Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах

  1. Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах Що собою...
  2. Прості секрети смачного приготування
  3. м'ясо
  4. риба
  5. Підбиваючи підсумки…
  6. Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах
  7. Прості секрети смачного приготування
  8. м'ясо
  9. риба
  10. Підбиваючи підсумки…
  11. Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах
  12. Прості секрети смачного приготування
  13. м'ясо
  14. риба
  15. Підбиваючи підсумки…

Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах

Що собою являють другі страви?

Другі страви - це та їжа на кожен день, яка, в нашому розумінні, в обід слід за супчиком, борщем або за іншим першою стравою, або та, що ми зазвичай їмо на вечерю. Як правило, це таке собі поєднання гарніру з м'ясним або рибним блюдом. Втім, на звання другої страви може претендувати також страву без гарніру, приготоване на основі, морепродуктів або риби, м'яса або субпродуктів, грибів або овочів, круп або макаронних виробів. Різноманітність других страв просто безмежно, до того ж навіть одне і те ж блюдо має сотні варіацій рецепта приготування. Кожна господиня привносить в нього, щось своє.

Якими ж бувають другі страви? Відповісти на це питання не так вже й просто. Розділяти другі страви на види можна по сотням класифікаційних ознак. Але в цілому прийнято ділити другі страви на м'ясні, грибні, рибні, овочеві, круп'яні, макаронні. Крім того можна розділити їх на ті, що готуються на швидку руку і на ті, що вимагає колосальних витрат часу на приготування. А ще другі страви, приготовані в домашніх умовах, можна розділити на ті, що піддаються і не піддаються термічній обробці. Вагомий класифікаційний ознака для такої їжі - це приналежність до тієї чи іншої кухні світу. У кожній країні свої особливості приготування других страв. Торкатися вони можуть набору традиційно використовуваних продуктів, способу термічної обробки, приводу приготування (на кожен день або на випадок будь-якого свята) і т.д. Продовжувати цю тему можна нескінченно, так що не будемо більше загострювати на ній увагу. Всі тонкощі і нюанси приготування того чи іншого другої страви можна з'ясувати в покрокових фото рецептах даного розділу сайту. Втім, основні рекомендації щодо роботи з м'ясом і рибою, ми пропонуємо вивчити далі.

Прості секрети смачного приготування

Смачно приготувати другу страву - це зовсім просто навіть якщо вам здається, що це не так. Потрібно лише знати деякі досить прості секрети, які допоможуть в роботі з тим чи іншим продуктом. Навіть початківці господині без проблем приготують в домашніх умовах найскладніше, здавалося б, блюдо. Важливо дотримуватися всіх інструкцій рецепта, а також застосовувати ті хитрощі в роботі з м'ясом і рибою, які ми наведемо далі.

м'ясо

Приготування других страв на основі м'яса починається з вибору цього продукту Приготування других страв на основі м'яса починається з вибору цього продукту. Чим воно свіже, тим смачніше і безпечніше вийде блюдо. Це дуже важливий момент, оскільки погане м'ясо не тільки позначиться на смакових характеристиках страви, а й може завдати непоправної шкоди здоров'ю. Отже, м'ясо не повинно віддавати душком - це один з вірних ознак його свіжості. Крім того охолоджене свіже м'ясо швидко відновлюється, після натискання на нього пальцем. М'ясо різних тварин і птахів забарвлене в різні кольори, але, тим не менш, як і вона була колірна гамма, воно не повинно бути занадто темним. Потемніння м'яса ознака того, що воно підлягало. Малоймовірно, що друга страва з такого продукту вийде смачним.

Якщо для приготування другої страви доводиться використовувати заморожене м'ясо, то важливо правильно його розморозити. Найкраще процес цей проводити заздалегідь, неспішно. Вважається, що найкращий спосіб розморожування - помістити м'ясо в холодильник і дочекатися, поки воно повністю не відтане. Крім того непоганий спосіб розморожування - помістити м'ясо в ємність з крижаною водою. Так процес піде швидше, до того ж продукт збереже всі свої органолептичні властивості, а крім того він залишиться таким же корисним.

При виборі між охолодженим і замороженим м'ясом для приготування другої страви краще вибрати перший варіант. Заморожені кристалики води всередині м'яса розривають його волокна, через що воно стає пухким, а також втрачає свою соковитість.

Для того щоб друга страва, приготовлена на основі м'яса, вийшло соковитим, саме м'ясо не слід солити в сирому вигляді, солити слід тільки після того, як воно візьметься скоринкою. Ніжніше друга страва вийде в тому випадку, якщо м'ясо попередньо промаринувати. Нехтувати маринуванням не варто у випадку з яловичиною. До речі, дане м'ясо краще різати не уздовж волокон, а поперек. А при гасінні до яловичини слід додавати тільки гарячу воду, так як зміна температур через холодної води зробить її гумової. Запікати м'ясо слід, попередньо обернувши його фольгою, так воно пропечеться рівномірно. А що стосується курячого м'яса і м'яса інших домашніх птахів, то під час приготування других страв з нього, для збільшення соковитості особливо сухих частин, радять класти між м'ясом і шкірою шматочки масла. Крім того не варто забувати про маринадах, спеціях і соусах. Вони додадуть особливий смак і аромат.

Вони додадуть особливий смак і аромат

риба

Рибні другі страви найсмачніше виходять в тому випадку, якщо для їх приготування використовувати свіжу, а не заморожену рибку. Якщо все-таки доводиться використовувати заморожений продукт, то потрібно діяти відповідно до певних правил. Заморожену рибу помістіть на нижній полиці холодильника, і залиште її там на ніч. При такому способі рибка не "розповзеться». А ось розморожувати у воді рибу не рекомендується категорично.

Смачним друга страва з риби вийде тільки в тому випадку, якщо її правильно обробити Смачним друга страва з риби вийде тільки в тому випадку, якщо її правильно обробити. Потрошити рибу потрібно так, щоб не лопнув жовчний міхур. В іншому випадку ризикуєте отримати щось дуже гірке і неприємне на смак. А очистить той рибу від шкіри слід, поки вона ще подморожена або тоді, коли ви її приготували. До речі, останній варіант кращий, так як шкіра допоможе зберегти в рибі сік. Видаляти плавники найкраще кухонними ножицями, а ось очищати луску необхідно або за допомогою спеціального ножа, або за допомогою терки.

Тушковане друга страва з риби вийде ніжніше, і не буде мати різким запахом, якщо для гасіння використовувати не воду, а молоко. Що стосується обсмажування, то процес цей не повинен бути занадто тривалим. Друге блюдо з риби вийде дійсно смачним тільки в тому випадку, якщо її не перетримувати. А ось що стосується випікання, то рибу слід вийняти з духовки за пару хвилин до готовності. Вона повинна настоятися і дійти під фольгою або під кришкою. Запікаючи подібне другу страву в фользі, слід враховувати, що солі в нього класти слід в кілька разів більше, ніж зазвичай.

Особливий аромат і смак при випіканні риби можна досягти виключно посредствам додавання спецій, пряних трав, шматочків лимона.

Якщо для приготування другої страви рибу слід відварити, пам'ятайте, що робити це необхідно, нарізавши її на порційні шматки, і помістивши в невелику ємність з мінімально допустимим рівнем води. Так рибка не розвалиться. А ось для того, щоб зварити її цілком, дно каструлі необхідно попередньо застелити марлею, кінці якої з двох сторін слід зачепити за ручки. Готовий продукт слід витягувати саме за допомогою підготовленої заздалегідь «конструкції».

Ну і найголовніше - рибне другу страву слід з'їдати відразу ж після приготування. Напевно, це рекомендація абсолютно кожного кулінарного рецепта, в якому присутня риба. Виняток із правил становить, хіба що, заливна риба.

Підбиваючи підсумки…

Другі страви складають основний кістяк нашого повсякденного меню. Серед них присутні, як страви на кожен день, так і для урочистих випадків. Зважаючи на велику різноманітність других страв, ми не можемо дати якихось загальних рекомендацій по їх готуванні. Конкретні поради щодо створення того чи іншого страви, ви зможете знайти у відповідному рецепті. До речі, всі рецепти, наведені в даному розділі, можуть бути легко втілені в життя в домашніх умовах. Переконатися в цьому допоможуть прості покрокові текстові рекомендації і покрокові фото рецептів. Дерзайте і у вас все неодмінно вийде!

Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах

Що собою являють другі страви?

Другі страви - це та їжа на кожен день, яка, в нашому розумінні, в обід слід за супчиком, борщем або за іншим першою стравою, або та, що ми зазвичай їмо на вечерю. Як правило, це таке собі поєднання гарніру з м'ясним або рибним блюдом. Втім, на звання другої страви може претендувати також страву без гарніру, приготоване на основі, морепродуктів або риби, м'яса або субпродуктів, грибів або овочів, круп або макаронних виробів. Різноманітність других страв просто безмежно, до того ж навіть одне і те ж блюдо має сотні варіацій рецепта приготування. Кожна господиня привносить в нього, щось своє.

Якими ж бувають другі страви? Відповісти на це питання не так вже й просто. Розділяти другі страви на види можна по сотням класифікаційних ознак. Але в цілому прийнято ділити другі страви на м'ясні, грибні, рибні, овочеві, круп'яні, макаронні. Крім того можна розділити їх на ті, що готуються на швидку руку і на ті, що вимагає колосальних витрат часу на приготування. А ще другі страви, приготовані в домашніх умовах, можна розділити на ті, що піддаються і не піддаються термічній обробці. Вагомий класифікаційний ознака для такої їжі - це приналежність до тієї чи іншої кухні світу. У кожній країні свої особливості приготування других страв. Торкатися вони можуть набору традиційно використовуваних продуктів, способу термічної обробки, приводу приготування (на кожен день або на випадок будь-якого свята) і т.д. Продовжувати цю тему можна нескінченно, так що не будемо більше загострювати на ній увагу. Всі тонкощі і нюанси приготування того чи іншого другої страви можна з'ясувати в покрокових фото рецептах даного розділу сайту. Втім, основні рекомендації щодо роботи з м'ясом і рибою, ми пропонуємо вивчити далі.

Прості секрети смачного приготування

Смачно приготувати другу страву - це зовсім просто навіть якщо вам здається, що це не так. Потрібно лише знати деякі досить прості секрети, які допоможуть в роботі з тим чи іншим продуктом. Навіть початківці господині без проблем приготують в домашніх умовах найскладніше, здавалося б, блюдо. Важливо дотримуватися всіх інструкцій рецепта, а також застосовувати ті хитрощі в роботі з м'ясом і рибою, які ми наведемо далі.

м'ясо

Приготування других страв на основі м'яса починається з вибору цього продукту Приготування других страв на основі м'яса починається з вибору цього продукту. Чим воно свіже, тим смачніше і безпечніше вийде блюдо. Це дуже важливий момент, оскільки погане м'ясо не тільки позначиться на смакових характеристиках страви, а й може завдати непоправної шкоди здоров'ю. Отже, м'ясо не повинно віддавати душком - це один з вірних ознак його свіжості. Крім того охолоджене свіже м'ясо швидко відновлюється, після натискання на нього пальцем. М'ясо різних тварин і птахів забарвлене в різні кольори, але, тим не менш, як і вона була колірна гамма, воно не повинно бути занадто темним. Потемніння м'яса ознака того, що воно підлягало. Малоймовірно, що друга страва з такого продукту вийде смачним.

Якщо для приготування другої страви доводиться використовувати заморожене м'ясо, то важливо правильно його розморозити. Найкраще процес цей проводити заздалегідь, неспішно. Вважається, що найкращий спосіб розморожування - помістити м'ясо в холодильник і дочекатися, поки воно повністю не відтане. Крім того непоганий спосіб розморожування - помістити м'ясо в ємність з крижаною водою. Так процес піде швидше, до того ж продукт збереже всі свої органолептичні властивості, а крім того він залишиться таким же корисним.

При виборі між охолодженим і замороженим м'ясом для приготування другої страви краще вибрати перший варіант. Заморожені кристалики води всередині м'яса розривають його волокна, через що воно стає пухким, а також втрачає свою соковитість.

Для того щоб друга страва, приготовлена на основі м'яса, вийшло соковитим, саме м'ясо не слід солити в сирому вигляді, солити слід тільки після того, як воно візьметься скоринкою. Ніжніше друга страва вийде в тому випадку, якщо м'ясо попередньо промаринувати. Нехтувати маринуванням не варто у випадку з яловичиною. До речі, дане м'ясо краще різати не уздовж волокон, а поперек. А при гасінні до яловичини слід додавати тільки гарячу воду, так як зміна температур через холодної води зробить її гумової. Запікати м'ясо слід, попередньо обернувши його фольгою, так воно пропечеться рівномірно. А що стосується курячого м'яса і м'яса інших домашніх птахів, то під час приготування других страв з нього, для збільшення соковитості особливо сухих частин, радять класти між м'ясом і шкірою шматочки масла. Крім того не варто забувати про маринадах, спеціях і соусах. Вони додадуть особливий смак і аромат.

Вони додадуть особливий смак і аромат

риба

Рибні другі страви найсмачніше виходять в тому випадку, якщо для їх приготування використовувати свіжу, а не заморожену рибку. Якщо все-таки доводиться використовувати заморожений продукт, то потрібно діяти відповідно до певних правил. Заморожену рибу помістіть на нижній полиці холодильника, і залиште її там на ніч. При такому способі рибка не "розповзеться». А ось розморожувати у воді рибу не рекомендується категорично.

Смачним друга страва з риби вийде тільки в тому випадку, якщо її правильно обробити Смачним друга страва з риби вийде тільки в тому випадку, якщо її правильно обробити. Потрошити рибу потрібно так, щоб не лопнув жовчний міхур. В іншому випадку ризикуєте отримати щось дуже гірке і неприємне на смак. А очистить той рибу від шкіри слід, поки вона ще подморожена або тоді, коли ви її приготували. До речі, останній варіант кращий, так як шкіра допоможе зберегти в рибі сік. Видаляти плавники найкраще кухонними ножицями, а ось очищати луску необхідно або за допомогою спеціального ножа, або за допомогою терки.

Тушковане друга страва з риби вийде ніжніше, і не буде мати різким запахом, якщо для гасіння використовувати не воду, а молоко. Що стосується обсмажування, то процес цей не повинен бути занадто тривалим. Друге блюдо з риби вийде дійсно смачним тільки в тому випадку, якщо її не перетримувати. А ось що стосується випікання, то рибу слід вийняти з духовки за пару хвилин до готовності. Вона повинна настоятися і дійти під фольгою або під кришкою. Запікаючи подібне другу страву в фользі, слід враховувати, що солі в нього класти слід в кілька разів більше, ніж зазвичай.

Особливий аромат і смак при випіканні риби можна досягти виключно посредствам додавання спецій, пряних трав, шматочків лимона.

Якщо для приготування другої страви рибу слід відварити, пам'ятайте, що робити це необхідно, нарізавши її на порційні шматки, і помістивши в невелику ємність з мінімально допустимим рівнем води. Так рибка не розвалиться. А ось для того, щоб зварити її цілком, дно каструлі необхідно попередньо застелити марлею, кінці якої з двох сторін слід зачепити за ручки. Готовий продукт слід витягувати саме за допомогою підготовленої заздалегідь «конструкції».

Ну і найголовніше - рибне другу страву слід з'їдати відразу ж після приготування. Напевно, це рекомендація абсолютно кожного кулінарного рецепта, в якому присутня риба. Виняток із правил становить, хіба що, заливна риба.

Підбиваючи підсумки…

Другі страви складають основний кістяк нашого повсякденного меню. Серед них присутні, як страви на кожен день, так і для урочистих випадків. Зважаючи на велику різноманітність других страв, ми не можемо дати якихось загальних рекомендацій по їх готуванні. Конкретні поради щодо створення того чи іншого страви, ви зможете знайти у відповідному рецепті. До речі, всі рецепти, наведені в даному розділі, можуть бути легко втілені в життя в домашніх умовах. Переконатися в цьому допоможуть прості покрокові текстові рекомендації і покрокові фото рецептів. Дерзайте і у вас все неодмінно вийде!

Другі страви - смачні найпростіші фото рецепти приготування на кожен день в домашніх умовах

Що собою являють другі страви?

Другі страви - це та їжа на кожен день, яка, в нашому розумінні, в обід слід за супчиком, борщем або за іншим першою стравою, або та, що ми зазвичай їмо на вечерю. Як правило, це таке собі поєднання гарніру з м'ясним або рибним блюдом. Втім, на звання другої страви може претендувати також страву без гарніру, приготоване на основі, морепродуктів або риби, м'яса або субпродуктів, грибів або овочів, круп або макаронних виробів. Різноманітність других страв просто безмежно, до того ж навіть одне і те ж блюдо має сотні варіацій рецепта приготування. Кожна господиня привносить в нього, щось своє.

Якими ж бувають другі страви? Відповісти на це питання не так вже й просто. Розділяти другі страви на види можна по сотням класифікаційних ознак. Але в цілому прийнято ділити другі страви на м'ясні, грибні, рибні, овочеві, круп'яні, макаронні. Крім того можна розділити їх на ті, що готуються на швидку руку і на ті, що вимагає колосальних витрат часу на приготування. А ще другі страви, приготовані в домашніх умовах, можна розділити на ті, що піддаються і не піддаються термічній обробці. Вагомий класифікаційний ознака для такої їжі - це приналежність до тієї чи іншої кухні світу. У кожній країні свої особливості приготування других страв. Торкатися вони можуть набору традиційно використовуваних продуктів, способу термічної обробки, приводу приготування (на кожен день або на випадок будь-якого свята) і т.д. Продовжувати цю тему можна нескінченно, так що не будемо більше загострювати на ній увагу. Всі тонкощі і нюанси приготування того чи іншого другої страви можна з'ясувати в покрокових фото рецептах даного розділу сайту. Втім, основні рекомендації щодо роботи з м'ясом і рибою, ми пропонуємо вивчити далі.

Прості секрети смачного приготування

Смачно приготувати другу страву - це зовсім просто навіть якщо вам здається, що це не так. Потрібно лише знати деякі досить прості секрети, які допоможуть в роботі з тим чи іншим продуктом. Навіть початківці господині без проблем приготують в домашніх умовах найскладніше, здавалося б, блюдо. Важливо дотримуватися всіх інструкцій рецепта, а також застосовувати ті хитрощі в роботі з м'ясом і рибою, які ми наведемо далі.

м'ясо

Приготування других страв на основі м'яса починається з вибору цього продукту Приготування других страв на основі м'яса починається з вибору цього продукту. Чим воно свіже, тим смачніше і безпечніше вийде блюдо. Це дуже важливий момент, оскільки погане м'ясо не тільки позначиться на смакових характеристиках страви, а й може завдати непоправної шкоди здоров'ю. Отже, м'ясо не повинно віддавати душком - це один з вірних ознак його свіжості. Крім того охолоджене свіже м'ясо швидко відновлюється, після натискання на нього пальцем. М'ясо різних тварин і птахів забарвлене в різні кольори, але, тим не менш, як і вона була колірна гамма, воно не повинно бути занадто темним. Потемніння м'яса ознака того, що воно підлягало. Малоймовірно, що друга страва з такого продукту вийде смачним.

Якщо для приготування другої страви доводиться використовувати заморожене м'ясо, то важливо правильно його розморозити. Найкраще процес цей проводити заздалегідь, неспішно. Вважається, що найкращий спосіб розморожування - помістити м'ясо в холодильник і дочекатися, поки воно повністю не відтане. Крім того непоганий спосіб розморожування - помістити м'ясо в ємність з крижаною водою. Так процес піде швидше, до того ж продукт збереже всі свої органолептичні властивості, а крім того він залишиться таким же корисним.

При виборі між охолодженим і замороженим м'ясом для приготування другої страви краще вибрати перший варіант. Заморожені кристалики води всередині м'яса розривають його волокна, через що воно стає пухким, а також втрачає свою соковитість.

Для того щоб друга страва, приготовлена на основі м'яса, вийшло соковитим, саме м'ясо не слід солити в сирому вигляді, солити слід тільки після того, як воно візьметься скоринкою. Ніжніше друга страва вийде в тому випадку, якщо м'ясо попередньо промаринувати. Нехтувати маринуванням не варто у випадку з яловичиною. До речі, дане м'ясо краще різати не уздовж волокон, а поперек. А при гасінні до яловичини слід додавати тільки гарячу воду, так як зміна температур через холодної води зробить її гумової. Запікати м'ясо слід, попередньо обернувши його фольгою, так воно пропечеться рівномірно. А що стосується курячого м'яса і м'яса інших домашніх птахів, то під час приготування других страв з нього, для збільшення соковитості особливо сухих частин, радять класти між м'ясом і шкірою шматочки масла. Крім того не варто забувати про маринадах, спеціях і соусах. Вони додадуть особливий смак і аромат.

Вони додадуть особливий смак і аромат

риба

Рибні другі страви найсмачніше виходять в тому випадку, якщо для їх приготування використовувати свіжу, а не заморожену рибку. Якщо все-таки доводиться використовувати заморожений продукт, то потрібно діяти відповідно до певних правил. Заморожену рибу помістіть на нижній полиці холодильника, і залиште її там на ніч. При такому способі рибка не "розповзеться». А ось розморожувати у воді рибу не рекомендується категорично.

Смачним друга страва з риби вийде тільки в тому випадку, якщо її правильно обробити Смачним друга страва з риби вийде тільки в тому випадку, якщо її правильно обробити. Потрошити рибу потрібно так, щоб не лопнув жовчний міхур. В іншому випадку ризикуєте отримати щось дуже гірке і неприємне на смак. А очистить той рибу від шкіри слід, поки вона ще подморожена або тоді, коли ви її приготували. До речі, останній варіант кращий, так як шкіра допоможе зберегти в рибі сік. Видаляти плавники найкраще кухонними ножицями, а ось очищати луску необхідно або за допомогою спеціального ножа, або за допомогою терки.

Тушковане друга страва з риби вийде ніжніше, і не буде мати різким запахом, якщо для гасіння використовувати не воду, а молоко. Що стосується обсмажування, то процес цей не повинен бути занадто тривалим. Друге блюдо з риби вийде дійсно смачним тільки в тому випадку, якщо її не перетримувати. А ось що стосується випікання, то рибу слід вийняти з духовки за пару хвилин до готовності. Вона повинна настоятися і дійти під фольгою або під кришкою. Запікаючи подібне другу страву в фользі, слід враховувати, що солі в нього класти слід в кілька разів більше, ніж зазвичай.

Особливий аромат і смак при випіканні риби можна досягти виключно посредствам додавання спецій, пряних трав, шматочків лимона.

Якщо для приготування другої страви рибу слід відварити, пам'ятайте, що робити це необхідно, нарізавши її на порційні шматки, і помістивши в невелику ємність з мінімально допустимим рівнем води. Так рибка не розвалиться. А ось для того, щоб зварити її цілком, дно каструлі необхідно попередньо застелити марлею, кінці якої з двох сторін слід зачепити за ручки. Готовий продукт слід витягувати саме за допомогою підготовленої заздалегідь «конструкції».

Ну і найголовніше - рибне другу страву слід з'їдати відразу ж після приготування. Напевно, це рекомендація абсолютно кожного кулінарного рецепта, в якому присутня риба. Виняток із правил становить, хіба що, заливна риба.

Підбиваючи підсумки…

Другі страви складають основний кістяк нашого повсякденного меню. Серед них присутні, як страви на кожен день, так і для урочистих випадків. Зважаючи на велику різноманітність других страв, ми не можемо дати якихось загальних рекомендацій по їх готуванні. Конкретні поради щодо створення того чи іншого страви, ви зможете знайти у відповідному рецепті. До речі, всі рецепти, наведені в даному розділі, можуть бути легко втілені в життя в домашніх умовах. Переконатися в цьому допоможуть прості покрокові текстові рекомендації і покрокові фото рецептів. Дерзайте і у вас все неодмінно вийде!

Якими ж бувають другі страви?
Якими ж бувають другі страви?
Якими ж бувають другі страви?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация