Форекс статті: Від чого залежить курс валюти

У реальній економіці гроші як товар мають свою ціну - курс. Валютний курс залежить від традиційних ціноутворюючих елементів: попиту і пропозиції, які, в свою чергу, схильні до впливу безлічі факторів.

Різноманіття всього, що впливає на курс валют , Призводить до того, що реальна вартість валюти (скільки за неї можна купити товарів і послуг) і її курс (який склався баланс попиту і пропозиції за валюту на ринку) можуть істотно відрізнятися.

На котирування валюти впливають економічні та політичні чинники. Основні фактори, що впливають на валютний курс - це рішення центральних банків держав і міжнародних організацій в області кредитно-грошової політики щодо продукції, що випускається ними валюти.

Незважаючи на те, що управління курсом зазвичай не є завданням центробанків, будь-яка зміна кількості грошей в обігу - це постійно використовуваний інструмент впливу з боку центральних банків - призводить до змін курсу валюти.

Приклад: в кінці жовтня 2014 року Банк Японії вирішив розширити програму стимулювання національної економіки. Для ринку це був сигнал про швидке збільшення грошової маси ієни, що призвело до ослаблення японської валюти на 10% по відношенню до долара США.

Для ринку це був сигнал про швидке збільшення грошової маси ієни, що призвело до ослаблення японської валюти на 10% по відношенню до долара США

Зміни в грошово-кредитній політиці тісно пов'язані з ситуацією в економіці країни. Значні новини економічного характеру можуть спричинити за собою ці зміни, наприклад, сильні макроекономічні звіти підвищують вірогідність посилювання грошово-кредитної політики, а також сприяють зростанню привабливості інвестицій в країну. І перше, і друге тягне за собою зростання курсу її валюти. При погіршенні макроекономічних даних маємо зворотну ситуацію. Це особливо актуально для США - увага до ФРС, керуючих емісією долара, поряд з величезною кількістю публічно доступних макроекономічних даних, є одними з основних чинників, що впливають на курс американської валюти.

Приклад: 15 жовтень 2014 року було опубліковано дані по роздрібних продажах у США. Дані виявилися слабкішими за середні прогнози: показник впав на 0,3%, хоча більшість прогнозів передрікали зниження на 0,1%. Це стало причиною сильного зниження долара проти основних валют, оскільки знизилися очікування щодо жорсткості грошово-кредитної політики ФРС США.

Серед інших інструментів центробанків можна виділити валютні інтервенції - масштабні операції купівлі або продажу валюти на міжнародному ринку з метою вплинути на баланс попиту і пропозиції і скорегувати курс в бажану сторону.

Основне, від чого залежить на міжнародному ринку курс двох найпопулярніших валют - долара і євро - це, звичайно, політика центробанків і економічні показники США і Євросоюзу. При цьому на курс долара США, а також євро як на провідні резервні валюти світу орієнтується величезна кількість країн, що тримають в них валютах частину своїх резервів, - тому сам статус цих валют не передбачає різких коливань або стрімких злетів або падінь.

З іншими валютами можливі і якісно інші ситуації, коли на валюту впливають рішення і заяви зовнішніх країн. Це так звані сировинні валюти, які залежать від експорту природних ресурсів своїми країнами. Класичним прикладом є нафта: один з факторів, від яких залежить курс рубля, - це світова ціна на цей ресурс. Істотну частину світового пропозиції нафти (близько 50%) контролює міжнародний картель країн-експортерів нафти - ОПЕК, і його рішення про збільшення або зниження видобутку коливає ціну бареля, зміцнюючи чи послаблюючи тим самим російський рубль, іранський ріал, венесуельський болівар і інші «нафтові» валюти.

Серед інших факторів можна згадати політичні кризи і вибори - невизначеність, пов'язана з їх перебігом і результатами, зазвичай негативно відбивається на валютному курсі. Геополітичні протистояння впливають на курси валют за допомогою макроекономіки - як тільки міжнародні конфлікти призводять до зниження динаміки розвитку, валюта всіх «учасників» починає просідати.

Особливо впливає на міжнародні котирування валютних пар інфляція. Знецінення або, навпаки, зміцнення валюти швидко відбивається на її курсі і тягне за собою зміну котирувань, з якого трейдер може отримати прибуток незалежно від напрямку цих змін. Детальніше про вплив інфляції і макроекономічних новин на курси валют можна дізнатися з видеоурока Вплив на курси валют новин економіки .

Нарешті, курс валют може коливатися під впливом валютних спекуляцій. При цьому такий ефект зазвичай короткочасний і швидко нівелюється, а також вимагає величезного обсягу операцій для того, щоб будь-яким чином значимо «посунути» валютних курс.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация