Чудо святого Архистратига Михаїла в Хонех

У Фрігії, недалеко від міста Ієраполя, в місцевості, званої Херотопа, знаходився храм в ім'я Архістратига Михаїла; біля храму закінчувався цілюще джерело. Храм цей був споруджений ретельністю одного з жителів міста Лаодикії в подяку Богу і святому Архістратигу Михаїлу за зцілення його німий дочки водою джерела.

Храм цей був споруджений ретельністю одного з жителів міста Лаодикії в подяку Богу і святому Архістратигу Михаїлу за зцілення його німий дочки водою джерела

Архістратиг Михаїл, з'явившись в сонному баченні батькові німий дівиці, ще не освіченому святим Хрещенням, відкрив йому, що його дочка отримає дар мови, випивши води з джерела. Дівиця дійсно отримала при джерелі зцілення і почала говорити. Після цього чуда батько з дочкою і все його сімейство хрестилися, і ретельністю вдячного батька був споруджений храм на честь святого Архістратига Михаїла.

До джерела стали приходити за зціленням не тільки християни, але і язичники; багато з язичників відрікалися від ідолів і зверталися до віри в Христа.

У храмі святого Архистратига Михаїла в продовження 60 років виконував пономарское служіння благочестива людина на ім'я Архип. Проповіддю про Христа і прикладом свого богоугодного життя він багатьох язичників приводив до віри в Христа.

У своєму озлобленні на християн взагалі, і в першу чергу на Архипа, який ніколи не виходив із храму і був зразковим служителем Христовим, язичники задумали знищити храм і одночасно погубити Архипа. Для цього вони поєднали в одне русло дві гірські річки і направили їх протягом на храм.

Святий Архип щиро молився Архістратигу Михаїлу про запобігання лиха. За його молитві біля храму з'явився Архістратиг Михаїл, який ударом свого жезла відкрив в горі широку розколину і повелів спрямуватися в неї водам вируючого потоку. Таким чином храм залишився неушкодженим.

Побачивши таке дивне чудо, язичники в страху тікали, а святий Архип і присутні до храму християни прославили Бога і дякували святого Архистратига Михаїла за допомогу.

Місце ж, де сталося диво, отримало назву Хони, що означає "отвір", "розколина".

Читайте також:
Акафіст і молитви святому Архангела Михаїла (повний текст)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация