День перемоги в Україні: вихідний на 9 травня 2018 у Україні: скасували чи ні: як відзначають День перемоги в Україні: свято 9 травня: заходи на 9 травня

Сьогодні в Україні 9 травня відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Сьогодні в Україні 9 травня відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Ілюстрація REUTERS

Коли в Україні відзначають День пам'яті і примирення, а коли День перемоги над нацизмом? Залишиться чи то 9 травня вихідним днем? Як його зараз відзначають у нас в країні? УНІАН підготував детальний матеріал з відповідями на всі ці питання.

Коли перемогу над нацизмом відзначають в різних країнах світу і чому

Як відомо, День Перемоги в США, Великобританії та більшості країн Західної Європи відзначається 8 травня. Причина цього полягає в наступному: в ніч на 7 травня в Реймсі був підписаний попередній протокол про капітуляцію Німеччини, згідно з яким з 23 години 8 травня бойові дії припинялися на всіх фронтах. Антигітлерівська коаліція його офіційно прийняла 8 травня о 23:01 за центральноєвропейським часом - в той час в Москві вже було 00:01 9 травня. Отже, більшість країн світу відзначає День Перемоги над нацизмом 8 травня, а країни колишнього СРСР - на день пізніше, 9-го.

Читайте також Глава СБУ не виключає провокацій на 9 травня

В Україні День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років відзначається 9 травня. Ця пам'ятна дата була встановлена ​​Верховною Радою України лише 9 квітня 2015 року законом "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років" в рамках голосування за пакет законів про декомунізацію.

З тих пір 9 травня відзначається як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років. Адже, як відомо, термін "Велика Вітчизняна Війна" використовували в колишньому СРСР, щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як загальну Вітчизну.

Як свідчить минулорічний опитуванням групи "Рейтинг", для 82% опитаних українців День Перемоги 9 травня є святом зі значним символізмом. У той же час, 7% вважають 9 травня пережитком минулого, 9% - звичайним або вихідним днем, 2% - не визначились.

Разом з тим в Україні на державному рівні ось вже кілька років поспіль відзначають День пам'яті і примирення 8 травня. З'явився офіційний символ - маки і гасло: "Ніколи знову!". Можливе перенесення вихідного на 8 травня, таким чином, повинен завершити процес переходу.

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович також вважає , Що вихідний день в Україні потрібно перенести з 9 травня на 8 травня. За його словами, це потрібно для того щоб вшановувати всіх загиблих у Другій світовій війні, "для того, щоб ми могли відзначати день пам'яті". "! 9 травня використовують для різного роду політичних шоу лівих і проросійських сил в Україні", - переконаний В'ятрович.

Читайте також Синоптик розповіла, якою буде погода в Україні 8 і 9 травня

При цьому заходи з нагоди Дня пам'яті і примирення і Дня перемоги над нацизмом пройдуть і 8, і 9 травня. Майже всі заходи будуть проходити в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Участь в них візьме президент України Петро Порошенко.

"8 травня - це данина пам'яті загиблим, це день пам'яті, ми повинні низько схилити голову перед ними ... Я шаную їх пам'ять і буду їх згадувати 8 травня. І 9 травня - це день вшанування живих. І ми повинні прийти і вшанувати ветеранів , які віддавали все, що є, для перемоги і забезпечити День перемоги ... 8 і 9 травня залишаються, і вони об'єднують країну ", - відзначав президент.

У цьому року 8 травня Порошенко візьме участь у відкритті фотовиставки «Герої» в Національному музеї історії України у Другій світовій війні. О 22.40 за участю глави держави в музеї відбудеться акція «Перша хвилина світу».

9 травня президент візьме участь у церемонії вшанування пам'яті загиблих з нагоди 73-й річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Крім того, за участю Порошенко відбудеться церемонія прийняття військової присяги молодим поповненням 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил України.

У різних містах України в ці дні пройдуть пам'ятні заходи, мітинги-реквієми та покладання квітів. Заходи, приурочені до пам'ятних дат, пройдуть і в Києві. 8 травня в Києві пройде мистецька програма "Років ніколи пам'ять не стерти", а 9 травня відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до Могили невідомого солдата в парку Вічної слави. При цьому на 9 травня в Києві заявлена ​​тільки одна акція "Безсмертний полк" (коли люди виходять з портретами своїх загиблих родичів) з 3 тис. Учасників. З повною програмою заходів можна ознайомитися на сайті КМДА.

Як День перемоги над нацизмом відзначають в США і Європі:

У США 8 травня пам'ятна дата, але не державне свято. Урочистості організовують Асоціації ветеранів Другої світової війни, які діють у багатьох містах. Найвідомішим заходом є церемонія покладання вінків до Національного меморіалу Другої світової війни у ​​Вашингтоні.

У Великобританії день перемоги над фашизмом також не є офіційним святом. Щороку 8 травня біля кенотафи - обеліска в центрі Лондона, спорудженого в пам'ять загиблих в двох світових війнах, - проходить спеціальна церемонія і поминальна служба в присутності членів королівської сім'ї.

У Франції ж 8 травня - День звільнення від фашизму - державне свято, що є вихідним днем. Президент республіки покладає вінки до Могили невідомого солдата біля Тріумфальної арки в Парижі. На церемонію приїжджають ветерани, і президент вручає їм пам'ятні подарунки. У Парижі та інших містах проходять військові паради і масові святкові заходи.

У Німеччині 8 травня не є вихідним днем, проте в цей день, як правило, проводяться пам'ятні заходи, особливо в круглі річниці. З нагоди ювілеїв закінчення війни канцлер або президент ФРН виступає з промовою, присвяченій цій даті.

Як повідомляв УНІАН, на думку екс-співробітника СБУ Івана Ступака, в трьох містах України можуть статися масові заворушення 9 травня. Найнебезпечнішими містами в цей день можуть бути Дніпро, Одеса і Харків.

Відзначимо, що СБУ заблокувала в соцмережах спільноти, в яких пропонували гроші за провокації на 9 травня .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Залишиться чи то 9 травня вихідним днем?
Як його зараз відзначають у нас в країні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация