До історії явища Архістратига Михаїла в Хонех

19 вересня Православна Церква звершує пам'ять чуда, виробленого святим архистратигом Михайлом в Хонех (IV століття).

Чудеса і явища архангела Михайла. Коротка історіографія
Чудо архангела Михайла в Хонех:
Чудеса і явища архангела Михайла
Згідно з легендою, у Фрігії, недалеко від міста Ієраполя, був храм, присвячений архангелу Михаїлу, побудований одним з жителів міста на знак подяки за зцілення його дочки водами цілющого джерела, що розташовувався на тому місці. У цьому храмі протягом 60 років служив паламарем Архип Херотопскій, що прославився своєю доброчесною християнським життям. Язичники, живлячи злобу до Архіпові, вирішили знищити храм і одночасно вбити Архипа. Для цього вони поєднали в один потік дві гірські річки і направили його на храм. Архип почав молитися архангелу Михаїлу про запобігання лиха і тоді біля храму з'явився святий Михайло вихопив та й рубонув жезлом по горі, відкрив в ній широку розколину, куди кинулися води потоку і храм залишився недоторканим. Місце, де відбулося це чудо, отримало назву Хони (розколина, отвір).

Чума в Римі:
У 590 році в Римі лютувала чума. Папа Григорій Великий проводячи урочиста хода з молебнем про позбавлення міста від епідемії побачив на вершині мавзолею Адріана архангела Михайла, який вкладає свій меч у піхви. Після цього почався спад епідемії. На згадку про цю подію на вершині мавзолею була встановлена ​​скульптура архангела Михаїла, а сам мавзолей з X століття став називатися замком Святого Ангела.

Порятунок Сіпонта:
При облозі в 630 році італійського міста Сіпонта лангобардамі архангел Михаїл явився у видінні єпископу цього міста і підбадьорив грабунок жителів, пообіцявши їм своєю допомогою перемогти і вигнати ворогів. Переказ свідчить, що лангобарди були зупинені і, дізнавшись про явище архангела Михайла, відмовилися від арійської єресі.

Порятунок отрока поблизу Афонської гори:
Згідно переказу, архангел Михайло врятував поруч з Афоном одного хлопця, якого зловмисники хотіли втопити щоб отримати знайдену їм багату скарбницю. На згадку про це чудо на Афоні Дохіар, царедворцем болгарським, був побудований храм на честь архангела Михайла, а знайдене отроком золото пішло на його прикраса.

Порятунок спадкоємця:
Чудо описано в коптської гомилии X століття. Богач дізнавшись, що син його сусідки-вдови повинен отримати велике спадок, задумує вбити його. Він залишає його одного в лісі, кидає в море, а дитина завдяки заступництву архангела Михайла залишається неушкодженим. Тоді багач відправляє його до своєї дружини з листом, в якому просить її погубити отрока, але Михайло замінює лист на вимогу негайно видати за нього дочку багатія. Сам багач в кінці оповідання гине від власного меча, який пронизує його коли він сідав на коня.

Порятунок Новгорода:
Чудо про порятунок в 1239 році Новгорода від навали військ хана Батия описано в Волоколамському патерику (перша половина XVI століття). Патерик оповідає, що Бог і Богородиця захистили місто явищем архістратига Михаїла, який заборонив Батия йти на Новгород. Коли ж Батий в Києві побачив фреску з зображенням Михайла, то сказав: «Сей ми в'збрані напуває на Великий Нов'город».

Архангел і Жанна д'Арк
Архангел Михайло, поряд з Катериною Олександрійської і Маргаритою Антіохійської був тим, хто був Жанні д'Арк і допомагав їй (знамениті голоси). Саме святий Михайло доручив Жанні здійснити її місію - коронувати Карла VII в Реймсі. При звільненні Орлеана від англійців святий Михайло в оточенні всього сонму ангелів, сяючи, з'явився в мерехтливому орлеанському небі і воював на боці французів. [26]

Чудо про Флорі і Лаврі:
За переказами православної церкви, яке з'явилося на Балканах, архангел Михайло навчив мучеників Флора і Лавра мистецтву керувати кіньми. Переказ вплинуло на іконографію даних святих - вони зображаються з кіньми, поводи яких тримає в руках архангел Михаїл.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация