Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)

  1. Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис) Перша асоціація, яка виникає в думках при згадці...
  2. Протести щодо будівництва вежі
  3. Будівництво паризького гіганта
  4. останні модернізації
  5. ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ
  6. Сучасний стан Ейфелевої вежі
  7. • Перший поверх
  8. • Другий поверх
  9. • Третій поверх
  10. ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу
  11. Особистий колір вежі
  12. Стрибок у вічність
  13. Реклама на Ейфелевій вежі
  14. Випадок з Гітлером
  15. аферисти
  16. А хтось навіть бере вежу в чоловіки!
  17. Клони по всьому світу
  18. Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)
  19. ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ
  20. Протести щодо будівництва вежі
  21. Будівництво паризького гіганта
  22. останні модернізації
  23. ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ
  24. Сучасний стан Ейфелевої вежі
  25. • Перший поверх
  26. • Другий поверх
  27. • Третій поверх
  28. ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу
  29. Особистий колір вежі
  30. Стрибок у вічність
  31. Реклама на Ейфелевій вежі
  32. Випадок з Гітлером
  33. аферисти
  34. А хтось навіть бере вежу в чоловіки!
  35. Клони по всьому світу
  36. Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)
  37. ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ
  38. Протести щодо будівництва вежі
  39. Будівництво паризького гіганта
  40. останні модернізації
  41. ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ
  42. Сучасний стан Ейфелевої вежі
  43. • Перший поверх
  44. • Другий поверх
  45. • Третій поверх
  46. ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу
  47. Особистий колір вежі
  48. Стрибок у вічність
  49. Реклама на Ейфелевій вежі
  50. Випадок з Гітлером
  51. аферисти
  52. А хтось навіть бере вежу в чоловіки!
  53. Клони по всьому світу
  54. Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)
  55. ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ
  56. Протести щодо будівництва вежі
  57. Будівництво паризького гіганта
  58. останні модернізації
  59. ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ
  60. Сучасний стан Ейфелевої вежі
  61. • Перший поверх
  62. • Другий поверх
  63. • Третій поверх
  64. ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу
  65. Особистий колір вежі
  66. Стрибок у вічність
  67. Реклама на Ейфелевій вежі
  68. Випадок з Гітлером
  69. аферисти
  70. А хтось навіть бере вежу в чоловіки!
  71. Клони по всьому світу
  72. Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)
  73. ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ
  74. Протести щодо будівництва вежі
  75. Будівництво паризького гіганта
  76. останні модернізації
  77. ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ
  78. Сучасний стан Ейфелевої вежі
  79. • Перший поверх
  80. • Другий поверх
  81. • Третій поверх
  82. ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу
  83. Особистий колір вежі
  84. Стрибок у вічність
  85. Реклама на Ейфелевій вежі
  86. Випадок з Гітлером
  87. аферисти
  88. А хтось навіть бере вежу в чоловіки!
  89. Клони по всьому світу

Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)

Перша асоціація, яка виникає в думках при згадці Франції - Ейфелева вежа в Парижі. Всі без винятку екскурсії в Парижі включають її відвідування, залишає яскравий слід в пам'яті туристів. Вся міць споруди, його велич і краса змушує їх подовгу стояти біля підніжжя вежі і, піднявши голови, намагатися зловити поглядом її пік, загублений десь високо в небі.

ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ

Споруджена в 1889 році, Ейфелева вежа спочатку служила тимчасовим спорудженням в якості вхідної арки на територію паризької Всесвітньої виставки. Проект передбачав її 20-річне існування, потім - розбирання. Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників.

Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників

Процес побудови Ейфелевої вежі

Автором і реалізатором ідеї був архітектор Гюстав Ейфель , Який мав чималий досвід у будівництві залізничних мостів. Є версія, що на створення макета його надихнула міланська галерея короля Віктора Еммануїла ІІ.

Гюстав Ейфель - батько Ейфелевої вежі ( Wikipedia )

Уже тоді, під час подачі проекту можна було оцінити могутність майбутньої споруди: на суд комісії Ейфель представив близько 5 тис. Креслень елементів вежі в масштабі оригіналу. У конкурсі розглядалися роботи 107 претендентів, і тільки проект Ейфеля був схвалений. Кінцевий бюджет будівництва дорівнював 7,8 млн франків, які окупилися відразу, за час роботи виставки.

Протести щодо будівництва вежі

Залізна пам'ятка не завжди викликала таке захоплення. Відразу після будівлі вежа здавалася жителям французької столиці безглуздої і громіздкою. На думку місцевої богеми в особі письменників, скульпторів, художників, вона порушувала споконвічну красу Парижа, пригнічуючи його неповторну архітектуру. Їх підтримували прості городяни.

Поль Верлен, Віктор Гюго, Олександр Дюма-син і інші відомі особистості виступали за те, щоб вона була прибрана з паризької вулиці. В муніципалітет був спрямований масовий протест, підписаний багатьма представниками інтелектуальної паризької еліти. Гі де Мопассан, також критикуючи будівництво, при цьому щодня обідав у ресторані вежі, пояснюючи свою поведінку таким чином: тільки звідси її не видно.

Плакат, присвячений відкриттю Всесвітньої Виставки 1889 року в Парижі ( Wikipedia )

Незважаючи на епізодичне неприйняття проекту, будівництво йшло своєю чергою. У 5-метровому котловані під кожну підпору вежі встановили 4 10-метрових блоку. Для забезпечення точного горизонтального рівня кожну з 16 підпірок башти забезпечили гідравлічними домкратами. Спочатку Ейфель планував по кутах платформ розмістити декоративні статуї. Але потім передумав, залишивши лише ажурні арки, які вдало «розбавляли» строгість конструкції.

Креслення, використовувані при будівництві вежі (Wikipedia)

Будівництво паризького гіганта

Процес будівництва спрощувало наявність детальних креслень, а також те, що частини майбутньої споруди надходили на будівельний майданчик в готовому вигляді. Всі металеві складові виготовлялися на заводі Ейфеля недалеко від Парижа. У конструкції було використано 18 тис. Металевих деталей, 2,5 млн заклепок, 2/3 з яких заздалегідь були встановлені в потрібних місцях, що дозволяло заощадити час на свердління отворів і підгонку деталей.

У реалізації проекту брали участь 300 робітників. Їм знадобилося 26 місяців для її зведення: 5 місяців тривала закладка фундаменту, металеві деталі були змонтовані за 21 місяць. В ході робіт народжувалися новинки обладнання та будівельної техніки. Як кажуть гіди в Парижі, вона є пам'ятником великих технічних досягнень того періоду.

Ейфелева вежа в Парижі горда височіє над містом на 324 м. При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу.

При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу

Ейфелева вежа, що височіє над Парижем

останні модернізації

У 80-ті роки минулого століття вежу реконструювали, замінивши вікові металоконструкції більш міцними і легкими.

Окремо варто згадати про висвітлення «залізної дами». Вперше воно було включено в день відкриття і представлено 10-ма тисячами газових ліхтарів, двома прожекторами. Цю красу вінчав маяк на верхівці з символічними квітами французького прапора. Електричні лампи на вежі було встановлено в 1900 році. Золотисте освітлення Ейфелева вежа в Парижі отримала в 1985, до Нового року.

Влітку 2003 року конструкцію «одягли» в нову освітлювальну одяг з 20 тис. Лампочок, встановлених на 40 км проводів. Нова ілюмінація, виготовлені за спеціальним замовленням, обійшлася французької скарбниці в € 4,6 млн.

Останній раз освітлення вежі було модернізовано в 2015 році. Для економії електроенергії електричні лампи замінили світлодіодами. Тоді ж були встановлені 2 вітряні турбіни, теплові панелі, системи збору дощової води.

В важливі для країни дні або на честь деяких державних свят Ейфелева вежа прикрашається спеціальної кольорової ілюмінацією. Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу.

Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу

Ейфелева вежа в кольорах Євросоюзу ( Wikipedia )

ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ

Інженер Ейфель і не підозрював, наскільки довговічною виявиться його споруда. Навіть деякі члени комісії, які взяли доленосне рішення щодо прийняття цього проекту, скептично ставилися до спорудження, мовляв, простоїть вона максимум 20 років, а потім, якщо її НЕ знести, впаде на землю. Ніхто й подумати не міг, наскільки надійним, популярним і прибутковим воно виявиться.

Сучасний стан Ейфелевої вежі

Сьогодні Ейфелева вежа, впевнено піднімається на Марсовому полі є істинним must visit для туристів, які вирішили подивитися Париж. 125 років минуло з дня її офіційного відкриття, а туристичний потік не вичерпується, обчислюючи 7 млн ​​мандрівників на рік. Парижани гордяться і люблять її, алегорично називаючи її «нашою дамою». Символ Парижа доступний для відвідування в будь-який день, а на Великдень і травневі свята графік роботи більш тривалий.

Адреса: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

Телефон: +33 (1) 4411 2345

Режим роботи: з 9-30 до 23-00

Офіційний сайт: http://www.toureiffel.paris/

Дивно, але, наскільки б ви не втомилися від перегляду місцевих визначних пам'яток, цей залізний гігант заворожує. Особливо з настанням сутінків, коли вежа починає світитися тисячами вогнів. Це видовище неможливо забути.

До речі, по ідеї, освітлену вночі вежу можна фотографувати без дозволу компанії SETE, що займається її обслуговуванням. Освітлення (але не сама споруда) є авторським правом, що забороняє несанкціоновано публікувати знімки освітленій вежі. Але, звичайно, допитливі і захоплені туристи фотографують її, не замислюючись про таких формальностях.

Три яруси вежі розташовуються на висоті 57, 115, 276 м. Для підйому туристів на другий ярус передбачено 4 ліфти, п'ятий ліфт піднімає бажаючих на третій рівень.

Розміри Ейфелевої вежі

Надійність Ейфелевої вежі не підлягає сумніву. Досвідченим мостобудівником Ейфелем були враховані всілякі ризики, завдяки чому конструкція з викривленими колонами є дуже стійкою. Амплітудні коливання конструкції під час ураганних вітрів не перевищують 15 см. Середнє відхилення від осьового центру становить 6-8см.

Каси продажу квитків розташовуються біля підніжжя вежі. Тут же до послуг туристів - інформаційні стенди з брошурами і буклетами. У кожній з колон вежі знаходяться сувенірні магазини. Відправити листівку з знаменитого місця можна з поштового відділення в південній колоні. У складі екскурсії можна побачити старі гідравлічні машини, колись піднімали ліфти.

Оскільки поверхи конструкції вміщають не тільки оглядові майданчики, а й інші цікаві туристам об'єкти, про кожного з них варто розповісти окремо.

Перший поверх

Перший поверх споруди знаходиться в пішої доступності, варто подолати 347 сходинок. Оскільки квиток коштує в півтора рази дорожче, то багато хто воліє підніматися пішки. Недолік - у тих, хто не користується ліфтом, немає можливості піднятися на третій поверх.

Тут є ресторан і сувенірний магазин. Багато цікавого можна дізнатися, відвідавши центр Cineiffel з демонстрацією анімації про історію об'єкта. Цій тематиці тут присвячено багато об'єктів: фотографії, постери, всілякі ілюстрації. Французькому народу є чим пишатися!

Незабутні відчуття від відвідування першого поверху Ейфелевої вежі подарують прозору підлогу і балюстради з скла. Не варто побоюватися візуальної крихкості цих елементів - всі технічні нюанси споруди свого часу були ретельно продумані архітектором.

Тут же можна побачити залишки старої сходів, що ведуть в кабінет Гюстава Ейфеля. Відпочити і просто подивитися на Париж можна в зоні відпочинку.

Вид з першого поверху Ейфелевої вежі ( bewilder2009 )

Другий поверх

З майданчика 2-го поверху колони вежі змикаються в єдину конструкцію.
З 115-метрової висоти ярусу відкривається чудова, що не передається словами панорама Парижа. Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?

На цьому рівні можна відвідати чергову сувенірну лавку і історичну галерею, що розповідає про будівництво вежі, зокрема, про роботу ліфтів. На оглядовому майданчику, обладнаної великими панорамними вікнами, виходять чудові фото.

Розкішний обід туристам запропонують в ресторані «Жюль Верн» (Le Jules Verne) , Де подають страви вишуканої французької кузні. Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні.

Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні

Другий поверх башти ( Wikipedia )

Третій поверх

Третій поверх Ейфелевої вежі - Мекка всіх мандрівників. Піднімаючись на оглядовий майданчик, піднесену над містом на 276 м, в ліфті з прозорим склом, можна оглянути приголомшливий вид на Париж, отримавши на все життя яскраві враження. Сходи наверх налічує 1 710 ступенів (спочатку - 1665), однак піднятися сюди можна тільки на ліфті.

Площа останнього поверху невелика, всього 250 кв. м. Одночасно тут можуть поміститися близько 400 відвідувачів. Крім жаданої оглядового майданчика, тут знаходиться особистий кабінет архітектора Ейфеля з восковими фігурами і збереженим оригінальним інтер'єром. До уваги туристів пропонуються панорамні карти з визначенням напрямків до інших пам'яток і містах. Вражаюче виглядає масштабна модель поверху часів відкриття. Бажаючи закріпити в пам'яті приємна подорож на вершину, можна оцінити смак французького шампанського в розташованому тут барі (Champagne Bar) .

Ресторани на території вежі досить дороги, але нестачі в відвідувачів вони не відчувають. При бажанні пообідати чи повечеряти, краще бронювати столики заздалегідь. Перекусити за демократичними цінами можна в буфетах, розташованих на кожному поверсі.

Крім трьох рівнів, у вежі є майданчик біля основи споруди та майданчик з маяком. Сьогодні маяк управляється програмним забезпеченням, доступ сюди дозволено тільки робочим. Вежу увінчує шпиль, прибудований пізніше і неодноразово видозмінювався. Йому відведена функція флагштока, крім того, на ньому закріплені радіо- і телевізійні антени. До речі, звідси в 1921 році велася перша радіотрансляція. У дні різних свят Ейфелева вежа в Парижі служить місцем проведення світлових шоу.

Приголомшливий вид на Париж з третього поверху Ейфелевої вежі

ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу

З вежею і її історією пов'язано багато цікавого. Можливо, щось з відомого можна поставити під сумнів, але основна частина даних цілком має під собою підставу. Ось лише деякі з знайденої інформації.

Особистий колір вежі

У всьому світі лише Ейфелева вежа має свій «особистий», запатентований колір - Ейфелева коричневий. Нинішній колір, що імітує бронзовий, був затверджений в 1968 році. Кожні 7 років колірне покриття конструкції оновлюється. Призначення його не так декоративне, скільки практичне. Завдяки 57 тоннам фарби, що наноситься в 2 шари, ця пам'ятка успішно протистоїть корозії і руйнівного впливу навколишнього середовища.

Процедура відновлення покриття досить складна. Стара фарба віддаляється що подається під високим тиском паром. Стають видно зношені елементи конструкції, які замінюються, потім вся споруда покривається новою фарбою. Всі роботи при цьому виконуються вручну, звичайними кистями.

Цікавий факт: здається нам однорідним колір вежі насправді різний: відтінки знизу і зверху різні. Це необхідно для створення ілюзії її однотонності.

Стрибок у вічність

У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно.
У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно

Реклама на Ейфелевій вежі

У 1925 році Ейфелева вежа прийняла на себе функцію найвищого рекламного носія в історії. Реклама величезних розмірів, куплена Андре Сітроеном, світилася на 3-х сторонах башти. Розташовані вертикально прізвище власника концерну «Citroen» і його назва було видно на 40 км навколо. Крім цього, на висотці по черзі спалахували польоти комет, яскравий зоряний дощ, знаки зодіаку. Пізніше до підсвічування були додані покажчики і годинник. У 1934 році ця підсвітка була демонтована.

У 1934 році ця підсвітка була демонтована

Реклама компанії «Citroen» ( Wikipedia )

Випадок з Гітлером

Під час окупації німцями вежа довела народу свою патріотичність курйозним випадком. Гітлер, приїхавши в Париж, виявив бажання піднятися на її вершину. Буквально напередодні в башті зламався ліфт, тому фюреру не вдалося здійснити свій намір. 4 роки німецькі майстри намагалися полагодити складний механізм, проте їх спроби були марні. Французькі робітники розводили руками, посилаючись на відсутність потрібних запчастин. Примітно, що в 1944, в день звільнення Парижа, раптово ліфт запрацював. Схоже, це була «диверсія на благо».

Схоже, це була «диверсія на благо»

Гітлер на тлі Ейфелевої вежі 23 червня 1940 роки ( Wikipedia )

аферисти

• Ейфелева вежа не раз ставала ласим шматком для різного роду афер. У 1954 році громадянин Швеції, возомнив себе гендиректором акціонерного товариства, вніс пропозицію про покриття конструкції антикорозійною фарбою. Чи то він був досить переконливий, чи то кредитори виявилися занадто довірливі, але аферистові був виданий кредит на придбання 50 тонн фарби, після чого він зник.

• Ще одна масштабна на ті часи афера була здійснена в 1925 році Якийсь Віктор Люстіг, знайшовши момент, коли Париж не міг більше фінансувати вежу, схилив двох забезпечених людей до її фінансування. Отримавши кошти, шахрай зник невідомо куди.

• У 1960 році продавця овочів з Англії Девід Семс продав паризьку пам'ятку як металобрухт голландській фірмі. Аргументуючи фальшивими документами, він сказав, що міський муніципалітет доручив йому демонтувати споруду. В результаті «заходи» фірма втратила свої гроші, а сам шахрай потрапив до в'язниці.

А хтось навіть бере вежу в чоловіки!

• Неймовірний, але достовірний факт: у 2007 році Еріка Ла Тур, що живе в Сан-Франциско, вийшла заміж за Ейфелеву вежу. Рухома любов'ю до значимих об'єктів нерухомості, вона взяла прізвище Ейфель. Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали.

Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали

Та сама Еріка Ла Тур

Клони по всьому світу

Ейфелева вежа успішно «клонується». Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія).

Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія)

Клон Ейфелевої вежі в Лас-Вегасі

Не раз надходили помилкові повідомлення про мінування конструкції. Природно, що висота Ейфелевої вежі не може не привертати людей, схильних до суїциду. Траплялися тут і такі випадки. Відома історія з жінкою, який стрибнув з вежі, приземлилася на дах автомобіля і згодом вийшла заміж за його власника. Багато цікавого відбувається з вежею донині. Воно й зрозуміло: настільки примітний туристичний об'єкт ніколи не позбудеться уваги, радуючи мандрівників своєю величною красою.

Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі!
Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі

Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)

Перша асоціація, яка виникає в думках при згадці Франції - Ейфелева вежа в Парижі. Всі без винятку екскурсії в Парижі включають її відвідування, залишає яскравий слід в пам'яті туристів. Вся міць споруди, його велич і краса змушує їх подовгу стояти біля підніжжя вежі і, піднявши голови, намагатися зловити поглядом її пік, загублений десь високо в небі.

ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ

Споруджена в 1889 році, Ейфелева вежа спочатку служила тимчасовим спорудженням в якості вхідної арки на територію паризької Всесвітньої виставки. Проект передбачав її 20-річне існування, потім - розбирання. Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників.

Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників

Процес побудови Ейфелевої вежі

Автором і реалізатором ідеї був архітектор Гюстав Ейфель , Який мав чималий досвід у будівництві залізничних мостів. Є версія, що на створення макета його надихнула міланська галерея короля Віктора Еммануїла ІІ.

Гюстав Ейфель - батько Ейфелевої вежі ( Wikipedia )

Уже тоді, під час подачі проекту можна було оцінити могутність майбутньої споруди: на суд комісії Ейфель представив близько 5 тис. Креслень елементів вежі в масштабі оригіналу. У конкурсі розглядалися роботи 107 претендентів, і тільки проект Ейфеля був схвалений. Кінцевий бюджет будівництва дорівнював 7,8 млн франків, які окупилися відразу, за час роботи виставки.

Протести щодо будівництва вежі

Залізна пам'ятка не завжди викликала таке захоплення. Відразу після будівлі вежа здавалася жителям французької столиці безглуздої і громіздкою. На думку місцевої богеми в особі письменників, скульпторів, художників, вона порушувала споконвічну красу Парижа, пригнічуючи його неповторну архітектуру. Їх підтримували прості городяни.

Поль Верлен, Віктор Гюго, Олександр Дюма-син і інші відомі особистості виступали за те, щоб вона була прибрана з паризької вулиці. В муніципалітет був спрямований масовий протест, підписаний багатьма представниками інтелектуальної паризької еліти. Гі де Мопассан, також критикуючи будівництво, при цьому щодня обідав у ресторані вежі, пояснюючи свою поведінку таким чином: тільки звідси її не видно.

Плакат, присвячений відкриттю Всесвітньої Виставки 1889 року в Парижі ( Wikipedia )

Незважаючи на епізодичне неприйняття проекту, будівництво йшло своєю чергою. У 5-метровому котловані під кожну підпору вежі встановили 4 10-метрових блоку. Для забезпечення точного горизонтального рівня кожну з 16 підпірок башти забезпечили гідравлічними домкратами. Спочатку Ейфель планував по кутах платформ розмістити декоративні статуї. Але потім передумав, залишивши лише ажурні арки, які вдало «розбавляли» строгість конструкції.

Креслення, використовувані при будівництві вежі (Wikipedia)

Будівництво паризького гіганта

Процес будівництва спрощувало наявність детальних креслень, а також те, що частини майбутньої споруди надходили на будівельний майданчик в готовому вигляді. Всі металеві складові виготовлялися на заводі Ейфеля недалеко від Парижа. У конструкції було використано 18 тис. Металевих деталей, 2,5 млн заклепок, 2/3 з яких заздалегідь були встановлені в потрібних місцях, що дозволяло заощадити час на свердління отворів і підгонку деталей.

У реалізації проекту брали участь 300 робітників. Їм знадобилося 26 місяців для її зведення: 5 місяців тривала закладка фундаменту, металеві деталі були змонтовані за 21 місяць. В ході робіт народжувалися новинки обладнання та будівельної техніки. Як кажуть гіди в Парижі, вона є пам'ятником великих технічних досягнень того періоду.

Ейфелева вежа в Парижі горда височіє над містом на 324 м. При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу.

При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу

Ейфелева вежа, що височіє над Парижем

останні модернізації

У 80-ті роки минулого століття вежу реконструювали, замінивши вікові металоконструкції більш міцними і легкими.

Окремо варто згадати про висвітлення «залізної дами». Вперше воно було включено в день відкриття і представлено 10-ма тисячами газових ліхтарів, двома прожекторами. Цю красу вінчав маяк на верхівці з символічними квітами французького прапора. Електричні лампи на вежі було встановлено в 1900 році. Золотисте освітлення Ейфелева вежа в Парижі отримала в 1985, до Нового року.

Влітку 2003 року конструкцію «одягли» в нову освітлювальну одяг з 20 тис. Лампочок, встановлених на 40 км проводів. Нова ілюмінація, виготовлені за спеціальним замовленням, обійшлася французької скарбниці в € 4,6 млн.

Останній раз освітлення вежі було модернізовано в 2015 році. Для економії електроенергії електричні лампи замінили світлодіодами. Тоді ж були встановлені 2 вітряні турбіни, теплові панелі, системи збору дощової води.

В важливі для країни дні або на честь деяких державних свят Ейфелева вежа прикрашається спеціальної кольорової ілюмінацією. Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу.

Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу

Ейфелева вежа в кольорах Євросоюзу ( Wikipedia )

ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ

Інженер Ейфель і не підозрював, наскільки довговічною виявиться його споруда. Навіть деякі члени комісії, які взяли доленосне рішення щодо прийняття цього проекту, скептично ставилися до спорудження, мовляв, простоїть вона максимум 20 років, а потім, якщо її НЕ знести, впаде на землю. Ніхто й подумати не міг, наскільки надійним, популярним і прибутковим воно виявиться.

Сучасний стан Ейфелевої вежі

Сьогодні Ейфелева вежа, впевнено піднімається на Марсовому полі є істинним must visit для туристів, які вирішили подивитися Париж. 125 років минуло з дня її офіційного відкриття, а туристичний потік не вичерпується, обчислюючи 7 млн ​​мандрівників на рік. Парижани гордяться і люблять її, алегорично називаючи її «нашою дамою». Символ Парижа доступний для відвідування в будь-який день, а на Великдень і травневі свята графік роботи більш тривалий.

Адреса: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

Телефон: +33 (1) 4411 2345

Режим роботи: з 9-30 до 23-00

Офіційний сайт: http://www.toureiffel.paris/

Дивно, але, наскільки б ви не втомилися від перегляду місцевих визначних пам'яток, цей залізний гігант заворожує. Особливо з настанням сутінків, коли вежа починає світитися тисячами вогнів. Це видовище неможливо забути.

До речі, по ідеї, освітлену вночі вежу можна фотографувати без дозволу компанії SETE, що займається її обслуговуванням. Освітлення (але не сама споруда) є авторським правом, що забороняє несанкціоновано публікувати знімки освітленій вежі. Але, звичайно, допитливі і захоплені туристи фотографують її, не замислюючись про таких формальностях.

Три яруси вежі розташовуються на висоті 57, 115, 276 м. Для підйому туристів на другий ярус передбачено 4 ліфти, п'ятий ліфт піднімає бажаючих на третій рівень.

Розміри Ейфелевої вежі

Надійність Ейфелевої вежі не підлягає сумніву. Досвідченим мостобудівником Ейфелем були враховані всілякі ризики, завдяки чому конструкція з викривленими колонами є дуже стійкою. Амплітудні коливання конструкції під час ураганних вітрів не перевищують 15 см. Середнє відхилення від осьового центру становить 6-8см.

Каси продажу квитків розташовуються біля підніжжя вежі. Тут же до послуг туристів - інформаційні стенди з брошурами і буклетами. У кожній з колон вежі знаходяться сувенірні магазини. Відправити листівку з знаменитого місця можна з поштового відділення в південній колоні. У складі екскурсії можна побачити старі гідравлічні машини, колись піднімали ліфти.

Оскільки поверхи конструкції вміщають не тільки оглядові майданчики, а й інші цікаві туристам об'єкти, про кожного з них варто розповісти окремо.

Перший поверх

Перший поверх споруди знаходиться в пішої доступності, варто подолати 347 сходинок. Оскільки квиток коштує в півтора рази дорожче, то багато хто воліє підніматися пішки. Недолік - у тих, хто не користується ліфтом, немає можливості піднятися на третій поверх.

Тут є ресторан і сувенірний магазин. Багато цікавого можна дізнатися, відвідавши центр Cineiffel з демонстрацією анімації про історію об'єкта. Цій тематиці тут присвячено багато об'єктів: фотографії, постери, всілякі ілюстрації. Французькому народу є чим пишатися!

Незабутні відчуття від відвідування першого поверху Ейфелевої вежі подарують прозору підлогу і балюстради з скла. Не варто побоюватися візуальної крихкості цих елементів - всі технічні нюанси споруди свого часу були ретельно продумані архітектором.

Тут же можна побачити залишки старої сходів, що ведуть в кабінет Гюстава Ейфеля. Відпочити і просто подивитися на Париж можна в зоні відпочинку.

Вид з першого поверху Ейфелевої вежі ( bewilder2009 )

Другий поверх

З майданчика 2-го поверху колони вежі змикаються в єдину конструкцію.
З 115-метрової висоти ярусу відкривається чудова, що не передається словами панорама Парижа. Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?

На цьому рівні можна відвідати чергову сувенірну лавку і історичну галерею, що розповідає про будівництво вежі, зокрема, про роботу ліфтів. На оглядовому майданчику, обладнаної великими панорамними вікнами, виходять чудові фото.

Розкішний обід туристам запропонують в ресторані «Жюль Верн» (Le Jules Verne) , Де подають страви вишуканої французької кузні. Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні.

Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні

Другий поверх башти ( Wikipedia )

Третій поверх

Третій поверх Ейфелевої вежі - Мекка всіх мандрівників. Піднімаючись на оглядовий майданчик, піднесену над містом на 276 м, в ліфті з прозорим склом, можна оглянути приголомшливий вид на Париж, отримавши на все життя яскраві враження. Сходи наверх налічує 1710 ступенів (спочатку - тисячу шістсот шістьдесят п'ять), однак піднятися сюди можна тільки на ліфті.

Площа останнього поверху невелика, всього 250 кв. м. Одночасно тут можуть поміститися близько 400 відвідувачів. Крім жаданої оглядового майданчика, тут знаходиться особистий кабінет архітектора Ейфеля з восковими фігурами і збереженим оригінальним інтер'єром. До уваги туристів пропонуються панорамні карти з визначенням напрямків до інших пам'яток і містах. Вражаюче виглядає масштабна модель поверху часів відкриття. Бажаючи закріпити в пам'яті приємна подорож на вершину, можна оцінити смак французького шампанського в розташованому тут барі (Champagne Bar) .

Ресторани на території вежі досить дороги, але нестачі в відвідувачів вони не відчувають. При бажанні пообідати чи повечеряти, краще бронювати столики заздалегідь. Перекусити за демократичними цінами можна в буфетах, розташованих на кожному поверсі.

Крім трьох рівнів, у вежі є майданчик біля основи споруди та майданчик з маяком. Сьогодні маяк управляється програмним забезпеченням, доступ сюди дозволено тільки робочим. Вежу увінчує шпиль, прибудований пізніше і неодноразово видозмінювався. Йому відведена функція флагштока, крім того, на ньому закріплені радіо- і телевізійні антени. До речі, звідси в 1921 році велася перша радіотрансляція. У дні різних свят Ейфелева вежа в Парижі служить місцем проведення світлових шоу.

Приголомшливий вид на Париж з третього поверху Ейфелевої вежі

ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу

З вежею і її історією пов'язано багато цікавого. Можливо, щось з відомого можна поставити під сумнів, але основна частина даних цілком має під собою підставу. Ось лише деякі з знайденої інформації.

Особистий колір вежі

У всьому світі лише Ейфелева вежа має свій «особистий», запатентований колір - Ейфелева коричневий. Нинішній колір, що імітує бронзовий, був затверджений в 1968 році. Кожні 7 років колірне покриття конструкції оновлюється. Призначення його не так декоративне, скільки практичне. Завдяки 57 тоннам фарби, що наноситься в 2 шари, ця пам'ятка успішно протистоїть корозії і руйнівного впливу навколишнього середовища.

Процедура відновлення покриття досить складна. Стара фарба віддаляється що подається під високим тиском паром. Стають видно зношені елементи конструкції, які замінюються, потім вся споруда покривається новою фарбою. Всі роботи при цьому виконуються вручну, звичайними кистями.

Цікавий факт: здається нам однорідним колір вежі насправді різний: відтінки знизу і зверху різні. Це необхідно для створення ілюзії її однотонності.

Стрибок у вічність

У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно.
У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно

Реклама на Ейфелевій вежі

У 1925 році Ейфелева вежа прийняла на себе функцію найвищого рекламного носія в історії. Реклама величезних розмірів, куплена Андре Сітроеном, світилася на 3-х сторонах башти. Розташовані вертикально прізвище власника концерну «Citroen» і його назва було видно на 40 км навколо. Крім цього, на висотці по черзі спалахували польоти комет, яскравий зоряний дощ, знаки зодіаку. Пізніше до підсвічування були додані покажчики і годинник. У 1934 році ця підсвітка була демонтована.

У 1934 році ця підсвітка була демонтована

Реклама компанії «Citroen» ( Wikipedia )

Випадок з Гітлером

Під час окупації німцями вежа довела народу свою патріотичність курйозним випадком. Гітлер, приїхавши в Париж, виявив бажання піднятися на її вершину. Буквально напередодні в башті зламався ліфт, тому фюреру не вдалося здійснити свій намір. 4 роки німецькі майстри намагалися полагодити складний механізм, проте їх спроби були марні. Французькі робітники розводили руками, посилаючись на відсутність потрібних запчастин. Примітно, що в 1944, в день звільнення Парижа, раптово ліфт запрацював. Схоже, це була «диверсія на благо».

Схоже, це була «диверсія на благо»

Гітлер на тлі Ейфелевої вежі 23 червня 1940 роки ( Wikipedia )

аферисти

• Ейфелева вежа не раз ставала ласим шматком для різного роду афер. У 1954 році громадянин Швеції, возомнив себе гендиректором акціонерного товариства, вніс пропозицію про покриття конструкції антикорозійною фарбою. Чи то він був досить переконливий, чи то кредитори виявилися занадто довірливі, але аферистові був виданий кредит на придбання 50 тонн фарби, після чого він зник.

• Ще одна масштабна на ті часи афера була здійснена в 1925 році Якийсь Віктор Люстіг, знайшовши момент, коли Париж не міг більше фінансувати вежу, схилив двох забезпечених людей до її фінансування. Отримавши кошти, шахрай зник невідомо куди.

• У 1960 році продавця овочів з Англії Девід Семс продав паризьку пам'ятку як металобрухт голландській фірмі. Аргументуючи фальшивими документами, він сказав, що міський муніципалітет доручив йому демонтувати споруду. В результаті «заходи» фірма втратила свої гроші, а сам шахрай потрапив до в'язниці.

А хтось навіть бере вежу в чоловіки!

• Неймовірний, але достовірний факт: в 2007 році Еріка Ла Тур, що живе в Сан-Франциско, вийшла заміж за Ейфелеву вежу. Рухома любов'ю до значимих об'єктів нерухомості, вона взяла прізвище Ейфель. Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали.

Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали

Та сама Еріка Ла Тур

Клони по всьому світу

Ейфелева вежа успішно «клонується». Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія).

Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія)

Клон Ейфелевої вежі в Лас-Вегасі

Не раз надходили помилкові повідомлення про мінування конструкції. Природно, що висота Ейфелевої вежі не може не привертати людей, схильних до суїциду. Траплялися тут і такі випадки. Відома історія з жінкою, який стрибнув з вежі, приземлилася на дах автомобіля і згодом вийшла заміж за його власника. Багато цікавого відбувається з вежею донині. Воно й зрозуміло: настільки примітний туристичний об'єкт ніколи не позбудеться уваги, радуючи мандрівників своєю величною красою.

Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі!
Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі

Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)

Перша асоціація, яка виникає в думках при згадці Франції - Ейфелева вежа в Парижі. Всі без винятку екскурсії в Парижі включають її відвідування, залишає яскравий слід в пам'яті туристів. Вся міць споруди, його велич і краса змушує їх подовгу стояти біля підніжжя вежі і, піднявши голови, намагатися зловити поглядом її пік, загублений десь високо в небі.

ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ

Споруджена в 1889 році, Ейфелева вежа спочатку служила тимчасовим спорудженням в якості вхідної арки на територію паризької Всесвітньої виставки. Проект передбачав її 20-річне існування, потім - розбирання. Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників.

Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників

Процес побудови Ейфелевої вежі

Автором і реалізатором ідеї був архітектор Гюстав Ейфель , Який мав чималий досвід у будівництві залізничних мостів. Є версія, що на створення макета його надихнула міланська галерея короля Віктора Еммануїла ІІ.

Гюстав Ейфель - батько Ейфелевої вежі ( Wikipedia )

Уже тоді, під час подачі проекту можна було оцінити могутність майбутньої споруди: на суд комісії Ейфель представив близько 5 тис. Креслень елементів вежі в масштабі оригіналу. У конкурсі розглядалися роботи 107 претендентів, і тільки проект Ейфеля був схвалений. Кінцевий бюджет будівництва дорівнював 7,8 млн франків, які окупилися відразу, за час роботи виставки.

Протести щодо будівництва вежі

Залізна пам'ятка не завжди викликала таке захоплення. Відразу після будівлі вежа здавалася жителям французької столиці безглуздої і громіздкою. На думку місцевої богеми в особі письменників, скульпторів, художників, вона порушувала споконвічну красу Парижа, пригнічуючи його неповторну архітектуру. Їх підтримували прості городяни.

Поль Верлен, Віктор Гюго, Олександр Дюма-син і інші відомі особистості виступали за те, щоб вона була прибрана з паризької вулиці. В муніципалітет був спрямований масовий протест, підписаний багатьма представниками інтелектуальної паризької еліти. Гі де Мопассан, також критикуючи будівництво, при цьому щодня обідав у ресторані вежі, пояснюючи свою поведінку таким чином: тільки звідси її не видно.

Плакат, присвячений відкриттю Всесвітньої Виставки 1889 року в Парижі ( Wikipedia )

Незважаючи на епізодичне неприйняття проекту, будівництво йшло своєю чергою. У 5-метровому котловані під кожну підпору вежі встановили 4 10-метрових блоку. Для забезпечення точного горизонтального рівня кожну з 16 підпірок башти забезпечили гідравлічними домкратами. Спочатку Ейфель планував по кутах платформ розмістити декоративні статуї. Але потім передумав, залишивши лише ажурні арки, які вдало «розбавляли» строгість конструкції.

Креслення, використовувані при будівництві вежі (Wikipedia)

Будівництво паризького гіганта

Процес будівництва спрощувало наявність детальних креслень, а також те, що частини майбутньої споруди надходили на будівельний майданчик в готовому вигляді. Всі металеві складові виготовлялися на заводі Ейфеля недалеко від Парижа. У конструкції було використано 18 тис. Металевих деталей, 2,5 млн заклепок, 2/3 з яких заздалегідь були встановлені в потрібних місцях, що дозволяло заощадити час на свердління отворів і підгонку деталей.

У реалізації проекту брали участь 300 робітників. Їм знадобилося 26 місяців для її зведення: 5 місяців тривала закладка фундаменту, металеві деталі були змонтовані за 21 місяць. В ході робіт народжувалися новинки обладнання та будівельної техніки. Як кажуть гіди в Парижі, вона є пам'ятником великих технічних досягнень того періоду.

Ейфелева вежа в Парижі горда височіє над містом на 324 м. При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу.

При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу

Ейфелева вежа, що височіє над Парижем

останні модернізації

У 80-ті роки минулого століття вежу реконструювали, замінивши вікові металоконструкції більш міцними і легкими.

Окремо варто згадати про висвітлення «залізної дами». Вперше воно було включено в день відкриття і представлено 10-ма тисячами газових ліхтарів, двома прожекторами. Цю красу вінчав маяк на верхівці з символічними квітами французького прапора. Електричні лампи на вежі було встановлено в 1900 році. Золотисте освітлення Ейфелева вежа в Парижі отримала в 1985, до Нового року.

Влітку 2003 року конструкцію «одягли» в нову освітлювальну одяг з 20 тис. Лампочок, встановлених на 40 км проводів. Нова ілюмінація, виготовлені за спеціальним замовленням, обійшлася французької скарбниці в € 4,6 млн.

Останній раз освітлення вежі було модернізовано в 2015 році. Для економії електроенергії електричні лампи замінили світлодіодами. Тоді ж були встановлені 2 вітряні турбіни, теплові панелі, системи збору дощової води.

В важливі для країни дні або на честь деяких державних свят Ейфелева вежа прикрашається спеціальної кольорової ілюмінацією. Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу.

Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу

Ейфелева вежа в кольорах Євросоюзу ( Wikipedia )

ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ

Інженер Ейфель і не підозрював, наскільки довговічною виявиться його споруда. Навіть деякі члени комісії, які взяли доленосне рішення щодо прийняття цього проекту, скептично ставилися до спорудження, мовляв, простоїть вона максимум 20 років, а потім, якщо її НЕ знести, впаде на землю. Ніхто й подумати не міг, наскільки надійним, популярним і прибутковим воно виявиться.

Сучасний стан Ейфелевої вежі

Сьогодні Ейфелева вежа, впевнено піднімається на Марсовому полі є істинним must visit для туристів, які вирішили подивитися Париж. 125 років минуло з дня її офіційного відкриття, а туристичний потік не вичерпується, обчислюючи 7 млн ​​мандрівників на рік. Парижани гордяться і люблять її, алегорично називаючи її «нашою дамою». Символ Парижа доступний для відвідування в будь-який день, а на Великдень і травневі свята графік роботи більш тривалий.

Адреса: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

Телефон: +33 (1) 4411 2345

Режим роботи: з 9-30 до 23-00

Офіційний сайт: http://www.toureiffel.paris/

Дивно, але, наскільки б ви не втомилися від перегляду місцевих визначних пам'яток, цей залізний гігант заворожує. Особливо з настанням сутінків, коли вежа починає світитися тисячами вогнів. Це видовище неможливо забути.

До речі, по ідеї, освітлену вночі вежу можна фотографувати без дозволу компанії SETE, що займається її обслуговуванням. Освітлення (але не сама споруда) є авторським правом, що забороняє несанкціоновано публікувати знімки освітленій вежі. Але, звичайно, допитливі і захоплені туристи фотографують її, не замислюючись про таких формальностях.

Три яруси вежі розташовуються на висоті 57, 115, 276 м. Для підйому туристів на другий ярус передбачено 4 ліфти, п'ятий ліфт піднімає бажаючих на третій рівень.

Розміри Ейфелевої вежі

Надійність Ейфелевої вежі не підлягає сумніву. Досвідченим мостобудівником Ейфелем були враховані всілякі ризики, завдяки чому конструкція з викривленими колонами є дуже стійкою. Амплітудні коливання конструкції під час ураганних вітрів не перевищують 15 см. Середнє відхилення від осьового центру становить 6-8см.

Каси продажу квитків розташовуються біля підніжжя вежі. Тут же до послуг туристів - інформаційні стенди з брошурами і буклетами. У кожній з колон вежі знаходяться сувенірні магазини. Відправити листівку з знаменитого місця можна з поштового відділення в південній колоні. У складі екскурсії можна побачити старі гідравлічні машини, колись піднімали ліфти.

Оскільки поверхи конструкції вміщають не тільки оглядові майданчики, а й інші цікаві туристам об'єкти, про кожного з них варто розповісти окремо.

Перший поверх

Перший поверх споруди знаходиться в пішої доступності, варто подолати 347 сходинок. Оскільки квиток коштує в півтора рази дорожче, то багато хто воліє підніматися пішки. Недолік - у тих, хто не користується ліфтом, немає можливості піднятися на третій поверх.

Тут є ресторан і сувенірний магазин. Багато цікавого можна дізнатися, відвідавши центр Cineiffel з демонстрацією анімації про історію об'єкта. Цій тематиці тут присвячено багато об'єктів: фотографії, постери, всілякі ілюстрації. Французькому народу є чим пишатися!

Незабутні відчуття від відвідування першого поверху Ейфелевої вежі подарують прозору підлогу і балюстради з скла. Не варто побоюватися візуальної крихкості цих елементів - всі технічні нюанси споруди свого часу були ретельно продумані архітектором.

Тут же можна побачити залишки старої сходів, що ведуть в кабінет Гюстава Ейфеля. Відпочити і просто подивитися на Париж можна в зоні відпочинку.

Вид з першого поверху Ейфелевої вежі ( bewilder2009 )

Другий поверх

З майданчика 2-го поверху колони вежі змикаються в єдину конструкцію.
З 115-метрової висоти ярусу відкривається чудова, що не передається словами панорама Парижа. Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?

На цьому рівні можна відвідати чергову сувенірну лавку і історичну галерею, що розповідає про будівництво вежі, зокрема, про роботу ліфтів. На оглядовому майданчику, обладнаної великими панорамними вікнами, виходять чудові фото.

Розкішний обід туристам запропонують в ресторані «Жюль Верн» (Le Jules Verne) , Де подають страви вишуканої французької кузні. Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні.

Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні

Другий поверх башти ( Wikipedia )

Третій поверх

Третій поверх Ейфелевої вежі - Мекка всіх мандрівників. Піднімаючись на оглядовий майданчик, піднесену над містом на 276 м, в ліфті з прозорим склом, можна оглянути приголомшливий вид на Париж, отримавши на все життя яскраві враження. Сходи наверх налічує 1710 ступенів (спочатку - тисячу шістсот шістьдесят п'ять), однак піднятися сюди можна тільки на ліфті.

Площа останнього поверху невелика, всього 250 кв. м. Одночасно тут можуть поміститися близько 400 відвідувачів. Крім жаданої оглядового майданчика, тут знаходиться особистий кабінет архітектора Ейфеля з восковими фігурами і збереженим оригінальним інтер'єром. До уваги туристів пропонуються панорамні карти з визначенням напрямків до інших пам'яток і містах. Вражаюче виглядає масштабна модель поверху часів відкриття. Бажаючи закріпити в пам'яті приємна подорож на вершину, можна оцінити смак французького шампанського в розташованому тут барі (Champagne Bar) .

Ресторани на території вежі досить дороги, але нестачі в відвідувачів вони не відчувають. При бажанні пообідати чи повечеряти, краще бронювати столики заздалегідь. Перекусити за демократичними цінами можна в буфетах, розташованих на кожному поверсі.

Крім трьох рівнів, у вежі є майданчик біля основи споруди та майданчик з маяком. Сьогодні маяк управляється програмним забезпеченням, доступ сюди дозволено тільки робочим. Вежу увінчує шпиль, прибудований пізніше і неодноразово видозмінювався. Йому відведена функція флагштока, крім того, на ньому закріплені радіо- і телевізійні антени. До речі, звідси в 1921 році велася перша радіотрансляція. У дні різних свят Ейфелева вежа в Парижі служить місцем проведення світлових шоу.

Приголомшливий вид на Париж з третього поверху Ейфелевої вежі

ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу

З вежею і її історією пов'язано багато цікавого. Можливо, щось з відомого можна поставити під сумнів, але основна частина даних цілком має під собою підставу. Ось лише деякі з знайденої інформації.

Особистий колір вежі

У всьому світі лише Ейфелева вежа має свій «особистий», запатентований колір - Ейфелева коричневий. Нинішній колір, що імітує бронзовий, був затверджений в 1968 році. Кожні 7 років колірне покриття конструкції оновлюється. Призначення його не так декоративне, скільки практичне. Завдяки 57 тоннам фарби, що наноситься в 2 шари, ця пам'ятка успішно протистоїть корозії і руйнівного впливу навколишнього середовища.

Процедура відновлення покриття досить складна. Стара фарба віддаляється що подається під високим тиском паром. Стають видно зношені елементи конструкції, які замінюються, потім вся споруда покривається новою фарбою. Всі роботи при цьому виконуються вручну, звичайними кистями.

Цікавий факт: здається нам однорідним колір вежі насправді різний: відтінки знизу і зверху різні. Це необхідно для створення ілюзії її однотонності.

Стрибок у вічність

У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно.
У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно

Реклама на Ейфелевій вежі

У 1925 році Ейфелева вежа прийняла на себе функцію найвищого рекламного носія в історії. Реклама величезних розмірів, куплена Андре Сітроеном, світилася на 3-х сторонах башти. Розташовані вертикально прізвище власника концерну «Citroen» і його назва було видно на 40 км навколо. Крім цього, на висотці по черзі спалахували польоти комет, яскравий зоряний дощ, знаки зодіаку. Пізніше до підсвічування були додані покажчики і годинник. У 1934 році ця підсвітка була демонтована.

У 1934 році ця підсвітка була демонтована

Реклама компанії «Citroen» ( Wikipedia )

Випадок з Гітлером

Під час окупації німцями вежа довела народу свою патріотичність курйозним випадком. Гітлер, приїхавши в Париж, виявив бажання піднятися на її вершину. Буквально напередодні в башті зламався ліфт, тому фюреру не вдалося здійснити свій намір. 4 роки німецькі майстри намагалися полагодити складний механізм, проте їх спроби були марні. Французькі робітники розводили руками, посилаючись на відсутність потрібних запчастин. Примітно, що в 1944, в день звільнення Парижа, раптово ліфт запрацював. Схоже, це була «диверсія на благо».

Схоже, це була «диверсія на благо»

Гітлер на тлі Ейфелевої вежі 23 червня 1940 роки ( Wikipedia )

аферисти

• Ейфелева вежа не раз ставала ласим шматком для різного роду афер. У 1954 році громадянин Швеції, возомнив себе гендиректором акціонерного товариства, вніс пропозицію про покриття конструкції антикорозійною фарбою. Чи то він був досить переконливий, чи то кредитори виявилися занадто довірливі, але аферистові був виданий кредит на придбання 50 тонн фарби, після чого він зник.

• Ще одна масштабна на ті часи афера була здійснена в 1925 році Якийсь Віктор Люстіг, знайшовши момент, коли Париж не міг більше фінансувати вежу, схилив двох забезпечених людей до її фінансування. Отримавши кошти, шахрай зник невідомо куди.

• У 1960 році продавця овочів з Англії Девід Семс продав паризьку пам'ятку як металобрухт голландській фірмі. Аргументуючи фальшивими документами, він сказав, що міський муніципалітет доручив йому демонтувати споруду. В результаті «заходи» фірма втратила свої гроші, а сам шахрай потрапив до в'язниці.

А хтось навіть бере вежу в чоловіки!

• Неймовірний, але достовірний факт: в 2007 році Еріка Ла Тур, що живе в Сан-Франциско, вийшла заміж за Ейфелеву вежу. Рухома любов'ю до значимих об'єктів нерухомості, вона взяла прізвище Ейфель. Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали.

Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали

Та сама Еріка Ла Тур

Клони по всьому світу

Ейфелева вежа успішно «клонується». Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія).

Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія)

Клон Ейфелевої вежі в Лас-Вегасі

Не раз надходили помилкові повідомлення про мінування конструкції. Природно, що висота Ейфелевої вежі не може не привертати людей, схильних до суїциду. Траплялися тут і такі випадки. Відома історія з жінкою, який стрибнув з вежі, приземлилася на дах автомобіля і згодом вийшла заміж за його власника. Багато цікавого відбувається з вежею донині. Воно й зрозуміло: настільки примітний туристичний об'єкт ніколи не позбудеться уваги, радуючи мандрівників своєю величною красою.

Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі!
Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі

Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)

Перша асоціація, яка виникає в думках при згадці Франції - Ейфелева вежа в Парижі. Всі без винятку екскурсії в Парижі включають її відвідування, залишає яскравий слід в пам'яті туристів. Вся міць споруди, його велич і краса змушує їх подовгу стояти біля підніжжя вежі і, піднявши голови, намагатися зловити поглядом її пік, загублений десь високо в небі.

ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ

Споруджена в 1889 році, Ейфелева вежа спочатку служила тимчасовим спорудженням в якості вхідної арки на територію паризької Всесвітньої виставки. Проект передбачав її 20-річне існування, потім - розбирання. Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників.

Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників

Процес побудови Ейфелевої вежі

Автором і реалізатором ідеї був архітектор Гюстав Ейфель , Який мав чималий досвід у будівництві залізничних мостів. Є версія, що на створення макета його надихнула міланська галерея короля Віктора Еммануїла ІІ.

Гюстав Ейфель - батько Ейфелевої вежі ( Wikipedia )

Уже тоді, під час подачі проекту можна було оцінити могутність майбутньої споруди: на суд комісії Ейфель представив близько 5 тис. Креслень елементів вежі в масштабі оригіналу. У конкурсі розглядалися роботи 107 претендентів, і тільки проект Ейфеля був схвалений. Кінцевий бюджет будівництва дорівнював 7,8 млн франків, які окупилися відразу, за час роботи виставки.

Протести щодо будівництва вежі

Залізна пам'ятка не завжди викликала таке захоплення. Відразу після будівлі вежа здавалася жителям французької столиці безглуздої і громіздкою. На думку місцевої богеми в особі письменників, скульпторів, художників, вона порушувала споконвічну красу Парижа, пригнічуючи його неповторну архітектуру. Їх підтримували прості городяни.

Поль Верлен, Віктор Гюго, Олександр Дюма-син і інші відомі особистості виступали за те, щоб вона була прибрана з паризької вулиці. В муніципалітет був спрямований масовий протест, підписаний багатьма представниками інтелектуальної паризької еліти. Гі де Мопассан, також критикуючи будівництво, при цьому щодня обідав у ресторані вежі, пояснюючи свою поведінку таким чином: тільки звідси її не видно.

Плакат, присвячений відкриттю Всесвітньої Виставки 1889 року в Парижі ( Wikipedia )

Незважаючи на епізодичне неприйняття проекту, будівництво йшло своєю чергою. У 5-метровому котловані під кожну підпору вежі встановили 4 10-метрових блоку. Для забезпечення точного горизонтального рівня кожну з 16 підпірок башти забезпечили гідравлічними домкратами. Спочатку Ейфель планував по кутах платформ розмістити декоративні статуї. Але потім передумав, залишивши лише ажурні арки, які вдало «розбавляли» строгість конструкції.

Креслення, використовувані при будівництві вежі (Wikipedia)

Будівництво паризького гіганта

Процес будівництва спрощувало наявність детальних креслень, а також те, що частини майбутньої споруди надходили на будівельний майданчик в готовому вигляді. Всі металеві складові виготовлялися на заводі Ейфеля недалеко від Парижа. У конструкції було використано 18 тис. Металевих деталей, 2,5 млн заклепок, 2/3 з яких заздалегідь були встановлені в потрібних місцях, що дозволяло заощадити час на свердління отворів і підгонку деталей.

У реалізації проекту брали участь 300 робітників. Їм знадобилося 26 місяців для її зведення: 5 місяців тривала закладка фундаменту, металеві деталі були змонтовані за 21 місяць. В ході робіт народжувалися новинки обладнання та будівельної техніки. Як кажуть гіди в Парижі, вона є пам'ятником великих технічних досягнень того періоду.

Ейфелева вежа в Парижі горда височіє над містом на 324 м. При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу.

При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу

Ейфелева вежа, що височіє над Парижем

останні модернізації

У 80-ті роки минулого століття вежу реконструювали, замінивши вікові металоконструкції більш міцними і легкими.

Окремо варто згадати про висвітлення «залізної дами». Вперше воно було включено в день відкриття і представлено 10-ма тисячами газових ліхтарів, двома прожекторами. Цю красу вінчав маяк на верхівці з символічними квітами французького прапора. Електричні лампи на вежі було встановлено в 1900 році. Золотисте освітлення Ейфелева вежа в Парижі отримала в 1985, до Нового року.

Влітку 2003 року конструкцію «одягли» в нову освітлювальну одяг з 20 тис. Лампочок, встановлених на 40 км проводів. Нова ілюмінація, виготовлені за спеціальним замовленням, обійшлася французької скарбниці в € 4,6 млн.

Останній раз освітлення вежі було модернізовано в 2015 році. Для економії електроенергії електричні лампи замінили світлодіодами. Тоді ж були встановлені 2 вітряні турбіни, теплові панелі, системи збору дощової води.

В важливі для країни дні або на честь деяких державних свят Ейфелева вежа прикрашається спеціальної кольорової ілюмінацією. Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу.

Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу

Ейфелева вежа в кольорах Євросоюзу ( Wikipedia )

ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ

Інженер Ейфель і не підозрював, наскільки довговічною виявиться його споруда. Навіть деякі члени комісії, які взяли доленосне рішення щодо прийняття цього проекту, скептично ставилися до спорудження, мовляв, простоїть вона максимум 20 років, а потім, якщо її НЕ знести, впаде на землю. Ніхто й подумати не міг, наскільки надійним, популярним і прибутковим воно виявиться.

Сучасний стан Ейфелевої вежі

Сьогодні Ейфелева вежа, впевнено піднімається на Марсовому полі є істинним must visit для туристів, які вирішили подивитися Париж. 125 років минуло з дня її офіційного відкриття, а туристичний потік не вичерпується, обчислюючи 7 млн ​​мандрівників на рік. Парижани гордяться і люблять її, алегорично називаючи її «нашою дамою». Символ Парижа доступний для відвідування в будь-який день, а на Великдень і травневі свята графік роботи більш тривалий.

Адреса: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

Телефон: +33 (1) 4411 2345

Режим роботи: з 9-30 до 23-00

Офіційний сайт: http://www.toureiffel.paris/

Дивно, але, наскільки б ви не втомилися від перегляду місцевих визначних пам'яток, цей залізний гігант заворожує. Особливо з настанням сутінків, коли вежа починає світитися тисячами вогнів. Це видовище неможливо забути.

До речі, по ідеї, освітлену вночі вежу можна фотографувати без дозволу компанії SETE, що займається її обслуговуванням. Освітлення (але не сама споруда) є авторським правом, що забороняє несанкціоновано публікувати знімки освітленій вежі. Але, звичайно, допитливі і захоплені туристи фотографують її, не замислюючись про таких формальностях.

Три яруси вежі розташовуються на висоті 57, 115, 276 м. Для підйому туристів на другий ярус передбачено 4 ліфти, п'ятий ліфт піднімає бажаючих на третій рівень.

Розміри Ейфелевої вежі

Надійність Ейфелевої вежі не підлягає сумніву. Досвідченим мостобудівником Ейфелем були враховані всілякі ризики, завдяки чому конструкція з викривленими колонами є дуже стійкою. Амплітудні коливання конструкції під час ураганних вітрів не перевищують 15 см. Середнє відхилення від осьового центру становить 6-8см.

Каси продажу квитків розташовуються біля підніжжя вежі. Тут же до послуг туристів - інформаційні стенди з брошурами і буклетами. У кожній з колон вежі знаходяться сувенірні магазини. Відправити листівку з знаменитого місця можна з поштового відділення в південній колоні. У складі екскурсії можна побачити старі гідравлічні машини, колись піднімали ліфти.

Оскільки поверхи конструкції вміщають не тільки оглядові майданчики, а й інші цікаві туристам об'єкти, про кожного з них варто розповісти окремо.

Перший поверх

Перший поверх споруди знаходиться в пішої доступності, варто подолати 347 сходинок. Оскільки квиток коштує в півтора рази дорожче, то багато хто воліє підніматися пішки. Недолік - у тих, хто не користується ліфтом, немає можливості піднятися на третій поверх.

Тут є ресторан і сувенірний магазин. Багато цікавого можна дізнатися, відвідавши центр Cineiffel з демонстрацією анімації про історію об'єкта. Цій тематиці тут присвячено багато об'єктів: фотографії, постери, всілякі ілюстрації. Французькому народу є чим пишатися!

Незабутні відчуття від відвідування першого поверху Ейфелевої вежі подарують прозору підлогу і балюстради з скла. Не варто побоюватися візуальної крихкості цих елементів - всі технічні нюанси споруди свого часу були ретельно продумані архітектором.

Тут же можна побачити залишки старої сходів, що ведуть в кабінет Гюстава Ейфеля. Відпочити і просто подивитися на Париж можна в зоні відпочинку.

Вид з першого поверху Ейфелевої вежі ( bewilder2009 )

Другий поверх

З майданчика 2-го поверху колони вежі змикаються в єдину конструкцію.
З 115-метрової висоти ярусу відкривається чудова, що не передається словами панорама Парижа. Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?

На цьому рівні можна відвідати чергову сувенірну лавку і історичну галерею, що розповідає про будівництво вежі, зокрема, про роботу ліфтів. На оглядовому майданчику, обладнаної великими панорамними вікнами, виходять чудові фото.

Розкішний обід туристам запропонують в ресторані «Жюль Верн» (Le Jules Verne) , Де подають страви вишуканої французької кузні. Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні.

Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні

Другий поверх башти ( Wikipedia )

Третій поверх

Третій поверх Ейфелевої вежі - Мекка всіх мандрівників. Піднімаючись на оглядовий майданчик, піднесену над містом на 276 м, в ліфті з прозорим склом, можна оглянути приголомшливий вид на Париж, отримавши на все життя яскраві враження. Сходи наверх налічує 1710 ступенів (спочатку - тисячу шістсот шістьдесят п'ять), однак піднятися сюди можна тільки на ліфті.

Площа останнього поверху невелика, всього 250 кв. м. Одночасно тут можуть поміститися близько 400 відвідувачів. Крім жаданої оглядового майданчика, тут знаходиться особистий кабінет архітектора Ейфеля з восковими фігурами і збереженим оригінальним інтер'єром. До уваги туристів пропонуються панорамні карти з визначенням напрямків до інших пам'яток і містах. Вражаюче виглядає масштабна модель поверху часів відкриття. Бажаючи закріпити в пам'яті приємна подорож на вершину, можна оцінити смак французького шампанського в розташованому тут барі (Champagne Bar) .

Ресторани на території вежі досить дороги, але нестачі в відвідувачів вони не відчувають. При бажанні пообідати чи повечеряти, краще бронювати столики заздалегідь. Перекусити за демократичними цінами можна в буфетах, розташованих на кожному поверсі.

Крім трьох рівнів, у вежі є майданчик біля основи споруди та майданчик з маяком. Сьогодні маяк управляється програмним забезпеченням, доступ сюди дозволено тільки робочим. Вежу увінчує шпиль, прибудований пізніше і неодноразово видозмінювався. Йому відведена функція флагштока, крім того, на ньому закріплені радіо- і телевізійні антени. До речі, звідси в 1921 році велася перша радіотрансляція. У дні різних свят Ейфелева вежа в Парижі служить місцем проведення світлових шоу.

Приголомшливий вид на Париж з третього поверху Ейфелевої вежі

ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу

З вежею і її історією пов'язано багато цікавого. Можливо, щось з відомого можна поставити під сумнів, але основна частина даних цілком має під собою підставу. Ось лише деякі з знайденої інформації.

Особистий колір вежі

У всьому світі лише Ейфелева вежа має свій «особистий», запатентований колір - Ейфелева коричневий. Нинішній колір, що імітує бронзовий, був затверджений в 1968 році. Кожні 7 років колірне покриття конструкції оновлюється. Призначення його не так декоративне, скільки практичне. Завдяки 57 тоннам фарби, що наноситься в 2 шари, ця пам'ятка успішно протистоїть корозії і руйнівного впливу навколишнього середовища.

Процедура відновлення покриття досить складна. Стара фарба віддаляється що подається під високим тиском паром. Стають видно зношені елементи конструкції, які замінюються, потім вся споруда покривається новою фарбою. Всі роботи при цьому виконуються вручну, звичайними кистями.

Цікавий факт: здається нам однорідним колір вежі насправді різний: відтінки знизу і зверху різні. Це необхідно для створення ілюзії її однотонності.

Стрибок у вічність

У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно.
У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно

Реклама на Ейфелевій вежі

У 1925 році Ейфелева вежа прийняла на себе функцію найвищого рекламного носія в історії. Реклама величезних розмірів, куплена Андре Сітроеном, світилася на 3-х сторонах башти. Розташовані вертикально прізвище власника концерну «Citroen» і його назва було видно на 40 км навколо. Крім цього, на висотці по черзі спалахували польоти комет, яскравий зоряний дощ, знаки зодіаку. Пізніше до підсвічування були додані покажчики і годинник. У 1934 році ця підсвітка була демонтована.

У 1934 році ця підсвітка була демонтована

Реклама компанії «Citroen» ( Wikipedia )

Випадок з Гітлером

Під час окупації німцями вежа довела народу свою патріотичність курйозним випадком. Гітлер, приїхавши в Париж, виявив бажання піднятися на її вершину. Буквально напередодні в башті зламався ліфт, тому фюреру не вдалося здійснити свій намір. 4 роки німецькі майстри намагалися полагодити складний механізм, проте їх спроби були марні. Французькі робітники розводили руками, посилаючись на відсутність потрібних запчастин. Примітно, що в 1944, в день звільнення Парижа, раптово ліфт запрацював. Схоже, це була «диверсія на благо».

Схоже, це була «диверсія на благо»

Гітлер на тлі Ейфелевої вежі 23 червня 1940 роки ( Wikipedia )

аферисти

• Ейфелева вежа не раз ставала ласим шматком для різного роду афер. У 1954 році громадянин Швеції, возомнив себе гендиректором акціонерного товариства, вніс пропозицію про покриття конструкції антикорозійною фарбою. Чи то він був досить переконливий, чи то кредитори виявилися занадто довірливі, але аферистові був виданий кредит на придбання 50 тонн фарби, після чого він зник.

• Ще одна масштабна на ті часи афера була здійснена в 1925 році Якийсь Віктор Люстіг, знайшовши момент, коли Париж не міг більше фінансувати вежу, схилив двох забезпечених людей до її фінансування. Отримавши кошти, шахрай зник невідомо куди.

• У 1960 році продавця овочів з Англії Девід Семс продав паризьку пам'ятку як металобрухт голландській фірмі. Аргументуючи фальшивими документами, він сказав, що міський муніципалітет доручив йому демонтувати споруду. В результаті «заходи» фірма втратила свої гроші, а сам шахрай потрапив до в'язниці.

А хтось навіть бере вежу в чоловіки!

• Неймовірний, але достовірний факт: у 2007 році Еріка Ла Тур, що живе в Сан-Франциско, вийшла заміж за Ейфелеву вежу. Рухома любов'ю до значимих об'єктів нерухомості, вона взяла прізвище Ейфель. Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали.

Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали

Та сама Еріка Ла Тур

Клони по всьому світу

Ейфелева вежа успішно «клонується». Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія).

Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія)

Клон Ейфелевої вежі в Лас-Вегасі

Не раз надходили помилкові повідомлення про мінування конструкції. Природно, що висота Ейфелевої вежі не може не привертати людей, схильних до суїциду. Траплялися тут і такі випадки. Відома історія з жінкою, який стрибнув з вежі, приземлилася на дах автомобіля і згодом вийшла заміж за його власника. Багато цікавого відбувається з вежею донині. Воно й зрозуміло: настільки примітний туристичний об'єкт ніколи не позбудеться уваги, радуючи мандрівників своєю величною красою.

Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі!
Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі

Ейфелева вежа в Парижі 2019 (висота, фото, опис)

Перша асоціація, яка виникає в думках при згадці Франції - Ейфелева вежа в Парижі. Всі без винятку екскурсії в Парижі включають її відвідування, залишає яскравий слід в пам'яті туристів. Вся міць споруди, його велич і краса змушує їх подовгу стояти біля підніжжя вежі і, піднявши голови, намагатися зловити поглядом її пік, загублений десь високо в небі.

ЕЙФЕЛЕВА ВЕЖА: ТРОХИ ІСТОРІЇ

Споруджена в 1889 році, Ейфелева вежа спочатку служила тимчасовим спорудженням в якості вхідної арки на територію паризької Всесвітньої виставки. Проект передбачав її 20-річне існування, потім - розбирання. Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників.

Але її долю, знамениту і довговічну, визначили любов туристів і комерційна складова, яка робить відчутну частку до міського бюджету завдяки безперервної популярності серед мандрівників

Процес побудови Ейфелевої вежі

Автором і реалізатором ідеї був архітектор Гюстав Ейфель , Який мав чималий досвід у будівництві залізничних мостів. Є версія, що на створення макета його надихнула міланська галерея короля Віктора Еммануїла ІІ.

Гюстав Ейфель - батько Ейфелевої вежі ( Wikipedia )

Уже тоді, під час подачі проекту можна було оцінити могутність майбутньої споруди: на суд комісії Ейфель представив близько 5 тис. Креслень елементів вежі в масштабі оригіналу. У конкурсі розглядалися роботи 107 претендентів, і тільки проект Ейфеля був схвалений. Кінцевий бюджет будівництва дорівнював 7,8 млн франків, які окупилися відразу, за час роботи виставки.

Протести щодо будівництва вежі

Залізна пам'ятка не завжди викликала таке захоплення. Відразу після будівлі вежа здавалася жителям французької столиці безглуздої і громіздкою. На думку місцевої богеми в особі письменників, скульпторів, художників, вона порушувала споконвічну красу Парижа, пригнічуючи його неповторну архітектуру. Їх підтримували прості городяни.

Поль Верлен, Віктор Гюго, Олександр Дюма-син і інші відомі особистості виступали за те, щоб вона була прибрана з паризької вулиці. В муніципалітет був спрямований масовий протест, підписаний багатьма представниками інтелектуальної паризької еліти. Гі де Мопассан, також критикуючи будівництво, при цьому щодня обідав у ресторані вежі, пояснюючи свою поведінку таким чином: тільки звідси її не видно.

Плакат, присвячений відкриттю Всесвітньої Виставки 1889 року в Парижі ( Wikipedia )

Незважаючи на епізодичне неприйняття проекту, будівництво йшло своєю чергою. У 5-метровому котловані під кожну підпору вежі встановили 4 10-метрових блоку. Для забезпечення точного горизонтального рівня кожну з 16 підпірок башти забезпечили гідравлічними домкратами. Спочатку Ейфель планував по кутах платформ розмістити декоративні статуї. Але потім передумав, залишивши лише ажурні арки, які вдало «розбавляли» строгість конструкції.

Креслення, використовувані при будівництві вежі (Wikipedia)

Будівництво паризького гіганта

Процес будівництва спрощувало наявність детальних креслень, а також те, що частини майбутньої споруди надходили на будівельний майданчик в готовому вигляді. Всі металеві складові виготовлялися на заводі Ейфеля недалеко від Парижа. У конструкції було використано 18 тис. Металевих деталей, 2,5 млн заклепок, 2/3 з яких заздалегідь були встановлені в потрібних місцях, що дозволяло заощадити час на свердління отворів і підгонку деталей.

У реалізації проекту брали участь 300 робітників. Їм знадобилося 26 місяців для її зведення: 5 місяців тривала закладка фундаменту, металеві деталі були змонтовані за 21 місяць. В ході робіт народжувалися новинки обладнання та будівельної техніки. Як кажуть гіди в Парижі, вона є пам'ятником великих технічних досягнень того періоду.

Ейфелева вежа в Парижі горда височіє над містом на 324 м. При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу.

При вазі металевої конструкції 7300 тонн вона наочно свідчить про зухвалість архітектурного рішення, настільки незвичного і неприйнятного для того часу

Ейфелева вежа, що височіє над Парижем

останні модернізації

У 80-ті роки минулого століття вежу реконструювали, замінивши вікові металоконструкції більш міцними і легкими.

Окремо варто згадати про висвітлення «залізної дами». Вперше воно було включено в день відкриття і представлено 10-ма тисячами газових ліхтарів, двома прожекторами. Цю красу вінчав маяк на верхівці з символічними квітами французького прапора. Електричні лампи на вежі було встановлено в 1900 році. Золотисте освітлення Ейфелева вежа в Парижі отримала в 1985, до Нового року.

Влітку 2003 року конструкцію «одягли» в нову освітлювальну одяг з 20 тис. Лампочок, встановлених на 40 км проводів. Нова ілюмінація, виготовлені за спеціальним замовленням, обійшлася французької скарбниці в € 4,6 млн.

Останній раз освітлення вежі було модернізовано в 2015 році. Для економії електроенергії електричні лампи замінили світлодіодами. Тоді ж були встановлені 2 вітряні турбіни, теплові панелі, системи збору дощової води.

В важливі для країни дні або на честь деяких державних свят Ейфелева вежа прикрашається спеціальної кольорової ілюмінацією. Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу.

Так, у 2008 році (рік виконання Францією функцій голови ЄС) вона якийсь час підсвічувалася кольорами прапора Євросоюзу

Ейфелева вежа в кольорах Євросоюзу ( Wikipedia )

ГОЛОВНИЙ ПАРИЗЬКИЙ СИМВОЛ СЬОГОДЕННЯ

Інженер Ейфель і не підозрював, наскільки довговічною виявиться його споруда. Навіть деякі члени комісії, які взяли доленосне рішення щодо прийняття цього проекту, скептично ставилися до спорудження, мовляв, простоїть вона максимум 20 років, а потім, якщо її НЕ знести, впаде на землю. Ніхто й подумати не міг, наскільки надійним, популярним і прибутковим воно виявиться.

Сучасний стан Ейфелевої вежі

Сьогодні Ейфелева вежа, впевнено піднімається на Марсовому полі є істинним must visit для туристів, які вирішили подивитися Париж. 125 років минуло з дня її офіційного відкриття, а туристичний потік не вичерпується, обчислюючи 7 млн ​​мандрівників на рік. Парижани гордяться і люблять її, алегорично називаючи її «нашою дамою». Символ Парижа доступний для відвідування в будь-який день, а на Великдень і травневі свята графік роботи більш тривалий.

Адреса: Champ de Mars, 5 Avenue Anatole France, 75007 Paris, France

Телефон: +33 (1) 4411 2345

Режим роботи: з 9-30 до 23-00

Офіційний сайт: http://www.toureiffel.paris/

Дивно, але, наскільки б ви не втомилися від перегляду місцевих визначних пам'яток, цей залізний гігант заворожує. Особливо з настанням сутінків, коли вежа починає світитися тисячами вогнів. Це видовище неможливо забути.

До речі, по ідеї, освітлену вночі вежу можна фотографувати без дозволу компанії SETE, що займається її обслуговуванням. Освітлення (але не сама споруда) є авторським правом, що забороняє несанкціоновано публікувати знімки освітленій вежі. Але, звичайно, допитливі і захоплені туристи фотографують її, не замислюючись про таких формальностях.

Три яруси вежі розташовуються на висоті 57, 115, 276 м. Для підйому туристів на другий ярус передбачено 4 ліфти, п'ятий ліфт піднімає бажаючих на третій рівень.

Розміри Ейфелевої вежі

Надійність Ейфелевої вежі не підлягає сумніву. Досвідченим мостобудівником Ейфелем були враховані всілякі ризики, завдяки чому конструкція з викривленими колонами є дуже стійкою. Амплітудні коливання конструкції під час ураганних вітрів не перевищують 15 см. Середнє відхилення від осьового центру становить 6-8см.

Каси продажу квитків розташовуються біля підніжжя вежі. Тут же до послуг туристів - інформаційні стенди з брошурами і буклетами. У кожній з колон вежі знаходяться сувенірні магазини. Відправити листівку з знаменитого місця можна з поштового відділення в південній колоні. У складі екскурсії можна побачити старі гідравлічні машини, колись піднімали ліфти.

Оскільки поверхи конструкції вміщають не тільки оглядові майданчики, а й інші цікаві туристам об'єкти, про кожного з них варто розповісти окремо.

Перший поверх

Перший поверх споруди знаходиться в пішої доступності, варто подолати 347 сходинок. Оскільки квиток коштує в півтора рази дорожче, то багато хто воліє підніматися пішки. Недолік - у тих, хто не користується ліфтом, немає можливості піднятися на третій поверх.

Тут є ресторан і сувенірний магазин. Багато цікавого можна дізнатися, відвідавши центр Cineiffel з демонстрацією анімації про історію об'єкта. Цій тематиці тут присвячено багато об'єктів: фотографії, постери, всілякі ілюстрації. Французькому народу є чим пишатися!

Незабутні відчуття від відвідування першого поверху Ейфелевої вежі подарують прозору підлогу і балюстради з скла. Не варто побоюватися візуальної крихкості цих елементів - всі технічні нюанси споруди свого часу були ретельно продумані архітектором.

Тут же можна побачити залишки старої сходів, що ведуть в кабінет Гюстава Ейфеля. Відпочити і просто подивитися на Париж можна в зоні відпочинку.

Вид з першого поверху Ейфелевої вежі ( bewilder2009 )

Другий поверх

З майданчика 2-го поверху колони вежі змикаються в єдину конструкцію.
З 115-метрової висоти ярусу відкривається чудова, що не передається словами панорама Парижа. Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?

На цьому рівні можна відвідати чергову сувенірну лавку і історичну галерею, що розповідає про будівництво вежі, зокрема, про роботу ліфтів. На оглядовому майданчику, обладнаної великими панорамними вікнами, виходять чудові фото.

Розкішний обід туристам запропонують в ресторані «Жюль Верн» (Le Jules Verne) , Де подають страви вишуканої французької кузні. Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні.

Сюди можна потрапити безпосередньо з землі за допомогою ліфта, що курсує в південній колоні

Другий поверх башти ( Wikipedia )

Третій поверх

Третій поверх Ейфелевої вежі - Мекка всіх мандрівників. Піднімаючись на оглядовий майданчик, піднесену над містом на 276 м, в ліфті з прозорим склом, можна оглянути приголомшливий вид на Париж, отримавши на все життя яскраві враження. Сходи наверх налічує 1710 ступенів (спочатку - тисячу шістсот шістьдесят п'ять), однак піднятися сюди можна тільки на ліфті.

Площа останнього поверху невелика, всього 250 кв. м. Одночасно тут можуть поміститися близько 400 відвідувачів. Крім жаданої оглядового майданчика, тут знаходиться особистий кабінет архітектора Ейфеля з восковими фігурами і збереженим оригінальним інтер'єром. До уваги туристів пропонуються панорамні карти з визначенням напрямків до інших пам'яток і містах. Вражаюче виглядає масштабна модель поверху часів відкриття. Бажаючи закріпити в пам'яті приємна подорож на вершину, можна оцінити смак французького шампанського в розташованому тут барі (Champagne Bar) .

Ресторани на території вежі досить дороги, але нестачі в відвідувачів вони не відчувають. При бажанні пообідати чи повечеряти, краще бронювати столики заздалегідь. Перекусити за демократичними цінами можна в буфетах, розташованих на кожному поверсі.

Крім трьох рівнів, у вежі є майданчик біля основи споруди та майданчик з маяком. Сьогодні маяк управляється програмним забезпеченням, доступ сюди дозволено тільки робочим. Вежу увінчує шпиль, прибудований пізніше і неодноразово видозмінювався. Йому відведена функція флагштока, крім того, на ньому закріплені радіо- і телевізійні антени. До речі, звідси в 1921 році велася перша радіотрансляція. У дні різних свят Ейфелева вежа в Парижі служить місцем проведення світлових шоу.

Приголомшливий вид на Париж з третього поверху Ейфелевої вежі

ИНТЕРЕСНОЕ про Ейфелеву вежу

З вежею і її історією пов'язано багато цікавого. Можливо, щось з відомого можна поставити під сумнів, але основна частина даних цілком має під собою підставу. Ось лише деякі з знайденої інформації.

Особистий колір вежі

У всьому світі лише Ейфелева вежа має свій «особистий», запатентований колір - Ейфелева коричневий. Нинішній колір, що імітує бронзовий, був затверджений в 1968 році. Кожні 7 років колірне покриття конструкції оновлюється. Призначення його не так декоративне, скільки практичне. Завдяки 57 тоннам фарби, що наноситься в 2 шари, ця пам'ятка успішно протистоїть корозії і руйнівного впливу навколишнього середовища.

Процедура відновлення покриття досить складна. Стара фарба віддаляється що подається під високим тиском паром. Стають видно зношені елементи конструкції, які замінюються, потім вся споруда покривається новою фарбою. Всі роботи при цьому виконуються вручну, звичайними кистями.

Цікавий факт: здається нам однорідним колір вежі насправді різний: відтінки знизу і зверху різні. Це необхідно для створення ілюзії її однотонності.

Стрибок у вічність

У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно.
У 1912 році з висоти 1-го поверху стрибнув невдалий кравець з парашутом власного винаходу, стрибок закінчився плачевно

Реклама на Ейфелевій вежі

У 1925 році Ейфелева вежа прийняла на себе функцію найвищого рекламного носія в історії. Реклама величезних розмірів, куплена Андре Сітроеном, світилася на 3-х сторонах башти. Розташовані вертикально прізвище власника концерну «Citroen» і його назва було видно на 40 км навколо. Крім цього, на висотці по черзі спалахували польоти комет, яскравий зоряний дощ, знаки зодіаку. Пізніше до підсвічування були додані покажчики і годинник. У 1934 році ця підсвітка була демонтована.

У 1934 році ця підсвітка була демонтована

Реклама компанії «Citroen» ( Wikipedia )

Випадок з Гітлером

Під час окупації німцями вежа довела народу свою патріотичність курйозним випадком. Гітлер, приїхавши в Париж, виявив бажання піднятися на її вершину. Буквально напередодні в башті зламався ліфт, тому фюреру не вдалося здійснити свій намір. 4 роки німецькі майстри намагалися полагодити складний механізм, проте їх спроби були марні. Французькі робітники розводили руками, посилаючись на відсутність потрібних запчастин. Примітно, що в 1944, в день звільнення Парижа, раптово ліфт запрацював. Схоже, це була «диверсія на благо».

Схоже, це була «диверсія на благо»

Гітлер на тлі Ейфелевої вежі 23 червня 1940 роки ( Wikipedia )

аферисти

• Ейфелева вежа не раз ставала ласим шматком для різного роду афер. У 1954 році громадянин Швеції, возомнив себе гендиректором акціонерного товариства, вніс пропозицію про покриття конструкції антикорозійною фарбою. Чи то він був досить переконливий, чи то кредитори виявилися занадто довірливі, але аферистові був виданий кредит на придбання 50 тонн фарби, після чого він зник.

• Ще одна масштабна на ті часи афера була здійснена в 1925 році Якийсь Віктор Люстіг, знайшовши момент, коли Париж не міг більше фінансувати вежу, схилив двох забезпечених людей до її фінансування. Отримавши кошти, шахрай зник невідомо куди.

• У 1960 році продавця овочів з Англії Девід Семс продав паризьку пам'ятку як металобрухт голландській фірмі. Аргументуючи фальшивими документами, він сказав, що міський муніципалітет доручив йому демонтувати споруду. В результаті «заходи» фірма втратила свої гроші, а сам шахрай потрапив до в'язниці.

А хтось навіть бере вежу в чоловіки!

• Неймовірний, але достовірний факт: у 2007 році Еріка Ла Тур, що живе в Сан-Франциско, вийшла заміж за Ейфелеву вежу. Рухома любов'ю до значимих об'єктів нерухомості, вона взяла прізвище Ейфель. Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали.

Влада дозволила американці змінити ім'я, але шлюб не визнали

Та сама Еріка Ла Тур

Клони по всьому світу

Ейфелева вежа успішно «клонується». Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія).

Її маленькі копії різної величини є в Варні (Болгарія), місті Слобозія (Румунія), Лас-Вегасі (США), Актау (Казахстан), Копенгагені (Данія)

Клон Ейфелевої вежі в Лас-Вегасі

Не раз надходили помилкові повідомлення про мінування конструкції. Природно, що висота Ейфелевої вежі не може не привертати людей, схильних до суїциду. Траплялися тут і такі випадки. Відома історія з жінкою, який стрибнув з вежі, приземлилася на дах автомобіля і згодом вийшла заміж за його власника. Багато цікавого відбувається з вежею донині. Воно й зрозуміло: настільки примітний туристичний об'єкт ніколи не позбудеться уваги, радуючи мандрівників своєю величною красою.

Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі!
Подивіться дане відео, що показує Ейфелеву вежу у всій красі

Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?
Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?
Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?
Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?
Сюди ведуть 674 сходинки, але, перш ніж зробити піший підйом, варто подумати: можливо, підйом на ліфті принесе вам більше задоволення?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация