Гідрогель або силікон-гідрогель: які лінзи варто вибрати?

  1. трохи статистики
  2. Вірність традиціям або популярність?

Сьогодні фахівці з контактної корекції зору мають в своєму розпорядженні величезну кількість моделей контактних лінз з різноманітним дизайном, властивостями, режимом носіння. Це дозволяє підібрати пацієнтові контактні лінзи з максимальною точністю, що зробить їх носіння дуже комфортним і безпечним.

Іноді бувають випадки, коли пацієнти не згодні з тим типом контактних лінз , Який рекомендував їм фахівець. Наприклад, лікар радить використовувати гідрогелеві оптичні вироби, а пацієнт наполягає, щоб йому призначали силікон-гідрогелеві, вважаючи, що раз вони більш сучасні, значить, кращі. Чи так це насправді? Спробуємо розібратися.

трохи статистики

За даними статистики, в 2011 році оптометриста призначали гідрогелеві лінзи приблизно чверті своїх пацієнтів. Решті ж рекомендувалися лінзи з силікон-гідрогелеві матеріалу. правда, одноденні лінзи в ці статистичні дані не увійшли.

Велика популярність силікон-гідрогелевих лінз пояснюється тим, що цей сегмент має значно більшу кількість моделей і набагато швидше поповнюється новими. Крім того, багато видів цих лінз можна носити в безперервному режимі, не витрачаючи час на догляд за ними. А це безсумнівну зручність для користувачів.

Вірність традиціям або популярність?

Зростанню попиту на силікон-гідрогелеві лінзи багато в чому сприяє їх високий показник проникності кисню, завдяки чому вони не заважають рогівці «дихати» і знижується ймовірність її гіпоксичного ураження. Найбільш популярними марками контактних лінз в цьому сегменті є:

  • Pure Vision 2HD і Pure Vision 2HD for Astigmatism . Відрізняються оптичною системою високої чіткості, а коефіцієнт пропускання кисню у них дорівнює ста тридцяти одиницям.

Відрізняються оптичною системою високої чіткості, а коефіцієнт пропускання кисню у них дорівнює ста тридцяти одиницям

  • Air Optix Aqua . Мають високим значення коефіцієнта Dk / t. Для них він становить 138 одиниць! Крім цього, їх відрізняє і особлива зволожуюча система. Вона включає в себе відразу три компоненти: стійка до відкладень гладка поверхня з дуже хорошою смачиваемостью, стійкий до дегідратації (висихання) матеріал самих лінз, зволожуючий компонент в блистерні розчині.

Вона включає в себе відразу три компоненти: стійка до відкладень гладка поверхня з дуже хорошою смачиваемостью, стійкий до дегідратації (висихання) матеріал самих лінз, зволожуючий компонент в блистерні розчині

  • Biofinity . Відмінно збалансовані за всіма своїми основними показниками. Володіють високим показником кислородопроницаемости - 125 одиниць, високою смачиваемостью і низьким модулем пружності.

Володіють високим показником кислородопроницаемости - 125 одиниць, високою смачиваемостью і низьким модулем пружності

Здавалося б, при наявності контактних лінз з такими якостями гідрогелеві лінзи повинні піти в минуле. Але цього не відбувається, так як існує досить велике число користувачів, яким значно краще підходять гідрогелеві лінзи, що володіють також чималими перевагами.

Матеріал цих лінз є особливий полімерний каркас, заповнений водою. Його і називають гідрогелем. Вони відрізняються особливою м'якістю, що дарує користувачу надзвичайно високий рівень комфорту при носінні. Однак гідрогелеві лінзи гірше, ніж силікон-гідрогелеві, пропускають кисень. Тому їх можна носити виключно в денному режимі. Спати в них заборонено категорично!

Великим попитом серед користувачів користуються гідрогелеві лінзи IQlens All-Day Comfort з терміном заміни через місяць. Їх відмінними рисами є висока стійкість до прилипання різних забруднень і здатність навіть в найнесприятливіших умовах втрачати не більше 1% міститься в них вологи.

Їх відмінними рисами є висока стійкість до прилипання різних забруднень і здатність навіть в найнесприятливіших умовах втрачати не більше 1% міститься в них вологи

Дуже зручна і практична в носінні інша модель гідрогелевих лінз - ProClear 1-Day . Вони виготовляються з біосумісного полімерного матеріалу, що підтримує стабільність слізної плівки. Їх кислородопроницаемость становить 28 одиниць, а вміст вологи - 60%.

Їх кислородопроницаемость становить 28 одиниць, а вміст вологи - 60%

Як ви бачите, сучасний офтальмологічний ринок пропонує масу різних моделей контактних лінз. Вони розрізняються між собою не тільки за матеріалом виготовлення, але і за багатьма іншими характеристиками, які важливо враховувати при їх підборі конкретному пацієнту. Зробити це може тільки фахівець в сфері контактної корекції зору, а не сам користувач, який покладається не на конкретні знання, а на інформацію, отриману від інших людей або з інтернету.

Чи так це насправді?
Вірність традиціям або популярність?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация