День водолаза - свято 5 травня, професія водолаз

  1. Історія свята День водолаза
  2. професія водолаз
  3. Водолазне справа в Росії
  4. костюм водолаза
  5. Традиції на свято

Свята - незмінні супутники народного життя. Свята для нас - це можливість доставити радість близьким! І вже, звичайно, свята - не календарне поняття, він відбувається там, де його відчувають, де його чекають. За останні роки в нашому житті багато що змінилося, але тяга людей до свят залишається важливим явищем будь-якої людини.

Професійне свято День водолаза відзначається в Росії 5 травня. Клопотання і прохання представників водолазних організацій сприяли тому, що російський уряд ухвалив рішення про заснування цього дня.


Зміст статті:


Історія свята День водолаза

Це свято, День водолаза, був створений в 2002 році. В цей день в Кронштадті в 1882 році була відкрита перша в світі водолазна школа. Це було зроблено за указом імператора Олександра III.


Тоді аналогів таких шкіл в світі не існувало, тому в неї стали приїжджати і іноземці. Причому, вчитися там вважалося дуже почесним. Водолази з Росії були відомі на весь світ. І, безумовно, своєю працею водолази заслужили власне свято 5 травня День водолаза.

професія водолаз

День водолаза - прекрасний привід поговорити про професії водолаза.

Звичайні люди зовсім небагато знають про дану професію, тому що водолази зустрічаються не так вже й часто. Але всі розуміють, що ця робота не з легких і пов'язана з великим ризиком. Ця професія вимагає від людини сміливості, витривалості і відмінного стану здоров'я.


Праця водолазів використовується в самих різних областях, вони займаються ремонтом суден, рятувальними роботами, обслуговуванням підводних споруд, гідроелектростанцій, нафтових платформ, а також обстеженням природних водойм.

Дуже часто людям цієї професії доводиться працювати в будь-яких погодних умовах, вони постійно стикаються з перепадами тиску при зануренні.

Сучасні водолази працюють в зручних гідрокостюмах, а раніше їм доводилося працювати в незручних костюмах, в яких було навіть важко пересуватися під водою. Професія водолаза є однією з професій, що має особливо шкідливі і особливо важкі умови праці.


Водолаз - це фахівець, який виконує різні види підводних робіт. За своїм характером все водолазні роботи можна поділити на аварійно-рятувальні, суднопідіймальні, суднові, підводно-технічні, рятувальні та спеціальні.

Тривалий час російська школа вважалася кращою в світі і готувала чудових професіоналів своєї справи. В даний час наступником цієї школи є Військово-Морський Інженерний Інститут ім. Петра Великого. Він був утворений в 1998 році.

Водолазне справа в Росії

Водолазне справа в Росії існувало ще на початку 18 століття. Згадки про використання водолазів при веденні деяких господарських робіт зустрічаються в документах того часу.


У 1861 році вийшов указ про те, що всі російські військові кораблі, які йшли в закордонні плавання, в обов'язковому порядку повинні були мати на борту спеціальні водолазні апарати.

У 1871 році було створено «Товариство поданих допомоги при корабельних аваріях». Його основна діяльність полягала в порятунку людей і суден, а також у вивченні водних ресурсів нашої країни.

У 1873 році автономний водолазний апарат був спроектований морським офіцером А. Хотинським. Для дихання в ньому використовувався кисень. Поручик Мамота в 1878 році створив автономний водолазний апарат, що застосовувався для військових цілей.

Таким чином, незабаром виникла необхідність в професійно кваліфікованих кадрах. Тому в Кронштадті і була відкрита «Школа водолаз¬ная для офіцерів». Ця школа отримала безліч нагород.


У 1907 році водолазним устаткуванням оснащувалися вже не тільки кораблі, а й підводні човни.

У 1923 році в нашій країні почала працювати знаменита ЕПРОН (ЕПРОП). Ця організація довгі роки займалася здійсненням суднопіднімальних, рятувальних та водолазних робіт. Саме її водолази в 30-х роках вміли занурюватися на найбільшу глибину.

До 50-х років було створено водолазне спорядження, яке давало можливість занурюватися на глибину в 200 метрів і більше.

У 1968 році був проведений експеримент по тривалому перебуванню людей на глибині в сто метрів. Подібні експерименти проводилися довгі роки і завжди були успішними.


В ході цих робіт була навіть випробувана методика надання допомоги підводним човнам, потерпілим аварію. Всі ці роботи проводилися з використанням виключно радянського водолазного обладнання.

У 1990 році наші водолази навчилися спускатися на глибину в 500 м, з перебуванням на ній 10 діб.

костюм водолаза

Вважається, що перший в світі водолазний костюм був винайдений Августом Зібе. Однак він був всього лише одним з кількох винахідників того часу, які займалися проведенням таких експериментів.

Наприклад, в 1823 році брати Джон і Чарльз Діни отримали патент на «димової апарат», який призначався для використання пожежниками. На його основі через 5 років вони створили «патентований водолазне одягання Діна». Воно складалося з шолома і важкого костюма, здатного захистити від холодної води. Можна назвати цей костюм досить безпечним, але це стосується лише до перебування водолаза в вертикальному положенні. А при його падінні виникала загроза життю, адже шолом починав швидко заповнюватися водою. Уникнути ж падінь бувало дуже непросто.


Серпня Зібе удосконалив це «водолазне одягання». Він герметично поєднав шолом з костюмом, який доходив до пояса.

У 1840 році у водолазного костюма з'явився випускний клапан. Саме з цього часу і можна говорити про появу повномірного водолазного костюма. Його з успіхом використовували англійські Королівські саперні війська при проведенні однієї важливої ​​операції.

Командувач їй полковник Вільям Пейслі рекомендував використовувати саме спорядження серпня Зібе при проведенні всіх підводних робіт. Це послужило хорошою рекламою, незабаром такий водолазний костюм почали використовувати і в усьому світі.


Сьогодні водолази працюють на військових і на цивільних судах, їх робота дуже потрібна у багатьох галузях промисловості і наукових дослідженнях.

Традиції на свято

5 травня в день водолаза проходять різні урочисті заходи, присвячені цьому дню. На них присутні ветерани водолазної справи, проводяться спортивні змагання, конкурси на перенесення і одягання спорядження і т.п.

Потрібно відзначити, що останнім часом все більшої популярності набирає дайвінг. Але не варто плутати дайвінг і водолазні роботи. Дайвінг є занурення для задоволення, а водолаз - це професія.

Ми сердечно вітаємо всіх водолазів зі святом 5 травня, з Днем водолаза!

Автор: Верещагіна Софія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: свято 5 травня , день водолаза

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация