Дієта 5 стіл: рецепти смачних страв для п'ятого столу на кожен день

  1. Загальні принципи столу № 5
  2. Дієта П'ятий стіл: прості і цікаві рецепти
  3. Відео-рецепт дієтичного сирного десерту

Існують дієти, які розробляються спеціально для харчування пацієнтів, які перебувають в стаціонарних умовах

Існують дієти, які розробляються спеціально для харчування пацієнтів, які перебувають в стаціонарних умовах. Серед них і дієта «п'ятий стіл», яка призначена для тих, кому були зроблені операції на печінку, підшлункову, жовчний міхур. Зараз меню це стало доступно і для дотримання в домашніх умовах. Ну а різноманітні рецепти столу номер 5 спростовують стереотип про те, що дотримання лікувальної дієти - це нудно і несмачно.

Загальні принципи столу № 5

Щадна дієта призначається при холециститі, гепатитах, цирозі печінки, жовчнокам'яна хвороба і інших хворобах, при яких засвоєння жирів порушено або жирна їжа протипоказана в сіу тих чи інших причин. Вуглеводи і білки при цьому є основою раціону, а жири не виключаються зовсім, але обмежуються.

Зважаючи на такі обмежень раціон в більшій мірі будується на клітковині, нежирному м'ясі та рибі, сирі, сої. Також важливо достатню кількість рідини. Крім звичайної води можна вживати компоти, кисіль. Дозволені супи-пюре і нещільні м'ясні паштети.

Їжу можна готувати за допомогою варіння, тушкування і запікання. Смажити можна. Страви повинні бути і не гарячими, і не холодними - з температурою в межах 20-60 градусів.

Меню для дієти 5 стіл

не повинно включати в себе жирні продукти. Виключається жирне м'ясо, смажене, тваринні масла - вони дратують шлунково-кишковий тракт і підвищують жовчовиділення, що вкрай негативний впливає на перебіг захворювань, при яких показана дана дієта.

Дієта П'ятий стіл: прості і цікаві рецепти

Рецепти дієтичних дотримувалися столу 5 можна використовувати і тим, кому потрібно строго дотримуватися даної дієти, і тим, хто просто хоче урізноманітнити свій правильний здоровий раціон. Існує чимало і перших, і других страв, також можна готувати різноманітні десерти і смачні напої.

Овочевий суп з цукіні

Почнемо з перших страв. Для цього овочевого супчика з цукіні будуть потрібні наступні інгредієнти: 300 грам картоплі, 150 грам цукіні, 100 г моркви, 3 столові ложки рослинної олії, літр води, морквяний сік.

Цукіні промийте, наріжте його часточками, протушкувати з маслом. Морквину почистіть, наріжте, пригасити її з кабачками. Картоплю добре вимийте, очистіть її, наріжте на великі скибочки, залийте водою і варіть до готовності. Потім в картопляний бульйон додайте тушковані овочі, додайте сіль, закип'ятити знову. Перед тим як подавати, додайте в кожну порцію невелика кількість морквяного соку.

Рецепт збірного овочевого супу

Існують і інші цікаві рецепти страв на кожен день. Наприклад, цей овочевий супчик. Підготуйте для нього наступне: 300 мл овочевого бульйону, 2-3 картоплі, 1 томат, 1 морква, 20 грам консервованого горошку, 30 грам цукіні, 2 столові ложки рослинної олії.

Картоплю і цукіні наріжте на кубики, подрібніть моркву на крупній тертці, протушкувати. Натріть помідор на тертці, щоб вийшов сік. Бульйон повинен закипіти, помістіть туди моркву і картоплю, варіть до напівготовності. Потім додайте горошок і цукіні і доведіть до готовності. Влийте в суп томатний сік і рослинне масло. Варіть ще протягом п'яти хвилин.

борщ

Рецепти на кожен день столу 5 можуть включати в себе і дуже смачний борщик. Інгредієнти для нього будуть потрібні наступні: 70 грам свіжої капусти, 2 буряки, 3 картоплі, 2 моркви, чайна ложка томатної пасти, 3 столові ложки рослинної олії, 10 грам сметани, чайна ложка цукру, 250 грам овочевого бульйону.

Спочатку нашинкуйтекапусту, морквину наріжте кружальцями, буряк натріть на крупній тертці. У бульйон покладіть картоплю, нарізану брусками, доведіть до кипіння. У каструлю помістіть тушковану буряк і моркву. Додайте цукор і томатну пасту за кілька хвилин до готовності. Подавати можна зі сметаною.

курячі сосиски

Багато улюблені нами продукти купувати в магазинах вкрай не рекомендується, наприклад, якщо мова йде про сосиски. Справа в тому, що вони включають в себе шкідливий свиняче сало і ряд інших шкідливих компонентів, які при проблемах з печінкою вживати категорично не можна.

Буде потрібно вам куряче філе, яке потрібно подрібнити в фарш. Потім в чашку розбийте пару яєць (використовуйте тільки білки або перепелині яйця - тоді можна і повністю). Додайте спеції, такі як орегано, мускатний горіх, асафетида і манку, яка допоможе масі набрякнути. Тепер з'єднайте компоненти - фарш і суміш манки, яєць і спецій. Сосиски загорніть в поліетиленову харчову плівку і готуйте їх на пару протягом 40 хвилин.

паровий омлет

Класична смажена яєчня, яку багато хто любить на сніданок, в дієті п'ятий стіл виключається. Однак її можна замінити не менше смачним і набагато більш корисним рецептом- омлетом, приготованим на пару. Протягом перших двох тижнів після загострення захворювань або після проведення операції на печінці, підшлунковій, жовчному міхурі використовувати варто тільки білки або перепелині яйця повністю. Після того як важкий період пройде, можна вживати не більше одного жовтка раз на добу.

Готується цей рецепт досить просто. Відокремте жовток від білка і використовуйте тільки останній. Збийте його, додайте невелику кількість солі і знежиреного молока, помістіть таку суміш в пароварку. Готуватися там омлетик повинен протягом двадцяти хвилин. Можна вживати його разом із зеленню.

Зробити цей рецепт пікантні може допомогти додавання порошку мускатного горіха.

Голубці з відвареним м'ясом і рисом

Підготуйте наступні інгредієнти: 100 г нежирного відвареного м'яса, 130 грам листя свіжої капусти, 15 г рису, 2 столові ложки сметани, 30 грам зелені, дві столові ложки рослинної олії.

Листя капусти відваріть до готовності. М'ясо подрібніть за допомогою м'ясорубки. Рис залийте окропом і дайте настоятися протягом 20 хвилин, воду злийте. З'єднайте фарш, пропарений рис, олію та зелень. Загорніть цю суміш в листя капусти, надавши форму конвертиків. Голубці укладіть в каструлю, залийте водою, щоб вона була на одному рівні з голубцями і варіть до готовності.

Запіканка з локшини і вареного м'яса

Рецепти дієти стіл 5 на кожен день можуть бути дуже смачними. Спробуйте приготувати цю запіканку і переконайтеся в цьому самі. Буде потрібно вам наступне: 80 грам яловичини і 80 грам локшини, яєчний білок, 10 г вершкового масла.

Відваріть м'ясо, остудіть його і подрібніть. Те ж саме зробіть з локшиною. Яйце розітріть з маслом і додайте в м'ясний фарш. З'єднайте з локшиною отриману суміш і готуйте на пару до повної готовності.

сирний пудинг

Можна і десертами себе балувати! Наприклад, цей сирний пудинг, для якого потрібно взяти 120 грам сиру, 60 мл молока, 5 г вершкового масла, 10 грам манної крупи, яєчний білок, дві чайні ложки цукру. Сир протріть через дрібне сито і збийте блендером. Перемішайте з манкою, молоком, білком і цукром. Форму для випічки змастіть маслом, вилийте туди отриману сирну суміш. Готувати можна за допомогою запікання або на водяній бані.

Відео-рецепт дієтичного сирного десерту

рисова запіканка

Дієтичні страви 5 стіл, рецепти з фото яких допоможуть зрозуміти, як їх правильно готувати, можуть бути неймовірно смачними, солодкими і повітряними. Наприклад, рисова запіканка. Для її приготування потрібно склянку рису, 200 грам сиру, 3 яйця, 3 яблука, жменю родзинок, дві склянки молока, 2 столові ложки цукру, столова ложка сметани.

З'єднайте молоко зі склянкою води і відваріть рис в цій суміші до готовності. Перетріть сир через сито, щоб він став ніжним і повітряним. Збийте яйця з цукром. Промийте яблука, очистіть їх, наріжте кубиками. З рису злийте рідину і дайте йому охолонути. Потім додайте сир, родзинки, яблука і суміш яєць і цукру. Все ретельно перемішайте і викладіть у форму для запікання. Одне яйце збийте з ложкою сметани, отриманою сумішшю залийте вашу запіканку. Запікати до готовності в духовці з температурою 200 градусів протягом 20-25 хвилин.

компот

Тут все дуже просто: варіть солодкі фрукти в окропі протягом 10 хвилин і насолоджуйтеся смачним напоєм. А самі фрукти можна залишити на десерт. Можна використовувати яблука, груші, айву, виноград і так далі.

ягідний кисіль

Смачні рецепти страв дієти 5 стіл можна доповнити цим напоєм. Вживати його рекомендується в міру теплим. Вам будуть потрібні солодкі ягоди (можна брати малину, полуницю, черешню, чорницю і так далі), пара столових ложок крохмалю, 4 столові ложки цукру і два літри чистої води.

Ягоди добре промийте, при необхідності усуньте з них кісточки. Крохмаль розчиніть у невеликій кількості води. Цукор з ягодами залийте водою і варіть до закипання, потім додайте розведений крохмаль, варіть протягом 15-20 хвилин, помішуючи, поки суміш не загусне. Після цього кисіль готовий.

Це, звичайно, лише деякі рецепти страв на тиждень дієти 5 стіл. Насправді їх набагато більше, і будувати меню можна з урахуванням своїх індивідуальних переваг і бажань. Головне - зрозуміти, що необхідність дотримуватися цю дієту не є тортурами. Лікувальний раціон може бути не тільки корисним, але і смачним, а рецепти для дієти 5 столу, приготування страв на основі яких стане простим і приємним процесом, допоможуть вам в цьому переконатися. Запіканка з сиру для дієти 5 стіл є на нашому сайті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация