День весняного рівнодення: традиції і прикмети

З найдавніших часів людство шанувало чотири ключові точки річного циклу: весняне й осіннє рівнодення і літнє і зимове сонцестояння. Це поворотні моменти, коли вся природна енергетика різко змінюється.

День весняного рівнодення з давніх-давен був особливим днем. І якщо сьогодні ми можемо навіть і не згадати про цю подію, то для наших предків це було свято, який символізував перемогу весни над зимою, світла над темрявою.

День весняного рівнодення в 2016 році - 20 березня, сам же момент рівнодення відбудеться о 6 годині 30 хвилин за київським часом і о 4 годині 30 хвилин за Гринвічем.

З давніх-давен у народів Північної півкулі цей день був одним і найважливіших днів року, адже початок весни асоціювалося з початком нового життя, а значить, саме в цей день наступав Новий рік. Новий рік в день весняного рівнодення святкують досі в країнах Великого шовкового шляху, включаючи Іран, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Афганістан, Узбекистан, Азербайджан, Туркменістан.

У стародавніх слов'ян-язичників з'явився свято комоедіци або Масляна. Зараз прийнято відзначати Масляну дещо раніше, до початку Великого посту. Коли Великдень досить рання, Масниця випадає практично на зиму, а в давнину це свято збігався з днем ​​весняного рівнодення.

Пекти млинці - символи яскравого золотого Сонця - було прийнято тоді, коли весна вступає в свої права. Цей звичай дійшов до наших днів.

Не дивно, що за тисячоліття накопичилося безліч прикмет і повір'їв, що стосуються цього дня.

Стародавні вірили, що день весняного рівнодення - це день, коли нечиста сила має велику владу і силу. У цей день не можна думати про погане, всі негативні думки дуже швидко можуть стати реальністю. Саме в ніч перед рівноденням влаштовували шабаш відьми. Вони зустрічалися в особливих місцях, щоб обмінятися досвідом і провести ритуали.

Слов'яни пекли печиво у формі птахів-жайворонків. Вони вірили, що ці печива можуть залучати здоров'я на цілий рік. Також в тісто підмішували різні дрібні предмети, і по тому, що кому діставалося, ворожили про майбутнє. Кільце - швидке весілля, монета - прибуток і достаток, гудзик - обновки і т.д.

Також було прийнято підкидати печиво в небо: чим більше разів підкинеш, тим більше здоров'я отримаєш в новому році. Головки жайворонків за традицією віддавали домашнім тваринам, щоб і вони були здоровими.

У день весняного рівнодення вважали проталінкі і вірили, що якщо нарахувати їх сорок штук, то все в цьому році буде добре. І ще: до опівночі на весняне рівнодення спати не лягають. Треба прислухатися, чи не пролунає тріск, гул: вважається, що це "ламається рік". Того, хто почув таємничий звук, очікує велика удача, так що в старовину найзатятіші взагалі не стуляли очей в цю ніч.

Про деякі прикмети "Обозревателю" розповів маг ведичної традиції Ігор Мехеда.

"Наступ весни - це перемога Вогню в боротьбі зі Льодом. Тому в цей день запалюють багаття, які допоможуть позбутися від проблем і хвороб. В багаття по черзі кидають сухі гілки зі словами:" Це те, що заважає мені досягти мети "," Це мої хвороби "," Це мої страхи "- і так далі", - розповів Мехеда.

Маг також розповів про обряд жертвопринесення священному вогню. "Священний вогонь добувають особливим чином: труть палички одна об одну, поки вони не загоряються, при цьому читають мантри або молитви. Такий священний вогонь" годують ": в ньому спалюють зерна і мед. Одночасно з цим можна взяти папір, написати на ній свої бажання, просочити її маслом (бажано топленим) і спалити на священний вогонь, який ці бажання виконує ".

Як розповів маг, стародавні слов'яни називали це свято "Небесної сходами". "Завдяки рівновазі між Льодом і Вогнем, спираючись на цю точку рівноваги, можна було увійти в світ богів і там їх про щось попросити. До сих пір в деяких українських селах існує обряд: 22 марта випікають пиріг, на якому зображена сходи і 40 птахів. Це ритуальний пиріг, яким пригощають гостей за столом ", - сказав він.

"Потрібно спостерігати схід. Вважається, що той, хто побачить краєчок сонця, на тому буде благодать протягом року. Обов'язково потрібно пити підігріте червоне вино. Потрібно запалити багаття, зробити навколо нього коло - бажано, щоб в цьому взяло участь якомога більше людей ", - повідав" Обозревателю "астролог Влад Росс.

Ну а найголовніша прикмета весняного рівнодення стосується наших думок і бажань. Тут все, в загальному, просто: бажання, загадані в такий день, збуваються, думки - матеріалізуються.

"Вважається, що в цей день сили інь і ян урівноважені, а коли сили врівноважені, виникає Вища Присутність. Це сприятливий період для загадування бажань, - розповів в коментарі" Обозревателю "маг Ігор Мехеда. - Найкращий час для загадування бажань - два дня ( з сходу 20 до заходу 21 березня) і ніч між ними. Є безліч обрядів на виконання бажань. бажання створюють за допомогою мислеформ. Необхідно уявити собі бажане, проявити сильну емоцію бажання і відпустити його у Всесвіт. бажання можна загадувати будинку або на природі (На природі - сильніше) ".

Щоб бажання збулося, слід дотримуватися кількох умов.

Умова перша - потрібно обов'язково вірити в те, що бажання збудеться.

Друга умова: загадані бажання повинні бути максимально конкретними. Тобто, якщо ви мрієте зустріти свою половинку, постарайтеся спочатку дуже докладно уявити собі цю людину: зразкову статура, інтереси, характер, рівень доходів та інше.

Умова третя: ваше бажання не повинно містити ніякого негативу. Тобто, не можна просити покарати когось, навіть якщо, на ваш погляд, людина заслужила покарання і ви його щиро ненавидите. Судити - не наша справа. Формулюйте свої бажання позитивно, без частки "не".

І, нарешті, четверта умова: просіть тільки для себе. Ми все-таки не можемо знати, що принесе щастя навіть найближчій людині, ми відповідаємо тільки за себе. Бажаєте комусь щастя - навчіть його правильно загадувати бажання, але не просите за нього.

прикмети

1. Рівнодення з давніх часів вважається магічним святом, а тому навіть думки людини в цей день можуть зробити сильний вплив на подальшу долю. Тому наші предки вірили, що в цей день думати потрібно тільки про хороше, щоб в майбутньому році тільки хороше і добре.

2. Якщо на свято видалася тепла погода, то заморозків можна вже і не чекати.

3. Яка погода буде в цей день, така буде і наступні 40 днів.

4. А ось сумувати в День Весняного Рівнодення не можна ні в якому разі, інакше так і проведеш цей рік в зневірі і нещасно. Вважалося ніж радісніше і веселіше пройде цей день, тим краще пройде і весь рік.

ворожіння

Так як це свято вважається ще й магічним, то ворожіння цей день набували особливу силу. Адже багато хто вважав, що сили добрих відьом і злих зрівнювалися. Крім того, внаслідок того, що попередником цього свята є Масляна, багато дівчат використовували схожі ворожіння. Так, наприклад, в цей день теж пекли млинці, і якщо перший млинець не грудкою, то вони вірили, що вийдуть заміж вже в цьому році.

Коли дівчина хотіла дізнатися якої статі буде її перша дитина, то вона стежила за тим, хто візьме перший млинець зі святкового столу. Якщо чоловік, то потрібно чекати хлопчика, і відповідно якщо жінка, то дівчинка.

Багато дівчат вірили, що саме цієї ночі сни будуть віщі. Перед сном зазвичай багато ворожили на чоловіка - клали під подушку два туза (пікового і бубнового), трефова десятку, ключ, кільце (тільки не обручки), скоринку хліба, гілку верби і шматочок пирога. Всі предмети необхідно було звернути в білу хустку. На ранок дівчата судили про майбутнє, в залежності від того, що з цього наснилося:

• якщо кільце, то скоро буде весілля;

• якщо будь-яка карта пікової масті, то до біди;

• якщо ключ, то до успіху в роботі;

• якщо пиріг або тістечко, то скоро буде удача і радість;

• якщо хліб, то до успіху на роботі;

• якщо будь-яка рослина, то це до хорошим несподіваних новин;

• якщо бубнова карта, то очікуйте збагачення;

• якщо трефова карта, то чекайте переїзду.

Що там нового у Меган Маркл і принца Гаррі - читай у нас в Instagram .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация