Де жив і писав Бернард Шоу

Б ернард Шоу - воістину унікальний драматург. Він єдиний, хто був одночасно удостоєний Нобелівської премії з літератури і в той же час отримав «Оскар» за сценарій до фільму «Пігмаліон».

Ексцентричний письменник, будучи противником усіляких нагород, від грошової частини Нобелівської премії відмовився, а на вручення заповітних статуеток в Голлівуді навіть не з'явився. Такий був стиль генія.

Бернард Шоу народився і виріс в Ірландії, там же він навчався і почав працювати в конторі по нерухомості. У 1876 році майбутній драматург переїхав до Лондона. «Я не мав ніякого особливого пристрасті ні до Лондону, ні до Англії. Якби моїм покликанням була наука або музика, я попрямував би в Берлін або в Лейпциг. Живопис привела б мене в Париж ... Заради богослов'я я відправився б у Рим, а за протестантської філософією - в Веймар. Але так як моїм знаряддям була англійська мова, мені нічого не залишалося, як поїхати в Лондон », - зізнавався Шоу.

Але так як моїм знаряддям була англійська мова, мені нічого не залишалося, як поїхати в Лондон », - зізнавався Шоу

У столиці він зайнявся музикою і журналістикою, а також почав писати романи, які, на жаль, зовсім не користувалися успіхом.

Але письменник знайшов себе в іншому жанрі. Перша п'єса «Будинки вдівця» була поставлена ​​в театрі, коли Шоу було 36 років. Сьогодні драматург вважається другим за популярністю після Шекспіра в англійському театрі. А всього за своє довге життя Шоу написав 56 п'єс.

У 40 років Бернард Шоу одружився на 20-річній Шарлотті Пейн-Таунсхенд і купив невелику ділянку в глухому селі Ейот-Сент-Лоренс в Хартфордширі, всього в годині їзди від Лондона, звідки він міг би збігати на вихідні.

Одного разу у нього запитали, чому він вибрав саме це місце. Тоді Шоу повів цікавиться на кладовищі, показав надгробний камінь з підписом «Джейн Еверслі. Народилася в 1815 р Померла в 1895 р Її життя було коротке »і сказав:« Якщо про жінку, котра прожила тут вісімдесят років, можна сказати, що її життя коротке, то цей клімат якраз те, що мені потрібно ». І правда, тут драматург дожив до 94 років.

Через рік після смерті Шоу, його будинок був переобладнаний в музей і названий просто - «Куточок Шоу» (Shaw's Corner). У цьому будинку, побудованому в стилі Arts and Crafts в 1902 році для парафіяльного священика, письменник жив і працював останні 44 роки. Спочатку він орендував будинок, а в 1920 році купив його за 6332 фунта стерлінгів.

У колекції будинку-музею можна побачити практично незайману обстановку при житті драматурга. Серед цінних речей - та сама статуетка «Оскар», якій він був нагороджений за сценарій фільму «Пігмаліон» і за якою не з'явився на церемонію вручення; листи, особисті фотографії, портрети Леніна і Сталіна (Шоу дотримувався соціалістичних поглядів і навіть відвідував СРСР, де особисто зустрічався зі Сталіним).

Всі друзі і знайомі письменника відзначали його незвичайне почуття гумору і легкість в спілкуванні. Доказом цього послужать численні забавні оголошення і епіграми, написані ним журналістам і шанувальникам. Крім того, екскурсоводи готові поділитися різними смішними історіями, пов'язаними з життям Шоу.

Крім того, екскурсоводи готові поділитися різними смішними історіями, пов'язаними з життям Шоу

У «Куточку» також виставлений бюст письменника, відлитий самим Роденом.

Драматург і його дружина були гостинними господарями і брали багатьох знаменитостей: Лоуренса Аравійського, Альберта Ейнштейна і інших. Не обійшлося і без наших співвітчизників: Шоу відвідував князь Павло Трубецькой, який навіть подарував йому дві скульптури власної роботи - собачку і ягняти, їх можна побачити біля ганку будинку.

У будинку зберігається і колекція з 4000 книг, яку протягом життя збирали Бернард і його дружина.

У будинку зберігається і колекція з 4000 книг, яку протягом життя збирали Бернард і його дружина

Сад «Куточка Шоу» - мабуть, одне з найпривабливіших місць маєтку. Драматург дуже любив доглядати за садом і сам завжди підстригав кущі. Серед яблунь і грушевих дерев (до речі, Шоу був відомим вегетаріанцем і активно просував це в маси) ховається маленька хатина і об'єкт інтересу всіх гостей. Саме тут був робочий кабінет драматурга зі столом і ліжком, яку він поставив на випадок, коли не зможе відірватися від написання п'єси і піти додому поспати.

Особливість хатини в тому, що письменник встановив в ній обертається механізм, щоб будова поверталося слідом за сонцем і завжди було освітлено його променями.

У літню пору в саду музею проходять уявлення за п'єсами Шоу . У цьому сезоні ще можна встигнути на «Пігмаліон» 24, 25 і 26 червня і «Поживемо - побачимо» 22, 23 і 24 липня. Вартість квитка 24 фунта стерлінгів. Перед спектаклем у всіх гостей буде можливість влаштувати пікнік на галявині.

Як уже згадувалося вище, Шоу помер у віці 94 років, переживши свою дружину. Під час ритуалу підстригання кущів Шоу послизнувся і впав, зламавши стегно. Його відвезли в лікарню і зробили дві операції. Але на цьому тлі у письменника загострилася хвороба печінки.

2 листопада 1950 року письменника помер від ниркової недостатності в їдальні свого будинку. Його тіло кремували, а прах розвіяли в його улюбленому саду.

Як дістатися: від Лондона до «Куточка Шоу» на машині дорога займе близько півтори години, на поїзді і автобусі - 2 години. Детальніше як дістатися до будинку-музею тут .

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!

Читайте також

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация