Гітлер не любив людей. Навіть на картинах

У Великобританії має відбутися культурний захід, який може закінчитися міжнародним скандалом: на торги виставлені акварелі Адольфа Гітлера. Всім відомо, що в юні роки майбутній лідер нацистів захоплювався образотворчим мистецтвом і навіть бачив себе в ролі професійного художника. Можливо, якби він вступив до Віденської художньої академії, Другої світової війни не було б ... У Великобританії має відбутися культурний захід, який може закінчитися міжнародним скандалом: на торги виставлені акварелі Адольфа Гітлера

Фото: AP

Про те, що Адольф Гітлер по відношенню до мистецтва був налаштований серйозно, говорить той факт, що він уже в п'ятнадцять років збирався стати справжнім художником. У ранній юності він взагалі був різносторонньою особистістю: писав новели і п'єси, складав увертюри, брав уроки гри на фортепіано, активно відвідував театр, але при цьому відрізнявся поганим характером і зовсім не вмів володіти собою. Як багато обдаровані підлітки, Адольф вважав за потрібне отримувати "відмінно" тільки з тих предметів, які були йому цікаві - фізкультури і малювання, а решта ледь тягнув. До речі, у нього був чудовий тенор, і він цілком міг зробити кар'єру професійного музиканта.

Але Гітлер був переконаний, що його доля - фарби та пензлі, і зробив ставку на кар'єру живописця. Він довго готувався до іспитів у Віденську академію - малював олівцем і писав фарбами, робив копії відомих полотен, креслив проекти мостів і театрів. Причому він не просто так перекладав матеріали, а навіть продавав деякі свої творіння, що значно полегшувало його матеріальне становище.

Коли Адольф з'явився надходити в художню школу при Академії, йому було 18 років. Він твердо вірив у свій талант і не сумнівався, що складе іспити блискуче. І здав. Правда, тільки перший тур - відбірковий. А ось другий, пробний малюнок, він не пройшов. Комісія не прийняла його, так як у нього не було портретних робіт. А саме їх оцінка і служила прохідним балом. Причому вдома у Гітлера портрети були, але він їх не взяв з собою, так як портрети вдавалися йому набагато гірше пейзажів і архітектурних ескізів.

Читайте також: Прокльони картин-вбивць

Гітлер був приголомшений своєю невдачею і домігся зустрічі з ректором академії. Той прочитав Адольфу лекцію на тему, яким повинен бути художник. Що саме він сказав, нам відомо тільки із записів самого Гітлера. Фюрер, який був вкрай злопам'ятний, пише, що ректор категорично відрадив йому бути живописцем. Так і сказав - ідіть ви, юначе, своїм архітектори. А художником - ні, ні, що ви, куди вам!

Фото: AP

Реакцію молодої людини уявити можна. Саме так сприймають свої невдачі численні провалилися абітурієнти та сьогодні. Але Гітлер - з властивим йому впертістю - вирішив все-таки спробувати ще. Спеціально для цього він навіть брав уроки з мистецтва. Але, мабуть, ректор приймав рішення раз і назавжди, тому комісія загорнула роботи Гітлера вже на першому турі.

Деякий час Гітлер продовжував займатися живописом, продаючи свої картини, щоб заробити на їжу, але потім зайнявся самоосвітою - переважно вивчав літературу, езотерику і мови, поступово охолонувши до занять образотворчими мистецтвами. Подальша його діяльність відома всьому світу.

А ось з приводу його таланту художника думки розходяться. Однак з картинами Гітлера все не так просто. По-перше, дуже складно встановити справжність багатьох з них, адже відомо, що під час перебування Гітлера як нацистського лідера ділками з його оточення було продано багато підроблених картин, які видавалися за роботи фюрера.

По-друге, неоднозначна і оцінка самих полотен, як творів мистецтва. Всього Гітлер створив близько 3000 картин, з яких уціліли лише кілька сотень. Це, в основному, його ранні речі, ті, які він писав у віці 18-19 років, коли сподівався стати художником. Одні знавці мистецтва вважають, що ці картини - твори нижче середнього. І найкраще, що світило б Гітлеру, якби навіть він вступив до академії - кар'єра творця вітальних листівок і замовних сумовитих пейзажів.

Інші відзначають його здатності, але теж вважають, що особливих успіхів він не домігся. Що тут можна сказати? Ці пейзажі і замальовки - роботи молодої людини, не до кінця заволодів технікою, фактично - самоучки. Слід згадати, що перші роботи визнаних геніїв живопису теж не вражали глядачів. Видно було здатності, але тільки наступні роки наполегливої ​​роботи давали таланту розвинутися на повну потужність.

Можливо, якби Гітлер вступив до Віденської академії, то з юнака, невпевнено володіє пензлем, народився б новий геній образотворчого мистецтва. Адже оцінювачі охоче купували його роботи, а це були люди, прекрасно розбираються в мистецтві. Якби картини Гітлера виявлялися посереднім Мальований, навряд чи б вони так добре їх оплачували і так вигідно реалізовували.

Відповісти на питання: став би Гітлер нацистом, якби його юнацька мрія збулася, чи ні - теж складно. Навряд чи шалений Адольф погодився б на роль посередності, яка мирно пописує пейзажики середньої руки. Всім відома історія Сальєрі, а Гітлер відрізнявся і зовсім вже запальним і некерованим характером. Такий міг стати або генієм, або кинути живопис і зненавидіти всіх, хто його не оцінив - критиків, більш талановитих побратимів по цеху, викладачів. І в підсумку, все одно пішов би від мистецтва в інші області - в ту ж політику.

Фото: AP

Але якби в Гітлері прокинувся талант рідкісної сили, тоді, можливо, його суперечлива натура знайшла б розраду в творчості, і світ замість однієї з найжахливіших війн за всю свою історію отримав би шедеври образотворчого мистецтва.

Читайте також: Хто підпалив Москву?

Однак, оскільки історія - факт відбувся, про те, наскільки обдарований був Гітлер як живописець, ніхто не дізнається. Сьогоднішня висока ціна його картин обумовлена ​​не їх художніми достоїнствами, а тим, що це - роботи лідера нацистів. Їх знайшов в старій шафі один з австрійських юристів, який купив маєток на півночі країни.

Знахідка крім прибутку може принести своєму власникові чимало клопоту. Адже сьогодні ім'я Гітлера - все одно що Антихриста, і громадськість обурена тим, що картини одного з найстрашніших лиходіїв у світовій історії взагалі продаються в якості творів мистецтва. Чи не краще б акварелі фюрера, на чиїй совісті - загибель мільйонів, просто спалити? Такої думки дотримуються багато.

Але все-таки ранні роботи Гітлера виставлені на аукціон, і за них розраховують отримати кругленьку суму. Мабуть, єдине, що від нього залишилося хорошого - це як раз акварелі. Пейзажі, натюрморти, природа, міські будинки. Найцікавіше, що пейзажі ідеолога нацизму відрізняються ніжною умиротворенням і спокоєм. Без людей. Людей на ранніх картинах творця Третього Рейху немає.

Все найцікавіше читайте в рубриці " життя "

Що тут можна сказати?
Чи не краще б акварелі фюрера, на чиїй совісті - загибель мільйонів, просто спалити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация