Для чого потрібен вітамін В1 і застосування тіаміну

  1. Роль вітаміну В1
  2. Кому особливо необхідний тіамін
  3. Причини втрати вітаміну В1

Вітамінів групи В існує безліч, але основними вважаються В1, або тіамін; В2, або рибофлавін; В3, або РР (нікотинова кислота в різних формах); В6, або піридоксин; В5, або пантотенова кислота; B9, або фолієва кислота; В12, або ціанокобаламін; Н1, або біотин. Відомі й інші вітаміни групи В - холін, інозитол, параамінобензойна кислота (ПАБК) і ін.

Тіамін (вітамін В1) незамінний для нормального функціонування нервової системи. При його недоліку виникають ті чи інші розлади, зокрема поліневрит. Якщо у вас закрепи - це перш за все симптом нестачі вітаміну В1.


Зміст статті:


Роль вітаміну В1

При вираженому нестачі вітаміну В1 починають боліти ноги, а це провісник грізного захворювання бери-бери. Нормальне ж вміст в організмі вітаміну B1 підтримує хороше самопочуття, оптимізм, знімає втому, дратівливість, нервозність, страхи, підтримує хороший здоровий апетит, покращує травлення і регулює роботу шлунка.

Вітамін В1 не накопичується в організмі. На жаль, у нас немає його запасів, з яких можна було б отримати додаткові його кількості в разі необхідності. Цей вітамін треба доставляти організму щодня з їжею, що не так-то просто. Вітамін крихкий: він легко розкладається при тривалій високій температурі, а також у присутності лугів.


Наприклад, часто господиня додає сіль до гороху або квасолі, щоб вони швидше розварювалися, але це повністю знищує тіамін. Слід солити такі страви лише після їх приготування. Відомо, що тіамін повністю розкладається під дією кави. Значить, кавомани виводять зі свого організму цей важливий інгредієнт, заробляючи тим самим хвороби травлення, нервової системи, і старіють швидше, ніж їм написано на роду. Тим часом в певні періоди життя і при певних обставинах потреба організму у вітаміні В1 буває величезною.

Кому особливо необхідний тіамін


Найбільше потребують вітаміні В1 діти в період інтенсивного росту, особливо якщо їх привчили вживати цукор, солодощі і борошняні вироби. Ще більше в тіаміні потребують жінки після 50 років. Але від нестачі цього вітаміну страждають не тільки старіючі жінки, але і 40% молодих людей. Недарма ми так часто бачимо цих «вічно втомлених» дівчат, неспокійних, знервованих, пригнічених.


Причини втрати вітаміну В1

Через поганий стан зубів люди часто вважають за краще варену їжу: каші, овочі, пюре. Так вони втрачають зі своєї дієти частина тіаміну. Багато їдять в основному білий хліб - нібито «через печінки» або «шлункових захворювань», але таким чином вони лише посилюють своє становище. Харчуватися білим, а особливо свіжим хлібом - це все одно, що набивати шлунок ватою. Зерно, з якого випечений цей хліб, пройшло таке відбілювання, таку промислову обробку, що там немає вже ніяких вітамінів і мікроелементів. При такому харчуванні вже не доводиться дивуватися раннього склерозу, поганий пам'яті, нетримання сечі. Якщо ми харчуємося в основному такими продуктами, як білий хліб, пироги, млинці, тістечка, солодощі і т. Д., То наш організм не тільки не отримує вітаміну В1 (але і підвищує потребу в ньому в багато разів.


Алкоголь. Мало того що алкоголь ускладнює засвоєння вітаміну В1, робить людей, які страждають на алкоголізм, дратівливими, втомленими, безініціативними, але він сприяє ще і виникненню раку порожнини рота, горла, гортані і рідше - стравоходу. Зараз по радіо часто говорять про лікувальні властивості вин при лікуванні раку. Такі горе-дієтологи зазвичай посилаються на те, що у Франції всі п'ють споконвіку. Однак статистичні дані говорять: у Франції, де п'ють багато вина, рак стравоходу - найчастіше захворювання, в той час як в Середній Азії, де вживають мало алкоголю, рак цього виду зустрічається рідко.

Консервовані продукти в нашому харчуванні також збіднюють організм тіаміном. При стерилізації протягом 25 - 28 хвилин втрачається 20 - 25% вітаміну В1 і 3 - 6% вітаміну В6, а при тепловій обробці протягом 35 - 45 хвилин вітамін В1 знищується на 30 - 58%. При домашньому консервуванні втрати можуть бути ще більше, так як пастеризація повинна бути більш тривалою, особливо для м'ясних і інших білкових продуктів, щоб запобігти утворенню небезпечного ковбасного отрути.


Чому кава знищує в нашому організмі принаймні 50% вітаміну В1? Сам кофеїн не здатний знищити тіамін, але кількість соляної кислоти, яка виділяється в шлунку для травлення при появі там кави, збільшується. Це і губить вітамін В1. Чай також не настільки нешкідливий, як багато хто думає. Якщо його заварювати міцно і пити багато, він завдає той же шкоди організму, що і кави. Чаї повинні бути листові, квіткові, не піддані промисловій обробці.

Помічено, що вітамін В1 (тіамін) втрачається організмом також при діалізі. Іноді нестача вітаміну В1 може бути однією з причин депресії. Вивести людину зі стану меланхолії можна певними дозами тіаміну.


Дуже велика потреба у вітаміні В1 у вагітних, особливо в останні 2 місяці, а також у годуючих матерів. Потреба організму в тіаміні в цей час зростає в багато разів.

Автор: Гатаулина Галина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: вітамін В1

Чому кава знищує в нашому організмі принаймні 50% вітаміну В1?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация