Джо Байден & син, а також справа проти українського олігарха / Влада / Форум / Газета

За словами Джо Байдена, Україна країна з процвітаючою корупцією

За словами Джо Байдена, Україна країна з процвітаючою корупцією. Однак політична нестабільність і корупція не заважають його синові Хантеру працювати в українській компанії Burisma

Минулої неділі віце-президент США Джо Байден прибув до Києва (подробиці візиту в спецтемі " Байден в Києві "), Де він мав провести серію зустрічей з керівниками держави. Одним з питань, що стояли на порядку денному, було ведення більш рішучої боротьби з розгулом корупції в Україні, а також приборкання влади олігархів.

Однак переконливість антикорупційних заяв віце-президента, пише газета New York Times , Дещо підривається зв'язком його сина Хантера Байдена з однією з найбільших газодобувних компаній України Burisma Holdings, а також з її власником Миколою Злочевським. Він займав пост міністра екології в уряді президента Віктора Януковича аж до того, як той відправився у вигнання.

45-річний Хантер Байден, колишній вашингтонський лобіст, увійшов до складу ради директорів Burisma в квітні 2014 р

В рамках розслідування фактів відмивання грошових коштів британські спецслужби заморозили ймовірно належать Злочевського рахунки в лондонському банку. На них зберігалося $ 23 млн.

Британська Служба по боротьбі з великими фінансовими махінаціями SFO - незалежна державна структура - офіційно позбавила Злочевського, компанію Burisma Holdings, директора її юридичного департаменту, а також керівництво іншої компанії, що належить Злочевського, права доступу до засобів на цих рахунках.

Але після того як українська прокуратура відмовилася надати необхідні для розслідування документи, в січні цього року один з британських судів віддав SFO розпорядження про розморожування згаданих активів. Відмова української генеральної прокуратури від співпраці став мішенню гострої критики з боку посла США пайеттах, в вересневому заяві назвав ім'я власника Burisma.

«Британська влада у справі колишнього міністра екології Миколи Злочевського заарештували нелегальні активи на суму $ 23 млн. - кошти, що належать народу України», - сказав тоді посол.

За його словами, Великобританія просила чиновників генеральної прокуратури «передати документи для обґрунтування арешту грошових коштів». «Замість цього ГПУ розіслала листи адвокатам Злочевського, підтвердивши, що проти нього немає відкритих кримінальних справ. В результаті британський суд зняв арешт, і дуже скоро ці гроші були переведені на Кіпр », - пояснив Пайетт.

Він також закликав до проведення розслідування неналежного виконання обов'язків співробітниками прокуратури, які підготували згадані листи. У своїй промові посол жодного разу не згадав зв'язок Хантера Байдена з Burisma.

Однак співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Едвард Чоу говорить, що зв'язок сина віце-президента США з фірмою Злочевського підриває довіру до антикорупційних заяв адміністрації Обами з приводу України.

«А тепер погляньте на ситуацію з Хантером Байденом: з одного боку, слід віддати належне його батькові за заклики до боротьби з корупцією. Але, на мій погляд, складається враження, що ми лицеміримо в цих питаннях, а саме в це хочуть вірити безліч іноземних держав », - вважає Чоу.

Спікер віце-президента Кейт Бедінгфілд запевняє, що справи Хантера Байдена в бізнесі жодним чином не позначаються на політичних рішеннях його батька щодо України.

«Хантер Байден - юрист і приватна особа. Віце-президент не представляє інтереси жодної конкретної компанії і ніяк не пов'язаний з даним підприємством. Протягом багатьох років він агресивно - як публічно, так і в ході приватних зустрічей з українським керівництвом - наполягає на тому, що Україні слід робити все можливе для розслідування випадків корупції відповідно до принципу верховенства права. І в ході цієї поїздки ця тема ключова », - говорить вона.

За словами спікера компанії Burisma, Хантер Байден не має наміру коментувати статтю, що вийшла в New York Times.

Причини, що спонукали компанію звернути увагу на Байдена, залишаються невідомими. Повідомивши про його призначення в раду директорів, голова правління Burisma Алан Аптер, колишній інвестиційний банкір Morgan Stanley, заявив: «Стратегія компанії націлена на максимальну концентрацію співробітників-професіоналів і проходження найкращим корпоративним практикам. Ми із задоволенням повідомляємо, що для реалізації цих цілей до нас приєднався пан Байден ».

У той же самий час в раду директорів компанії був введений і Девон Арчер, один з американських ділових партнерів Байдена. Обидва вони були пов'язані з американською інвестиційною фірмою з Вашингтона Rosemont Seneca Partners.

Хантер Байден - молодший син віце-президента. Його брат Бо помер в травні через рак головного мозку. У минулому Хантер Байден привертав підвищену увагу своєю поведінкою. Він навіть ставав героєм скандалів. Так, в 2014 році його звільнили з резерву ВМФ після того, як в його аналізах були виявлені сліди кокаїну. Звання молодшого лейтенанта і посаду офіцера зі зв'язків з громадськістю він отримав в травні 2013-го.

До обрання батька на пост віце-президента Байден короткий час займав посаду президента хедж-фонду Paradigm Companies: тут він трудився в зв'язці з одним зі своїх дядечків - братом віце-президента Джеймсом Байденом. Бізнес розладнався - в 2007-му і 2008 р пішли судові позови щодо сім'ї Байденом і їх колишнього ділового партнера. До цього Хантер Байден - випускник Джорджтаунського університету і юридичного факультету Єля - трудився лобістом.

Burisma не розголошує розмір виплат членам ради директорів, оскільки є приватною компанією, заявив її спікер 7 грудня пояснивши при цьому, що мова йде про суми, «які не виходять за межі загальноприйнятого» для подібних корпоративних посад.

На питання про британському розслідуванні (воно все ще триває) спікер Burisma відповів так: «Справа була не тільки закрита, але за його підсумками компанія була повністю реабілітована, а факт відшкодування нам судових витрат вже говорить багато про що».

У відповідь на критику пайеттах дій української влади у справі Злочевського в Burisma кажуть: «Потужна система корпоративного управління і прозорість в роботі - саме такі пріоритети поділяють США і керівництво Burisma. Компанія зайнята підготовкою енергетичного сектора до сучасної епохи, що критично важливо для вільної та сильної України ».

Віце-президент Байден грає одну з важливих ролей у реалізації американської політики щодо України: Вашингтон намагається протистояти російській інтервенції на схід країни. Візит віце-президента до Києва на цьому тижні став п'ятим.

За словами Кейт Бедінгфілд, Хантер Байден ніколи не прилітав в Україну разом з батьком. Вона також повідомила, що українські чиновники під час згаданих візитів не обговорювали з віце-президентом ролі Хантера Байдена в компанії Burisma, пише www.nytimes.com.

«Мені хотілося б вірити, що хтось в офісі віце-президента провів належне розслідування цієї ситуації, оскільки, на мій погляд, віце-президент чимало потрудився, щоб донести до України антикорупційний посил. І було б неприємно спостерігати, як щось підриває довіру до цього посилу », - говорить Стівен Пайфер, який займав пост посла США в Україні з 1998-го по 2000 р

Переклад Костянтина Василькевич

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация