Далекий Схід Росії: населення, промисловість і господарство

  1. Населення Далекого Сходу
  2. Промисловість Далекого Сходу
  3. Сільське господарство Далекого Сходу

Далекосхідний Федеральний округ - найбільш віддалений регіон Російської Федерації Далекосхідний Федеральний округ - найбільш віддалений регіон Російської Федерації. У нього входять десять територіальних одиниць, в числі яких Сахалін, Якутія, Камчатський край і Амурська область. Регіон межує з Кореєю, Японією, США і КНР.

Активне заселення земель почалося в XIX столітті, хоча відомо про безліч народностей, що проживали на території сучасного регіону ще з Кам'яного Віку. Сьогодні на території Далекосхідного округу створений значний промисловий комплекс. Не меншим розмахом відрізняється і демографічний різноманітність.

Населення Далекого Сходу

Населення Далекого Сходу

Далекий Схід відрізняється малої заселеністю. На площі в 6169.3 тис. Кв. км (39% площі країни) проживає близько 7,6 млн осіб (трохи більше 5% населення Росії). Тобто, середня щільність населення становить 1,2 людини на квадратний кілометр. Для порівняння щільність населення в Центральній Росії - 46 осіб на кв. км. Однак населення розподілено по регіони вкрай нерівномірно. Наприклад, Приморський край і південний Сахалін відрізняються щільністю в 12 чол. на кв. км, цей же показник в Камчатської або Магаданської області коливається між 0,2 і 0,3.

Демографічна ситуація в регіоні відрізняється негативною динамікою, проте стрімкий розвиток агропромислового комплексу провокує механічний приріст населення, а разом з ним і природний. Основну частину населення Далекого Сходу складаю росіяни, українці, татари і євреї.

Але особливої ​​уваги гідна плеяда корінних народностей: нанайцев, алеутів, евенків, чукчів, ескімосів і безлічі інших. Згадане раніше стрімкий розвиток промисловості негативно позначається на чисельності представників корінних народів. Навколишнє середовище і традиції поступово руйнуються під впливом промисловості та культури росіян.

Промисловість Далекого Сходу

Промисловість Далекого Сходу

Землі Далекого Сходу - багатий джерело природних і викопних ресурсів. Провідні позиції в агропромисловому комплексі регіону займають три галузі: видобувна, лісова і рибна. Добувна промисловість орієнтована на видобуток, збагачення і, частково, переробку руд кольорових металів. З далекого Сходу в Європейську Росію і на експорт поставляється олово, ртуть, свинець, цинк, вольфрам. Особливо примітні обсяги видобутку золота, срібла і алмазів. На даний момент в активній розробці знаходиться 827 родовищ корисних копалин по всьому регіону. У Магаданській області і Якутії видобуток корисних копалин становить 60% від всієї промисловості.

У Магаданській області і Якутії видобуток корисних копалин становить 60% від всієї промисловості

Величезні простори регіону - місце, де зберігається близько чверті всіх запасів російської деревини або 20 млрд. Кубометрів. На цих матеріалах працює безліч галузевих підприємств, які виробляють папір, меблі, фанеру. Основний вивезення лісоматеріалів доводиться на Хабаровський і Приморський край, Амурську область, Сахалін і Якутію.

Основний вивезення лісоматеріалів доводиться на Хабаровський і Приморський край, Амурську область, Сахалін і Якутію

Далекий Схід лідирує серед інших регіонів країни з ловлі риби і видобутку морепродуктів. Консервована далекосхідна продукція добре відома на території Росії і далеко за її межами. Серед основних видів промислових риб особливо активно видобуваються оселедець, минтай, тунець, лососеві. Крім того, активно ведеться вилов крабів, гребінців, мідій, кальмарів, переробка ікри, морської капусти.

Сільське господарство Далекого Сходу

Сільське господарство Далекого Сходу

Клімат далекосхідного регіону різноманітний, але ні арктичний, ні субарктический, ні морський клімат не підходить для повноцінного розвитку сільського господарства. Однак, на півдні регіону, в Приморському краї і Амурської області розміщується близько 2% російської ріллі. Тут активно вирощується зернові культури (рис, пшениця, овес) плодові та овочеві культури. Особливо слід відзначити вирощування сої.

Тваринницький сектор сільського господарства представлений м'ясомолочним скотарством і свинарством. У північних областях регіону активно розвивається оленярство, засоби захисту рослин.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация