День захисника Вітчизни 23 лютого: історія свята

  1. Читайте по темі:

В цей день всі, хто носить штани і голиться вранці, отримують привітання та подарунки В цей день всі, хто носить штани і голиться вранці, отримують привітання та подарунки. 23 лютого дуже міцно увійшло в свідомість «нашого» людини. В цей чоловічий день все служили і не служили в армії представники сильної статі прирівнюються або до майбутніх, або до справжніх, або - до колишнім захисникам вітчизни і активно задаровував одеколонами, піною для гоління і краватками. Що ж це за свято?

Отже, для початку - удар, що називається, нижче пояса. 23 лютого - це, насправді, те ж саме 8 березня - але по старому, Юліанським календарем. Як і Старий від Нового року, ці гендерні торжества відстоять один від одного на 13 днів.

День захисника Вітчизни - зараз свято неофіційний. В СРСР вважалося, що свято це виник в 1918 році як день народження Червоної Армії в ознаменування перемоги під Нарвою і Псковом над німецькими завойовниками. Однак ... тоді ще не було сформованої Червоної Армії, і не було ніяких її перемог. Ні в одній з газет того часу немає жодного повідомлення про подібних радісні події, як втім і немає рядків про річницю перемоги в газетах 1919 року.

Дата першого появи свята "23 лютого" приурочується до 1922 року, саме тоді ця дата і отримала свою назву - День Червоної Армії. Однак ще за рік до 23 лютого 1918 року "Правда" пише про те, що 23 лютого є святковим днем: "Задовго до війни пролетарський Інтернаціонал призначив 23 лютого днем ​​міжнародного жіночого свята". Подібна "нестикування" пояснюється тим, що до переходу з юліанського на григоріанський календар сучасне 8 березня доводилося саме на 23 лютого (різниця між старим і новим стилем - 13 діб). І по аналогії зі "старим" і "новим" Новим роком, люди стали святкувати один і той же свято два рази, що і посприяло становленню нових традицій.

23 лютого - свято червоного ... подарунка

Чому День пап, дідусів і братів святкується в лютому 23 числа - ведуться суперечки. Відомо, що 24 лютого 1918 німці зайняли Псков. Тобто перемоги Червоної Армії, як привід для свята - фікція. Слабоорганізованних загони, що протистоять «кайзерівським» військам, потребували чи не в усьому. Керівники партії звернулися до населення з проханням зібрати на фронт посилки. Збір речей йшов досить успішно, так що радянська влада вирішила заснувати новий революційний свято - День червоного подарунка. У 1919 році його відзначили в неділю, 23 лютого. Згодом цю дату святкували вже як День Червоної Армії, що потім було закріплено законом.

Читайте по темі:

Що подарувати захиснику?

Ігри з вогнем: для бізнесменів і романтиків

Як правильно вибрати ручку для шефа

Що ж це за свято?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация