День ракетних військ і артилерії - яких успіхів домоглися ВСУ

  1. Організація бойових дій часто лягає саме на плечі артилерії та ракетних військ
  2. Вітчизняної артилерії потрібні час і гроші
  3. Яке нове озброєння готують для армії
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

3 листопада 2017, 7:18 Переглядів:

Організація бойових дій часто лягає саме на плечі артилерії та ракетних військ

3 листопада 2017, 7:18 Переглядів:   Організація бойових дій часто лягає саме на плечі артилерії та ракетних військ   Українські артилеристи

Українські артилеристи. Фото: Міністерство оборони.

3 листопада Україна відзначає День ракетних військ і артилерії. Сайт "Сегодня" розповідає, чим живе українська артилерія та яку користь плануються незабаром.

Вітчизняної артилерії потрібні час і гроші

Українські артилеристи зробили величезний внесок в стабілізацію ситуації в зоні АТО ще в 2014 році. Цей рід військ традиційно називають "богом війни" та з цим, в принципі, дуже складно посперечатися. Близько 90% всіх вогневих завдань на Донбасі виконується саме артилерією, адже вона зараз стала одним з найпотужніших засобів ураження противника.

За час незалежності в країні значно впала бойова міць, але зараз все відновлюється і поліпшується просто небувалими темпами. Про це в коментарі сайту "Сегодня" розповів військовий експерт Ігор Романенко, який, до того ж - ракетник майже з 50-річним стажем.

"На жаль, за час незалежності, наші ракетні війська були фактично згорнуті через відсутність коштів, програм по підтримці, по розробці нових ракетних комплексів. Але війна має свої об'єктивні закони, і вона все розставила на свої місця. Зараз все це робиться в прискореному порядку, проводяться розробки, випробування. Ми на правильному шляху, все питання тільки в часі ", - говорить Романенко.

Він також привітав своїх колег зі святом і побажав їм сучасної зброї, яке з честю і гідністю можна було б застосовувати для захисту свого народу, держави, і для відновлення суверенітету на окупованих територіях.

Відзначимо, в цьому році українська армія потрапила в топ-30 найсильніших армій світу . Зараз в розпорядженні ЗСУ майже 2500 танків, 8217 бронетранспортерів, 1 302 одиниць самохідної артилерії, 1669 одиниць буксирувати і 625 реактивної артилерії. Всього діючі війська в Україні налічують 182 тис. Чоловік.

З початку 2017 армія отримала на озброєння 875 одиниць техніки. "У тому числі 10 літаків, 2 гелікоптери, 67 одиниць бронетанкового озброєння і бронетехніки, 26 одиниць ракетно-артилерійського озброєння, 319 вантажних, санітарних і пасажирських автомобілів", - розповів речник міністерства оборони з питань АТО Андрій Лисенко.

Як відомо, багато військової техніки дісталося Україні ще з часів СРСР, проте її вдалося значно модернізувати. Зараз на озброєнні армії є три види реактивних систем залпового вогню - "Град", "Ураган" та самий далекобійний і потужний з усіх, "Смерч".

Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський розповів сайту "Сегодня", що в даний час додається багато зусиль, щоб відновити бойові можливості, однак обмежений бюджет не дозволяє розвернутися на повну потужність.

"До 2014 р ракетним військам і артилерії було завдано істотної шкоди. У зв'язку з тим, що нічого нового не купувалося, а старе продавалося. З 2014 р природно, на тлі російської агресії було докладено багато зусиль, щоб відновити колишні бойові можливості цього роду військ. Частково це вдається зробити за допомогою концентрації зусиль на закупівлі у Укроборонпрому, але це явно недостатньо в зв'язку з обмеженим обсягами бюджету ", - зазначає Сунгуровський.

Яке нове озброєння готують для армії

Артилерія дуже добре показала себе під час бойових операцій на Донбасі, тому її, звичайно ж необхідно розвивати і далі, разом з тим, поєднуючи з діяльністю інших родів військ

"Артилерійські засоби, самохідні артилерійські установки, системи залпового вогню і т.д. - вони дуже ефективно себе зарекомендували. Минуло розвиток поліпшення точності вогню, відбувається відновлення важкої артилерії. Складно говорити про появу нового, але з старого все відновлюється, модернізується і застосовується в Під час войни.Ето показало необхідність подальшого розвитку артилерії та ракетних військ і це зараз відбувається. Питання в тому, щоб робити це більш енергійно, щоб були кошти розвідки, в поточному часу пров едающіе координати, нові ракетні комплекси і т.д. " , - пояснює Романенко.

Експерт зауважив, що вся тяжкість при організації бойових дій лягає саме на плечі артилерії та ракетних військ; адже, незважаючи на те, що у нас є і бомбардувальна авіація, вона не застосовується на Донбасі.

Зараз наша артилерія продовжує розвиватися, наприклад, в 2016 р збройні сили отримали першу партію українських мінометів "Молот", а на стадії випробування знаходиться інший міномет "Верба". До сих пір розробляється реактивна система залпового вогню "Вільха" з дальністю стрільби до 120 км. На параді в 2014 році була представлена ​​українська реактивна система залпового вогню "Бастіон-01", який складається з шасі КрАЗ-6322 і бойової частини БМ-21 "Град", трохи пізніше з'явилися і її поліпшені версії.

До того ж, створюється новий оперативно-тактичний комплекс "Грім", який буде здатний вражати ціль на відстані в 450 км. Повідомлялося, що ОТРК "Грім" зможе стріляти в чотири рази далі старого радянського ракетного комплексу "Точка-У, який є зараз на озброєнні української армії.

Ще взимку цього року глава країни Петро Порошенко заявив, що Укроборонпром розробив нові ракети 80-мм, призначені для ураження наземних цілей, тому переозброєння триває, хоч і повільними темпамі.Кроме цього, влітку 2017 р Порошенко розповів, що планується будівництво заводу з виробництва боєприпасів за стандартами НАТО.

Також істотну допомогу в нарощуванні військових потужностей, можуть надати Україні і Сполучені Штати Америки, які обіцяли надати летальні види зброї, говорить Микола Сунгуровський і додає: «Не думаю, що там будуть великі обсяги поставок артилерії і якихось ракетних установок, але тим не Проте, це може внести істотний внесок ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Боги війни: як змінилася українська артилерія за останні роки". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Анастасія Іщенко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация