Експерти прокоментували попередні підсумки президентських виборів

За підсумками обробки 80% бюлетенів на президентських виборах 2018 року лідирує Володимир Путін. Він отримав більше 76% голосів виборців. На другому місці - Павло Грудінін з результатом понад 12% голосів. Про це повідомила Центральна виборча комісія. За підсумками обробки 80% бюлетенів на президентських виборах 2018 року лідирує Володимир Путін

Фото: ТАСС / Михайло Терещенко

Головною особливістю сьогоднішніх виборів стала безпрецедентна активність виборців і висока явка, всупереч закликам деяких опозиційних політиків до бойкоту виборів. "Я припускаю, що в підсумку після підрахунків явка виявиться на рівні приблизно 67%, в порівнянні з 65% на президентських виборах 2012 року", - говорить політолог, ведучий програми "В темі" на телеканалі Москва 24 Олексій Мартинов.

16 березня президент Росії Володимир Путін виступив з передвиборчим зверненням, в якому попросив громадян не ігнорувати голосування. Глава держави нагадав, що за Конституцією єдиним джерелом влади є народ і саме від нього залежить майбутнє країни. Він закликав росіян не надавати іншим права зробити "цей ключовий, що визначає вибір" без урахування їхньої думки. "Ми в Росії завжди самі вирішували свою долю, надходили так, як веліла нам наша совість, розуміння правди і справедливості, наша любов до Батьківщини. Це в нашому національному характері, про який знає весь світ", - заявив президент.

Сам Володимир Путін проголосував, як і в минулі роки, на виборчій дільниці №2151, розташованому в будівлі Російської академії наук на Ленінському проспекті. Відповідаючи на питання журналістів, президент заявив, що вважає для себе успішним будь-який відсоток голосів, який дасть йому право виконувати обов'язки глави держави. "Будь-який, що дає право виконувати посаду президента", - сказав він.

Мер Москви Сергій Собянін в неділю вдень проголосував на виборах президента Росії на виборчій дільниці, розташованій в школі №1241.

Росіяни вибирали главу держави з восьми кандидатів: Сергія Бабуріна (партія "Російський загальнонародний союз"), Павла Грудінін (КПРФ), Володимира Жириновського (ЛДПР), Володимира Путіна (самовисуванець), Ксенії Собчак ( "Громадянська ініціатива"), Максима Сурайкіна ( " комуністи Росії "), Бориса Титова (" Партія зростання ") і Григорія Явлінського (" Яблуко ").


Виборчі дільниці були відкриті по всій країні. Крім того, голосування пройшло в консульствах і посольствах Росії по всьому світу. Також в голосуванні взяли участь співробітники російської станції в Антарктиді.

Чинний президент спочатку вважався фаворитом - за всіма опитуваннями громадської думки, за нього були готові віддати голоси понад 70% росіян, які вирішили взяти участь в сьогоднішніх виборах. Друге місце в опитуваннях займав кандидат від КПРФ, директор підмосковного Радгоспу ім. Леніна Павло Грудінін. За попередніми даними, він набирає більше 12%. Нагадаємо, що на президентських виборах 2012 року кандидат від КПРФ, лідер партії Геннадій Зюганов отримав 17,18% голосів.

"Грудінін знизив на 2-3% потенціал КПРФ, - зазначає Олексій Мартинов. - Зазвичай" варягів "запрошують, щоб поліпшити електоральний результат, а він погіршив. Тому я б не став всерйоз обговорювати політичне майбутнє Грудінін".

Тому я б не став всерйоз обговорювати політичне майбутнє Грудінін

Фото: Агентство Москва

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський балотувався на пост президента РФ в шостий раз. У 1991 році Володимир Жириновський набрав на президентських виборах 7,8% голосів і поступився лише Борису Єльцину і Миколі Рижкова. У 1996 році лідер ЛДПР погіршив показники, отримавши 5,7% голосів (5-е місце). На виборах в 2000 році він показав свій найгірший поки результат, отримавши 2,7% голосів (5-е місце з 10).

Вибори 2004 року Жириновський пропустив, коли кандидатом від ліберал-демократів став Олег Малишкін (посів 5-е місце, набравши 2,02% голосів). Зате в 2008 році Жириновський набрав рекордні для себе 9,4% голосів, пропустивши вперед тільки Дмитра Медведєва і Геннадія Зюганова.

В останній раз Володимир Жириновський брав участь в президентських виборах 2012 року. Він отримав 6,2% голосів, поступившись новачкові президентських перегонів бізнесменові Михайлу Прохорову. Цього року лідер ЛДПР зайняв третє місце з попереднім результатом 6,5%.

Ще один політичний ветеран, Григорій Явлінський в цьому році балотувався в президенти втретє. У 1996 році він набрав 7,3% голосів, поступившись Борису Єльцину, Геннадію Зюганову і Олександру Лебедю. На виборах 2000 року лідер "Яблука" погіршив свій результат і отримав 5,8% голосів, ставши третім після Володимира Путіна і Геннадія Зюганова.

У 2012 році Григорій Явлінський намагався знову балотувався в президенти, проте ЦВК відмовила йому в реєстрації, забракувавши понад чверть підписів на його підтримку. Повернення в число претендентів на вищий пост не стало для Явлінського тріумфальним - він не набрав і одного відсотка голосів. Його попередній результат - 0,8%.
З новачків президентських перегонів найбільш успішно виступила Ксенія Собчак, яка б набрати, за попередніми даними, 1,4%. Для неї участь у виборах президента, схоже, стало першим кроком до професійної політичній кар'єрі - на цьому тижні вона разом з колишнім депутатом Держдуми Дмитром Гудковим оголосила про створення нової партії, яку назвали "Партією змін".

"За цю передвиборну кампанію народився новий федеральний політик, - упевнений Олексій Мартинов. - На початку компанії ми бачили шоу-вумен, в кінці - політика з хорошим потенціалом. Як вона цим потенціалом розпорядиться, покаже час".

Як вона цим потенціалом розпорядиться, покаже час

Фото: ТАСС / Сергій Бобильов

Інші новачки президентських перегонів - Сергій Бабурін, Борис Титов і Максим Сурайкін не змогли знайти свого виборця, орієнтуючись на вузькі суспільні групи. Так, Бабурін зробив ставку на російський націоналізм, а Титов намагався мобілізувати представників малого та середнього бізнесу. Обидва - безуспішно: їм віддали голоси за 0,6% виборців.

Комуніст-сталініст Максим Сурайкін виступав з явно популістською програмою під гаслом "бідні проти багатих" і намагався зіграти на зростанні симпатій до Сталіна. Спроба себе не виправдала - він зміг зібрати лише 0,6% голосів виборців.

На думку політолога, ведучого програми "В темі" на телеканалі Москва 24 Дмитра Дробницкий, "опозиція - і системна, і несісітемная - прийшла до повної деградації".

"Їх політтехнологи не роблять навіть очевидних кроків. Наприклад, штаб Грудінін не зміг захиститися від очевидних наїздів. Штаб Собчак не робив очевидних риторичних речей. Вона повинна була говорити про хворих питаннях, які сьогодні не прийнято обговорювати. Цього не зроблено. У результаті загальна кількість голосів, яку набрали кандидати з альтернативної позицією по міжнародній політиці виявилося маргінальним ", - упевнений Дробницкий.

На думку експерта, з одного боку це добре оскільки забезпечує консолідацію суспільства на найближчий елеткоральний цикл. З іншого - погано, тому що в країні назріла обговорення шляхів економічного і соціального розвитку, але до цього ніхто не готовий. "Переважна більшість росіян сьогодні проголосувало за сильну на міжнародній арені країну, яка будь-кому може показати" кузькіну мать ", - констатує політолог. - Тепер пора обговорювати, як ми будемо цим суверенітетом розпоряджатися. Обговорювати питання економіки і соціального розвитку, причому спокійно вислуховуючи всі думки , без навішування ярликів. Але якщо ми залишимося з нинішньою опозицією, то в 2024 році на нас чекають серйозні проблеми ".

Фото: ТАСС / Петро Ковальов

При підготовці нинішніх президентських виборів були зроблені безпрецедентний заходи для забезпечення об'єктивності голосування. Всі виборчі дільниці були забезпечені відеокамерами для онлайн-трансляцій, причому вперше процес відеоспостереження супроводжується звуком, що дозволяє звіряти оголошені на ділянці цифри з підсумковим результатом. Була розгорнута масштабна мережу громадських спостерігачів, які стежили за ходом голосування на всіх 3600 виборчих дільницях столиці.

Вперше на всі виборчі дільниці були призначені громадські спостерігачі від Громадської палати Москви. Всього набралося майже 5 тисяч таких волонтерів, всі вони пройшли якісну підготовку до роботи на виборах. Столична Громадська палата також сформувала міський громадський штаб, керівником якого став головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій Венедиктов. "Ми охопили повністю всі ділянки в Москві. Кожна ділянка, кожен ДВК, включаючи СІЗО, лікарні і психоневрологічні диспансери, у нас повністю закритий, працюють 3624 спостерігача", - відзначав Олексій Венедиктов.

Крім того, московська влада закупив 1000 новітніх електронних урн КОІБ-2017, що забезпечують автоматичну обробку виборчих бюлетенів Установку сучасного обладнання на ділянках мер Сергій Собянін називав важливим для міста справою, на цей процес кошти виділялися зі столичного бюджету.

Депутат Європарламенту Мирослав Митрофанов поставив виборів "четвірку з плюсом": в цілому все добре і доброзичливо, багато молоді, інцидентів немає.


У свою чергу, спостерігач з Німеччини Віфрід Бергман зазначив, що на виборах в Росії бюрократії менше, ніж в його рідній країні. Всього за процесом голосування в Росії стежили понад 1,5 тисячі міжнародних спостерігачів з Німеччини, Польщі, США та інших країн.

Протягом дня в столичне управління поліції надходили дзвінки про мінування чотирьох виборчих дільниць і будівлі Центральної виборчої комісії надійшли. Інформація про закладені вибухові пристрої виявилася помилковою.

Безпека під час голосування забезпечували понад 17 тисяч співробітників поліції, а також службовці Росгвардіі, працівники приватних охоронних організацій, представники народних дружин і громадських формувань.


Рубченко Максим

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация