Фентезі, схоже на «Гру престолів»

  1. Про циклі:
  2. Мало?
  3. А пограти?

Шостий сезон «Ігри престолів» вийшов на екрани, і серіал вже обігнав книги Джорджа Мартіна. А творець Вестерос все ще працює над романом «Вітру зими», який, схоже, не вийде і в цьому році.

Тим, хто не в силах чекати наступного сезону і нового томи, ми радимо почитати щось схоже. Для цього ми склали підбірку книжкових серій, близьких за стилем, сюжетом або атмосфері до «Грі престолів».

Для цього ми склали підбірку книжкових серій, близьких за стилем, сюжетом або атмосфері до «Грі престолів»

Перша книга - «Кров і залізо»

Якби Джордж Мартін умів писати швидше і закінчувати довгі епопеї тоді, коли обіцяв, його б звали Джо Аберкромбі. Трилогія «Перший закон» і наступні три романи за масштабами скромніше «храмових», але світ в них такий же: реалістичний, жорстокий і повний неоднозначних персонажів. Динамікою і діалогами «Перший закон» нагадує фільми Тарантіно.

Паралелей з Мартіном тут більше, ніж у будь-якій іншій книги в цьому списку. Уїдливий каліка з інтелектом Макіавеллі? Присутній. Північні варвари, благородні і не дуже? На місці. Постільні сцени? Куди без них. Вбиває своїх героїв цей автор не так охоче, але до фірмового гірко-солодкого фіналу від Аберкромбі ніхто не добереться без втрат.

Вбиває своїх героїв цей автор не так охоче, але до фірмового гірко-солодкого фіналу від Аберкромбі ніхто не добереться без втрат

Перша книга - «Трон з кісток дракона»

Коли світ і героїв Джорджа Мартіна називають оригінальними, Тед Вільямс поблажливо посміхається. Він щось знає, що саме його книгами Мартін, до того майже не писав фентезі, надихався і надихається досі, а часом і робить до них відсилання.

Ні, про плагіат не йдеться - Вільямс писав більш «толкінівського» фентезі з пророцтвом, темним володарем і квестом. Але, читаючи «Орден манускрипту», ви постійно будете впізнавати знайомі деталі. Ось трон з гострих предметів і скелет дракона - два в одному. Ось давня раса любителів дерев, вигнана людьми. Прославлений мечник, що втратив руку ... Принцеса, переодягнена хлопчиком - і називає себе, на хвилинку, Марія ... Два брата, сперечаються через трону, причому один з них, бач, у владі червоного жерця ... Вільямс писав на 8 років раніше, якщо що!

І інше важливе схожість - атмосфера чорної, вогкою зими в похмурому лицарському середньовіччя. Тим, хто любить «Гру престолів» саме за неї, Вільямс неодмінно сподобається.

Перша книга - «Останнє бажання»

Книги про відьмак в принципі варто прочитати будь-якому прихильнику фентезі, дивиться він «Гру престолів» чи ні. Завдяки успішним ігор «Відьмак» вже порівняємо за популярністю з сагою Мартіна. Але ігри - іграми, а Сапковський заслужив свою славу задовго до їх появи.

Книги Сапковського поєднують типове для Мартіна брудне, розпусне середньовіччя - і піднесену поетику артуровского міфу, складну тему расизму - і пригодницьку історію, парадоксальний гумор (як вам сподобається вампір, їсти часник для профілактики?) - і суворий трагізм глобальної війни, подорожі в інші часи і світи - і душевні посиденьки за самогоном.

І, звичайно, дві саги ріднять неоднозначні конфлікти. Знайти правого і винуватого у війні людей-мешканців півночі з імперією Нільфгаард і повстанцями з пригноблених рас не вийде. Можна тільки не потрапляти під ноги ні тим, ні іншим.

Перша книга - «Чорний загін»

Історія про «поганих хлопців», на перевірку виявилися не такими вже й поганими. «Чорний загін» описує будні компанії найманців, які надійшли на службу до місцевої нечисті. Глен Кук показує, що темні чаклуни, культісти та інші Взяті можуть володіти різними характерами і мотивами, та й підлаштувати один одному капость вони можуть запросто. Однак позитивні герої у нього вийшли досить картонними.

Як і в «Грі престолів», акцент в «Чорному загоні» зроблений на долях героїв - битви і інші масові події автор вважає за краще залишати за кадром.

Як і в «Грі престолів», акцент в «Чорному загоні» зроблений на долях героїв - битви і інші масові події автор вважає за краще залишати за кадром

Перша книга - «Червоне на червоному»

Цей цикл можна охарактеризувати як «Дюма плюс Мартін». Від Дюма «Етерн» дістався антураж: епоха з мушкетерами, кардиналами, дуелями, шпагами і пістолетами. Мартін ж вплинув на сюжет. Неоднозначні персонажі, детальна передісторія, боротьба двох династій за владу на тлі катастрофи, що насувається - все це дуже по-Мартиновський. Та й схожість шикарного полководця і інтригана Роке Алви з Джеймі Ланністера НЕ помічав тільки ледачий.

«Відблиски Етерн» - цикл для тих, хто цінує «Гру престолів" не за антураж, а за багатосторонні інтриги, хитрі плани і геніальних стратегів. І для тих, хто вміє чекати. Віра Камша з 2012-го обіцяє закінчити цикл, але останній том все ще далекий. Якщо ви закінчите читати «Етерн» до виходу «Вєтров зими», радимо переключитися на середньовічні «Хроніки Арціі» - ще один фентезі-цикл Камша. Який, правда, теж не закінчений і навряд чи буде.

Який, правда, теж не закінчений і навряд чи буде

Перша книга - «Король темних просторів»

Всесвіт польського автора Фелікса Креса - дивне місце, де за владу над світом борються дві незбагненні сили, що змінюють саму структуру всесвіту і її фізичні закони. Романи циклу пов'язані між собою досить слабо, і не всі вони безпосередньо стосуються великої боротьби. Набагато цікавіше локальні історії, як в тій же «Громбелардской легендою», де головна героїня випадково потрапляє в суворий гірський край - і залишається там назавжди.

У цих місцях, яким би ти не був прекрасною людиною, яку б благородну мету не переслідував, смерть може наздогнати тебе в будь-який момент. Якщо в книгах Мартіна вам подобається авторська жорстокість по відношенню до улюбленим персонажам, а також повна непередбачуваність сюжетних ліній, то «Громбелардская легенда» точно для вас.

Якщо в книгах Мартіна вам подобається авторська жорстокість по відношенню до улюбленим персонажам, а також повна непередбачуваність сюжетних ліній, то «Громбелардская легенда» точно для вас

Перша книга - «Слуги Темного Володаря»

Цикл Скотта Беккера, де «Князь порожнечі» - перша трилогія з трьох обіцяних, - це масштабне темне фентезі, де з одного боку збочені нелюди жадають влаштувати Другий Апокаліпсис, а з іншого - люди на чолі з уже не зовсім людиною готують хрестовий похід проти тих самих нелюдей, щоб Апокаліпсис зупинити, а вражин знищити.

Масштабне оповідання з безліччю персонажів багато в чому близько до «Пісні ...», проте те, якими способами діють обидві сторони конфлікту і через що доводиться пройти героям, роблять «Князя порожнечі» одним з найтемніших і безнадійних фентезі-серіалів. Якщо ви не боїтеся «чорнухи», то Беккер прекрасно підійде як розвиток усього того, що робить Мартін: тут є глибока філософія, «живі» герої, деконструкція мало не всіх фентезійних штампів і сюжет, від якого неможливо відірватися.

Якщо ви не боїтеся «чорнухи», то Беккер прекрасно підійде як розвиток усього того, що робить Мартін: тут є глибока філософія, «живі» герої, деконструкція мало не всіх фентезійних штампів і сюжет, від якого неможливо відірватися

Перша книга - «Сади Місяця»

Один з найбільш амбітних проектів епічного фентезі, що стартував на три роки пізніше, ніж «Пісня». Але, на відміну від Мартіна, Еріксон виявився більш послідовним: на даний момент він не тільки завершив основний цикл з десяти об'ємних томів, але і дописує трилогію-приквел.

Тисячолітня історія, кілька світів і безліч розумних видів, інтриги древніх і нових богів-зійшовши, війни магів, експансія величної Малазанской імперії. Цикл давно і заслужено користується любов'ю у багатьох країнах. У Росії його намагалися видавати двічі - і, схоже, тільки з третього разу справа зрушила з мертвої точки, тобто зайшло далі «Воріт Мертвого Дому», другого тому циклу.

У Росії його намагалися видавати двічі - і, схоже, тільки з третього разу справа зрушила з мертвої точки, тобто зайшло далі «Воріт Мертвого Дому», другого тому циклу

Перша книга - «Тінь серед літа»

«Серйозну розплату» (з якої російською вийшли три книги з чотирьох) рекомендує сам Джордж Мартін. На перший погляд спільного з «Піснею ...» практично немає - сюжет неквапливий, світ зовсім не схожий на Сім Королівств і близький скоріше до Китаю і Персії, ніж до західного середньовіччя. А магія так взагалі ні на що не схожа: маги-поети підпорядковують і втілюють в людській подобі світові ідеї.

Але якщо придивитися уважніше, то схожість очевидно: Абрахам, як і Мартін, пише доросле фентезі з психологічно достовірними персонажами. Він не просто розкриває конфлікт, де у кожної сторони є своя правда, але детально описує зіткнення характерів, де за любий зроблений вибір прийде розплата.

І нехай вас не бентежить, що фінального роману немає російською. Кожна з наявних трьох книг логічно завершена, а в третьому томі вистрілюють всі рушниці з перших двох і в фіналі немає відчуття, що потрібно будь-яке продовження.

Перша книга - «приречений королівство»

Світ Сандерсона сильно відрізняється від звичного фентезі. Армії забезпечуються зерном, магічно перетвореним з каменів, і кожної людської емоції відповідає маленький дух-спрен, дитя прямо-таки платонівського світу ідей. Все життя тут, від економіки до самого чаклунства, залежить від магічних штормів, які наповнюють магічні сфери цілющим світлом.

Шанувальникам Мартіна сподобається глибока проробка персонажів, психологізм і наявність кількох сюжетних ліній, які потім переплітаються самим різним чином. Замість прологів і епілогів «Пісні льоду і полум'я» тут є інтерлюдії, які теж оповідають про життя далеких від сюжету персонажів і показують нам віддалені куточки континенту. Цикл пишеться повільно, третій роман в серії ще не написаний.

Цикл пишеться повільно, третій роман в серії ще не написаний

Перша книга - «Північ - Південь»

Ім'я Роберта М. Вегнера мало відомо вітчизняним шанувальникам фентезі, але, повірте, цю помилку потрібно негайно виправляти! У своїй рідній Польщі «Меекхан» за популярністю вже може позмагатися з «Відьмак». При цьому, на відміну від пана Анджея, Вегнер свій цикл ще не закінчив і з часом може навіть змінити ситуацію в свою користь.

Шанувальникам Мартіна обов'язково сподобаються живі і переконливі персонажі, кожен зі своїми плюсами і мінусами, достоїнствами і гріхами, і ретельно продуманий світ, який розкривається не відразу, зате з перших же сторінок приваблює читачів в свої обійми і відмовляється випускати. У світі Меекхана є місце і для магії, і для древніх рас, і для воєн богів, але в той же час зараз на перші ролі виходять саме люди.

Перші дві книги циклу - це, по суті, збірки оповідань, поділені по частинах світу - по дві на книгу. Всі розповіді мають закінченим сюжетом, але кожний наступний випливає з попереднього, доповнює загальну картину світу, і поступово перед нами відкривається куди більша мозаїка.

Про циклі:

07.08.2016

Чудове польське фентезі, можливо, краще, видане у нас в цьому році.

07.08.2016

Відмінна повість одного з кращих польських авторів темного фентезі.

Мало?

Якщо ви давній шанувальник фентезі та героїв нашого списку і так добре знаєте, спробуйте що-небудь з цих книг, які теж могли б увійти в подібний список:

  • Скотт Лінч «Шляхетні канальи»
  • Роберт Джордан «Колесо часу»
  • Грегорі Кіз «Королівства Костею і Терні»
  • Моріс Дрюон "Прокляті королі"
У складанні вибірки також брали участь Дмитро Злотницький, Олександр Стрепетілов, Сергій Серебрянський та інші наші автори.

А пограти?

www.igromania.ru

До фіналу «Ігри престолів» ще ціла вічність. Які ігри допоможуть пережити «ігропрестольную ломку»?

А пограти?
Уїдливий каліка з інтелектом Макіавеллі?
Північні варвари, благородні і не дуже?
Постільні сцени?
К вам сподобається вампір, їсти часник для профілактики?
Мало?
А пограти?
Які ігри допоможуть пережити «ігропрестольную ломку»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация