Дієта мами, що годує: не можна їсти треба

На моєму холодильнику досі висить список продуктів, які можна їсти під час годування грудьми. Цю пам'ятку я вирізала з якоїсь брошури ще до пологів і при першому ж візиті дільничної медсестри пред'явила цей перелік, бажаючи дізнатися його актуальність. Дещо з надрукованого вона викреслила, щось дописала. Але в основному, особливо в перші місяці, я дотримувалася цих рекомендацій.

Ось що я їла (наводжу той самий список):

  1. Зернові продукти: гречані, пшеничні, вівсяні крупи, пластівці, пшоно, рис, макарони, хліб, сушки, печиво галетное, сухарі. На хлібобулочні вироби в перші тижні після пологів радили не налягати, щоб не було проблем з кишечником (запорів, простіше кажучи).
  2. Овочі: картопля, кабачки, цвітна капуста, брокколі і кольрабі. Морква і буряк в супі (почала їсти після місяця), зелень салату, петрушка, кріп, шпинат.
  3. Жири: вершкове і рослинне масла
  4. М'ясні і рибні продукти: м'ясо відварне і тушковане (яловичина, телятина, індичка, пісна свинина, кролик), риба відварна (тріскові або форель). З куркою теж треба було бути обережною через алергію.
  5. Фрукти: жовті або зелені яблука, груші (всі без шкірки). Були ще в списку банани, але їх медсестра викреслила - виявляється, і на них у діток досить часто буває алергія.
  6. Молочні продукти: кефір без фруктових добавок, все біфідокефір, ряжанка, ацидофілін, кисле молоко, біойогурті без наповнювачів, сир і сметана (нежирні), сири (негострі), топлене молоко (нетривалого зберігання),
  7. Напої: трав'яні чаї (лактогонние), чай чорний і зелений без добавок, мінеральна вода без газу, яблучний сік (його я ні разу так і не пила).
На моєму холодильнику досі висить список продуктів, які можна їсти під час годування грудьми

Це було під забороною:

  1. Кава, шоколад, шоколадні цукерки, горіхи; молоко тривалого терміну зберігання і великий (понад 2,5%) жирності.
  2. Гострі, копчені, солоні, мариновані продукти, майонез, кетчуп, перець, цибулю, часник.
  3. Фрукти (крім зазначених) і фруктові добавки в чаях і молочних продуктах.
  4. Алкогольні напої.
  5. Бобові, гриби, свіжі огірки та помідори.
  6. Тістечка, бісквіти, пісочне печиво, кекси, морозиво.

Відразу після народження сина лікар, який приймав у мене пологи, сказав, що можна їсти все, за винятком червоних овочів і фруктів, екзотичних продуктів, а також продуктів промислового виробництва з хімічними добавками і ароматизаторами. Загалом, під забороною, на думку мого лікаря, виявлялися ті ж продукти, які небажано було їсти і під час вагітності. До речі, подібної позиції дотримується і мій улюблений доктор Комаровський. Почитайте, що він пише з цього приводу. Його рекомендації мені допомагали (з чимось я, звичайно, не погоджувалася, але в цілому мене все влаштовувало).

Завідуюча ЖК ГКБ №9 Челябінська Юлія Дружкова запевняє, що кількість випитого коров'ячого молока і з'їденого сиру ніяк не впливає на обсяг і жирність грудного молока. «Якщо матуся любить молоко і їй подобаються кисломолочні продукти, то вона повинна їх вживати, - пояснює Юлія Дружкова. - Якщо немає, то вливати в себе молоко або кефір через силу не варто ».

За словами завідуючої жіночої консультації, основне завдання жінки в період годування - відновлення водного балансу, так як разом з молоком жінка втрачає багато рідини. «Яким чином вона буде заповнювати цю рідину, жінка вирішує сама, - каже Юлія Володимирівна. - Вона може пити чаї, морси і компоти власного приготування, то ж молоко або просто воду. Єдина заборона - газовані напої і консервовані соки ».

У своєму блозі я коротко вже розповідала, що була дуже обережна (думаю, навіть занадто) з гастрономічними експериментами під час годування. Боялася несподіваних реакцій дитини на їжу і не могла з точністю сказати, чи впливає якось мій раціон на поведінку сина, тому харчувалася досить одноманітно.

Одноманітно в моєму розумінні тому, що я завжди любила велика кількість овочів і фруктів, гриби і бобові, ягоди і солодкі десерти. І раптом все це опинилося під забороною, а щоденне вживання м'яса і різних каш особисто мене не радувало. Особливо в жаркі літні місяці, коли навколо достаток свіжих продуктів, тільки що зібраних з грядок і дерев.

Коли моєму синові виповнився місяць, я поступово почала вводити і інші продукти. Вже через три місяці я їла м'ясо і птицю (свинину, яловичину, індичку, курку, печінку і яловичий язик), зрідка їла білу рибу. Їла різноманітні каші (дуже багато гречки), овочі (кабачки, капусту брокколі, морква і цибуля в вареному вигляді в стравах, картопля), макарони, зелені яблука і груші (про груші говорили, що вони кріплять, але на мене діяли зовсім інакше) , почала їсти банани.

У серпні спробувала кавуни і після того, як побачила, що дитина ніяк не реагує, стала їсти їх щодня у величезних кількостях (великий ягоди вистачало буквально на два-три дні). Їла черешню, всі чорні ягоди, сливи і чорнослив, фініки, інжир. До чаю були галетное печиво, кунжутні козинаки на фруктозі (без меду, для діабетиків) і сушіння. Потім стала піч шарлотку і різні прості пироги з дозволеними начинками. А вже коли я наважилася вперше спробувати домашні пельмені, моїй радості не було меж.

До певного моменту за обидві щоки наминали всю кісломолочку і те, що з неї готують: сметану, сир, вареники з сиром, сир, кефір і подібні напої. Але коли з'ясувалося, що у нас лактозная недостатність (про доцільність такого діагнозу тепер я можу сміливо сперечатися, але це окрема розмова), мене посадили на безмолочну дієту.

Рятувалася безлактозную фінським сиром, купувала дитячу безлактозную суміш і варила на ній кашу. Пила спеціальні вітаміни для годуючих мам з великим вміст кальцію в складі. Навіть спеціалізовані напої для мам ( «лактами», «Фемилак» і «Чумацький шлях») виявилися під забороною через сухого молока в складі. Правда, подібне обмеження було недовгим, всього 1,5 місяці, і поступово я повернула улюблені продукти в раціон.

«Під час грудного вигодовування жінка регулярно втрачає мікроелементи, рідина і вітаміни, - каже лікар-гінеколог Юлія Дружкова. - Якщо вона не може повноцінно відпочивати, тому що у неї дитина неспокійний, а поруч немає помічників, або вона намагається працювати, то сенс в прийомі вітамінів є, тому що організм не встигає відновитися ».

Однак, як зазначає завідуюча жіночою консультацією, якщо жінка різноманітно і повноцінно харчується і у неї є можливість відпочити вдень, то в призначенні полівітамінів вона не потребує. «Єдине - можна приймати препарати йоду, нестача якого відчувають жителі нашого регіону», - додає Юлія Володимирівна.

Після півроку я дозволяла собі їсти борщ і тушковану капусту, зелений горошок і кукурудзу, а за новорічним столом спробувала по чуть-чуть все салати (олів'є, оселедець під шубою і т. Д.). Навіть нишком з'їла пару часточок шоколаду.

Коли синові виповнилося дев'ять місяців, а грудні годування припадали тільки на ранній ранок і вечір перед сном, я стала їсти практично все (за винятком відверто заборонених продуктів). А через два тижні ми і зовсім закінчили з грудним вигодовуванням - між напівпорожній грудьми і пляшкою з сумішшю мій синок вибрав останнє.

І тут, здавалося, мало настати щастя, адже тепер можна їсти абсолютно все. Але я не дуже-то зраділа, відчуваючи себе жінкою, яка щойно закінчила сидіти на дієті і тепер готова зірватися на загальний жор. У магазинах очі розбігалися, а шлунок вимагав найсмачнішою і найшкідливішої погані. Але я трималася! Спробувала, звичайно, і ковбасу, і фастфуд, і соління-копчення, але лише по одному разу, і знову наклала на них суворе табу.

Моя знайома, мама шестимісячного малюка Інга, розповідає, що дотримується строгої дієти з пологового будинку. «Не їм жирні і смажені страви, продукти червоного кольору і бобові, - ділиться жінка. - Нещодавно тільки стала дозволяти собі зрідка часточку шоколаду. Найбільша проблема для мене - це відмова від морозива, яке я просто обожнюю ».

Зізнаюся, мене щире дивують ті мами, які відмовляються годувати своїх дітей через бажання є заборонені продукти. Був у мене досвід спілкування з такою матусею - пристрасної любителькою молочного шоколаду. Через невгамовного поглинання шоколадок тіло малюка регулярно червоніло і свербіло. У підсумку ця жінка перевела дитину на суміш і повернулася до звичного режиму харчування.

Зараз, коли ось уже п'ять місяців я не годую сина, ще більше переконуюся в скороминущість харчових обмежень. Думаю, неважко віддати максимум рік свого життя, подарувавши натомість дитині безцінну захист і міцне здоров'я на довгі роки. Їжте з розумом, в міру і годуєте на здоров'я!

Їжте з розумом, в міру і годуєте на здоров'я

Про автора:
Я - молода мама і дружина, журналіст і прихильник активного громадського життя. Живу в чудовій і по-своєму унікальною сім'ї. Нас троє - я, мій чоловік Олексій і наш маленький синок Ярослав.
Я щиро вважаю, що ми з чоловіком - дві половинки, які все-таки примудрилися знайти один одного в цьому шаленому світі. Зустрілися, одружилися і щасливо живемо разом уже більше чотирьох років.
А в День захисту дітей, 1 червня 2013 року, до нас прилетів лелека і подарував чудового сина. Змінився статус, змінилося життя, але незмінним залишилося бажання писати і говорити на теми, що цікавлять. Саме так і з'явився мій блог «Записки молодої мами».
Інші матеріали автора:
- « Шкідливі поради для молодих мам »;
- « Як позбавити будинок від хаосу ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация