ФРАНЦІЯ: Шамбор. Обговорення на LiveInternet

Цитата повідомлення Майя_Пешкова

Світова спадщина ЮНЕСКО: Шамбор

Шамбор. (1) Екстер'єр

Шамбор. (2) Інтер'єр

Замки Луари: білокам'яна мрія-Шамбор.Часть 1.

Замки Луари: білокам'яна мрія-Шамбор.Часть 2.Інтерьер

Шамбор - архітектурний шедевр епохи Ренесансу. Частина 1.

Шамбор - архітектурний шедевр епохи Ренесансу. Частина 2.

Шамбор, Франція (Chambord castle, France)

Шамбор - королівський каприз

Шамбор (Château de Chambord)

Шамбор (Chateau de Chambord)

Шамбор (Château de Chambord)

Франція. Шамбор.

Франція. Шамбор.

Шамбор
Шамбор

Шамбор - ФРАНЦІЯ

Замки Луари: Шамбор (Chateau de Chambord) .Франція.

А чи любиш ти подивитися цей Світ? А їздиш чи в різні країни?
А в замку Шамборе колись ти був? Гуляв по долинах Луари?
Там замки стоять, відбиваючись в річці і рвуться їх сходи в небо.
Побудували їх, потураючи мрії королі для королеви.
Азулай Олена

Замковий комплекс Шамбор, визнаний частиною Всесвітньої спадщини в 1981 р., Було внесено в класифікацію пам'яток долини Луари.
Він є «видатним зразком споруди, архітектурного ансамблю або пейзажу, що ілюструє один або кілька значущих періодів історії людства».
А чи любиш ти подивитися цей Світ

Від самої історії виникнення цього замку віє романтикою, адже побудований він був Франциском I лише для того, щоб король міг бути ближче до своєї коханої - жила неподалік графині Турі - і при цьому в стані в приймати гостей в королівській резиденції
Від самої історії виникнення цього замку віє романтикою, адже побудований він був Франциском I лише для того, щоб король міг бути ближче до своєї коханої - жила неподалік графині Турі - і при цьому в стані в приймати гостей в королівській резиденції

Шамбор або Шамборського замок (фр. Château de Chambord) - один із замків Луари. Був побудований за наказом Франциска I, який хотів бути ближче до коханої жінки - графині Турі, яка жила неподалік.

Будівництво велося між 1519 і 1547 роками на вигині річки Коссон (фр. Cosson) - невеликого притоки річки Беврон (фр. Beuvron), що впадає в Луару, приблизно в 6 км від лівого берега Луари і в 14 км на схід від Блуа у французькому департаменті Луар і Шер (номер департаменту 41).
Дивно, що для зведення такої будівлі $ знадобилося всього 29 років (від 1519 по 1547) - за середньовічними мірками дуже небагато часу

Але такий темп будівництва став можливим лише тому, що тут була розгорнута одна з найбільших будівельних майданчиків епохи Ренесансу, на якій щодня працювало майже 2 тисячі робочих
Будівництво велося між 1519 і 1547 роками на вигині річки Коссон (фр
Крім масштабів слід зазначити ще й труднощі будівельних робіт, адже замок зводився на болотистій місцевості, через що робітникам довелося забивати палі фундаменту в землю на 12 метрів, а безліч працювали тут будівельників померли від болотяної лихоманки ...

Під час недавніх профілактичних розкопок під замком були знайдені залишки круглої, схожою на башту будівлі з пісковика, що залишилася від замку герцога Орлеанського (Людовика XII), зруйнованого Франциском I для будівництва свого мисливського замку в стилі італійського ренесансу

Цілком можливо, що до проекту замка доклав руку улюбленець Франциска I - Леонардо да Вінчі, що жив в замку Кло-Люсі, але померлий перед самим початком будівництва резиденції. Вірогідність його участі велика хоча б тому, що король намагався задіяти беспредентний талант Леонардо практично скрізь
архітектура
Шамбор, безперечно, один з найвідоміших замків, архітектурний шедевр епохи Ренесансу. Довжина фасаду 156 м, ширина 117 м, в замку 426 кімнат, 77 сходів, 282 каміна і 800 скульптурно прикрашених капітелей.

Ім'я архітектора невідоме, але дослідження доводять участь в проекті Леонардо да Вінчі, який був на той времяархітектором при дворі короля Франциска I, але який помер за кілька місяців до початку будівництва, а також участь Доменіко да Кортона, прозваного Боккадор.

План замку намальований навколо центрального об'єкта, названого «донжоном», тому що, хоч він і не був призначений ніколи для відбиття атак, але побудований за зразком укріплених замків Середньовіччя.

Усередині донжона знаходяться 5 житлових поверхів. На кожному поверсі по 4 квадратних і 4 круглих приміщення; чотири коридори між приміщеннями, як ніби з чотирьох сторін світу, ведуть до подвійний сходах в центрі. Король Франциск I згодом розширив замок і квартирував в більш просторих приміщеннях східного крила.

У західному крилі була побудована каплиця, закінчена Жаном ле Гумбль (фр. Jean le Humble). Подібне розташування каплиці і королівських покоїв було незвичайним для того часу: помістивши себе в напрямку Єрусалима, король хотів показати себе правителем духовної влади в своєму королівстві.

Подейкували, що Франциск I зі своїм другом Жаном ле Гумбль хотіли навіть змінити русло течії Луари, щоб вона текла прямо перед замком, але відмовилися від такої ідеї.

Подвійна, двухзаходная гвинтові сходи в самому центрі замку більш ніж добре передає творчий стиль Леонардо да Вінчі.

Двухзаходная - з двох сходів спіраллю, що повертаються в одному і тому ж напрямку, але жодного разу не перетинаються, так щоб спускалися могли уникнути зустрічі з тими, хто піднімався їм назустріч, і навпаки

З цієї монументальної сходах з різьбленим орнаментом можна піднятися на велику терасу, також задуману Леонардо, помилуватися на димоходи й капітелі даху і обійти донжон по периметру.

Над сходами піднімається маякового башточка, видна і всередині будівлі з нижніх поверхів. Вона височіє над усіма камінними трубами, досягаючи висоти 32 м; на самому поверху не звичний хрест, а королівська лілія.

Другий поверх також примітний своїми склепіннями, прикрашеними емблемою короля (монограма F, увінчана короною, і саламандра) в супроводі шнура в вузликах - емблеми його матері, Луїзи Савойської.

Деякі монограми сходи на рівні терас виконані догори ногами, - «щоб Бог з висоти неба бачив королівську міць»!
Деякі монограми сходи на рівні терас виконані догори ногами, - «щоб Бог з висоти неба бачив королівську міць»
Архітектурні деталі:

двір

двір

Історія будівництва

Будівництво почалося в 1519 році і стало однією з найбільших будівництв Відродження.
Розповідають, що на будівництві було зайнято до 1700-1800 робочих. Знадобилося близько 220 000 тон каменю

Життя на будівництві була не з легких, тим більше, що замок будувався на болотистому місці, багато робочих померли від болотяної лихоманки.

Життя на будівництві була не з легких, тим більше, що замок будувався на болотистому місці, багато робочих померли від болотяної лихоманки

Теслі заганяли дубові палі фундаменту на глибину до 12 метрів. Під час профілактичних розкопок 2007 році виявлено, що південно-західна башта спирається на скелю вапняного походження, що збереглися сліди круглої споруди з піщаника - можливо залишків башти середньовічного замку, яке існувало до будівництва справжнього замку
Теслі заганяли дубові палі фундаменту на глибину до 12 метрів
На возах з порту Сен-Дьє (фр. Saint-Dyé) привозилися будівельні матеріали і особливо кам'яні блоки з білого пісковику - каменю білого кольору, пухкого і крихкого. Каменотеси, не в приклад іншим робітникам, не мали фіксованої зарплати, їм платили відрядно, як і належить за роботу сдельщика.

Тому на кожному обробленому камені вони вирізали свій особливий непримітний знак. Такий підпис дозволяла скарбника оцінювати і оплачувати роботу; знаки до цих пір видно на деяких кам'яних блоках, ще не постраждали від графіті після відкриття замку публіці.
Історія власників замку

Саламандра, емблема короля Франциска I
У 1392 році родина герцогів Орлеанських купує у графа Блуа велике лісисте маєток Шамбор. Коли герцог Орлеанський стає в 1498 році королем Франції під ім'ям Людовіка XII, Шамбор відповідно перетворюється в королівську власність.

1516 року Франциск I повертається з Італії разом з Леонардо да Вінчі і бажанням здійснити щось велике в стилі італійської ренесансної архітектури того часу. У 1519 році він вибирає Шамбор для будівництва мисливського замку на місці колишнього кріпосного замку.

Починаючи з 1526, 1800 робочих задіяно на будівництві нового замка, завершеного після численних прибудов в 1547 році, вже після смерті короля. Франциск I проводить, в кінцевому рахунку, досить мало часу в Шамборе - всього кілька разів пополювати і продемонструвати своє багатство і велич супернику іспанцю Карлу V.

Після смерті Франциска I наступні французькі королі не особливо цікавляться занедбаним замком

У 1639 році Людовик XIIIдаріт його своєму братові Гастону Орлеанскому.

Людовик XIV Станіслав Лещинський
Людовик XIV 1684 року розпоряджається про нові внутрішніх перебудовах замку, про нову даху для каплиці, про те, щоб з'єднати чотири житлових спокою північного вестибюля другого поверху в анфіладу кімнат для короля, типу королівських апартаментів в Версальському палаці. 14 жовтня 1670 року Мольєр з театральною групою з Парижа, запрошеної Людовіком XIV, дає в замку найперше уявлення п'єси «Міщанин у дворянстві».

З 1725 по 1733 роки замок був зайнятий Станіславом Лещинським - скинутим польським королем і тестем Людовика XV. З 1745 по 1750 роки він служить казармою для полку Моріца.

З 1745 по 1750 роки він служить казармою для полку Моріца

Людовик XV Граф Сен-Жермен

Туристам розповідають, що в середині XVIII століття по вирішенню Людовика XV в замку розташовувалася хімічна лабораторія графа Сен-Жермена.

У 1792 році революційний уряд розпродає меблі. Наполеон Бонапарт віддає замок маршалу Бертьє. У 1821 році маєток буде викуплено у його вдови завдяки національній підписці і передано юному Анрі д'артуа, герцогу бордосскую, які народили за рік до цього.

Після революції 1830 року, вже на засланні, герцог візьме собі титул графа Шамборського. Ще до цього Карл X недовго проживав в замку, злегка його підремонтувати.

Під час франко-пруської війни замок служить як польовий госпіталь. Граф Шамборського в 1871 р звернеться до французів з Шамбора з маніфестом, що закликає до відновлення монархії і білого прапора.

З 1883 року замок належить герцогам Пармську: герцог Роберт Пармский успадковує замок від графа Шамборського, свого дядька по материнській лінії.

З 1883 року замок належить герцогам Пармську: герцог Роберт Пармский успадковує замок від графа Шамборського, свого дядька по материнській лінії

Роберт Пармский
Викуплений в 1930 році у Елії Бурбонского за 11 мільйонів франків золотом, Шамбор стає власністю французької держави і управляється за посередництва «Асоціації друзів Шамбора».

Роберт Пармский   Викуплений в 1930 році у Елії Бурбонского за 11 мільйонів франків золотом, Шамбор стає власністю французької держави і управляється за посередництва «Асоціації друзів Шамбора»

У 1945 році через пожежу частково знищено покрівлю південно-східного донжона. У 1947 році починається велика робота по перетворенню замку в найважливіший туристичний об'єкт, що пропонує з 1952 року також світлозвукові вечірні вистави.
У 1945 році через пожежу частково знищено покрівлю південно-східного донжона
інтер'єри:

інтер'єри:

До речі кажучи, парк замку Шамбор є сьогодні найбільшим в Європі обгородженим парком лісового типу - територія в 5 441 гектар (у тому числі 1 000 га відкриті для публіки) оточена найдовшою стіною у Франції, протяжністю 32 км!

До речі кажучи, парк замку Шамбор є сьогодні найбільшим в Європі обгородженим парком лісового типу - територія в 5 441 гектар (у тому числі 1 000 га відкриті для публіки) оточена найдовшою стіною у Франції, протяжністю 32 км

З 1981 року внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під номером 933. З 2005 року замок має статус державного суспільно-комерційного підприємства.

У 2007 році 17 300 скаутів протягом трьох днів святкували в парку замку століття створення скаутської організації лордом Баден Пауеллом. На другому поверсі замку нині розташовується відділення Музею полювання і природи.

«Пустота» цього історичного монумента - це міф і помилкове враження, хоча фактично з моменту його зведення замок періодично був порожній. Пересувний двір міняв свою резиденцію в залежності від пори року, і облаштування королівських покоїв носило тимчасовий і швидше необхідний характер.

Таким чином, відсутність постійної меблювання було виправданим. У підсумку, перед адміністрацією комплексу Шамбор виникло питання, інтер'єру якого періоду віддати перевагу при відновленні історичної обстановки замку - періоду Ренесансу або XVII і XVIII століть.
Обставити Шамбор в стилі епохи Франциска I не представлялося можливим. Королівських меблевих гарнітурів часів Відродження не збереглися до нашого часу, в тому числі навіть в таких установах, що спеціалізуються на історії того періоду, як, наприклад, Національний музей Ренесансу в Екуані. У XVI столітті основна увага приділялася архітектурі замку, який сам по собі і був справжнім предметом мистецтва
Години роботи і квитки
Графік роботи: замок відкритий для туристів цілий рік, за винятком 1 січня і 25 грудня. З 2 січня по 31 березня - з 10.00 до 17.00, з 1 квітня по 30 вересня - з 9.00 до 18.00, з 1 жовтня по 31 грудня - з 10.00 до 17.00. Каси припиняють роботу за півгодини до закриття

Вартість квитків: вхід в замок коштує 9.50 євро. Для відвідувачів молодше 18 років у супроводі батьків - вхід безкоштовний. Паркування автомобілів платна - 3 євро в день.

Є аудіогіди російською мовою. Вартість - 4 євро. Час аудіоекскурсія - півтори години. Спеціальні безкоштовні буклети російською мовою, видані при вході, є міні-путівник по замку.

як орієнтуватися
Шамбор складається з двох частин: самого замку і навколишнього його парку-заповідника. Найвідомішим і помітним елементом архітектури замку є подвійні сходи, шедевр, зобов'язаний своєму існуванню думки Леонардо да Вінчі. Утворена двома спіралями сходи в центральній частині споруди влаштована таким чином, що спускаються і піднімаються могли уникнути зустрічі особисто. Оглядові майданчики дозволяють побачити маєток цілком, а каплиця, побудована в протилежному від короля крилі, - задуматися про вічне.

Тераси замку, з яких відкривається чудовий вид на даху, - найкраще місце, щоб зробити фотографії.
Оглядові майданчики парку для тих, хто любить природу, і готовий чекати в тиші, щоб побачити деяких, рідкісних в сьогоднішньому світі, мешканців заповідника.

Оглядові майданчики парку для тих, хто любить природу, і готовий чекати в тиші, щоб побачити деяких, рідкісних в сьогоднішньому світі, мешканців заповідника

Як дістатися до Шамбора
З Парижа в сторону замку Шамбор поїзда TGV відправляються з вокзалу Аустреліц (Gare d'Austerlitz)

Через інтернет на сайті www.voyages-sncf.com можна купити квиток за зниженою вартістю. Зупинка - Блуа (Blois). Час в дорозі до Блуа в середньому займає півтори години (чим швидше, тим вище вартість квитка). Є перший і другий клас. Вартість проїзду другим класом від 25.60 євро.

Інший варіант, менш зручний і займає набагато більше часу, добиратися до замку з вокзалу Монпарнас (Gare Montparnasse). Потрібно буде зробити одну пересадку. Для цього спочатку на вокзалі Монпарнас або через інтернет на сайті ( www.voyages-sncf.com ) Слід купити квиток до Saint-Pierre-des-Corps, що знаходиться в чотирьох кілометрах від міста Тура (Tours). Час в дорозі близько години.
Є перший і другий клас. Вартість проїзду другим класом - 43-57 євро. Потяги ходять через годину-півтори. Після прибуття в передмістя Тура необхідно пересісти на потяг TER (місцева електричка), що йде до Блуа. Час в дорозі - 25 хвилин. Найголовніше - не потрапити в перерву між поїздом і електричкою. Інакше доведеться чекати в малоцікавому для відвідування передмісті.
Від станції Блуа до замку доведеться добиратися або за допомогою таксі, або на спеціальному автобусі, який рухається по круговому маршруту № 18 Блуа - Шамбор - Шеверни - Блуа (Ligne 18: BLOIS - CHAMBORD - CHEVERNY - BLOIS). Розклад можна дізнатися на сайті транспортної компанії TLC.
Зупинка автобуса поряд із залізничним вокзалом (стенд TLC). На жаль, цей рейсовий автобус ходить не цілий рік, а тільки з квітня по початок вересня. Його рух співвідноситься з поїздами з Парижа. Так, якщо поїзд приїжджає в 8.59, то автобус відходить від станції в 9.10. Останній рейс від станції в сторону Шамбора - в 13.42. Час в дорозі до замку - 40 хвилин. Головне - не пропустити автобус в зворотну сторону, який буде йти через Шеверни.
Квиток у зворотний бік купувати не треба. Досить показати водієві вже куплений. Більш того, якщо його пред'явити при покупці вхідного квитка в замок, то дається знижка в 1.50 євро.
В інші пори року, коли не ходить спеціальний автобус, до послуг туристів звичайний маршрут № 2 (Ligne 2) з зупинкою в Шамборе. Розклад можна дізнатися на сайті транспортної компанії TLC.
Стоимост ь таксі в одну сторону - близько 30 євро. Вартість поїздки по круговому маршруту - 6 євро. Вартість поїздки в одну сторону на звичайному автобусі - 2 євро. Квитки можна купити у водія.
Автомобілем
З Парижа до замку Шамбор найзручніше добиратися по автомагістралі А10, згорнувши в сторону Блуа або Мера.
Магазини та ресторани
На території замку є кілька магазинів сувенірів, що пропонують до уваги відвідувачів величезна кількість приємних серцю пам'ятних дрібниць, починаючи від брелків і закінчуючи французькими делікатесами

. Також є великий магазин з декількома відділами всередині замку. Там можна придбати предмети декору і сервірування столу, афіші та плакати, ювелірні прикраси, книги, як по історії Франції, так і про замок в цілому, DVD- і CD-диски, канцтовари, сувеніри, парфумерію, текстиль та багато іншого.
На території села, розташованого неподалік від замку, можна знайти кілька ресторанів і млинцеву.
Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки

Вистава «Шамбор - мрія і вогні» - це унікальне нічне виставою, що поєднує разом звук і світло. На північному фасаді замку, використовуючи останні досягнення цифрових технологій, демонструється приголомшливе відеошоу, що супроводжується аудіоефектів

Перше нічна вистава в замку було проведено 30 травня 1952 року. Прем'єра викликала захват у публіки і стала початком цілої серії чудових вистав. Таких, як «Битва дня і ночі», «Метаморфози» і т.д.
Тривалість заходу - 50 хвилин. Час проведення - з 9 липня по 27 серпня. Вартість квитка - 13 євро. Можна придбати комбінований квиток зі знижкою: вхід в замок + уявлення. Вартість такого квитка: 18 євро.

Виставка Джамеля Тата на території замку Шамбор організована для тих, хто цікавиться сучасним мистецтвом. Роботи цього художника експонуються в кращих галереях світу і заслуговують на увагу всіх, кому не чуже прекрасне. Виставка проводиться з 1 квітня по 30 вересня. Потрапити можна по вхідному квитку в замок.

Шамбор - це не тільки історія, увічнена в камені, але і чудовий заповідник, в якому дбайливо зберігається флора і фауна. Олені, козулі, дикі кабани, всілякі види птахів мешкають в парку Шамбора. Для любителів природи організовано кілька видів екскурсій, в які входять: прогулянка верхи по території парку в супроводі гіда, в тому числі і для початківців, щосереди та щосуботи (вартість - 70 євро); огляд природних пам'яток на позашляховику з гідом (вартість - 18 євро, тривалість - півтори години).

Для любителів природи організовано кілька видів екскурсій, в які входять: прогулянка верхи по території парку в супроводі гіда, в тому числі і для початківців, щосереди та щосуботи (вартість - 70 євро);  огляд природних пам'яток на позашляховику з гідом (вартість - 18 євро, тривалість - півтори години)

Верхову їзду краще організувати заздалегідь, надіславши електронного листа на [email protected] або зателефонувавши за тел .: +33 (0) 2 54 50 50 40/41.
Також можна насолодитися прогулянкою по лісових дорогах, узявши на прокат дво- чотириколісні велосипеди, або помилуватися видом з річки, організувавши прогулянку на човні.

«Розпал гону» - це унікальна можливість побачити любовні ігри благородних оленів. Кожного ранку і вечора, починаючи з 15 вересня і до 15 жовтня, замок Шамбор надає своїм відвідувачам право долучитися до життя цих тварин. Тривалість спостереження - 3 години. Вартість - 35 євро.

Читати повністю: http://tonkosti.ru/%D0%A8%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D1%80 Фото: Вікімедія, http://lifeglobe.net/

Франція, замок Шамбор: мрія молодого короля (замки Луари)
Уздовж Луари, однією з найкрасивіших французьких річок, вишикувалися, немов у почесній варті, надзвичайної краси кам'яні замки. Одним з найкрасивіших, найбільш грандіозних і екстраординарних є замок Шамбор.
Франція, замок Шамбор: мрія молодого короля (замки Луари)   Уздовж Луари, однією з найкрасивіших французьких річок, вишикувалися, немов у почесній варті, надзвичайної краси кам'яні замки
Шамбор був побудований за наказом короля Франциска I, серце якого рвалося ближче до своєї коханої - графині Турі, яка мешкала неподалік.

Будівництво замку, почалося в 1519 році на місці мисливського будиночка. Чудовий і розкішний замок зводився більше 15 років, і, не дивлячись на фінансові проблеми, монарх не шкодував грошей на улюблене дітище. Навіть коли йому знадобилися кошти для сплати викупу за своїх синів, які залишилися в полоні в Іспанії, Франциск I віддав перевагу скористатися сріблом своїх підданих і майном церкви, але будівництво не припинив.

У розробці проекту замка «гідного богів і легендарних королів», як вважається, брав участь сам Леонардо да Вінчі, однак смерть великого майстра завадила йому закінчити розпочате. І все ж безліч його ідей було взято за основу при будівництві замку Шамбор.
Чарівний замок був побудований в 1537 році. Його масштаби не просто вражають - вони приголомшують! Довжина замку - 156 м, висота - 56 м, в ньому 426 кімнат, 365 камінів і 77 сходів (подейкують, що ця заплутана мережа лабіринтів сходів замку не дозволяла зіткнутися численних фавориткам короля).

Замок, який є втіленням усієї розкоші і величі епохи Відродження, розташований в найбільшому огородженому парку Європи, площа якого 5500 га (для порівняння - така площа Парижа в межах міста), і оточений стіною завдовжки 35 км!


Замок вражає витонченістю і одночасно грандіозністю розкішних інтер'єрів і зовнішньої архітектури.


І тільки одна ідея залишилася нереалізованою - замість того, щоб змінити русло Луари, змусивши її текти перед Шамбор, змінили русло найближчій до Шамбор річки Клоссон, яка і наповнювала рів навколо будівлі.

А що ж Франциск I? За весь час свого правління монарх провів в Шамборе всього лише 42 дні ... Він був тут наїздами і так і не облаштував замок до кінця свого життя.

А ось його наступник, Людовик XIV, навпаки, дуже любив бувати в Шамборе. При ньому тут проводилися блискучі бали, пишні лицарські турніри, яскраві свята, військові паради, ставилися опери та п'єси Мольєра. Він же і закінчив облаштування королівських апартаментів і будівництво замкової каплиці.
У 1930 році Шамбор був викуплений за 11 млн. Франків і сьогодні належить уряду Франції.
джерело: turj.ru

ПАРИЖ :: Шамбор
ПАРИЖ :: Шамбор   Ось він - один з найпрекрасніших ренесансних замків Долини Луари
Ось він - один з найпрекрасніших ренесансних замків Долини Луари. Місцевість, на якій він височить, належала в X столітті графам Блуа, Шампані і Шатійон. У 1392 році вона була придбана Людовіком Орлеанським. Коли герцог Орлеанський зійшов на трон під ім'ям Людовіка XII, домен став власністю французької Корони. Цей елегантний замок був побудований кузеном і наступником Людовика XII - Франциском I, який в 1515 році у віці 20 років став королем Франції.
Після взяття Мілана Франциск I був зачарований архітектурними шедеврами Північної Італії, і тоді ж він запросив до Франції Леонардо да Вінчі. Пристрасне бажання короля побачити будівлю, яке могло б з'єднати в собі стиль італійського Відродження з традиційним французьким стилем, було задоволено лише частково з реконструкцією замку Блуа. Леонардо да Вінчі в 1517 році працював над проектом замку, який так ніколи і не був здійснений; в 1519 році він помер у Кло-Люсі поблизу Амбуаза. В цей же рік були розпочаті будівельні роботи зі зведення будівлі, що призначався для того, щоб стати окрасою мисливського маєтку Шамбор. Старовинне кріпосне споруда була знесена, щоб поступитися місцем новому замку. У будівельних роботах зі зведення та подальшого розширення будівлі, початих з 1526 року і закінчилися лише в 1684 році, було зайнято більше 1800 чоловік. Ім'я архітектора, який створив цей проект, до нас не дійшло, але аналіз каркасних споруд виявляє величезний вплив Леонардо да Вінчі і явну схожість з деякими розробками Доменіко да Кортона.

Житловий корпус був резиденцією двору; на кожному з трьох його поверхів перебували хрестоподібно розташовані зали, в яких протікала повсякденне життя мешканців замку. На третьому поверсі в залах зі склепінчастими стелями влаштовувалися бали. У секторах, розділених перекладинами хреста, розміщувалося по чотири апартаменти на кожному поверсі, а чотири інших знаходилися в кутових вежах. Апартаменти включали в себе одну велику залу тієї ж висоти, що й поверх, і дві інші кімнати - спальню і гардеробну, над якими стояли кімнати пріслугі.Большая частина кімнат, а точніше 365 з 440, були забезпечені камінами, що дають можливість автономного опалення.
Увінчана ліхтарем центральна сходи з подвійною спіраллю піднімалася на всі поверхи до самого даху. Ці сходи безсумнівно має відношення до проекту замка Леонардо да Вінчі з його сходами з чотирьох маршів, що накладаються один на одного, але ніде не перетинаються. Дуже можливо, що сходи Леонардо да Вінчі і замислювалася для замку Шамбор, але згодом в процесі будівництва була спрощена.
Нагорі сходів розташована велика тераса. Звідси відкривається чудовий вид на гостроверху покрівлю замку.
Навіть на відстані можна помітити, як вся верхня частина замку здійнялася в небо своїми люкарнами, прикрашеними в типово італійському стилі пінаклями, ліхтариками, камінними трубами, орнаментованими колонами, фронтонами, скульптурними саламандрами, візерунками з покрівельного сланцю, що нагадують облицювання з італійського полихромного мармуру.

У центрі покрівлі витягнулася найвища частина - ліхтар, висотою 32 метра, який вінчає кручені сходи. Купол ліхтаря підтримують виступаючі склепінні арки середньовічного походження. Скульптурне оздоблення інтер'єрів замку, виконане в 1525-1550 рр., Явно тяжіє до італійського класичного мистецтва. Різьба капітелей класичного ордера виявляє, однак, типово французький смак.
Королівські апартаменти, для яких потрібно великий простір, не могли розміститися в жорстко розмежовані рівносторонніх відсіках житлового корпусу, тому в 1526 році були побудовані два крила, що призначалися спеціально для апартаментів короля і капели.

Апартаменти короля, розташовані в північно-східному кутку, включали дві додаткові кімнати: величезний витягнутий зал, що призначався для офіційних прийомів, освітлений низкою вікон, схожих на вікна деяких залів палацу Фонтенбло, і інший, менших розмірів зал, в якому можна було піднятися по сходах . Цей зал, який служив робочим кабінетом, був виконаний в стилі італійського Відродження.
Капела, розташована в північно-західній частині, також навіяна італійським мистецтвом, висхідним до античності: дві парні колони доричного ордера і фронтони з'єднуються на верху великого зводу, який в первинному проекті мав також кессонірованний декорировки.
Франциск I бував в Шамборе тільки наїздами, приїжджаючи туди разом зі своєю другою дружиною Елеонорою Габсбурзької і своєю фавориткою Ганною д'Ейі. За винятком офіційних зустрічей, він навідувався в замок тільки раз в два роки на кілька тижнів мисливського сезону.

Саме в замку Шамбор в 1552 році був підписаний договір, що підтверджував приєднання до французької Короні трьох єпископств - Меца, Туля і Вердена, які раніше їй належали. У 1559 році, після смерті Генріха II, в роботах знову наступила зупинка, хоча його вдова Катерина Медічі іноді приїжджала в замок разом зі своїми дітьми. Карл IX дуже любив полювання; з цього приводу збереглося безліч історій, які свідчать про силі та спритності короля як вершника і мисливця. Розповідали, наприклад, що він переслідував оленя до його повної знемоги, не зводячи зграю собак. Інший раз, проскакавши невтомно 10 годин і загнавши п'ять коней, він так голосно дмухнув у свій ріг, що з того потекла кров.

Після його смерті, яка настала в 1574 році, замок залишався зайнятим протягом 50 років, так як Генріх III і Генріх IV відвідували його вкрай рідко. У 1626 році Людовик XIII поступився графство Блуа, куди входив і Шамбор, своєму братові Гастону Орлеанскому. Цей дар відбувався не стільки через родинних почуттів, скільки з прагнення прив'язати до себе брата, вірність якого не завжди витримувала випробування. Гастон Орлеанський, ставши господарем замку, відновив роботи по його відновленню; розповідають, що він любив грати зі своєю дочкою, майбутньою "Великої Мадемуазель", на центральних сходах замку, піднімаючись і спускаючись по її щаблях, тоді як дитина, бігаючи по іншому витку сходів, ніяк не могла його зловити.
Пізніше Шамбор був знову приєднаний до володінь французької корони. Людовик XIV, який відвідав замок всього дев'ять разів, справив там, проте, великі перетворення.
Шамбор був також свідком зародження пристрасті "Великої Мадемуазель" до Лозену; Анна Марія Луїза Орлеанська зробила свій вибір, написавши ім'я свого обранця пучкою на дзеркалі.
Людовик XIV, захоплений військовими проектами, не довів будівельні роботи до кінця. У 1725 році Людовик XV віддав Шамбор свого тестя Станіслава Лещинського, який відновив будівництво. Двадцять років по тому замок перейшов до маршалу Саксонського, підкорювач Праги, Фонтенуа, Рокуро і Лоуфельда. Він ввів в замок волонтерів свого полку, що складався з поляків, угорців, турків і татар, одягнених в блискучі уніформи, і Шефську роту мартінікцев на білих українських конях. У 1750 році маршал, що живили слабкість до прекрасної статі, помер при загадкових обставинах; за офіційною версією, це сталося від нібито запущеної застуди, проте ходили чутки, що любовна пристрасть, що спалахнула між маршалом і принцесою Конті, стала причиною того, що герой Рокуро був убитий ударом шпаги принца. Після його смерті в знак жалоби гармати замку стріляли кожні чверть години протягом шести днів.
Змінивши численних власників, замок потрапив під караючий меч Революції, коли він ледве не був зруйнований; в 1793 році всі його чудове оздоблення було вивезено.
У 1947 році, коли замок став державною власністю, почалася реставрація замку і сьогодні зали Шамбора відкриті для публіки.

Найбільший Луарськая Замок - Шамбор (Chateau de Chambord)

Шамбор (Chateau de Chambord) - найбільший з усіх замків Луари. Був побудований за наказом Франциска I, який хотів бути ближче до коханої жінки - графині Турі, яка жила неподалік.

Був побудований за наказом Франциска I, який хотів бути ближче до коханої жінки - графині Турі, яка жила неподалік

Розташований на річці Коссон в шести кілометрах від Луари, в оточенні мальовничих лісових масивів далеко від міської суєти, замок Шамбор, побудований у другій половині шістнадцятого століття, є однією з популярних пам'яток Франції. Відповідно до думки дослідників, у створенні проекту брали участь такі видатні особистості як Леонардо да Вінчі і Доменіко да Кортон.

Відповідно до думки дослідників, у створенні проекту брали участь такі видатні особистості як Леонардо да Вінчі і Доменіко да Кортон

Шамбор є справжнім шедевром унікальної архітектури і поєднує в собі традиційний французький стиль і стиль італійського відродження. Над його спорудженням працювали понад 1800 чоловік.

Над його спорудженням працювали понад 1800 чоловік

В результаті багаторічної праці будівельникам вдалося створити справжній архітектурний шедевр, який вражає своєю міццю і красою. Шамбор виконаний в стилі епохи Ренесансу і володіє багатим внутрішнім оздобленням.
Центром даного об'єкта є донжон, у внутрішній частині якого знаходиться п'ять житлових поверхів і подвійна гвинтові сходи з оригінальним дизайном.
В результаті багаторічної праці будівельникам вдалося створити справжній архітектурний шедевр, який вражає своєю міццю і красою
Стіни будівлі вражають своєю міццю, силою і благородством. Довжина замку становить близько ста п'ятдесяти метрів, ширина - сто двадцять метрів, а висота - п'ятдесят шість метрів. У ньому є чотириста сорок кімнат, при цьому в трьохстах шістдесяти п'яти є красиві каміни. В період революції замок був частково зруйнований, але після реставрації в одна тисяча дев'ятсот сорок сьомому році отримав друге життя.

Франциск I Портрет роботи Жана Клуе, 1525, Лувр
Франциск I Портрет роботи Жана Клуе, 1525, Лувр

Франциск I (1494 -1547) - король Франції з 1 січня 1515, син графа Ангулемского Карла, двоюрідного брата короля Людовика XII, і Луїзи Савойської. Засновник Ангулемской гілки династії Валуа. Його царювання ознаменоване тривалими війнами в Європі і розквітом французького Відродження. З ім'ям Франциска тісно пов'язане Відродження у Франції. Відокремлений спосіб життя французького двору змінюється при Франциску блискучим і гучними веселощами. При королівському дворі, де велику роль стали грати дами, зосередилася вся суспільне життя. Експедиції в Італію познайомили Франциска з розкішшю дворів італійських меценатів; він захопився культурою Відродження, головним чином його естетичної стороною, оточував себе вченими і поетами, любив розмовляти з ними. У нього в Фонтенбло була прекрасна бібліотека.

Стіни Шамборського замку Франциска I прикрашає герб його коханої - графині де Турі, яка жила з чоловіком неподалік.

Шамбор вражає також своїми розкішними інтер'єрами. Бродити по замку можна нескінченно довго адже в ньому є кілька сотень кімнат. У давні часи тут проходили гучні бали і влаштовувалися прем'єри п'єс.
Шамбор вражає також своїми розкішними інтер'єрами

У давні часи тут проходили гучні бали і влаштовувалися прем'єри п'єс

Спальні королеви і короля

У будівлі можна зустріти розкішні апартаменти, просторі тераси, чудову кручені сходи і багато іншого.

А чи любиш ти подивитися цей Світ?
А їздиш чи в різні країни?
А в замку Шамборе колись ти був?
Гуляв по долинах Луари?
А що ж Франциск I?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация