші війни сучасності, в яких гинуть мільйони людей, йдуть в Африці.

Це цивільні і міжетнічні війни, які майже не відомі жителям інших континентів.

Число смертей і біженців в громадянських війнах Африці вражає, пише американський медіа-ресурс Guardian Liberty Voice .

В Європі це б назвали Третьою світовою війною

Якби все це відбувалося в Європі, наші ЗМІ назвали б це Третьою світовою війною. Про африканських війнах згадують не більше 10% західних мас-медіа, хоча на них припадає 88% смертей в результаті військових конфліктів. Guardian Liberty Voice посилаються на книгу «Приховані конфлікти: як ігнорується найжорстокіше в світі насильство» Вергілія Хокінса, колишнього співробітника неурядової організації в Азії та Африці, професора в школі міжнародного державної політики в м Осака, наукового співробітника південноафриканського Університету Вільної держави.

У книзі наводяться карти, що дозволяють дати читачеві «свіжий погляд на те, як йдуть справи, і то, як вони показані нам». Наприклад, є карта кількості смертей у військових конфліктах в різних частинах світу.

Інші карти відображають освітлення збройних конфліктів в західних ЗМІ. Автор робить висновок про те, що найкривавіші війни не відомі читачам мас-медіа.

Згідно зі статистикою, наведеною на сайті автора , Чотирма найбільшими війнами сучасності є Друга конголезька війна, відома також як «Велика африканська війна» (5,4 млн. Загиблих), Друга громадянська війна в Судані (1,2 млн. Загиблих), і громадянські війни в Руанді і Анголі (по 800 тис. загиблих).

«Велика африканська війна»

Велика африканська війна почалася в середині дев'яностих років минулого століття з спроби вигнання конголезьким диктатором Мобуту біженців-тутсі з сусідньої Руанди, де війна і геноцид йшли вже кілька років.

Разом з біженцями диктатор спробував вигнати місцевих тутсі, які в результаті цього об'єдналася з біженцями і увійшли до столиці Конго. Всього у війні брало участь більше двох десятків озброєних груп і дев'ять держав центральної Африки.

В ході зіткнень відбувалися масові вбивства мирних жителів, групові зґвалтування, канібалізм тощо. Вважається, що війна закінчилася в 2002 році, з підписанням мирної угоди, або в 2003 році, з введенням миротворчих сил ООН. Проте, миротворчу місію можна вважати провалену. Миротворці з деяких країн виявилися залучені в незаконну торгівлю золотом і наркотиками, а також в співробітництво зі збройними угрупованнями, відповідальними за геноцид. Збройні зіткнення в Конго тривали до недавнього часу. Таким чином, «офіційно» війна йшла близько двадцяти років. Неофіційно в Конго продовжують гинути досі.

Друга громадянська війна в Судані

Приблизно такі ж тимчасові рамки у другій громадянської війни в Судані - «офіційно» 22 року, з 1983 по 2005 рр. За цей час в країні загинуло більше мільйона чоловік - не тільки у військових діях, але в результаті хвороб і геноциду - причиною конфлікту стали тертя між арабським населенням півночі країни і негрів на півдні.

Вважається, що війна закінчилася в 2005 році, коли на півдні країни було сформовано автономний уряд, з яким влада північної частини країни підписали мирну угоду. Проте, зіткнення тривали і надалі.

У 2011 році Південний Судан став незалежною державою в результаті референдуму. Але конфлікт на цьому не закінчено. Повідомлення про сутички продовжували надходити. В кінці минуло року в Південному Судані, по суті, почалася нова громадянська війна, пише британська НДО openDemocracy .

Громадянська війна в Анголі

В Анголі війна за незалежність, що почалася в 1961 році, плавно перетекла в 1975 році в громадянську війну, яка закінчилася лише в 2002 році. Таким чином, ця країна шила в стані війни понад сорок років. У ангольському військовому конфлікті брали активну участь СРСР і Куба. Через Анголу пройшло більше 10 тис. Радянських військовослужбовців. Війні в Анголі присвячено американський фільм «Червоний скорпіон» і епізод комп'ютерної гри Call of Duty: Black Ops II.

Громадянська війна в Руанді

Громадянська війна в Руанді почалася в 1990 році і офіційно закінчилася в 1993 році. Проте, ряд фахівців вважає, то війна триває досі - в 1994 в країні почався геноцид племені хуту, за сто днів уряд знищило близько 800 тис. Представників цього племені, повідомляє американське видання US News & World Report . Біженці з Руанди активно брали участь у громадянській війні в сусідньому Конго.

Ці війни ніяк не можуть закінчитися

Всі ці війни мають кілька спільних рис - вони йдуть в Африці, вони не закінчуються, хоча в їх ході і підписуються різного роду домовленості, і вони є цивільними і / або міжетнічними.

Як вже говорилося, про всі ці війнах західні мас-медіа пишуть мало. За словами Вергілія Хокінса, нинішній надлишок інформації про події у всьому світі ще не означає, що ми маємо вірне уявлення про них. Інформація, яка нам надходить, настільки спотворена в пропорціях, ту увагу, яка приділяється різним подіям, що «медіа-картинка» має мало спільного з реальною дійсністю.

Переклад: Ніна Шершова
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация