День захисника України - як створювалася нова форма ВСУ

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

14 жовтня 2017, 6:58 Переглядів:

14 жовтня Україна відзначає День захисника, тому сайт "Сегодня" підготував для читачів спецпроект, присвячений нашій армії і всім, хто захищає країну. Так історично склалося, що за весь час існування Збройних сил України на особливу увагу формі ніхто не приділяв. І ось, в 2014 році в країні почали розробляти абсолютно нову форму для українських військових, без радянських зірок, але з вітчизняної символікою.

Перші фотографії опублікував журналіст Віталій Гайдукевич, який і керував робочою групою з розробки нової форми за дорученням міністра оборони України. До групи, відзначимо, входили понад 20 істориків і фахівців з військової емблематиці.

У концепції фахівці відштовхувалися від наступних принципів:

- українська армія має давню історію і традиції, які сягають:

  • війську Київської Русі і Великого князівства Литовського;
  • козацькому війську різних періодів;
  • збройним силам Української Народної Республіки, Української держави і Західно-Української Народної Республіки;
  • Української повстанської армії.

- української армії слід спиратися на загальноєвропейські підходи і світові стандарти.

Новий зразок форми президент України Петро Порошенко затвердив вже в липні 2016 р

Новий зразок форми президент України Петро Порошенко затвердив вже в липні 2016 р

Фото: facebook.com/v.gaydukevich

У Міністерстві оборони заявляли, що якісні матеріали для такої форми в Україні поки що не випускають, тому її шили з використанням спеціальних матеріалів і стандартів військової форми НАТО. Примітно також і те, що забарвлення форми зберегли, але ось розпізнавальні знаки повністю змінилися.

За кольорами уніформа Сухопутних військ - захисно-зелена, Повітряних сил - сіро-синя, Сил спецоперацій - сіро-сталева. Так, було вирішено відійти від всієї символіки, яка залишилася в формі ще з часів Радянського Союзу і повернуться до споконвічно українським символам.

Однією з відмінних рис нової форми є те, що всі розпізнавальні нашивки кріпляться на застібки велкро (липучки).

Юрій Бірюков, радник президента України і помічник міністра оборони, на своїй сторінці в Facebook повідомляв, що перехід на нову форму в країні займе близько двох років.

"Це рік роботи Гайдукевича і його групи. Рік" бодання "з консервативною частиною системи. І ось тепер контури нового виду ЗСУ починають проявлятися. Не без помилок і проблем, не без опору (до сих пір, незважаючи на підписи всіх верховних). І , передбачаючи - це повсякденна форма з парадними елементами. Ми відриваємося від "совка". Назавжди. І навіть в цьому ", - написав Юрій Бірюков в соцмережі.

Попередні відмітні знаки на погонах - п'ятикутні зірки - базувалися на радянській символіці. У новому дизайні на погонах використовують ромбовидну зірку, яку схвалила Комісія з розробки військової символіки ВСУ ще в 1992 р, але в життя вона втілилася, як бачимо, тільки недавно. Також, ці зірки були на погонах українських офіцерів ще в 1918 році.

Також, ці зірки були на погонах українських офіцерів ще в 1918 році

Фото: facebook.com/v.gaydukevich

Знак категорії старшого офіцерського складу теж розроблений на основі способу плетіння погонів старших офіцерів української армії 1918 г.

Фото: facebook.com/v.gaydukevich

На беретах різних родів військ можна побачити знаки з зображеннями булав, мечів, гармат, арбалетів, стріл і навіть перевертня. Все це відсилає до давньої української військової традиції.

Все це відсилає до давньої української військової традиції

Фото: facebook.com/v.gaydukevich

Творці форми говорять, що взяли найкраще з історії України, починаючи від війська Київської Русі, козацтва і УНР, закінчуючи ЗУНР і УПА. Незважаючи на повернення до військових витоків країни, наголошується, що українська армія повинна і буде спиратися на загальноєвропейські світові стандарти.

За словами розробників уніформи, українська армія зразка 2014 р статутам, озброєння, тактику і традиціям була нащадком Радянської армії: "Два роки російсько-української війни (АТО) багато змінили в тактиці, забезпеченні та озброєнні і, головне, у ставленні суспільства до власної армії. Але питання традицій, зовнішнього вигляду, символіки і нагород - тобто ідеологічної основи війська, залишалося незмінним ".

До слова, нову форму гідно оцінила і американська газета The Washington Post яка присвятила їй цілу статтю. Там зазначається, що форма виконана в британському стилі, з елементами, які відображають історичні традиції і вона навмисно ламає зв'язок з радянським минулим.

"Українська армія стає ближче до стандартів НАТО з кожним днем" - заявив недавно Петро Порошенко , Презентуючи зимову форму для бійців ВСУ.

На військових в новій формі українці могли подивитися, зокрема, під час параду на День Незалежності в Києві .

Нагадаємо, нещодавно у бойовиків "ДНР" сталася неприємність - в Донецьк не доїхали зірки для російських погон .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Нова форма українських воїнів: прощання з радянською спадщиною і національні традиції". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация