Екскурсія Місто Болгар від гіда Наталія Черезова по Республіці Татарстану в Росії

  1. формування PDF
  2. Додати фотографії до місця
  3. Місця в екскурсії

Тематична екскурсія Місто Болгар від індивідуального гіда Наталія Черезова по Республіці Татарстану в Росії з описом, фотографіями, списком відвідуваних місць, які можна подивитися на карті, порадами, що взяти з собою, докладними цінами на людину або групу, із зазначенням тривалості екскурсії. Ви можете забронювати екскурсію Місто Болгар або ж задати питання гіду, зв'язавшись з ним безпосередньо. Тематична екскурсія Місто Болгар від індивідуального гіда Наталія Черезова по Республіці Татарстану в Росії з описом, фотографіями, списком відвідуваних місць, які можна подивитися на карті, порадами, що взяти з собою, докладними цінами на людину або групу, із зазначенням тривалості екскурсії

формування PDF

Будь ласка, виберіть орієнтацію документа


Додати відгук

Додати фотографії до місця

Інформація про екскурсію

Тема історична , Виїзна Де проходить Республіка Татарстан, Росія Надано «гід" Наталія Черезова "» Місце зустрічі Казань, Росія Тривалість 12 годин (протягом дня) Екскурсійні дні по домовленості Якою мовою Англійська, Німецька, Російська Група можна c дітьми, можна c маленькими дітьми, підходить для людей з огранич. можливостями

Болгарський державний історико-архітектурний музей-заповідник розташований поруч з центром Спаського району - містом Болгар, який знаходиться в 180 км від Казані і в 100 км від Ульяновська. Цікавий природно-географічний ландшафт Болгарського городища надовго запам'ятовується своєю своєрідністю.
За останні роки сотні тисяч людей з Росії, ближнього і далекого зарубіжжя відвідали Болгарський музей-заповідник.
Екскурсійні маршрути проходять найцікавішими місцями заповідника.
Для туристичних груп і окремих відвідувачів музею-заповідника пропонується екскурсійна програма по Болгарському городища
«Болгарське городище - музей під відкритим небом».
Маршрут передбачає відвідування й огляд пам'яток археології та архітектури Болгарського городища XIII-XIV ст. з центрального комплексу, до якого входять такі пам'ятники архітектури:
Соборна мечеть - пам'ятник архітектури XIII ст. і Великий мінарет, відновлений в 2000 році.
Соборна мечеть і Великий мінарет були головною будівлею в середньовічному Болгаре, де читали намаз, здійснювали релігійні обряди, вимовляли азан. В даний час пам'ятник для мусульман-паломників також носить культовий характер. Люди, що приїжджають віруючі читають намаз на Соборній мечеті, особливо в дні святкування чергової річниці прийняття ісламу. Для відтворення у відвідувачів більш повного уявлення про пам'ятник і більш комфортного проведення ритуальних обрядів в даний час ведуться реставраційні роботи і роботи по реконструкції пам'ятника.
Північний мавзолей - пам'ятник XIV в., Розташований навпроти головного входу Соборної мечеті. Сьогодні всередині пам'ятника діє виставка булгарських епіграфічних пам'ятників. Збережені епіграфічні пам'ятники мають канонічну напис, що складається з коранічного вислови, імені, родоводу і дати смерті був похований. Стели з рослинної і геометричної орнаментацией, яскраво вираженим тимпаном є частиною багатого архітектурної спадщини булгар.
Східний мавзолей - пам'ятник XIV в., Розташований на схід від Соборної мечеті, за своєю архітектурою належав до типу мусульманських шатрових усипальниць з виносним порталом. Відвідувачі не можуть не відзначити майстерність болгарських будівельників, які створили таке чудесне мереживо-купол з маленьких туфових цеглинок. Східний мавзолей, найбільш повно зберігся пам'ятник серед інших будівель булгарской архітектури. У пам'ятнику буде представлена ​​експозиція «Похоронний обряд у булгар».
Церква Успіння - пам'ятник архітектури XVIII ст., Побудована для православного монастиря XVIII ст. У будівлі церкви готується експозиція, що розповідає про село Болгари і Спаському районі.
Далі маршрут веде до археологічного розкопу, що відкриває «Будинок з вежами» або «Палац Бату-хана» - пам'ятник XIII-XIV ст., Де ведуться археологічні дослідження.
По маршруту на віддалені пам'ятники архітектури Болгарського городища можна оглянути руїни древньої лазні. Східна палата (Ханська лазня) - пам'ятник XIII в., Одна з ранніх кам'яних будівель на городище. Знаходиться недалеко від центру стародавнього міста і безпосередній близькості до Ханського палацу.
По мосту через Єрусалимський яр йде перехід до «Ханському» цвинтаря. Де збереглися Малий мінарет і Ханська усипальниця - пам'ятники XIV в. Даний район, розташований за межами домонгольського міста, інтенсивно почав освоюватися після подій 1236 року. У другій половині ХIII століття тут розташовувався житловий масив і кладовище. У першій половині ХIV століття на цьому місці виникає будівлю мечеті з підпільної системою опалення. Пізніше до центральної будівлі був прибудований зі східною і малий із західного боку мавзолеї. У другій половині ХIV століття мавзолеї були перебудовані і зведені під єдиний архітектурний ансамбль. Під час археологічних досліджень в трьох усипальницях було розкрите 18 поховань, здійснених за мусульманським обрядом. Серед похованих були чоловіки, жінки і діти. Все це говорить про те, що мавзолеї були сімейними усипальницями знатних прізвищ міста. Малий мінарет є частиною комплексу з Ханському усипальницею. За переказами на цьому місці поховані сахіби, перші проповідники ісламу на болгарській землі.
Наступним об'єктом огляду є Біла палата - пам'ятник XIV в. Баня мала аналогічну Східної палаті підпільну систему опалення, систему водопостачання і каналізації. На цьому пам'ятнику вони виявлені археологічно. Три криниці, розташовані на південь і захід від будівлі, забезпечували баню водою. Використана вода стікала в водозабірних колодязь в центральній частині будівлі і виводилася назовні через отвір західної стіни. Оскільки Біла палата зруйнувалася тільки в 60-і роки XIX століття, збереглися її численні описи і малюнки, зроблені в другій половині XVIII- першій половині XIX століть. Кращими треба вважати такі: опис і малюнки П.С.Палласом 1768г., Ф.Ердмана 20-х рр. XIX століття, малюнки П.П.Свіньіна 1823г., План, креслення А.Шмідта 1827г. і малюнки М.М. і Н.Г. Чернецової 1838г.
Ще від Білої палати видно Чорна палата - пам'ятник XIV в. Дослідники Чорну палату називають усипальницею (Егерев, Ахметзянов), мечеттю і медресе (Березін), судно палатою (Ердман, Свиньїн). З Чорної палатою пов'язано кілька легенд, найбільш барвиста з них «про що не згорає царівну». Інша татарська легенда пов'язує Чорну палату з дівочої медресе Туйбіке.
Завершується пішохідний маршрут оглядом Пам'ятного знака, що зводиться на честь прийняття ісламу волзькими булгарами на високому волзькому березі. Він є одним з об'єктів, що будуються в рамках реалізації Комплексного проекту «Культурна спадщина - острів-град Свіяжск і древній Болгар».
Далі маршрутом передбачається переїзд на Малий містечко - архітектурний комплекс, пам'ятник XIII-XIV ст. Тут збереглися руїни в'їзних воріт Малого містечка. Будинки служили караван-сараєм і іспользовавалісь для проведення культових мусульманських обрядів.
Тут же при південному в'їзді на територію Болгарського городища відвідувачі можуть оглянути реконструкції дерев'яних фортечних башт (в'їзні ворота) і фрагмента кріпосної стіни.
Навпаки в'їзних воріт створюється музейно-туристичний комплекс «Музей хліба». Де буде представлена ​​експозиція, що розповідає про розвиток сільського господарства в регіоні. Тут же будуть розташовані майстерні з виготовлення ремісничої і сувенірної продукції за участю відвідувачів (інтерактивні майстер-класи), що діє млин з садибою мельника, пекарня, кузня, ресторан з національною кухнею.
Від комплексу «Музей хліба» через проїзні ворота можна повернутися по дорозі через городище до центрального комплексу.

Місця в екскурсії

Болгарський державний історико-архітектурний музей-заповідник

Болгарський державний історико-архітектурний музей-заповідник - це самий Північним в світі унікальний пам'ятник мусульманського середньовічного зодчества, що є єдиним зразком болгаро-татарської аpхітектури ХIII-ХIV століть. Він не має aналогов в світі як найцінніший історичний об'єкт, який свідчить про давно зниклих государстваx Золота Орда і Волзька Болгарія. Музей-заповідник розташований на березі річки Волги, на північно-східній окpаіне Болгара. Болгарський державний історико-архітектурний музей-заповідник - це самий Північним в світі унікальний пам'ятник мусульманського середньовічного зодчества, що є єдиним зразком болгаро-татарської аpхітектури ХIII-ХIV століть

Написати повідомлення

Ваше повідомлення
відправлено

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация