Для них Афган не просто слово! У міській і районних адміністраціях працюють воїни-інтернаціоналісти

7 лютого 2014 15:05 7 лютого 2014 15:05   Остання колона радянських військ покинула територію Афганістану 15 лютого 1989 року

Остання колона радянських військ покинула територію Афганістану 15 лютого 1989 року.

Серед тих, хто зі зброєю в руках виконував службовий обов'язок, були співробітники міської та районних адміністрацій.

Заступник глави Адміністрації Залізничного району з питань споживчого ринку Олександр Злобін з квітня 1986 р до листопада 1987 року служив у розвідці ВДВ. Дислокувалася його підрозділ в Кабулі, але бойові дії вело на половині території Афганістану. Олександр Злобін має нагороди - медалі «За відвагу» і «За бойові заслуги». Про це розповіли в районній адміністрації.

Адміністрація Чкаловського району пишається Євгеном Шіпіцін, який в 1986-1988 роках воював в Афганістані, в населеному пункті Баграм.

Євген Шіпіцін

Він був заступником командира окремої вогнеметної роти 108-ї мотострілецької дивізії. Почав службу в званні лейтенанта, закінчив - старшим лейтенантом. Нагороджений двома бойовими орденами - Червоного Прапора і «За службу в Збройних Силах СРСР» III ступеня, а також урядовими медалями. Повернувшись додому, служив заступником начальника Єкатеринбурзького вищого артилерійського командного училища (ЕВАКУ). Закінчивши службу в званні полковника запасу, Євген Шіпіцін з 2011 року працює на посаді заступника глави Адміністрації з соціальних питань.

З числа співробітників Адміністрації міста Єкатеринбурга шестеро пройшли через випробування Афганом в різних військах - інженерних, повітряно-десантних, військах спеціального призначення, в Генеральному штабі Збройних Сил.

Один з них - начальник відділу муніципального контролю Земельного комітету Сергій Паховскій. Він служив з 1980 по 1995 рік у військах спеціального призначення головного розвідувального управління генерального штабу Збройних сил (ГРУ ГШ ЗС). Військову кар'єру закінчив в 1995 році на посаді офіцера розвідуправління штабу Приволзько-Уральського військового округу в військовому званні підполковник.

У період з 1981 по 1983 рік Сергій Паховскій виконував бойові завдання на території Афганістану на посаді командира групи спеціального призначення. Нагороджений орденами Червоного Прапора і Червоної Зірки, а також медалями.

Нагороджений орденами Червоного Прапора і Червоної Зірки, а також медалями

Володимир Тищенко

Інший співробітник Адміністрації міста Єкатеринбурга - начальник відділу підготовки та тиражування матеріалів для ЗМІ Інформаційно-аналітичного департаменту Володимир Тищенко. Він проходив службу в Афганістані з квітня 1985 року по листопад 1986 року. Закінчив службу у званні гвардії єфрейтора. Має нагороди: медаль «Від вдячного афганського народу» і медаль «70 років збройним силам СРСР».

Володимир Тищенко розповів про цей період свого життя: «Я був покликаний в армію у віці 18 років в листопаді 1984 року з міста Верхній Уфалей Челябінської області. До служби за направленням військкомату пройшов спеціальну парашутну підготовку. Тому потрапив служити в ВДВ (Повітряно-десантні війська). Півроку навчався в «учебці» (навчальному підрозділі) в Литві. Отримав спеціальність оператора-навідника бойових машин. У квітні 1985 року був направлений для проходження подальшої служби в Демократичну Республіку Афганістан. В Афганістані потрапив в 357-парашутно-десантний полк 103 гвардійської Вітебської повітряно-десантної дивізії. Третій батальйон 357 ПДП ніс службу по охороні Кабула, тому особовий склад батальйону був розкиданий по сторожовим заставах на ближніх і дальніх підступах до міста. Я потрапив на 20-ю сторожову заставу, яка була на стику долин Чарикар і Дісхапс в районі перевалу Кочкін. Бойові завдання, які виконувала застава, - прикриття Кабульського аеропорту, охорона ділянки траси Кабул-Хайратон, утримання перевалу Кочкін та оточуючих його стратегічних висот ».

Довідка

Офіційно військова кампанія СРСР в Афганістані тривала більше 9 років, з 25 грудня 1979 року. Радянські війська підтримували уряд Демократичної Республіки Афганістан. Рішення про введення армії в цю азіатську країну було ухвалене 12 грудня 1979 року на засіданні Політбюро ЦК КПРС і оформлено секретним постановою ЦК КПРС. Офіційною метою операції було запобігання загрозі іноземного військового втручання.

14 квітня 1988 року за посередництва ООН в Швейцарії міністрами закордонних справ Афганістану і Пакистану були підписані Женевські угоди про політичне врегулювання становища навколо ситуації в Афганістані. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент в 9-місячний термін, починаючи з 15 травня. Операцією керував останній командувач обмеженим контингентом генерал-лейтенант Борис Громов. США і Пакистан, зі свого боку, повинні були припинити підтримувати моджахедів.

Всього в афганській війні Радянська Армія втратила загиблими і зниклими безвісти 14 тисяч 427 осіб, КДБ - 576 чоловік, МВС - 28 чоловік. Поранено, контужений і травмовано було понад 53 тисяч осіб.



Ключові слова: адміністрація міста Єкатеринбурга , афганістан

Матеріали по темі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация